Leden 2007

Deset věcí, které dělají z Giancarla Fisichelly Římana

31. ledna 2007 v 16:09 | Sarah |  Giancarlo Fisichella

Deset věcí, které dělají z Giancarla Fisichelly Římana

Když se veškerá média soustředí na Fernandův boj o titul mistra světa, je snadné přehlédnout skutečnost, že jeho týmový kolega je uzavřen do svého vlastního boje. Nejen, že se chce vrátit zpět na třetí pozici v šampionátu jezdců před Felipeho Massu, ale bude také naplno podporovat Fernanda v boji o titul mistra světa a svůj tým Renault v boji o Pohár konstruktérů.
Ale kdo je tento muž skrývající se za svou žlutomodrou kombinézou? Právě nyní je ta správná příležitost, aby nám to sám pověděl.
Rodák z města
Řím je velkolepé město. Narodil jsem se tady, a musím říci, že jsem tu žil vlastně celý svůj život, tedy kromě několika let v Monte Carlu. Když někam na pár týdnů odjedu, opravdu to tu postrádám. Postrádám tu neobyčejnou atmosféru Říma a jeho zvyky. Stýská se mi po domově a rodině a po všech těch pocitech, které mívám, když jsem tu, i když někdy je tu až příliš velký provoz.
Fotbal
Pokud jste ze Říma, musíte milovat fotbal. Je to součást života tohoto města. Máme tu Lazio a AS Řím, a já jsem byl vždycky fanouškem Říma. Tenhle klub miluji a už jsem s ním i párkrát trénoval. Ne žádnou velkou zátěž, jen si zakopat. Někteří kluci jsou také velkými fanoušky F1, takže vždy přijíždí na Monzu. Francesco Totti miluje formuli 1 a rád se mě vždycky ptá, o co vlastně opravdu jde. Já se ho ptám na totéž zase o Římu. Je docela legrační, že žiju na severu Říma, blízko Lazia, a přitom bych měl být spíš více na jihu, blíže k AS Římu, ale na to, abych se přestěhoval, mám svůj domov až příliš rád!
Jídlo
Ach, jídlo je tady v Římě opravdu skvělé. Těstoviny jsou opravdu báječné a máme tu dva nebo tři restauranty, kam chodím opravdu velmi rád, když jsem doma. "Pasta carbonara" je pravé typické římské jídlo, myslím, že ho každý zná. Máme tu také "Agnello allo scottadito", což je druh smaženého jehněčího masa. Je to opravdu lahůdka. Ale jinak je v Římě spousta dobrých jídel, opravdu není problém najít někde něco dobrého k jídlu.
Řízení
Ha! Někteří lidé vtipkovali, že se musím naučit jezdit rychle, protože jsem ze Říma. Provoz tu je opravdu velký, a může trvat třeba hodinu, než ujedete jednu míli, je to opravdu šílené. Tak raději používám svůj Harley, není moc hlučný a je to skvělé.
Lidé
Římané jsou velmi přátelští. Už jsme si zvykli na návštěvníky našeho města, což si myslím, že nám pomohlo být více otevření a přátelští, možná, že někdy je to až příliš a mohli bychom si zachovat o trochu větší odstup, ale je to rozhodně lepší než být nepřístupní. Přátelství je velmi důležitou součástí života Římana.
Jazyk
V Římě máme svůj vlastní slang, kterým se odlišujeme od všech ostatních Italů. Je to docela zábavné, ale je opravdu snadné všemu rozumět. Spočívá to ve vynechání několika písmenek na konci slova, takže to zní docela legračně. Stále je to italština, ale také už jedinečná římština.
Počasí
Pokud jste Římanem, musíte milovat slunečné počasí. V Římě je opravdu nádherné klima. V létě je tu opravdu teplo, hodně slunečno a i když je tu v zimě mnohem chladněji, nikdy tu není opravdová studená zima. Občas tu sněží, ale v posledních letech tu sněžilo jen párkrát. Nikdy jsme nebyli úplně zasněžení.
Móda
Móda je v Římě opravdu velká věc - vlastně všude v Itálii, ale právě zejména v Římě, jako hlavním městě. Je to trochu konkurence s Milánem, který je hlavním módním městem v Itálii, ale my Římané stále držíme krok a přicházíme s novými návrhy stejně rychle, jako v Miláně. Pro všechny velké značiky musíte do Via del Corso, např.: D&G, Prada, Gucci - je tam úplně všechno. Přesně tolik módy, kolik byste chtěli.
Architektura
Další z požitků Římana je být obklopen tolika nádhernými budovami. Nejsou to jen krásné budovy, většina z nich je historická - jako Koloseum nebo Piazza Venezia a samozřejmě Vatikán. Jsem opravdu moc pyšný, když procházím městem a mám velkou radost, když vidím tolik usmívajících se turistů, kteří si s radostí užívají tolik úchvatných krás Říma.
Hudba
Milujeme hudbu a umění v Římě, je to opravdu skvělé místo pro události světové třídy. Před několika týdny zpívala na Olympijském stadionu Madonna, a přátelé mi říkali, že byla fantastická. Opravdu mě mrzelo, že jsem jí zmeškal.
Ženy
Řím je plný krásných žen - a já mám samozřejmě také svou krásnou ženu, Lunu.

Zeptali jsme se Giancarla Fisichelli

31. ledna 2007 v 16:06 | Sarah |  Giancarlo Fisichella
1.Jakou máte přezdívku?
FISICO
2.Kolik vlastníte domů?
JEDEN A JEDNU LOĎ
3.Jaká máte domácí zvířata?
ŽÁDNÁ
4.Nejoblíbenější hudební skupina?
U2
5.Nejoblíbenější film?
POHÁDKY,NA KTERÉ SE DÍVÁM S DĚTMI
6.Kde jste se seznámil z manželkou?
NA DISKOTÉCE
7.Zip nebo knoflíky?
ZIP
8.Blondýny nebo brunety?
BRUNETY
9.Vyzvánění na mobilu?
ZVUK FORMULE 1 PŘI AKCELERACI
10.Sbíráte něco?
ANO,HODINKY
11.Nejoblíbenější jídlo?
PASTA NOC POMODORO
12Pět věcí,které byste si vzal na pustý ostrov?
SVOJI ŽENU,OBĚ DĚTI A TAKY VODU,NEJSPÍŠ.A TAKY TELEFON KDYBYCH SE CHTĚL TŘEBA VRÁTIT
Luna 2

31. ledna 2007 v 14:33 | Sarah |  Giancarlo Fisichella
Fisico se s Lunou seznámil před lety na diskotéce. Mají spolu dvě děti. Ale zatím se ještě nevzali a svatbu ani neplánují
[image]
[image]
[image]
[image]
fotka z roku 1997 :)
[image]
[image]
[image]
[image]

Alonso v Praze?

31. ledna 2007 v 14:13 | Sarah |  AKTUÁLNĚ
Fernando Alonso a Lewis Hamilton přijedou letos do Prahy? Je to docela možné.
"Titulární sponzor týmu Vodafone má podle smlouvy možnost využívat oba jezdce pro svoje promoční akce. Podle informací, které mám, se chystá návštěva Alonsa a pravděpodobně i Hamiltona v Praze. Přesný termín zatím nebyl stanoven," řekl Pavel Turek, který téměř deset let pracoval v managementu slavné britské stáje a nadále se pohybuje v F 1.
Společně s Davidem Coutlhardem a Mikem Doohanem spoluvlastní i v Česku působící agenturu CDT & Partners.
"My bychom se na této akci rádi podíleli," dodal generální ředitel českého zastoupení jedné z největších světových finančních skupin Santander Consumer Finance Michal Němec. Santander je jedním z nových a vedle Vodafonu druhým největším partnerem stáje McLaren Mercedes.

Formule má prioritu

"Smlouva je podepsána do roku 2010, ale přesné finanční plnění je součástí obchodního tajemství," dodal Němec s tím, že spojení se slavnou stájí chce maximálně využít Santander i při svých aktivitách v Česku, kde firma dosáhla loni výrazných finančních úspěchů. Podle kuloárních informací dá společnost do týmu několik desítek miliónů eur ročně.
"Santander jedná s UEFA o svém vstupu do finálové části Ligy mistrů a v Jižní Americe by měl vstoupit do jeho obdoby, kterou je Pohár osvoboditelů," řekl Němec. "V Česku v nejbližší době však nechystá přímé aktivity v motoristickém sportu ani fotbalu.
"Žádný vstup do nějakého týmu nebo sponzorování jezdce či fotbalového klubu nyní nepřipravujeme. V tomto ohledu záleží na aktivitách z centra. Prvořadé je nyní maximální využití spolupráce s týmem Vodafone McLaren Mercedes," řekl na dotaz Práva Němec.
No uvidíme...

Fisico Profil

31. ledna 2007 v 14:08 | Sarah |  Giancarlo Fisichella
datum narození: 14. ledna 1973
místo narození: Řím, Itálie
žije: Monte Carlo, Monako
výška: 172 cm
váha: 70 Kg
přezdívka: Fisico
počet vítězství: 3
rodiný stav: zasnouben s Lunou
děti: dcera Charlota - narozena 27. 4. 1999
syn Christopher
oblíbené sporty: tenis, fotbal, Fitness
koníčky: lyžování, rybaření
oblíbená hudba: disco
oblíbený zpěvák: Zucchero
oblíbené pítí: pomerančový džus
oblíbené jídlo: pizza, italské těstoviny, ryby
domácí zvíře: nemá
nejoblíbenější okruh: Spa
jeho největší sen: jezdit za tým Ferrari
-nedávno vidal knihu Ma chi ha dato la patente? (Kdo vám dal řidičák?), Tato kniha nabízí množství rad, jak bezpečně řídit v extrémních podmínkách. Fisico jí napsal jako omluvu, když ho policie přistihla jak jede ulicemi nočního Říma naměrnou rychlostí.
- má svůj tým Fisichella Motorsport. Nejdříve působil v F3000 a pak se loni po spojení s Coloni Motorsport začal objevovat v GP2.
- oficiální stránky: http://www.giancarlofisichella.it/

Kimi od A do Z

30. ledna 2007 v 15:16 | Sarah |  -- Kimi Raikkonen --
A jako Austrálie - Kimiho první GP, dojel jako 6, takže při svém debutu hned získal první bod...
B jako Beat Zender - Sportovní ředitel stáje Sauber, který mu pomáhal v začátku jeho kariery
C jako Coulthard (David) - Kimiho první týmový kolega u McLarenu
D jako Desire ( přání, touha) - má spoustu přání, největší je ale ovšem stát se mistrem světa
E jako Experiment - do formule 1 přišel poté co odjel pouze 23 závodů ve formulových vozech, FIA mu nedala ani běžnou licenci, ale pak se sami nestačili divit tomu co Kimi předváděl
F jako Fac club - Kimi má na světě miliony fanoušků
G jako Glory (sláva) - Kimi má radši soukromí a sláva mu proto moc nevyhovuje..
H jako Hockey - Kimi miluje hokej, v televizi nevynechá jediný zápas
I jako Ice Man - jeho přezdívka
J jako Jenni - jeho manželka
K jako Kart (motokáry) - Poprvé seděl v motokáře když mu bylo 8 let, v roce 1994 získal své první mezinárodní vítězství
L jako Lappeenranta - místo kde se narodil
M jako Mika (Häkkinen) - dopomohl mu k místu u McLarenu a od té doby jsou velcí přátelé
N jako Never gives up - nikdy se nevzdávat
P jakoPeter (Sauber) - dal Kimimu první příleživost ve Formuli 1
Q jako Questions - Kimi nemá otázky zrovna moc v lásce..Ale jeho osobitý styl odpovídání se mu nezapře..
R jako Rami - Kimiho starší bratr
S jako Speed - Rychlost tu už nám ukázal mnohokrát
T jako Tatoo - na pravém zápěstí má vytetované malé usmívající se sluníčko
U jako U2 - jedna z oblíbených skupin
W jako World Champion - Kimiho hlavní cíl
X jako XXL - velikost jeho talentu
Y jako Yacht - Kimiho oblíbená "hračka"
Z jako Zen
(pozn. Z nevím jak přeložit, kdyby někdo věděl ozvěte se;)

Kimi zajímavosti 2

30. ledna 2007 v 14:51 | Sarah |  -- Kimi Raikkonen --
Koníčky: snowboard, jogging, posilovna, Moto-x, lední hokej, vodní lyžování, golf
Motosport: dívá se na všechen motosport, který v televizi stihne
Oblíbení jezdci Rally: Tommi Mäkinen a Markus Gronholm
Oblíbený hokejový tým: Espoo, a pak tými NHL
Oblíbený fotbalový tým: Fisnký národní tým
Nejkrásnější předjížděcí manévr: když Hakkinen předjel Schumiho ve SPa v roce 2000
Oblíbená skupina: U2
Oblíbený zpěvák: Eminem
Oblíbená finská skupina: Bomfunk MC
Oblíbený nealkoholický nápoj: voda, jablečný džus
Oblíbený alkoholický nápoj: vodka
módní doplňky:
prsten: na levé ruce na prsteníčku nosí stříbrný prsten
brýle: od Hugo Bosse
hodinky: Tag Heuer
Co preferuje:
- Finsko před Británií
- sucho před mokrem
- horko před zimou
- černou před bílou
- hotel před vilou
- diamanty před perlami
- vodku před whisky
- focení před tiskovou konferecí
- Hakkinena před Rosbergem
- Kylie před Jenifer Lopez
- západ před východem
- Malaysii před Monakem
- Star Wars před Star Track

pár zajímavostí

30. ledna 2007 v 13:47 | Sarah |  > Fernando Alonso <
oblíbená část jeho těla: nohy
jaké vlastnosti si cení u mužů: upřímnosti
jaké vlastnosti si cení u žen: také upřímnosti
líbá se rád: ano
jak se nejraději obléká: módně
jaký druh oblečení nejraději nosí: džíny, košile
oblíbený sport: fotbal
jestli je líný: ne
spí rád dlouho: ano
o čem se mu naposledy zdálo: o závodech
na co myslí v noci: na rodinu
na co myslí ve dne: taky na rodinu
nejoblíbenější část dne: večer
nejoblíbenější roční období: léto
místo kde nejraději tráví dovolenou: doma ve Španělsku
největší Fernandova přednost: síla
největší chyba: neumí prohrávat
zpívá si ve sprše: ano
a co si zpívá: španělské písně
Oblíbená skupina: Café Quijaro
přezdívky: Fer, Ferni, Nano...
nejméně oblíbená přezdívka: Nano, říká mu tak hlavně máma
člověk, který ho zná nejlépe: otec
nejoblíbenější barva: černá
co nesnáší ze všeho nejvíc: létání
jaký vrozený dar by chtěl mít: umět lépe zpívat
motto: Poslouchat dříve než mluvit
věří v boha: ne
co tvoří jeho život: babička, španělská šunka, závodění, Real Madrid

Jaký syn je nejhezčí?

30. ledna 2007 v 10:01 | Sarah |  ANKETY
Hugo Hakkinen (ten větší:))
Sebastian Montoya
img64/6282/f12006bahxp05424cn2bu.jpg
Christopher Fisichella
[image]
Eduardo Barrichello
[image]
Syn Alexe Wurza
[image]
David Schumacher
[image]
Enzo Trulli
[image]

Máte radši F1 nebo MotoGP?

29. ledna 2007 v 21:43 | Sarah |  ANKETY
.

Jaký tým vám víc chybí?

29. ledna 2007 v 21:41 | Sarah |  ANKETY
.


Objeví se Jules někdy v F1?

29. ledna 2007 v 21:40 | Sarah |  ANKETY
Teď si zahrajte trochu na věštce:) Jestli pak se povede někdy Villeneuvovi nejmladšímu dostat taky do F1?

Má Nico Rosberg talent?

29. ledna 2007 v 21:39 | Sarah |  ANKETY
.

Máte rádi Laudu?

29. ledna 2007 v 21:29 | Sarah |  ANKETY
.


__flashReplacement__