Květen 2007

Sutil místo Schumachera?

31. května 2007 v 15:56 AKTUÁLNĚ
Manažer mladého německého pilota údajně přiznal, že se na něj obrátily dva týmy s dotazem k budoucnosti Adriana Sutila, jenž v mokrém třetím tréninku na GP Monaka obsadil překvapivě nejlepší příčku tabulky časů.
"Po Adrianových nedávných výkonech se na mne obrátily jeden nebo dva týmy s dotazem na jeho situaci, ale doposud žádná jednání odstartována nebyla. V podstatě jsme ve Spykeru velmi spokojení," uvedl Karl-Heinz Zimmermann.

O Sutilovi se spekuluje především v souvislosti s Toyotou a možným odchodem Ralfa Schumachera.

Určující hodnotou Sutilových akcií na jezdeckém trhu je skutečnost, že v juniorských formulových sériích dokázal být vyrovnaným soupeřem nové hvězdě McLarenu Lewisi Hamiltonovi...

Lewis má prošlapanou cestičku do ferrari

31. května 2007 v 15:39 | Sarah |  AKTUÁLNĚ
V deníku The Times se oběvila spekulace, že Lewis Hamilton je na cestě do Ferrari v důsledku svého rozhořčení po Velké ceně Monaka.
Podle korespondenta listu Edwarda Gormana má Hamilton cestu k Ferrari již "prošlapanou".
Stejný pisatel tvrdí, že s Hamiltonovým příchodem by Räikkönen Ferrari opustil.
Plat 500 000 $, který Hamilton pobírá, by podle něj mohl vzrůst potenciálně až na 40 mil. dolarů.


Hamilton na toaletách

30. května 2007 v 13:03 | Sarah |  drby
Toho je zajímavý postřeh redaktora z f1sports.cz:
Pokud vám přijde titulek článků příliš "bulvární", tak na to musím odpovědět, že máte naprostou pravdu. Tento článek je jen takové malé a nepodstatné zamyšlení.
Uplynulý víkend rozdrnčely ulice Monaka vozy Formule 1. Daňový ráj byl naplněn k prasknutí celebritami, přístav zaplnily k přetečení přepychové jachty a na trati se toho zas až tak moc nedělo, vlastně se nědělo vůbec nic.
Oba jezdci McLarenu dokončili závod na prvním a druhém místě a s výjimkou Massy a Fisichelly nechali celému zbytku startovního pole potupně zamávat modrou vlajkou. Fernando Alonso si dojel pro vítězství a Lewis Hamilton má na voze číslo dvě, jak hbitě naznačil novinářům. Když se podíváme na časy v jednotlivých sektorech, je naprosto jasné, že McLareny se minimálně od poloviny závodu už nikam nehnaly.
Britská média se pochopitelně postavila na stranu domácího jezdce a rozpoutala hotove peklo s téměř kobercovým náletem na Rona Dennise. Nedokázal jim vysvětlit, že dobrých 18 bodů v hrsti, nežli Hamilton na střeše.
Po tom celém hektickém víkendu zašel jsem tak se svou drahou do kina. Že prý třetí Piráti z Karibiku již brázdí kalné vody filmových pláten. Jak už bývá v multiplexech zvykem, prvních 15 minut patří reklamám, dalších 15 upoutávkám. Tak tam sedím a tupě zírám zkrz to plátno někam hodně daleko a najednou začnu vnímat, že mi před očima běží reklama na splněné sny, nebo na Vodafone, ale vlastně na Alonsa. Tak mi nějak mimoděk svitne hlavou, že i Vodafone vsadil jenom na jednoho koně. A nakonec se není čemu divit. Ještě před sezonou se spekulovalo, zdali do kokpitu usedne letos Pedro de la Rosa nebo Lewis Hamilton a že by talentovaný mladík byl zároveň tak vyspělým, rychlým a bezchybným, aby činil konkurenci dvojnásobnému mistru světa, který si loni poradil se Schumacharem, asi nevěřil vůbec nikdo.
Piráti z Karibiku mají jednu zlvášnost, uprostřed filmu zhasne lampa promítacího přístroje a naopak se rozsvítí světla a divákům je oznámeno, že "pro jejich" pohodlí koná se patnáctimutová přestávka. Nuž je-li tomu skutečně tak, využiji zbytečný čas návštěvou sociálního zařízení a recyklací těch dvou colalokových limonád, které jsem si dal po večeři. Rázem zjišťuji, že toalety v multiplexu nejsou odbloženy pouze levnými dlaždicemi nudných barev, ale zároveň obrázky v rámečku - tedy lépe řečeno plochou, na které i Vy můžete inzerovat. Se zaujetím zjišťuji, že na dobré polovině z nich je reklama Vodafonu, s krásně vyfoceným McLarenem MP4-22, ve kterém nesedí nikdo jiný, než Lewis Hamilton.
Takže už tomu přicházím na kloub. Ano, ano Alonso na plátně, "které znamená svět" a kde, že je Hamilton? Ba ba ... právě tam. Vždyť má na voze číslo dvě, tak čemu se divit :)


Další fota F1girls

28. května 2007 v 14:35 | Sarah
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]

Jude Law v Monaku

28. května 2007 v 14:12 | Sarah |  Ostatní

Monako závod

28. května 2007 v 12:55 | Sarah

Cora v Monaku

27. května 2007 v 23:53 | Sarah |  Ralf Schumacher

Neděle v Monaku

27. května 2007 v 23:24 | Sarah

f1girls in Padock

26. května 2007 v 21:42 | Sarah
[image]
Ron s rodinou
Britské princezny
[image]
Todtova přítelkyně
[image]
Tamara s přítelem
[image]
Mika Hakkinen s rodinou
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
Petra Ecclestone s přítelem
[image]
Jenson s neznámou dívkou
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]
[image]

Módní přehlídka

26. května 2007 v 13:01 | Sarah
Erja Hakkinen
Silvana Barrichello

Odhalení pamětní desky

26. května 2007 v 12:34 | Sarah


Mika Hakkinen v Monaku

25. května 2007 v 18:33 | Sarah

Chcete mít svou fotku na voze F1?

25. května 2007 v 15:27 | f1sports.cz |  AKTUÁLNĚ
Letos vídáme v závodech F1 neobvykle zbarvené vozy stáje Honda, která se takto snaží upozornit na problematiku životního prostředí. Využít plochy svých vozů pro jiné než reklamní účely se tentokrát rozhodla stáj Red Bull.
Pro Velkou cenu Velké Británie dává k dispozici prostor na vozech Davida Coultharda a Marka Webbera svým fanouškům, kteří si na nich můžou nechat umístit své fotky. Plocha pro každou fotku bude omezena na 2 cm x 2 cm a zájemce bude muset za její umístění zaplatit 10 britských liber.
Očekává se, že pokud se podaří vyprodat celou disponibilní plochu na obou vozech, tak by výtěžek mohl přesáhnout 1 milión britských liber. Každopádně ať už bude získaná suma jakákoliv, bude věnována na charitativní účely a to konkrétně organizaci Wings For Life, která se věnuje léčením následků poraněné míchy. Místo pro svoji fotku na voze Red Bull si lidé z celého světa mohou objednat na adrese www.facesforcharity.com.

Ron Dennis nechce u McLarenu tolerovat časopis Red Bullu

25. května 2007 v 15:15 | f1sports.cz |  drby
V paddocku již od roku 2005 koluje každou Velkou cenu satirický magazín stáje Red Bull, tzv. Red Bulletin. Jedná se o časopis, který je oblíbený hlavně kvůli svému humoru, autoři mají za terč svých vtípků obvykle lidi ze všech týmů Formule 1. V elektronické podobě lze Red Bulletin získat na adrese www.redbulletin.com.
Asi jako všechno má i Red Bulletin své příznivce a své odpůrce. Mezi zásadní odpůrce tohoto časopisu patří i konzervativní šéf McLarenu Ron Dennis, který zašel tak daleko, že nechce, aby se Red Bulletin objevoval v komunikačním centru McLarenu.
"Myslím, že to je odpad," řekl Dennis na adresu Red Bulletinu. "Mám pocit, že kdybychom se všichni soustředili na humorné magazíny, které kritizují ostatní týmy, tak myslím, že týmy jako Ferrari by s podporou Marlbora mohli strávit hodně času a energie psaním humorných věcí o ostatních týmech a lidech v tomto sportu."
"Mám na to jednoduše ten pohled, že pokud chtějí lidé přijít a využít pohostinnosti McLarenu, měli by respektovat skutečnost, že nemám nijak zvlášť rád, když k nám dostane to, co považuji za kontroverzní dokument."
"Mohou jít, sednout si u Red bullu, jíst do sytosti a užít si jejich pohostinnosti. Ale já to nemám rád, nelíbí se mi co to představuje, nelíbí se mi kvalita a nelíbí se mi způsob, jakým se snaží si dělat srandu z jednotlivců z každého týmu a jejich úsilí odvést dobrou práci. Takže myslím, že tohle je dost přímá odpověď a nenechává vás na pochybách o mých pocitech," dodal Dennis.__flashReplacement__