Červenec 2009

Jak Nick tráví dovolenou

30. července 2009 v 21:34 | sarah |  Nick Heidfeld
Letošní letní přestávka je neobvykle dlouhá, bude trvat až do konce srpna, kdy se pojede ve Valencii. Veškeré zařízení BMW Sauberu bude uzavřeno na dva týdny, během této doby budou jezdci věnovat čas odpočinku a relaxaci a zároveň nabírat síly na posledních 7 závodů letošní sezony.

Nick Heidfeld se těší na možnost strávit volný čas s přítelkyní Patricii a dětmi. "S rodinou pojedeme do Řecka" říká "Strávíme 12 dní na ostrově. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem měl tak dlouhé prázdniny. Ale je důležité být na pláži. Když děti mají písečnou pláž, jsou šťastné"

Nicméně Nick bude stále věnovat čas svému fitness režimu. Vysvětluje:" V hotelu je fitness studio. Dokonce i když jste na dovolené, musíte stále dodržovat svůj fitness program. To je samozřejmé "

BBC: Rozhovor s Jaimem

30. července 2009 v 20:58 Jaime Alguersuari
Tři slova, kterými by si popsal,jaké je to být jezdcem F1?
zábavné, stresující a krásné

Co považuješ za největší výhodu na tvé práci?
řízení


Mark přijede do Brna na Moto GP

30. července 2009 v 16:53 AKTUÁLNĚ
Mark Webber zavítá do České republiky, navštíví závod silničních motocyklů v Brně. Což je pro závodníky formule docela častý cíl, například loni tu byl David Couthard.

Nelson na pinpongovém stole

29. července 2009 v 22:00 | sarah |  Nelson Piquet Jr.
Už dlouho nám Nelson neukázal žádnou fotku nahoře bez. Což mě překvapuje, při těch všech jeho profilech na twitteru, facebooku atd. bych čekala, že si tímto způsobem bude snažit udržet odcházející faninky. No nic, teď už je pozdě, Nelson má své dny sečtené ať se bude snažit sebevíc..

btw. divnej název článku, ale jak jinak to pojmenovat..

[image]

Jaimeho tetování

29. července 2009 v 21:50 | sarah |  Jaime Alguersuari
Na tomto místě se mi sice tetování strašně líbí, ale mám radši nápisy (třeba Iceman) a ne nic neříkající znaky..

Click for a larger view

42 zajímavostí o Nickovi

29. července 2009 v 21:10 Nick Heidfeld
Původně těch zajímavostí bylo 50. Ovšem než jsem je stačila přeložit, tak tu stránku, odkud byli, smazali. Musíme se tedy uskromnit. Jedničku znáte, ale 41 zajímavostí by vypadalo divně..

1." Jednou mě málem vyhodili ze školy, ale proč, to vám fakt říct nemůžu. Když mi bylo 14, stalo se něco, co mě opravdu hodně vystrašilo. Kamarád mě vezl na traktoru, blížili jsme se k dlouhé vlásence z kopce, když se něco stalo se spojkou, a traktor stále zrychloval. Konec té zatáčky jsme projížděli po dvou kolech. Kdybychom spadli, byl by to konec, dole byl obrovský sráz"

2. Jako dítě byl tak malý, že ho ani nemohli pouštět na motokárový okruh.. Platil zde totiž výškový limit a ten Nick nesplňoval. Jeho mladší bratr ano

Schumi se vrací

29. července 2009 v 19:17 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Ferrari plánuje na Velkou Cenu Evropy usadit do uvolněného kokpitu po Massovi Michaela Schumachera ! A měl by za tým jezdit až do té doby než se Felipe uzdraví. Díky čtyřtýdenní přestávce bude mít dost času na trénink a věří, že bude připraven.

Konečně se dočkáme souboje Hamilton vs. Schumacher

Felipeho osobní lékař se vyjadřuje k jeho pokrokům

29. července 2009 v 17:39 > Felipe Massa <
"Nemám nejmenší pochybnosti o tom, že bude znovu závodit." řekl Dino Altmann pro Gazzetta dello Sport, "Od začátku jsem si myslel, že nervový šok nebude tak rozsáhlý, jak se předpokládalo, ale během posledních pár hodin Felipe předčil veškerá očekávání."
Dále popsal, jak probíhá terapie: "Felipe při očních testech prokázal, že rozezná pravou a levou stranu a plně si uvědomuje vzdálenost i hloubku. Řekl, že vidí, a jeho zrak není poškozen. Byl schopen odpovídat ve třech jazycích, anglicky, portugalsky a italsky, což znamená, že kognitivní část jeho mozku je v pořádku."

Felipeho stav se nadále zlepšuje

29. července 2009 v 14:36 AKTUÁLNĚ
Felipe byl měl ještě dnes opustit jednotku intenzivní péče a pomalu začíná znovu chodit. Poslední vyšetření ukazují, že se jeho stav zlepšuje mílovými kroky a vojenskou nemocnici by měl do týdne opustit.
Dnes večer také budou Felipemu odeslány vzkazy fanoušků, kteří se na facebooku připojili ke skupině Get Well Soon Felipe Massa.

BMW Sauber opouští F1!

29. července 2009 v 10:49 AKTUÁLNĚ
Další obětí světové ekonomické krize se po Hondě stal tým BMW Sauber. Automobilka BMW, která je vlastníkem týmu, oznámila, že od příštího roku tým do kolotoče F1 nenastoupí. Důvodem je především ekonomická krize, ironií je ale fakt, že k odchodu by nedošlo, pokud by se BMW podařilo navázat na skvělé výsledky z loňské sezóny. Bohužel vzhledem k letošnímu neúspěchu se automobilka rozhodla ukončit své aktivity v F1. V ostatních sportech zatím zůstává.

Edit: No, a ono k tomu vlastně není až tolik co víc psát. Zatím se ani neví, jestli bude tým úplně zrušen nebo nabídnut ke koupi. Nevím, jestli je Theissen natolik zámožný, aby si mohl dovolit koupit celý tým po vzoru Rosse Brawna, osobně bych byla možná nejradši, kdyby si ho vzal zpátky Peter Sauber, ale to je jenom takový sen, pochybuju, že by to Sauber udělal.

Uvidíme Nelsona v příštim závodě?

29. července 2009 v 0:17 ANKETY
Samozřejmě mám na myslim příští závod, kterého se zúčatní Renault, takže nejspíše až Spa

Já si myslim, že už to má Nels sečtené, hlavně poté co o Flaviovi řekl, že o formuli 1 ví hovno. Takové věci se říkají bývalím šéfům a ne současným.

Takže nám asi nezbývá nic jiného než se těšit na GrosjeanaFelipe vidí!

28. července 2009 v 14:56 AKTUÁLNĚ
Před malou chvílí přišla z Maďarska zpráva, že otok na levém oku o něco ustoupil a Felipe prohlásil, že na něj vidí, což je rozhodně pozitivní zpráva.:)


Alonso ve Ferrari už ve Valencii?

28. července 2009 v 13:37 drby
Poté, co Michael Schumacher s konečnou platností vyvrátil spekulace o svém návratu za volant Ferrari, se ještě více ozvaly hlasy, které na místě Felipeho Massy vidí Fernanda Alonsa.
Má to jednoduchý důvod, několik lidí, pohybujících se v motosportu, nezávisle na sobě prohlásilo, že z důvěryhodného zdroje mají informaci, že Alonso už má na rok 2011 smlouvu s Ferrari uzavřenou. Renault teď dostal distanc na VC Evropy, ale podal odvolání. Přesto je jasné, že Alonso ve Valencii závodit musí, jinak bude F1 čelit obrovským ztrátám, domácí publikum se nejvíce těší právě na milovaného závodníka. A Alonsova premiéra ve Ferrari před domácím publikem by byla taková bomba, že i Bernie Ecclestone by byl ochotný tuto změnu podpořit.


dobré zprávy hned po ránu

28. července 2009 v 10:46 | NickyHayden |  AKTUÁLNĚ
Felipe strávil další klidnou noc, tentokrát už bez anestetik, a i nyní je vzhůru. Už je schopný mluvit a jeho stav se momentálně vyvíjí velmi dobře.
Poprvé také promluvila před novináři jeho manželka Rafaela, která dobré zprávy potvrdila: "Daří se mu dobře. Věřím, že se brzy plně uzdraví a že ho opět uvidíme na závodní dráze."


informace z tiskové konference - editace

27. července 2009 v 20:33 | NickyHayden |  AKTUÁLNĚ
- Massův stav se za posledních 24 hodin zlepšil
- Felipe komunikuje pasivně (tzn. reaguje na podněty ve svém okolí) a ptá se, co se mu přihodilo - v důsledku úrazu hlavy si pochopitelně na nic nepamatuje
- levé oko je stále velmi oteklé a proto je brzy na jakékoliv závěry, není možné provést jakékoliv vyšetření
- Felipe by se měl ze svých zranění brzy zotavit, jestli bude mít nějaké následky bude známo nejdříve za týden
- informace, že má otok mozku, není pravdivá, operace proběhla pouze kvůli rozdrcené lebeční kosti
- z výše zmíněných informací vyplývá, že není v tuto dobu možné říct, jestli se tuto sezónu ještě vrátí za volant Ferrari
Edit//:
- Felipe byl odpojen od umělé plicní ventilace, byl mu vyndán drén a už nemá horečku
EDIT 2:
- Felipe spí už bez pomoci sedativ a je u něj jeho kompletní rodina i jeho manažer. Dobrou noc, Felipe.:)

pružina vs. helma

27. července 2009 v 19:34 | NickyHayden |  Ostatní
Experti od Araie (konkurenční výrobce přileb) porovnali velikost pružiny a Massovy helmy. Helma, kterou drží v ruce, je sice v půlce rozříznutá, ale i tak to pro představu myslím bohatě stačí.


poslední zprávy o Felipem - editováno

27. července 2009 v 15:34 AKTUÁLNĚ
Poslední zprávy z dnešního poledne jsou rozhodně mnohem optimističtější, než byly včera. Felipe byl kvůli dalším vyšetřením opět probuzen z umělého spánku a během této doby nejen komunikoval s lékaři, ale byl schopný hýbat rukama i nohama, což znamená, že by neměl mít žádná další poškození mozku. Co ale lékařům dělá starosti, je jeho levé oko, které zranění také zasáhlo. Lékaři si momentálně bohužel nejsou jistí, nakolik je poškozené a jestli to nebude mít vliv na Felipeho kariéru. Stejně tak není jisté, jak dlouho bude trvat, než se Felipe uzdraví, doktoři si nejsou vývojem situace zrovna jistí, podle nich může uzdravování trvat několik týdnů, ale i několik měsíců.
Do nemocnice se Felipeho vydal opět navštívit Rubens Barrichello, bohužel musel odejít s nepořízenou - k Massovi v současné situaci smí pouze členové jeho rodiny.
EDIT//: Felipeho kariéra je v ohrožení! Zranění oka se ukázalo natolik vážné, že doktoři pochybují, že se bude vůbec moci vrátit do kokpitu. Dnes večer bude uspořádána speciální tisková konference, na níž budou sděleny všechny podrobnosti ohledně Massova stavu.

Smutné záběry z letiště

26. července 2009 v 23:03 > Felipe Massa <
Dnes ráno do Maďarska přileja za svým manželem i Rafaela.Až do svého těhotenství jezdila téměr na každou Velkou Cenu, tak je asi o to víc smutné, že tam tentokrát nebyla. Ono je určitě lepší být přímo na místě, než na druhé půlce zeměkoule a vše se dozvídat jen z TV

__flashReplacement__