Říjen 2010

Pepa Král pojede poslední závod GP2

31. října 2010 v 21:15 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Po dlouhých pěti měsících zotavování se Josef Král konečně vrátí do kokpitu. Stane se tak za dva týdny při závěrečném závodě GP2 v Abu Dhabi. Poté se v Abu Dhabi zúčastní testování. Což může být pro jeho karieru ještě důležitější než samotný závod. Bude se tak totiž rozhodovat o složení pro GP2 Asia a také pro sedačku hlavní série 2011.


Prima Italia zveřejnila zájezd na GP Monaka

30. října 2010 v 21:39 | sarah |  blog
Konečně Prima Italia zveřejnila zájezd na GP Monaka 2011. A je tu jedna podstatná změna, pro vás to bude určitě plus, pro mě spíše mínus (ale ne, kašlu na školu, taky je to plus :D) Bude se odjíždět už ve čtvrtek večer, takže v Monaku budeme i pátek!!!!!! To znamená že se můžeme podívat do pitlane atd. Jelikož je pátek vstup zdarma, cena se ani podstatně nezvýšila

na vstupenkách se ještě domluvíme, ale já bych to viděla v sobotu na Rocher a v neděli Z1 (možná by je šlo sehnat někde levněji)


Co nového ohledně jezdeckého složení

30. října 2010 v 20:36 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Ne že by někdo někam přestoupil, ale v posledních dnes se objevilo několik docela zajímavých přestupových drbů (které jste sice už všichni určitě slyšeli, ale nic nám nebrání si je znovu shrnout).

Jerome D'Ambrosio má místo u Virginu téměř jisté. Potřebuje sehnat jen potřebné peníze, a ty už má nashromážděné z 95 %. Chybí tedy jen 5% a můžese se rozloučit s di Grassim. 

Dále tu máme Sennu, o měn se mluví v tom smyslu, že by mohl přestoupit do Lotusu. O místo by přišel Trulli.

Nejdiskutovanější je stále složení Williamsu. Vypadá to, že Rubens nakonec nemá smlouvu tak jistou jak si původně myslel. Frank Williams se také nechal slyšet, že by si rád ponechal Hülkenberga. Takže nakonec se možná dočkáme složení Nico + Maldonado. 


Berniemu je dnes 80 let

28. října 2010 v 14:36 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Bernie Ecclestone dnes slaví své 80. narozeniny. A i když nás v posledních letech občas velice štve, bez něj by to stejně nebylo ono. Vše nejlepší !Hülkenberg vs. Maldonando

26. října 2010 v 13:42 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Nico Hülkenberg má za sebou výjimečnou kariéru, vyhrál sérii Formule BMW,vyhrával závody v A1 GP, byl šampiónem F3 euroserie i GP2. Je pochopitelné, že s takovými úspěchy by měl být pilotem F1, ale u Nica není nic jisté. Ve Williamsu po sezoně pravděpodobně skončí.

V tomto roce má na svém kontě osmnáct mistrovských bodů, ale tým se sídlem v Grove od něho očekával více. Druhou věcí je fakt, že na dveře klepe Venezuelan Pastor Maldonado. Aktuální šampion GP2, který navíc v kufříku nese velký balík peněz


Alonso může získat titul už v Brazílii

26. října 2010 v 12:14 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Ve hře o titul je stále pět jezdců. Webber, Hamilton, Vettel, případně Button se Mistry můžou stát až poslední závod v Abu Dhabi. Jediný Alonso má šanci vyhrát titul již příští závod v Brazílii. Na F1news vypočítali, jak může Fernando slavit již za 12 dní..

Pokud Alonso dojede první (256 bodů), Webber nezíská lepší než než páté místo (230 bodů), na umístění Hamiltona a Vettela nebude záležet

Pokud Alonso bude druhý (249 bodů), Webber nebude lepší  než devátý (222 bodů), Hamilton bude čtvrtý (222 bodů) a Vettel dojede maximálně třetí (221).

Pokud se Alonso umístí na třetím místě, Vettel bude čtvrtý (218 bodů), Hamilton pátý ( 220 bodů) a Webber nebude bodovat (220 bodů).

Zisku titulu v Brazílii ale nevěří ani samotný Fernando, jedině prý kdyby Red Bullu uletělo letadlo...

Jessica a sestřičky

26. října 2010 v 11:57 | sarah |  Jessica Michibata
Co jsem se všimla, někteří z vás ani neví, že Jessica má jednu sestru, natož dvě. Tady je tedy máte všechny v plné parádě... Doma však nebyli jen samé holky, mají ještě jednoho bratra

[image]

Míša na Maledivách

25. října 2010 v 14:12 | sarah |  Michael Schumacher
Před dvěma týdny se Michael Schumacher s ženou Corinnou a synem Mickem vydal na Maledivy, kde se účastnili místních oslav nějakého výročí.

Hosté party si užili různorodé zábavy, mezi nimi i závody na kole - ale opačné, kdo dojel poslední vyhrál. První závod vyhrál Michael, druhý pak jeho syn, který se pak také stal vítězem celkového finále.

5424257rd8.jpg picture by saarka

Maldonado bude testovat Williams

25. října 2010 v 13:49 | sarah |  AKTUÁLNĚ
Většina týmů nedávno oznámila seznam mladých jezdců, kteří se zúčastní dvoudenních testů po GP v Abu Dhabi. Mnohé tehdy překvapilo, že na seznamu chybí Maldonado, který je spojovám se závodní sedačkou pro Williams 2011. Dnes se tedy všichni jeho fanoušci dočkali, Williams totiž oznámil, že v Abu Dhabi bude kromě mistra F2 Stonemana testovat i letošní Mistr GP2 Venezuelan Pastor Maldonado.

Maldonado má za sebou silné sponzory, hlavně venezuelskou ropnou společnost. Právě proto by mohl příští sezonu dostat přednost před Nicem Hulkenbergem. 

Felipe na Twitter

24. října 2010 v 18:04 | sarah |  Ostatní
Upozorňuji, že toto není můj nápad:D  Děvčata založila na facebooku skupinu, v které se dožadují, aby se Felipe připojil na Twitter. Jestli je chcete podpořit, přidejte se zde

Jessica na GP Jižní Koree

24. října 2010 v 17:52 | sarah |  Jessica Michibata
Anketa o nejlepší model dnes nebude, protože se děvčata moc nepředvedla. Kdyby vás zajímalo, kdo vyhrál v Japonsku, tak to byla Jessica a její černé šaty

[image]

Dárek Berniemu k narozeninám

24. října 2010 v 15:02 | sarah |  Ostatní
Berniemu bude ve čtvrtek 80 let, tak od red bullu dostal velmi praktický dárek. Tohle určitě člověka vždy potěší. Ale na to jak je starý, má pořád sprostá gesta..GP Jižní Koree

24. října 2010 v 11:08 | sarah |  Grand Prix
Dnešní závod, to byla jedna velká katastrofa. Čekání 1 h a 45 minut bylo nic proti tomu, co se pak dělo na trati. Opravdu zlý sen. Když vypadl Webber, měla jsem strašnou radost, ale teď bych raději kdyby býval vydržel (a vyhrál). To co postihlo Vettela je strašná smůla, druhé místo Lewise mi to nemůže vynahradit.

A jak se vůbec stalo, že se Alonso dostal před Hamiltona? Já byla zrovna na reklamní přestávce . Teď mi to přijde jako stěžejní moment závodu.

Kromě toho, co se stalo na špici pole, je mi také strašně líto Petrova. Jak byl chudinka nešťastný…Velká smůla i pro Rosberga, ale takové věci se prostě stávají…

S Monakem 2011 se pořád počítá

23. října 2010 v 21:19 | sarah |  blog
Říjen se blíží ke konci, ale Prima Itala své zájezdy pro sezonu 2011 stále nezveřejnila. Takže musíme ještě počkat. Jen doufám, že vy dva,co účast přislíbili, jste si to nerozmysleli :)

Jestli je tu někdo další, kdo by měl zájem, tak se určtiě ozvěte. Připomínám, že jde o GP Monaka 29.května. Cena na víkend je kolem 6 tisíc + vstupenky (tj celkem asi 10 tisíc). Je to od cestovní kanceláře Prima Italia. Jestli žijete v domnění, že Monako je moc drahé, tak vás ujišťuji, že to není pravda - všechny zájezdy vyjdou téměř nastejno. 

Pak se také s holkama chystáme 1.července na WSR do Maďarska (když nám ho v Brně zrušili). Tam nás už jede dost, takže nikoho nehledáme, jen to berte jako typ, kdybyste neměli první prázdninový víkend co dělat a chtěli byste se postavit osudu. Celý víkend nás vyjde okolo 2 tisícPodle Kubici bude start ve špinavé stopě velkou nevýhodou

23. října 2010 v 13:13 Grand Prix
"Jezdci, kteří budou startovat ve špinavé stopě, mají obrovskou nevýhodu, pokud nepřijde déšť. A já jsem bohužel jeden z nich." řekl Kubica na tiskové konferenci, "Raději bych startoval z jedenáctého než z osmého místa, protože pak bych měl lepší pozici pro předjíždění, rozdíl dvaceti metrů na startu je tady jako osmdesát metrů v závodě, což je doopravdy hodně. Jezdci ve špinavé stopě na to doplatí."

Kdyby někdo rychle nevěděl výsledky kvalifikace, tak první desítka vypadá takto:

1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber
3. Fernando Alonso
4. Lewis Hamilton
5. Nico Rosberg
6. Felipe Massa
7. Jenson Button
8. Robert Kubica
9. Michael Schumacher
10. Rubens Barrichello
__flashReplacement__