Březen 2013The Finishing Line: Sebastian Vettel

28. března 2013 v 16:50 | šárka |  > Sebastian Vettel <
Seb má s nejhorším účesem má pravdu, i když já ani ten jeho aktuální nepovažuji za nejvydařejnější. A moc se mi líbila odpověď na otázku "můj nejcennější majetek"

Sportovec, kterého nejvíce obdivuji…
Michael Schumacher, jelikož ho znám nejlépe. Mohl by to být také Michael Jordan, ale nikdy jsem se s ním nesetkal, takže se budu držet toho, co znám.

Nejlepší herec na světě…
John Travolta

Nejpamátnější předjížděcí manévr mé kariéry…
Těch je mnoho - některé se staly již hodně dlouho, jiné nedávno…

Sebastian Vettel - F1 Grand Prix of Malaysia

Nico a Lewis si celou situaci "vyříkali"

25. března 2013 v 16:36 | Nicky |  drby
O pozávodním prohlášení Nica Rosberga, kde stálo, že počínání týmu chápe, se povídalo, že ho stejně Nico nepsal a tudíž není žádným důkazem toho, jaká je uvnitř týmu nálada. Lewis i Nico se proto rozhodli o celé situaci ještě jednou promluvit s novináři, a v těchto rozhovorech prohlásili, že už je všechno vyřešené. Zejména Lewis si nemohl svého stájového kolegu vynachválit. "Promluvili jsme si s týmem. Všichni udělali svou práci dobře a Nico pak byl přímo fantastický. Jednal neuvěřitelně dospěle a já sám udělám vše, co bude v mých silách, aby se už tahle situace neopakovala. Chtěl jsem ho pustit před sebe, ale měli jsme z týmu přikázáno držet se na svých pozicích."
Nico dodal: "Chápu jejich pohled, ale ten jsem chápal i v ten moment. Chtěl jsem zkusit dohnat Red Bully a závodit s nimi."

Webber odjíždí do Austrálie promyslet svou budoucnost

25. března 2013 v 16:26 | Nicky |  drby
Po včerejších událostech se samozřejmě reportéři Marka Webbera ptali, jak nyní vidí svou budoucnost v týmu Red Bull.
"V posledních patnácti kolech mě napadla spousta myšlenek. Můj vztek se netýkal jenom toho, co se stalo tady, ale i jiných událostí, které se staly v minulosti. Uvidíme, co se stane, máme na to tři týdny. Teď je příliš brzy, všechno je to příliš čerstvé, a potřebujeme, aby z toho vyšel co nejlépe tým. To samozřejmě probereme tento týden. Já odjíždím surfovat do Austrálie a vypínám telefon, uvidíme, co bude následovat."

Anketa: Nejhezčí model GP Malajsie

24. března 2013 v 22:08 | šárka |  ANKETY
Jessica (pátek)


Jak se nám vyvinula situace

24. března 2013 v 15:31 | šárka
Takže už je pár hodin po závodě a je jasnější, co se dnes všechno stalo. Mark Webber stejně jako Sebastian Vettel dostali po posledních zastávkách v boxech pokyn, ať šetří auto a dojedou do cíle. Mark tedy snížil otáčky motoru a byl připraven v poklidu dokončit závod. Vettel se však pokynů nedržel, na Marka zaútočil a po souboji ho předjel.

Po závodě se pak Vettel Makrovi omluvil a uznal svou chybu. Chápu Markovo rozhořčení, chápu že Vettelova omluva tady byla na místě. Ale nezdá se vám to trochu směšné, aby se jeden pilot omlouval druhému za to, že ho předjel? Není náhodou v tomhle podstata závodění? Byl to opravdu krásný souboj, a moc mě mrzí, že to nakonec dopadlo takhle. V tomto incidentu jsem na strašně obou pilotů. Jediný kdo se má za co omlouvat je Red bull.

Bohužel jsem ještě více rozhozena tím, co se stalo u Mercedesu. Byla bych opravdu šťastná, kdyby Nico týmových příkazů neuposlechl a Lewise prostě předjel. Chápu ale, že tohle není lehké, a každý prostě nemá takové postavení jako Vettel u Red Bullu. Co mě však zklamalo ještě víc, byla Nicova prohlášení pro závodu, kdy uvedl, že rozhodnutí týmu chápe a respektuje. Co bych dala za to, kdyby v sobě měl alespoň kousek Webbera. Doufám, že si to s týmem vyřídil alespoň v soukromí. Víte jak to bývá, podvolíte se jednou, a bude z vás dvojka napořád. Bojím se, že přesně tohle se dnesu Mercedesu stalo.

Já týmovou režii naprosto chápu, ale ne v úvodu sezony, a ne když je upřednostňovaný pilot, který nemá pro tým na svém kontě ani dva závody.

Nejšťastnější stupně vítězů všech dob:


GP Malajsie

24. března 2013 v 11:15 | šárka |  Grand Prix
To byli ale veselé stupně vítězů. Já celou problematiku Red Bullu moc nechápu. Viděla jsem v tom uplně fér souboj dvou kolegů, kteří měli stejné možnosti a nakonec vyhrál ten lepší. Zákulisí toho všeho ale pravděpodobně bylo úplně jiné. Zatím jsem to pochopila tak, že vedoucí Webber dostal zprávu, že už se nezávodí ať šetří auto,pak přijel Vettel a předjel ho. Ale nějak mi to nedává smysl. Vettel útočil přeci dost dlouho na to, aby se Webber mohl všimnout, že se skutečně závodí. Asi za tím bude ještě uplně něco jiného.

Zato mě strašně moc naštval Mercedes, a to i tak, že jsem asi přestala mít Brawna ráda. (Chtělo by se mi říct, končím s celým Mercedesem, ale většina týmu na tom je přeci jen nevinně). Kdyby se tohle stalo na konci sezony při bojích o titul, tak to možná pochopím, ale takhle ne. Lewis naštěstí ukazuje, jak je z toho nešťastný, takže doufám, že kamarádství s Rosbergem jim ještě alespoň chvíli vydrží.

A tady ještě nejvtipnější moment dneška. Myslím, že to bylo daleko horší než Buttonovo spletení. Ten tenkrát prostě jen zajel do jiných boxů, kdežto Lewis si myslel, že opravdu za McLaren závodí :D Zajímalo by mě, co si asi mysleli ti mechanici..


Foto: GP Malajsie II.

23. března 2013 v 23:01 | šárka |  Grand Prix
Sebastian Vettel, Red Bull Racing celebrates his pole position in parc ferme

Jules v Malajsii

23. března 2013 v 22:40 | šárka |  Jules Bianchi


Kimi dostal penalizaci za zdržování

23. března 2013 v 13:29 | Nicky
Po dnešní kvalifikaci byl Kimi předvolán před komisaře ohledně podezření na zdržování Nica Rosberga v poslední části kvalifikace. Celý incident se měl odehrát mezi zatáčkami 9 a 15. "Hodně těsné to bylo v zatáčce 14. On (Räikkönen) a Sutil nejeli ostré kolo. Stewardi musí rozhodnout, jestli to bylo nebo nebylo zdržování." poznamenal k celému incidentu Rosberg.
A stewardi rozhodli, že se o zdržování jednalo. Kimi proto spadne v pořadí o tři místa a v zítřejším závodě odstartuje z místa desátého.

Kvalifikace GP Malajsie

23. března 2013 v 10:19 | šárka |  Grand Prix
U kvalifikace jsem se většinu času učila, tak Vám k ní moc neřeknu. v Q1 si znovu skvěle vedl Bianchi. Startuje opět 19, tedy nejlepší z poslední čtyřky, a na postup do Q2 mu chybělo jen něco málo přes půl vteřinu. Chiltonovi se dnes podařilo zdolat pouze jeden Caterham a startuje 21. Zato Pic alespoň ukázal, že ta jeho minulá nekvalifikace byla jen náhoda způsobená špatným počasím, a dnes to dotáhl na 20. místo. Nepoustup Bottase pak potvrdil mizérii Williamsu.

Konec Q2 zasáhl déšt, a jezdci už tak nedostali příležitost své časy zlepšit, stejně si ale myslím, že v tomto případě to na pořadí nemělo významější vliv.

Q3 už propršela celá, o vítězích se však jako vždy rozhodovalo v posledním kole. Nejdříve jsem opravdu věřila, že by mohl vyhrát Hamilton, nakonec se ale přes něj přehnal Alonso a následně Vettel, který opět zvítězil. Velkým zlepšením bylo druhé místo Massy.Lewis s Nicole na Sepangu

22. března 2013 v 14:52 | šárka |  > Lewis Hamilton <
Nikče to dnes nějak sluší (což je důvod proč jí vyjímečně zakládám galerii). Příjemná změna od maxišatů, které většinou nosí. Asi se dost nakazila od Lewise a teď budou rebelové oba dva.


První a druhý trénink GP Malajsie

22. března 2013 v 8:48 | šárka |  Grand Prix
Dnes jsem viděla pouze druhý trénink, jelikož dnes píšu test, tak se mi nezdálo dobré vstávat ve tři ráno. Vítězem prvního tréninku se stal Webber, druhého Raikkonen. Malajsie je známá tím, že tamjsou po večerech deště, a to ne ledajaké. Sprchlo i půl hodiny před koncem FP2. A deště jsou očekávané i na další dva dny. Takže bych se vůbec nedivila kvalifikaci strávené v garážích, a závodu stráveném čekáním na startovním roštu.

A také se psychicky připravte na Nicole.

Začíná devátá sezona GP2

21. března 2013 v 19:49 | šárka
Až budete číst následující preview, bude se Vám možná zdát, že se na tento blog nehodí, je až moc normální, a nenajdete tam ódy na Marcuse Ericssona ani na jiné piloty. Je to tím, že nebyl napsán pro tento blog, ale psala jsem ho pro www.svetformule.cz. Sem jsem chtěla dát nějakou zábavnější verzy, ale bohužel na ní nemámč čas, takže Vám sem alespoň doplním komu budu letos fandit: Kdo mě zná, tak asi vím, že můj uplně nejoblíbenější pilot je Marcus Ericsson, seveřanům sice nefandím,ale u Marcuse to prostě přišlo nějak samo od sebe, a s tím člověk nic nenadělá. Dále je mým hodně velkým oblíbencem Daniel Abt. Ten loni zářil v GP3, kde se stal vice šampionem, ale pro mě bylo důležitější jeho působení ve WSR, kde odjel tři poslední závodní víkendy sezony. Já na dvou těchto víkendech byla, a na Daniela mám jen ty nejlepší vzpomínky. Mezi mé favority bude patřit i Mitch Evans, kterému jsem loni fandila v GP3, v den kdy nad Abtem vyhrál titul jsem ho sice ráda mít přestala, ale už je odpuštěno :D Loni mě svými výkony v GP2 velice zaujali James Calado a Felipe Nasr, proto jim budu fandit i letos. A pak je tu Stefano Coletti, což je pilot, kterému fandím už od dob, kdy to byl ještě malej ošklivej rozmazlenej fracek, takže mě opravdu baví sledovat, jak rok od roku spěje v lepšího pilota. Radost mi udělal i návrat mého dalšího oblíbence Kevina Cecccona.

A z čeho jsem byla uplně nejštastnějí, bylo dnešní jmenování pilotů Hilmer motorsport (o nich v článku ještě není). Jedním z nich je totiž Pal Varhaug, kterého si přeju již spoustu let potkat, ale zatím jsme se míjeli, tak snad to vyjde konečně letos. Jejich druhým pilotem je Conor Daly, toho mám taky celkem ráda od doby, co jsem si z něj loni udělala svého osobního fotografa.

A tady už ten článek:

Foto: Čtvrtek v Malajsii

21. března 2013 v 10:44 | šárka |  Grand Prix
To, že se musím učit samozřejmě pořád platí. Ale občas se prostě tomu flákání nedá odolat :D
Příliš mnoho testů

19. března 2013 v 23:25 | šárka |  blog
V poslední době jsem s množstvím článků přidáváných na tento blog byla docela spokojena, to už teď bohužel neplatí. Učitelé se totiž zbláznili, a na pondělí a úterý nám dali polosemestrální testy ze všech předmětů, které máme :( Dnes se mi podařilo jednoho učitele uprosit, že mi tři testy odsunul na další týden,ale stejně jich ještě zbívá hromada. Proto musím až do úterka omezit blog na minimum. Počítám, že z celé Malajsie tu bude jen shrnutí kvalifikace a závodu.

Zábava skončila :(

The Finishing Line: Nico Rosberg

19. března 2013 v 23:18 | šárka |  >Nico Rosberg<
Máme tu další seriál z oficiálních stránek F1. A ten letošní vypadá, že by mohl být i vtipný. První na řadu přišel Nico Rosberg. Mě nejvíc potěšil tím, že moc nepije alkohol, alespoň s někým mám tuto vlastnost společnou :D A nemohu si pomoci, ale odpověď, že ho nikdy neuvdíme v ružových kalhotách ve mě vyvolává představu, jak v takových kalhotách běhá potají doma v obýváku :D Též by mě zajímalo co myslel tím svým nehorším účesem, jelikož fotky máme fotky z celého jeho života, tak ho určitě známe

Sportovec, kterého nejvíce obdivuji..
Muhammad Ali

Nejlepší herec na světě ...
V tuhle chvíli Bradley Cooper ve filmu Terapie láskou

Nejpamátnější předjížděcí manévr mé kariery..
Melbourne 2007, předjetí Ralfa Schumachera

__flashReplacement__