Duben 2013Nemám vůbec čas

27. dubna 2013 v 21:26 | šárka |  blog
Jak jste si všimli, v poslední době toho na blog moc nepřibívá. Je to tím, že to vůbec časově nezvládám. Bohužel si nemyslím, že jde o jednorázovou záležitost, protože si neumím představit, že čas jednou zase mít budu (možná o prázdninách???).

Takže vezměte jako fakt, že na tento blog nebudou přibývat články denně, ale prostě jen podle časových možností. Mám prostě přeci jen moc povinností. Určitě to neznamená, že bych neměla na blog čas třeba v 10 večer, ale to už jsem po celém dni tak vyřízená, že už na to nemám. V minulosti jsem mívala nejvíce času v průběhu semestru, ale to bohužel teď už také neplatí, jelikož jsem při škole začala i pracovat. Zároveň se omlouvám, že nekomentuji vaše blogy, i když je třeba navštěvuji, ale prstě už nemám sílu ani na to.

The Finishing Line: Paul di Resta

27. dubna 2013 v 21:17 | šárka |  Paul di Resta
Sportovec, kterého nejvíce obdivuji…
Sir Chris Hoy (šestinásobný olympijský vítěz v cyklistice)

Nejlepší herec na světě…
Sean Connery - nejlepší James Bond vůbec

Nejpamátnější předjížděcí manévr mé kariéry…
Byl to manévr, který se udál v DTM v zatáčce číslo 1O na okruhu v Barceloně při předjíždění Timo Scheidera. Bylo to v roce 2008 a šlo o změnu v šampionátu a vedení závodu.


Video rozhovor s Charlesem

24. dubna 2013 v 22:36 | šárka |  Charles Pic
Toto video jsem objevila díky Elis, druhé člence našeho dvoučleného Picova fanclubu.

A Charles je opravdu úžasný, díky němu bych byla schopná objetovat i oba piloty Marussie :D


Nejhezčí model GP Bahrajnu

22. dubna 2013 v 22:16 | šárka |  ANKETY
Gaby (pátek)


GP Bahrajnu

21. dubna 2013 v 15:55 | šárka |  Grand Prix
Jak jsem říkala, na závod jsem se nedívala (i když po návratu dobmů ve tři hodiny jsem pro jistotu zkontrolovala zda Nico náhodou nevede). Ale v komentářích se můžete Vy podělit o své dojmy a zahlasovat si v anketě o jezdce dne.

Kvalifikace GP Bahrajnu

20. dubna 2013 v 14:25 | šárka |  Grand Prix
Kvalifikaci vyhrál Nico Rosberg. Že tento víkend bude patřit jemu jsem předpokládala již od čtvrtka, jelikož se v Bahrajnu těší mimořádnému zájmu fotografů. Ti určitě něco tuší :D Nicméně ani Nicovo PP mě neodradí od záměru GP Bahrajnu nesledovat, na takový hnusný okruh prostě nemám. Nicovi i přesto přeji, aby se před Vettelem i dalšími konkurenty dokázal ubránit a nadělil si druhé vítězství kariery


Hamilton dostane penalizaci pěti míst na startu

20. dubna 2013 v 12:22 | Nicky
Na startu VC Bahrajnu bude další penalizace - tentokrát se týká Lewise Hamiltona, který za výměnu převodovky klesne na startu zítřejšího závodu o pět míst. Jedná se o následek selhání pneumatiky, které Hamiltonův Mercedes postihlo cestou zpátky do boxů po skončení posledního tréninku. Auto bylo během incidentu poškozené, a mimo jiných komponent musela být vyměněna i převodovka.


Bahrajn si přeje hostit úvodní závod sezóny

19. dubna 2013 v 21:39 | šárka |  AKTUÁLNĚ
Bahrajn je můj nejneoblíbenější okruh. V posledních letech ho raději úplně vynechávám, a když se zde dvakrát sezona zahajovala brala jsem to jako výsměch celé tradici F1. Doufám tedy, že se nikdy toho, aby se zde znovu jel úvodní závod, nedočkám.

Organizátoři Velké ceny Bahrajnu by rádi, aby se jejich závod vrátil na úvod sezóny. Okruh Sakhir má se zahajováním sezóny zkušenosti již z let 2006 a 2010, přičemž v roce 2011 musel být úvodní závod zrušen kvuli místním nepokojům. Stále kontroverzní Bahrajn je teď zpátky v kalendáři, a zpět by rád získal i prestižní úvodní závod, který teď patří Melbourne.

Předseda okruhu Zeyed Alzayani vidí velký přínos Bahrajnu jako úvodního závodu v tom, že by zde týmy mohly absolvovat své poslední předsezoní testování. V Bahrajnu by si pak mohly nechat veškeré vybavení. Navíc díky horku je v Bahrajnu pro testování vždy zaručeno příznivé počasí.

Této myšlence se nebrání ani Bernie Ecclestone. "Myslím, že bychom to mohli udělat. Musíme se na to podívat"

Foto: čtvrtek v Bahrajnu

19. dubna 2013 v 0:18 | šárka |  Grand Prix
V paddocku máme zpátky Heikkiho, ikdyž mě udivuje, že se rozhodl pro spolupráci zrovna s Caterhamem, když se ho takovým způsobem zbavili. Také je hodně fotek Rosberga, což je spíše na škodu, jelikož vypadá hrozně. A Vettel se nějak podezřele směje, zato Webber se tváří dost nešťastně...

Formel 1 2013, Bahrain GP, Sakhir, Nico Rosberg, Mercedes AMG, Bild: Mercedes AMG

Alonso na twitteru odpovídal na otázky fanoušků

18. dubna 2013 v 22:46 | šárka |  > Fernando Alonso <
Jaká je tvá nejlepší vzpomínka z dětství?
Mé nejlepší vzpomínky mám ze školních dnů. Když jsem o přestávkách hrával fotbal se svými kamarády, pořádaly se narozeninové oslavy, kde se společně sešli mí přátelé i rodina, Vánoce…

Co je pro tebe štěstí?
Pro mě je štěstí užívat si svoji rodinu. Abych byl šťastný, potřebuju, aby všichni byli zdraví a já abych si užíval, co dělám každý den. Závody vám mohou poskytnout spokojenost jako výsledek za dobře odvedenou práci nebo zklamání pokud se tak nestane. Ale já pravé štěstí našel mimo svou práci.

Nejhezčí model GP Číny

15. dubna 2013 v 20:58 | šárka |  ANKETY
Anketa tu je trochu se spožděním, ale bohužel jsem neměla vůbec čas

Jess (pátek)


Nový design

14. dubna 2013 v 23:35 | šárka |  blog
Máme tu nový design. Sice na něm měl být Jules Bianchi, ale jelikož zatím nemá moc vhodných fotek, dopadlo to takhle. Záhlavní je to dost jednoduché, ale je pravděpodobné, že v příštích dnech na něm ještě něco přibude.

Jinak tento design neměl být ve stylu Chiltona nebo Marussie. Ale Max byl prostě jen vybrán jako reprezentant všech pilotů a celé F1. I když mi to asi stejně neuvěříte, takže tam to logo Marussie asi nakonec přidám :D

Pozávodní penalizace

14. dubna 2013 v 12:44 | šárka |  AKTUÁLNĚ
Ani Bahrajn nejspíše nebude závod podle Webberových představ. Odváží si tam totiž penalizaci ztráty tří míst na startovním roštu. Důvodem je, že byl shledán vinným za způsobení kolize s Jeanem Ericem Vergnem.

Druhým penalizovaným je Esteban Guttierez za způsobení kolize s Adrianem Sutilem, ten si odváží penalizaci posunu 5 míst na startovním roštu.

Navíc jsou stále ještě někteří piloti vyšetřováni za používání DRS pod žlutými vlajkami.

A nakonec jeden vtip. I když se to samozřejmě musí brát s hodně velkou nadsázkou. K něčemu takovému by se zrovna Webber nikdy nesnížil


GP Číny

14. dubna 2013 v 10:55 | šárka |  Grand Prix
Jsem opravdu zvědavá, jak se na současnou F1 bude vzpomínat ve vzdálenější budoucnosti. Jestli jako na cirkus (kvuli DRS i pneumatikám), nebo za ty roky bude všechno ještě horší a my si naopak budeme říkat, že tohle období bylo ještě super.

Dnes mi bylo opravdu líto Marka Webbera, čekala jsem, že by se i po startu z boxů díky dobré strategii mohl dostat hodně vysoko a pěkně si zazávodit, a ono to nakonec dopadlo takhle… Vůbec bych se nedivila, kdyby se F1 rozhodl opustit ještě před koncem sezony

Jinak dnešní pořadí prvních třech bylo stejné, jaké jsem očekávala již před závodem. I když se muselo stát opravdu hodně věcí, aby se to nakonec naplnilo.

Má oblíbená čtveřice pak už dojela v celkem tradičním pořadí: Bianchi - Pic - Chilton - van der Garde .A též nutno dodat, že to bylo letos poprvé, co jsem při startu sledovala první řady a ne ty uplně poslední. Už to není taková zábava jako dřív, ti čtyři se ve výkonosti proti sobě příliš liší.


F1 girls v Číně

14. dubna 2013 v 0:07 | šárka |  Grand Prix

Kvalifikace GP Číny

13. dubna 2013 v 9:26 | šárka |  Grand Prix
Při dnešní kvalifikaci jsme si na trati moc auta neužili. A to díky střední směsi pneumatik, která má příliš nízkou výkonnost a týmy ji nechtěli nasazovat. V Q1 se tedy první auto na trati objevilo až 11 minut před koncem, v Q3 dokonce až 2 minuty před koncem. Díky tomu jsme však získali jedno pokusovou kvalifikaci, a ta ssebou přinesla řadu překvapení.

Ale vezměmeto po pořadě. V Q1 opět zářil Jules Bianchi, když bez problémů jako vždy dokázal porazit všechny 3 své kolegy ze slabších týmů. Přičemž překvapující je jeho náskok, Chiltona dokázal porazit s rozdílem 1,2 vteřiny! Kromě nich z Q1 nepostoupili Guttierez a Bottas, tedy všichni nováčci.

V Q2 bylo nejvýznamnější událostí odstoupení Marka Webbera. Tomu totiž po prvním pokusu došlo palivo! Nemohl tak již vylepšit svůj čas a ostatní piloti ho pak odsunuli do nepostupové šestky. Naopak ten kdo zazářil byl Daniel Riccardo, když se dokázal probojovat do Q3.

Poslední část kvalifikace pak už byla ve znamení jednoho pokusu. Na to doplatil Vettel, který udělal chybu a nezajel tak ani jeden měřený čas. I Rosberg, který byl celý víkend silný, se dopustil menší chyby a startuje až čtvrtý. Naopak znovu překvapil Ricciardo, který si vybojoval P7. Pole Possition pak poprvé pro Mercedes získal Lewis Hamilton.


Sloupek Lewise Hamiltona (před GP Číny)

13. dubna 2013 v 7:51 | šárka |  > Lewis Hamilton <
Týmová režie se z pochopitelných důvodů v poslední době velmi často objevuje v médiích.Je to však mnohem složitější a komplikovanější problém, než si vůbec dokážete představit. Já osobně jsem zažil obě strany týmové režie, a chápu tak její klady i zápory.

Když byl Fernando Alonso v roce 2007 mým týmovým kolegou u McLarenu , v první polovině sezony jsem byl v očích týmu jezdcem číslo dvě, a to mi v průběhu roku trochu ztížilo možnosti.

Ale když pracujete jako tým, přináší to i pozitiva. V roce 2008 na Hockenheimu jsme já a můj týmový kolega Heikki Kovalainen měli dohodu. Tenkrát jsem bojoval o titul. Byl jsem v tu dobu na trati o dost rychlejší než Heikki a prodíral se srz pole, tak mě nechal předjet, protože věděl, že je to pro mě a pro tým nejlepší.
__flashReplacement__