Červen 2013

GP Británie

30. června 2013 v 16:23 | šárka |  Grand Prix
Tak to byl závod! V jeho úvodu by mě v životě nenapadlo, že nakonec bude slavit Nico Rosberg. I když nutno dodat, že se nejdříve muselo stát spousta věcí, které by mě též v životě nenapadly. Ale musím říct, že Pirelli je mi docela líto. Nechci nikoho soudit, dokavaď nebudou známy přesné příčiny defektů, ale jestli se prokáže, že vina byla ve špatné kvalitě pneumatik, určitě nebudu vinit Pirelli, ale ty, kdo zavinili, že v F1 je možný jen jeden výrobce pneumatik. Přitom je na celou letošní pneumatikářskou krizi (teď nemluvím o dnešku, ale věřím, že by to vyřešilo i dnešní situaci) jednochodý lék. Otevřete formuli 1 více dodavatelům pneumatik, povolte konkurenci! Proč to pořád někteří lidé nedokáží pochopit?

To co se stalo Vettelovi prostě k závodům patří, ale vůbec mi to nevadí :D A strašně moc mě dnes v cíli překvapili Hamilton, Massa a Webber jak se dokázali vzchopit…

Hamilton vítězem kvalifikace GP Británie

29. června 2013 v 15:22 | šárka |  Grand Prix
Lépe už pro mě ta kvalifikace dopadnout nemohla. Jakožto fanoušek všeho britského bych si strašně přála, aby v zítřejším závodě zvítězil domácí jezdec. Takže když je tím britským jezdcem na Pole Position Lewis Hamilton, je to uplně ideální stav a Rosberg na druhém místě dělá celou situaci ještě krásnější.

Jen mě mrzí, že v Q1 tak často vypadávají všichni nováčci a Pic. Takové situace ráda nemám...


Dočkáme se letos Lewisovi svatby?

28. června 2013 v 6:52 | šárka |  > Lewis Hamilton <
Lewis Hamilton se vždy myšlenkám na svatbu vyhýbal. Teď poprvé připustil, že by si Nicole rád vzal. Když na to byl tázán odpověděl: "Jsme spolu pět let, což je vážně velký milník. Takže možná v blízké budoucnosti ano. Možná předtím, než se dostaneme na šest let."Webber po sezoně končí v F1

27. června 2013 v 12:14 | šárka |  Mark Webber
Mark Webber dnes potvrdil, že po letošní sezoně odchází nejen z Red bullu, ale úplně skončí své působení v F1. Nejstarší jezdec součastného jezdeckého pole se totiž chystá k Porsche, jak se už delší dobu spekulovalo. Za tým mimo jiné nastoupí do dvacet čtyři hodin Le Mans.

Webber v F1 strávil 12 sezon, z toho celkem 7 v Red Bullu.

Hlavní otázkou teď je, kdo ho u Red Bullu nahradí. Mluví se o Kimim Raikkonenovi či pilotech Red Bullu.

Koho byste jako kolegu Sebatiana Vettela příští sezonu nejraději viděli Vy? Mým největším přáním je Jean Eric Vergne, ale myslím, že nakonec příležitost dostane někdo jiný, než kluci z Toro Rosso.

V Moskvě

21. června 2013 v 20:04 | šárka |  blog
Musím říct, že původě jsem si o sobě mysela že jsem se asi zbláznila, když se na WSR táhnu až do Moskvy, a přitom bych místo toho mohla na Red Bull Ring do Rakouska. Ale dnes jsem tady, a mohu naopak říct, že to byl opravdu skvělý nápad. Spojení z Prahy do Moskvy celkem v pohodě, cena též poměrně nízká. Moskva sama o sobě vůbec nepřipomíná světové velkoměsto, ale klidně bych jí přirovnala k Brnu. Málo lidí, všechno blízko, ztratit se tu snad ani nedá.

Zdá se mi sem dokonce pohodlnější cestování než třeba do Barcelony nebo Monaka. Na okruhu jsem ještě nebyla ten mě čeká zítra. Ale teď jsem nadšená!


Rozhovor s Charlesem

16. června 2013 v 22:52 | šárka |  Charles Pic
Jak trávíš volný čas mimo závodní víkendy?
Většinu času se věnuju činnostem spojených s F1. Protože ačkoliv nejste na závodech, musíte trénovat, navštěvovat továrnu a s inženýry se připravovat na další závod a udělat debriefing toho předchozího. Pak tu jsou taky nějaké sponzorské akce, které zaberou hodně dnů. A pak máte nějaké volné dny, které strávíte doma.

Ano, ale co když jsi doma na odpočinku? Hraješ kulečník? Díváš se na filmy? Chodíš tancovat?
Rád trávím čas s rodinou a přáteli. Chodím do kina … Na party občas zajdu,ale během sezony moc ne.Monako 2013: Poprvé s GP2

14. června 2013 v 23:35 | šárka |  GP Monaka 2013
Novinářskou akreditaci jsem sice měla, ale ještě ve čtvrtek večer jsem vůbec netušila, kam s ní vlastně mám nebo nemám přístup (když se to tak vezme, nepochopila jsem to ani do neděle). Na krku jsem měla dvě kartičky, na jedné bylo napsáno GP2 paddock a druhá byla z obou stran popsána francouzsky. Žádné instrukce jsem nedostala, a jelikož mě nepustili ani do mediálního centra, začala jsem si zoufat, že z těch akreditací nakonec nic nebude.

Poprvé jsem to šla vyzkoušet po tréninkách F1, kdy se jela kvalifikace GP2. Tak schválně pustí mě do pitlane? Moc jsem tomu nevěřila…

Monako 2013: Nejkrásnější vůně na světě

10. června 2013 v 23:41 | šárka |  GP Monaka 2013
Když jsem jezdila do Monaka v minulých letech, pokaždé jsem měla ubytování v Nice, až letos jsme zvolili město Menton. A byla to skvělá volba. Nejen že ubytování bylo mnohonásobně levnější a cesta vlakem do Monaka trvala jen 10 minut místo obvyklé půlhodiny, ale já považovala za největší přínos ti, že v Mentonu bydleli i všichni mechanici Marussie (vím, že zobecňovat zaměstnance týmů na mechaniky je hřích, ale to je dáno mou neznalostí vnitřních poměrů) a každé ráno s námi jezdil vlakem, takže si asi umíte představit, jak jsem z toho byla nadšená.

Co se týče letošního týmového oblečení Marussie (které se mi dříve nelíbilo), musím uznat, že všem zaměstnancům (včetně pilotů) moc sluší. Rozhodně je povedenější než to loňské. Možná jen samotní šéfové týmů v něm vypadají poněkud směšně, ke starým váženým pánům se křiklavé barvy moc nehodí…

GP Kanady

9. června 2013 v 22:24 | šárka |  Grand Prix
Tak jak dopadl Váš první závod na Fandovi? Můj velice špatně. Ač mi tento program normálně běží, dnešní večer byl vyjímkou, neustále byl něčím rušen signál, takže jedinou věc, kterou jsem si ze závodu odnesla jsou bolavé oči.

Jinak to ale vypadalo, že te závod byl super. Mě nejvíce potěšilo Vergneho šesté místo.


Kvalifikace GP Kanady

8. června 2013 v 20:18 | šárka |  Grand Prix
Valtteri Bottas se zvládl kvalifikovat na krásném třením místě. Ač mu nefandím, tak mu to moc přeju :) Teď už se ale musím jít učit, takže se tu budete muset bez rozplývání se nad 20. a 21. místem obejít :D


Pastor a Gabi čekají dítě

8. června 2013 v 15:51 | šárka |  > Pastor Maldonado <
Williams na twitteru oficiálně oznámil, že jejich pilot Pastor Maldonado a jeho manželka Gabriela spolu čekají dítě. Měla by to být dcera a narodit se má v září. Pastor a Gabi se vzali na konci loňského roku.

Bude to tak druhé dítě, které se v letošní sezoně nějakému pilotovy F1 narodí. Kromě Pastora očekává prvního potomka i Romain Grosjean se svojí manželkou Marion.
Monako 2013: Za WSR i na konec světa

5. června 2013 v 23:50 | šárka |  GP Monaka 2013
Středeční odpoledne jsem si vyhranila na návštěvu paddocku nějaké nižší série. Nastal problém, zda si vybrat GP2 nebo WSR (ve skutečnosti to rozhodování znělo Marcus nebo Costa). Celkem snadno to vyhrál Costa, šlo se tedy hledat paddock WSR. V tomto paddocku jsem nikdy nebyla a netušila kde je, proto jsem byla domluvena s mojí francouzskou kamarádkou, že mě tam zavede. Bohužel se mi ale ztratila, proto jsem pátrání po paddocku FR 3.5 musela zahájit sama. A znáte můj orientační smysl…

Paddock se nachází druhém konci Monaka, proto bylo nejdříve nutno najít autobus. Několik typů na čísla autobusů jsem sice měla, ale kde jsou zastávky? Našla jsem zastávku pro dvě čísla autobusů, které jsem potřebovala, oba však jeli opačným směrem a zastávka pro můj směr prostě nikde. Pak jsem objevila zastávku pro autobus číslo čtyři, který jel dokonce i ve správném směru. Čekala jsem tedy, až autobus přijede. Na zastávce bylo instalované odpočítávalo. Autobus dorazil na vteřinu přesně, u zastávky ale vůbec nezastavil a jel prostě dál. Na počítadle naskočilo 12 minut a začalo se odpočítávat znova. Doufala jsem, že se autobus jel třeba otočit na kruhový objezd. Ale on nikde! Co to mají v Monaku za divný systém autobusů? Po delším zoufání jsem autobus objevila stát za rohem.

Lewis a Nicole na Capri

3. června 2013 v 23:35 | šárka |  > Lewis Hamilton <
Ti dva spolu oslavili již páté výročí, věřili byste tomu?


Monako 2013: Moji drazí nováčci

3. června 2013 v 1:29 | šárka |  GP Monaka 2013
Tento díl je snad ještě infantilnější než ten první. Ale já nemohu za to, že ti naši francouzští kluci jsou tak úžasní :D

Do Monaka jsem letos nejela ani tak kvůli F1, jako spíše kvůli nižším sériím GP2 a FR 3.5. Měla jsem na ně totiž novinářské akreditace. Pro některé z Vás se zdá možná nepochopitelné, že mě v Monaku F1 vůbec nezajímala, ale já si prostě svůj sen jet do Monaka jako fanoušek F1 dávno splnila (a to hned několikrát). Teď tedy přišel na řadu sen další. Zatím šlo sice o to být jen novinářem nižších sérií, ale kdo říká, že tam jednoho dne nebudu jako novinář F1?

Myslela jsem si, že letos už nebudu čekat před paddockem na podpisy. Přeci jen už jich mám dost, a co kdyby mě tam třeba viděl Marcus? :D Nakonec jsem ale stejně neodolala a alespoň ve středu dopoledne si před paddock zašla. Když půjde okolo Marcus, tak se před ním mohu vždycky schovat, že? (a tak jsem taky činila :D)

Monako 2013: Po roce zase na fotbal

1. června 2013 v 0:29 | šárka |  GP Monaka 2013
Konečně je tu první část mé reportáže z Monaka. Dnešní díl se týká úterka. Možná se ve článku na váš vkus až moc často dozvíte, kdo a jak byl strašně moc krásný, ale vše je prostě ještě moc živé a hrabe mi :D

Stejně jako loni jsem vyrazila do Monaka již v úterý, abych mohla navštívit fotbalový zápas Nazionale Piloti. Bohužel tak skvělé jako minulý rok to nebylo. Ale tady asi hlavní úlohu sehrál fakt, že poprvé je prostě neopakovatelné.

Z pilotů F1 tentokrát hráli třeba Fernando Alonso, Felipe Massa, Sergio Pérez a dočkala jsem se i Julese Bianchiho, kterého jsem si opravdu přála vidět. Ve druhém poločase navíc jeho postavení bylo na místě těsně přede mnou (stejně jako loni u Pudinka), takže jsem měla skvělý výhled. Bohužel ho vystřídali příliš brzy…

__flashReplacement__