Září 2013

Kauza Vettel

29. září 2013 v 16:14 | šárka |  O Formuli 1
V poslední době lze pozorovat, jak stále více lidí nesnáší Sebastiana Vettela, a jeho čtyři roky trvající dominancí začínají být, mírně řečeno, otráveni. Původně jsem se k této problematice vůbec nechtěla vyjadřovat, ale jak vidím, toto téma stále neutichá, proto se na něj podívám také ze svého úhlu pohledu.(Jen pro jistotu dodám, že pod pojemem všichni, si rozhodně nepředstavuji úplně všechny, vždy se najdou výjimky)

Já to vidím úplně jednoduše: lidé nesnáší ty, kdo si dovolí vyhrávat až příliš často. Já sleduji F1 od roku 2000, což není příliš mnoho. Zato ale pozoruji, jak se tu tento fenomén opakuje stále dokola. Nejpodobnější situace té dnešní nastala mezi léty 2000 - 20004, kdy F1 na několik sezón ovládl Schumacher a Ferrari. Nemusíte ale ovládnout hned několik sezón, stačí začít prostě jen pravidelně vyhrávat:


Charles na návštěvě WSR

28. září 2013 v 22:33 | šárka |  Charles Pic
Fenomén bratří Piců (a jejich fyzioterapeuta Emiliena) bohužel u nás není tak populární jako v jiných zemích (což dokazuje i absolutní propadák Charlese v anketě na tomto blogu o nejoblíbenějšího pilota, když nedokázal postoupit ani z prvního kola). Ale pro nás, kdo máme toto trio rádi, dnes nastal velký den. Charles se totiž přijel podívat na domácí okruh Paul Ricard, kde podpořil svého mladšího bratra Arthura, závodícího zde v rámci série WSR.

Možná jste si všimli, že na závody WSR jezdím hodně často. Od Spa, které se jelo v květnu jsem nevynechala jediný závod. Až teď jsem poprvé zůstala doma. V opačném případě bych se na startovním roštu nehla od Arthurova vozu, vedle něhož Charles postával. (I když já se od něho vlastně nehýbám ani normálně).

Ale co se dá dělat, musím si vystačit jen se záběry v TV (naštěstí byli hodně dlouhé) a následujícími fotkami (společná je bohužel jen jedna).

A kdyby někoho z Vás zajímalo, jak si Pic mladší vede ve Formuli Renault 3.5. a zda má v nejbližší době šanci se dostat za svým bráškou do F1, asi Vás zklamu. Sice v první desítce dokáže jezdit celkem pravidelně, ale žádný vyjímečný talent to není. Stupně vítězů se mu letos podařilo získat pouze jednou a to na začátku sezony v Aragornu kde dojel třetí.


Změna zaměření?

28. září 2013 v 19:57 | šárka |  blog
Už je to hodně měsíců co blog pravidelně neaktualizuji a nepřidávám sem všechny fotky a články ze života pilotů a samotné F1. A zjistila jsem, že mi to vůbec nechybí. Proto jsem se rozhodla, že trochu poupravím zaměření blogu. Místo fotek a novinek na které jsme tu byli zvyklí v minulých sedmi letech se spíše zaměřím na vlastní články. Co to přesně znamená, uvidíte v budoucnu, teď moc nevím, jak bych Vám to vysvětlovala, ale nápadů na články mám již dost. Myslím, že mi to jedině prospěje, chci být ten motoristický novinář.

Ideální by bylo zkombinovat starou a novou formu blogu, ale na to je potřeba mít dost volného času. Takže se článků "starého typu" pravděpodobně nezbavíte, jen bude omezen na to nejzajímavější, případně budou podány v trochu odlišnější formě. Jediné co plánuji 100% zanechat jsou různé typy anket. Protože ty mě velmi baví

A doufám, že tento článek "změna zaměření" tu nebude vyset několik týdnů, bez toho aby se v praxy něco dělo :D Ale již mám připraveno jedno téma, které si přeji rozebrat, zítra se do něj pustím. Tak doufám, že nejpozději v pondělí bude tady :)

Anketa o nejoblíbenějšího pilota 2013: 4.kolo/1. část

28. září 2013 v 19:16 | šárka |  ANKETY
Už je tomu hodně dní, co bylo zveřejněno třetí kolo této ankety. Připomenu, že tenkrát vyšlo velmi špatně losování, a v první skupině se utkali Vettel, Alonso, Raikkonen a Button. Říkala jsem, že bude alespoň velmi zajímavé sledovat, jak si tato čtveřice u Vás vede, a dopadlo to následovně (v závorce jsou počty hlasů)

1. Raikkonen (47)
2. Vettel (33)
3. Alonso (31)
4. Button (11)

Nevím, zda říct, že je překvapující když Vettel porazil Alonsa. V průběhu let se to tady na blogu hodně střídá, jednou je populárnější Alonso, podruhé Vettel. Myslím, že teď jim to vyšlo skoro nastejno. Znamená to však, že Alonso do dalšího kola nepostupuje. Z druhé skupiny postupil se shodným počtem hlasů Rosberg a Webber. Vypadl Bianchi, což mě hodně mrzí. Sice i tak se dostal vysoko, ale čekala jsem, že by mohl být ještě lepší. Druhý nepostupující je Hulkenberg.

V následujícím kole budete hlasovat už jen pro dvě dvojice. Z každé postoupí jeden a ti se utkají ve finále.

1) Vettel


2) Rosberg


Anketa o nejoblíbenějšího pilota 2013: 4.kolo/2. část

28. září 2013 v 19:13 | šárka |  ANKETY
1) Webber


2) Raikkonen


FIA schválila kalendář pro sezónu 2014

27. září 2013 v 22:04 | šárka |  AKTUÁLNĚ
FIA dnes představila aktuální verzi kalendáře pro příští sezonu. Stále se ale nejedná o verzi definitivní. Tři závody a to Korea, New Jersey a Mexiko jsou vedeny jako provizorvní a není ještě jisté zda se skutečně uskuteční. Kdyby se nakonec konaly všechny závody, sezona 2014 by čítala rekordních 22 závodů. To již považuji za dost přehnané. Mě se už i ta letošní sezona zdá příliš dlouhá.A také na můj vkus mnoho nových okruhů, nebylo by lepší je přidávat postupně? alespoň by se bylo na co těšit (či "těšit")

Nově by se tedy měl jet městský závod v New Jersey, bez kterého bych se moc ráda obešla. Dále se již definitivně F1 vrací do Rakouska na Red bull Ring. To mě těší naopak velice, a tento závod rozhodně plánuji navštívit. Dále v kalendáři přibude Soči, to už se plánovalo hodně dlouho, takže s ním jsem smířena. A opravdu mě potěšil návrat Mexika.Původně jsem se totiž obávala, že se tam postaví nový tilkedrom, ale ono ne. Jede se na původním okruhu v Mexico city, kde se závodilo do roku 1992! F1 se opravdu k lepšímu obrací, i když zatím jsou to jen takové malé vlaštovičky. A mám vážně radost, že skutečně vypadla Indie! Jen tak dále...

16.3. Austrálie
30.3. Malajsie
6.4. Bahrajn
20.4. Čína
27.4. Korea (provizorní)
11.5. Španělsko
25.5. Monako
1.6. USA, New Jersey (provizorní)
8.6 Kanada
22.6. Rakousko
6.7. Velká Británie
20.7. Německo
27.7. Maďarsko
24.8. Belgie
7.9. Itálie
21.09. Singapur
05.10 Rusko
12.10. Japonsko
26.10. Abu Dhabi
9.11. USA, Austin
16.11. Mexiko (provizorní)
30.11. Brazílie

GP Singapuru

22. září 2013 v 16:54 | šárka |  Grand Prix
Ještě že tu máme tak zábavné série jako GP2. Tohle je už vážně strašné. Vettelova domimance mě moc neštve, ale přála bych si alespoň trochu více zábavnější závody. To ale v Singapuru asi nehrozí. Webbera mi sice líto bylo, ale tohle se prostě občas stává, myslím, že piloty postihly už horší věci

ale tohle je hezké :)


v anketě si jako vždy můžete zahlasovat o jezdce dne

Kvalifikace GP Singapuru

21. září 2013 v 16:48 | šárka |  Grand Prix
Dnešní kvalifikace mě ničím nezaujala. Jen druhé a třetí místo se mi zdá pěkné. Kimio trápí bolesti zad, což je patrně důvod, proč nepoustoupil do Q3

PS: Nějak mě minulo, že se Esteban dostal do Q3, to samozřejmě gratulace!


Zásnuby na Marina Bay

20. září 2013 v 21:13 | šárka |  Grand Prix
V předchozí galerii jsem měla několik fotek této dvojice. Dnes k tomu Williams podal i bližší vysvětlení. Nick, který pracuje v marketingovém oddělení Williamsu požádal ve čtvrtek večer přímo na okruhu svou přítelkyni Kerry o ruku (Kerry je zaměstnankyně Red Bullu). Využil k tomu signalizační tabuli, kterou vztyčil na cílové rovince, zrovna když tam jeho přítelkyně dokončovala svůj běh. Kerry dostala dvě tabule, na jedné byl nápis "ano" na druhé "ne". Ona si zvolila tu první...

Tak jim tedy velice přeji, aby za deset let tohoto dne nelitovali :DKimi se vrací do Ferrari

11. září 2013 v 16:03 | šárka |  -- Kimi Raikkonen --
Včera večer oznámil oficiální odchod z Ferrari Felipe Massa, který se tak s týmem rozloučí po dlouhých osmi sezonách. Dnes za něj tým oznámil náhradu - a to Kimiho Raikkonena. Ve Ferrari se tak vytvoří dvojice Alonso - Raikkonen.

Je mi jasné, že pro mnohé z Vás je to dvojice snů. Já jsem naopak hlavně ráda, že do Ferrari nešel žádný můj oblíbenec, takže jsme vlastně spokeni všichni :D

Na Monzu

2. září 2013 v 22:35 | šárka |  blog
Svět F1 sice zrovna teď řeší Ricciarda, za něhož jsem samozřejmě šťastna, ale mě momentálně zaneprázdňují jiné starosti. Ve středu brzy ráno totiž odjíždím na Monzu. Už potřetí tento rok se zúčastním závodního víkendu F1. Opět se na mě usmálo štěstí a já získala akreditaci na GP2. I když tentokrát jsem tomu už vůbec nevěřila,a předtavovala si jak s pláčem chodím kolem jejich plotu na svou tribunu a k ním nemohu.

Narozdíl od Maďarska se tento víkend chystám věnovat i formuli 1, koupila jsem si totiž vstupenky, tak využiji poslední možnost slyšet tuto generaci vozů naživo. Pro mě je totiž motor F1 ten nejkrásnější zvuk, který může existovat a upřímně se děsím toho, co nás čeká za rok.

Bude to pro mě závodní víkend opravdu se vším všudy, ve středu totiž začnu s fotbalem. Mimo těch klasických hvězd se na hřiště vrací i Petrov. Opět uvidím Lemru hrát fotbal, jupíííííííí. Ve čtvrtek mě pak čeká návštěva pitlane, což doufám, že se mi ještě před ní podaří koupit kšitlovku Marussie a nechat si jí od jejích pilotů podepsat. Z Monaka mám čepici Caterhamu, tak tu si pro změnu chci také nechat podepsat hned vedle. Také moc doufám, že se tento víkend dočkám Bianchiho úsměvu, to je totiž opravdu něco nádherného a nikdy to neomrzí.

Zbytek víkendu budu trávit střídavě se světem GP2/GP3 světem a tribunami při F1. Zní to skvěle, tak doufám, že to nakonec i skvělé bude. Držte mi palce!!

Daniel Ricciardo potvrzen u Red Bullu

2. září 2013 v 21:30 | šárka |  Daniel Ricciardo
Konečně jsme se dočkali. Red Bull před několika okamžiky oznámil dlouho očekávanou zprávu, a to kdo u něj v týmu příští sezonu nahradí Marka Webbera. Žádné překvapení se nekonalo, vedle Sebastiana Vettela usedne pilot jejich juniorky Daniel Ricciardo.

Tak jsem zvědavá, kam až to Daniel dotáhne, na začátku od něho zázraky nečekám, spíše budu zvědavá na jeho výsledky z dlouhodobého hlediska. Jestli i on jednou bude Mistrem světa a zařadí se mezi legendy.Jules při tréninku v parku

1. září 2013 v 23:39 | šárka |  Jules Bianchi
Jules si založil instagram. Doufám, že nás čeká spousta samofotících fotek :D


__flashReplacement__