FIA zveřejnila závěry vyšetřování Julesovi nehody

4. prosince 2014 v 8:40 | šárka |  Jules Bianchi
Již je to dva měsíce, co Jules leží v kómatu. Žádné novinky o jeho zdravotním stavu zatím nejsou. Ale včera FIA zveřejnila závěry vyšetřování jeho nehody:

- Do závodní stopy tekla v sedmé zatáčce voda, Adrian i Jules na ní dostali smyk.
- V místě Sutilovy nehody vlály dvojité žluté vlajky.
- Bianchi nezpomalil dost a ztratil kontrolu nad vozem stejně jako Sutil o kolo dřív.

- Pokud jezdci dodrží pravidla dvojitých žlutých vlajek, tedy zpomalí tak, aby byli připraveni zastavit, nikdo se nedostane do ohrožení.
- Odklízení Sutilova vozu bylo v souladu s pravidly a výjezd safety caru nebyl nutný.
- Bianchi vyjel z trati o trochu dřív než Sutil a mířil do bariér, před kterými se ale v tu chvíli pohyboval traktor.
- Ve dvou sekundách, během kterých Bianchi vyjel mimo trať a přejel únikovou zónu, šlapal souběžně na brzdový a plynový pedál, využil obě nohy. FailSafe systém tak měl vypnout motor, ale systém řízení elektronického brzdění ho udržel v chodu. Marussia má unikátní systém elektronického brzdění, který se ukázal být nekompatibilní se systémem FailSafe.
- Fakt, že FailSafe nevyřadil motor, mohl mít vliv na sílu nárazu, ale nebylo možné to spolehlivě spočítat. Je ale možné, že Bianchiho rozptýlil fakt, že motor nezhasl, jak měl, což mu mohlo bránit v tom, aby se věnoval řízení a pokusil se vyhnout traktoru.
- Bianchiho helma narazila do šikmé spodní strany traktoru. Síla nárazu způsobila obrovské zpomalení a úhlové zrychlení, což mělo za následek vážné zranění.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__