Můj rok 2014 ve fotografiích (část 2)

13. ledna 2015 v 14:55 | šárka |  blog
Tato část se věnuje dvěma závodům World series by Renault, které jsem v roce 2014 navštívila . Nejdříve je to Moskva a pak Maďarsko.

Na okruhu Moscow Raceway bylo vždycky fajn, ale loni se tam WSR jelo naposledy. Týmům vadí velké náklady na cestování. V rámci World series by Renault se tam závodilo tři roky.Ač se loňský závod uskutečnil na konci června, teploty nedostahovaly ani 10 stupňů. A grid girls museli chodit v těchto šatech. Naštěstí ale jen v sobotu ráno, pak jim dovolili se přiobléknout


V minulosti jsem FR 2.0 brala jen jako prostředek zkrácení času, když se zrovna nejela FR 3.5. Ale loni jsem si v této sérii našla své oblíbence, a závody mě hned začaly bavit.


Můj nejoblíbenější pilot ve FR 2.0 byl Steijn Schothorst (ten kterého jste někteří z vás považovali za manželku Gieda van der Gardeho)


Mým druhým favoritem tu byl Andrea Pizzitola.Steijnův týmový kolega a hlavně velký kamarád Pierra Gaslyho.


Steijnovo auto, samozřejmě mé nejoblíbenější.


Andrea na startovním roštu


Aurélien Panis, další syn slavného otce. Původně jsem chtěla napsat, že ho brzy můžeme očekávat v F1, protože tatínek ví, jak to zařídit. Ale ona jsou vlastně ta nová pravidla na zisk superlicencí, takže smůla. Nicméně pro sezónu 2015 ho tatínek zvládl protlačit do týmu Tech 1 kategorie FR 3.5, a to zrovna ve FR 2.0 žádné valné výslekdy neměl.


Mě tahle fotka zase tak skvělá nepřijde, ale Andreovi se tak líbila, že si jí dokonce nastavil jako profilovou fotku na facebooku. To potěší.


V Moskvě stanul na pole position a následně vyhrál Rus Sergej Sirotkin, to vyvolalo velký ohlas (za normálních okolností je Sergej pilotem středu pole).


Zoel Amberg na třetím místě od předu, v cíli z toho bylo druhé místo


Pamatujete si, jak Sauber chtěl pro sezónu 2014 nasadit Sirotkina do jednoho ze svých vozů? Tenkrát lidi protestovali, že mu je 17 let a nemá výsledky. Dnes se na něj nějak pozapomnělo a do F1 se asi už nedostane.


Marlon Stockinger byl rozhodně nejhezčí pilot z pole FR 3.5


Will Stevens ale taky nebyl špatný. Škoda, že jeho kariéra v F1 činila patrně jen jeden závod.


Vyfotit Carlose Sainze byl opravdu oříšek, protože měl pořád skloněnou hlavu. To jste si museli vlézt pod něj a čekat až jí alespoň trochu zvedne :D A také nereagoval na mé pokusy se s ním skamarádit, hrůza takoví piloti :D


A nesmí chybět ani Pierre Gasly :)


Tahle fotka se mi líbí, že je na ní všechno do ruských barev (včetně oblohy, mraků a tribun)


U Roberta Merhi se zase projevila má neznalost oboru. Do článků jsem psala, že jeho výhra v nedělním závodě bylo největší překvapení celého víkendu, a on přitom se Sainzem bojoval o titul :D


Tady měla Beitske Visser poprvé a také naposled svojí grid girl. Ve WSR ji má totiž jen prvních 12 jezdců.


Na WSR jsme si alepoň v rámci F1 show ještě mohli užít staré dobré motory


Jako demo jezdce jsme tam měli Kvyata, v Maďarsku pak Coultharda a já se tak těšila na Vergneho :(


A tady už je Hungaroring


Zase jsem měla to štěstí, že jsem mohla být svědkem Andreova pole position a následného vítězství (teprve druhého v kariéře)


A právě jeho jako svého krajana tam byl podpořit Jules


Andrea na tiskovce po vyhraném závodě. Musím říct, že loni pro mě byly tiskovky FR 2.0 lepší než FR 3.5, protože tam měli hezčí piloty :D Takové klasické složení tiskovky FR 3.5 bylo Merhi, Nato, Rowland


Carlose Sainze jsem na tiskové konferenci ale neviděla ani jednou. Nevyhrál ani nezískal stupně vítězů na žádném z pěti závodů, kde jsem byla. Ale jinak byl na stupních vítězů snad vždy. Asi si nejsme souzeni.


Další skvělá věc, které jsem v uplynulé sezóně mohla být svědkem: debut Estebana Ocona ve FR 3.5. O Estebanovi jste už určitě slyšeli jako o velkém talentu z juniorky Lotusu.


V prvním závodě se mu dařilo,napoprvé i bodoval. Ale v druhé kvalifikaci dopadl takhle neslavně...


Nejkrásnější auta jsou podle mě ta z českého Lotusu


V Maďarsku se mnou byla i máma a ta kam přijde, tam prší. V Maďarsku pršelo tak silně, že mi to zničilo i můj drahý nezničitelný deštník.


A nakonec ještě jedna vyjímka z těch vzhledově nezajímavých pilotů špičky pole FR 3.5, mnohokrát zmiňovaný Pierre Gasly.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__