Má přání

12. února 2015 v 18:20 | šárka |  blog
Tento článek je o mých největších přáních, která v oblasti motorsportu mám. Už jsem ho plánovala vydat před třemi lety, škoda, že se mi to tenkrát nepodařilo, protože od té doby se mi řada přání splnila, takže jsem musela seznam značně aktualizovat.Bylo by to tedy dost zajímavé na porovnání. Snad se mi podaří splnit i tahle přání:

Stará část okruhu na Monze
Vezmu to od toho nejjednoduššího přání. Chtěla bych se podívat na starou část okruhu v Monze se slavnou klopenou zatáčkou. Na Monze jsem byla již 3x ale tohle místo jsem nikdy nenavštívila. Ale ono to vůbec není jednoduché. V rámci víkendu GP je to tam totiž zavřené, holky tam pořadatelé pustí za úsměv a kluci musí přelézat plot. Letos bych se o to už měla doopravdy pokusit. Co kdyby se tam jelo naposledy.

Okruhy, které chci navštívit
Jako novinář jsem již pár závodních okruhů navštívila, ale stejně je ještě spousta těch, které si přeji navštívit. Tento bod jsem bohužel dost zakřikla, původně jsem tu totiž psala, že mým největším přáním je navštívit Silverstone, a to se mi splní letos v srpnu, jelikož se tam pojede World Series by Renault. Jen co jsem tento odstavec dopsala, objevila se zpráva, že se WSR na Silverstone o týden posouvá, bohužel ten samý víkend bude i GP Itálie (kam už mám letenku), takže se toto přání prozatím plnit nebude.

Dále mě láká Spa, tam se určitě taky jednou podívám, zatím mám problém, že když se tam jede WSR je ve škole zkouškové období. Taky mě vždy lákal Paul Ricard a Jerez, s tím to bude složitější. Už vím, že tam se člověk dostane jen autem z půjčovny (sotva někdo pojede do Jerezu autem již z Čech). Dobře samozřejmě zní i některé mimoevropské okruhy, třeba Montreal, Melbourne, Interlagos, ale o nich se zatím snít neodvažuju.

Závody, na které se chci podívat
Pak existují i slavné závody, které bych chtěla navštívit. V první řadě je to Le Mans 24, to zase takový problém není, ale já kvuli tomu nechci obětovat další závod WSR, v budoucnu to však jednou určitě vyjde. Taky bych alespoň jednou v životě chtěla navštívit oválový závod Indy Car či Nascar, abych zažila tu americkou závodní atmosféru. A taky by mě lákala Formule E, i když jen kvůli pilotům. Za rok když už nebudu mít zkouškové, bych ráda zkusila Berlín (jestli se opět pojede a jestli se nebude krýt s Monakem jako letos)

Podpisy od legend
Za ty roky co nezdím do Monaka mám již pěknou sbírku podpisů. Většinou šlo o aktuální jezdce, nebo i bývalé legendy. A právě ještě od dvou legend bych si přála podpisy získat. V prvn řadě je to Niki Lauda, to je snad jediná osoba z paddocku, kterou jsem v životě nepotkala. Mám na něj nějakou smůlu. Kdyby nebyl podpis, tak bych ho chtěla alespoň vidět. A pak Jackie Stewart, toho už jsem sice párkrát potkala, ale vždy kolem něj byl dav, tak jsem se o podpis neprala. Ale mám třeba podpis starého Piqueta:D

Potkat Piqueta Jr
Od starého Piqueta k tomu mladému. Jak už jsem psala v předchozím bodě,když jsem jezdila do Monaka jako fanoušek, potkávala jsem tam hodně pilotů. Bohužel jsem tam začala jezdit moc pozdě, takže už jsem tam nezastihla Nelsona Piqueta mladšího (kdo mě nezná, je to můj nejoblíbenější pilot F1 všech dob), stačila by jedna sezóna. Ale teď naštěstí Nelson jezdí ve Formuli E, takže je určitě větší šance ho potkat než když závodil jen v Nascar.

Párty a galavečery
Taky bych jednou chtěla navštívit Amber Lounge Afterparty. Přání navštívit módní přehlídku se mi splnilo, teď jen tu mnohem obyčejnější afterparty. Třeba v Monaku. Problém je tady cena, vstup totiž stojí 800 eur, a to je torchu moc. Také bych chtěla navštívit Price giving ceremony sérií GP2 i WSR. Loni jsem měla skvělý plán jak se dostat na tu WSR, skoro to vyšlo, až na detail, že jsem zrovna byla v nemocnici a ne na závodě.

Navštívit hrob Ayrtona Senny
Do Sao Paula se snad jednou podívám, ať už na závod nebo jako turista. A pak bych určitě nevynechala návštěvu hrobu Ayrtona Senny. Pro začátek by mohlo být také hezké navštívit 1.května Imolu. Škoda že mi to loni při tom 20. výročí nevyšlo.

Projet si Zelené peklo autem
Jednou bych se chtěla vydat na starý Nurburgring a projet si ho autem. Na tom nevidím nic moc nereálného, nejdřív si jen budu muset udělat řidičák a koupit auto.

Navštívit Nazionale piloti jako novinář
O tomhle jsem psala už hodněkrát. Protože je to taky přání na kterém se aktivně pracuje. Loni jsem tam nemohla jít, protože jsem neměla mezinárodní novnářský průkaz. Ten mi zrovna dnes přišel poštou. Tak doufám, že pro letošek mi už vážně nic nebude stát v cestě!

Posadit se do monopostu
Tohle je něco co bych vážně chtěla. Vyzkoušet si jaké je to sedět ve formuli, třeba GP2 nebo FR 3.5. Bohužel tohle se poštěstí opravdu jen těm vyvoleným. Ale znám pár kamarádek, které takto vyvolené byly. Já chci taky!

Navštívit paddock F1
Kdo by nechtěl že? Šanci mám teď, když zkouším získat akreditaci na testy F1. Pak je ještě úplně jiná věc navštívit pitlane nebo startovní rošt F1. Ale to jsou věci, o kterých se raději ani neodvažuju snít.
 


Komentáře

1 Michal Michal | 12. února 2015 v 20:37 | Reagovat

Hned na prvním bodě se shodneme, stará Monza musí být super, taky bych se tam rád někdy podíval. Jak vysoký je ten plot? :-D  Zrovna Laudu a Stewarta bych chtěl taky, a k nim asi i Jodyho Schektera.  Mám také v plánu navštívit hrob, ale není to ten Ayrtona. Ale chápu že hrob Senny láká spoustu fanoušků, viděl jsem to místo na fotce a vypadá to hezky. Já na Zeleném pekle byl, chodil jsem po tom asfaltu a byl to skvělý zážitek.  Tobě stačí k tomu aby jsi byla v monopostu jen to být vyvolaná. Já bych k tomu ještě potřeboval pár kilo shodit :-( No, ten paddock by byl super. Tohle bude jednou pro mě hrozně velké dilema, jestli vlastní byt nebo návštěva Paddock clubu, a já se moc bojím že už teď vím co to jednou vyhraje :-D  Když ono je to hrozně těžké, kdyby záleželo jenom na mě.... ale nějaká budoucí přítelkyně třeba ani nebude vědět co to Paddock club je, za to bude chtít ten byt a děti a to už situaci malinko komplikuje.

2 šárka šárka | Web | 12. února 2015 v 20:57 | Reagovat

[1]: Klasický drátěný plot. Italové ho bez problémů zdolaj :-D

Jodyho Schektera se bojím, že bych nepoznala. A koho hrob bys chtěl navštívit? To muselo být super poznat zelené peklo, mě tam lákal jeden Belgičan s kterým se znám z Monaka, ale jeho nabídce jsem odolala, tady by šlo vážně o život :-D

Já myslím, že bych se do toho monopostu vešla taky až teď po mé nemoci (alespoň k něčemu je dobrá), ale ty holky co byly vyvolené, taky zrovna nebyly nějak extra štíhlé.

No já si taky vybírám zda jezdit na závody nebo platit nájem ve vlastním bytě. Tak jezdím na závody a doma to těžko snáším s otcem :-D

A je fajn, že se celkem shodnem :-D

3 moramis moramis | Web | 12. února 2015 v 21:41 | Reagovat

Jak Formuli E posunuli dopředu,tak jsem si řekla, že se mi to nekryje s DTM, ale i tak neplánuji tam jet, protože to bude jen pár dní před maturitou. Škoda, že to není někdy v červenci nebo v srpnu. :-)

4 šárka šárka | Web | 12. února 2015 v 21:55 | Reagovat

[3]: jo posunuli to snad ještě hůř než to bylo :-D Před maturitou to vážně nejde, a nevím proč to dávají na stejný víkend jako GP Monaka

5 Blondie Blondie | Web | 12. února 2015 v 23:04 | Reagovat

Hlavně ty dva poslední body mě zaujaly :) a Nurburgringu bych chtěla taky, ale víc mě láká navštívit ten hrob Ayrtona... Co jsem dočetla tu knížku, tak je mi strašně líto, že to skončilo tak jak to skončilo... V té době jsem ještě nebyla na plánu, no... :)

6 Niki Niki | Web | 13. února 2015 v 11:38 | Reagovat

To jsou hezká přání, tak snad se ti splní :-) Já takové vysoké ambice, co se přání ohledně F1 týká, zatím nemám, mně bude stačit, když se někdy v budoucnu dostanu na nějaký okruh. I když ani to není vůbec málo :-D Musím říct, že o Formuli E v Berlíně jsem chvilinku uvažovala, není to daleko, dá se tam dojet i vlakem :-D Ale jak říkáš, blbý datum...

7 Katka Katka | E-mail | Web | 13. února 2015 v 15:21 | Reagovat

Já myslím, že jsi si splnila sny většiny fanoušků Formule 1 a věřím, že se ti z tohoto seznamu povede při nejmenším většina :-)

Já bych ráda navštívila spoustu závodů - Monza, Spa, Singapur, Montreal, Silverstone, Austrálii, Nurburgring, Le Mans, Formuli E a další. Ve skutečnosti bych ale byla ráda za návštěvu jakéhokoliv závodu :-D

Pak bych se ráda podívala do Maranella a Ovieda a hlavně do Fernandova muzea :-D Podívat se do paddocku čehokoliv je pro mě absolutně nesplnitelný sen, ale bylo by to krásné a to stejné ta módní přehlídka :-) Plus mám také spoustu snů mimo F1 a hned mě napadá, že by to byl nápad na další žebříček :-D

8 šárka šárka | Web | 13. února 2015 v 15:56 | Reagovat

[5]: Jo knížka to byla pěkná :-) Ale tak máme celý život před sebou (hlavně ty :-D), tak až bude práce určitě půjde ledacos splnit :-)

[6]: Na Moto GP to určitě taky nebylo špatné :-D Já se i do Berlína chystám na turistický výlet, původně jsem chtěla jet už letos. Ale zkusím to odložit až se mi to bude hodit k Formuli E. Mě se teď zdá cestování bez závodů takové zbytečné :-D Já jsem zvědavá, jestli se vůbec FE bude jezdit pravidelně na stejných místech, nebo za rok to ta města už odmítnou a pojede se úplně někde jinde.

[7]: Další žebříček určitě udělej :-D To věřím, že by se ti v Ovideu líbilo :-) Singapur mě lákal dřív, ale teď už vůbec. Maximálně kdybych se tam měla setkat s nějakou asijskou kamarádkou. A taky jsem myslela, že budu chtít do Soči, poté co se tam ale odjel první závod mě tam nikdo nedostane :-D

9 Katka Katka | 13. února 2015 v 17:27 | Reagovat

[8]: Já si zrovna říkala, že už by mě žádný žebříček nenapadl a hle :-D Pro mě byl zážitek už jen Barcelona a představa, že někde blízko je okruh :-D Tam bych se taky vlastně chtěla podívat, na jakýkoliv španělský závod, musel by ale ještě jezdit Fernando :-D

10 šárka šárka | Web | 13. února 2015 v 17:38 | Reagovat

[9]: No ten okruh je od Barcelony pěkně daleko :-D

11 Michal Michal | 14. února 2015 v 9:58 | Reagovat

[2]: No klasický plot bych snad přelez :-D  Zelené peklo bylo fajn, vlasně úplně nejdřív jseem ho viděl z autobusu protože část vede hned vedle silnice k okruhu.  Škoda že odtamtud nemám žádnou fotku.  Chtěl bych navštívit hrob pana Ferrariho, už několikrát jsem koukal do google maps abych se podíval kudy z centra Modeny je tam nejkratší cesta :-D

12 šárka šárka | Web | 14. února 2015 v 15:02 | Reagovat

[11]: O hrobu Enza jsem ani neslyšela, ale teď už alespoň díky tobě vím, že je to u Modeny :-D A je to nějaké památné místo? Jako že ho fanouškové taky navštěvují podobně jako Ayrtona?

13 Michal Michal | 14. února 2015 v 15:24 | Reagovat

[12]: No ono je to vlastně takové rodinné mauzoleum. Kromě Enza tam je pochován i jeho syn Alfredo a Enzova matka. A vlastně to žádné památné místo není, také se o tom nijak moc nemluví. Jít se tam dá, ale myslím že moc fanoušků to místo nenavštěvuje. Obrázek :   https://www.flickr.com/photos/ijsselstein/5711622556/

14 šárka šárka | Web | 14. února 2015 v 20:33 | Reagovat

[13]: Pěkně velké mauzoleum teda :-D Ale aspoň pěkně odráží Ferrariho velké činny :-)

15 Michal Michal | 14. února 2015 v 21:09 | Reagovat

[14]: No oni mají jen tu prostřední část. Ten zbytek už je vlastně jakoby obvodová stavba kolem toho toho hřbitova. ale je pravda že je to celkově poněkud větší stavba :-D

16 Katka Katka | 15. února 2015 v 20:48 | Reagovat

[10]: To mi bylo úplně jedno :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__