GP Austrálie: První trénink

18. března 2016 v 4:09 | šárka |  Grand Prix
V prvním tréninku jsme si vozů na trati příliš neužili. Co se týče počasí, sezóna 2016 totiž nezačala v těch nelepších podmínkách. V pátek dopoledne piloty přivítala mokrá trať. Našlo se sice pár pilotů, které neodradila, třeba jako úplně první se na trati objevila Margherita Sebastiana Vettela, zapojil se i Mercedes, ale většina pilotů a týmů zůstávala v garáži. Až po půl hodině trať trochu oschla a na trati se objevil větší provoz. O 10 minut později se ale na chvíli znovu rozpršelo, což mělo za následek, že provoz opět ustal. Na trati osaměle kroužila jen černá bestie Jensona Buttona, kterého později vystřídal Alonso. Po hodině jsme se dočkali premierového výjezdů Hassu. Pak se o trochu rozruchu postaral (jak jinak než osamělý) Verstappen, který dostal na trati smyk, do ničeho však nenarazil a byl schopen pokračovat.

Čtvrt hodiny před koncem to konečně začalo a piloti vyjeli na trať, aby zajeli svůj nejrychlejší čas. Ale pak se opět vrátili do garáží. Mezitím nám Rio Haryanto stihl předvést první vyjetí z trati své kariéry. Největší problémy měl ale Daniel Ricciardo, jehož vůz chvíli před koncem uvízl v kačírku. Zde bych to ale možná viděla na technické problémy.

Z takový časů se toho příliš vyčíst nedá ale jen tak pro úplnost: Aby to nebyla nuda, nejrychlejším mužem tréninku se stal Lewis Hamilton. Ale hned za ním skončily oba Red Bully, druhý Daniel Kvyat a i přes problémy jako třetí Daniel Ricciardo. Pohodlně se do první desítky vešly i oba McLareny, ty skončily sedmý a osmý. Renault snad žádná tragédie nebude, jelikož Magnussen zajel desátý nejlepší čas a Palmer čtrnáctý. Sebastian Vettel nakonec sice nezajel žádný měřený čas, ale kol odjel dost, a to si myslím v těchto podmínkách stačí.

PS: "Banány" na trati vypadají opravdu dobře

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__