Formule V8 3.5: Představení pilotů 2016

20. dubna 2016 v 23:25 | šárka |  Ostatní série
O víkendu začala nová (a vlastně i první) sezóna pro Formuli V8 3.5, takže stejně jako loni u její předchůdkyně FR 3.5, i letos přináším představení jejích pilotů. A jelikož tam jezdí jen 15 jezdců bude to velmi krátký článek :D Výhodou však je, že za sebou máme již prvná závod, takže mohu alespoň říci, jak to s těmi piloty vypadá.

To co se vlastně stalo s touto sérií, proč už to není Formule Renault 3.5 a proč má tak prázdné startovní pole, tady rozebírat nebudu. Ale je to k dohledání na webech pro které píši, tedy formule.cz, motorsportrevue.cz, popřípadě svetformule.cz

Fortec

Louis Delétraz (18 let, Švýcarsko)

S číslem jedna letos závodí Louis Déletraz. Toho bych nazvala jediným opravdovým talentem v poli a pilotem, který má budoucnost. Přitom je to v sérii úplný nováček. Přestoupil z Formule Renault 2.0 Eurocup, kde se stal vice šampionem. Svůj talent potvrdil už při úvodním závodním víkendu na Motorland Aragon. Zvítězil v prvním závodě, takže si do svého životopisu může připsat vítězství při svém debutu. V druhém závodě se hned po startu střetl s Vaxivierem a propadl se na úplný chvost pole. Přesto se dokázal propracovat až na páté místo, což je ctihodný výkon. Je tady totiž s kým srovnávat, na konci pole se ve stejnou chvíli ocitl i Orudzhev, který je též považován za jednoho z talentů této série, ale ten nejen že se nedokázal propracovat nikam dopředu, navíc se dvě kola před cílem střetl se svým ruským kolegou a závod nedokončil.

Někomu možná bude povědomé jeho jméno (mě osobně ne :D), jeho tatínek Jean Denis Délétraz je totiž také automobilový závodník, dokonce závodil ve formuli 1, ale odjel pouze tři závody v letech 1994 a 1995. Mnohem úspěšnější byl v závodech Le Mans 24 hodin, tento slavný závod dokázal hned dvakrát vyhrát. A i Louis má teď k F1 poměrně blízko, je totiž vývojovým jezdcem týmu Haas.

Já si Louise pamatuju z loňské sezóny z Maďarska, kde jezdil FR 2.0 a zrovna tamní závod vyhrál, na první pohled mě zaujal (hlavně proto, že to byl Švýcar), takže určitě letos bude patřit k mým hlavním favoritůmPietro Fittipaldi (19 let, Brazílie)

A další slavné jméno (a tentokrát už opravdu slavné.) Jeho dědečka Emersona Fittipaldiho netřeba představovat. Pietro loni jezdil v evropské formuli 3, ale předtím působil v docela neznámých sériích a navíc celkem bez výsledků. Při svém debutu ve Formuli V8 3.5 také příliš vidět nebyl. Ale já doufám, že se vyjezdí a ještě z něho jednou něco bude. Je to přeci jen velmi roztomilý chlapec. Doporučuji si vygooglovat jeho fotky. Má jich tam i spoustu s dědou.


Arden

Aurélien Panis (Francie, 21 let)

Se slavnými jmény můžeme pokračovat. Oliviera Panise asi ještě většina z vás zažila závodit v F1. A tohle je jeho syn. Tatínek byl manažerem bratří Piců, takže už ve FR 3.5 měl své kontakty, proto mu nedělalo problém loni Auréliena protlačit do Tech 1. Ten dle očekávání nijak nezazářil, ale letos možná díky zkušenostem, ale hlavně proto, že v poli moc dobrých pilotů není, patří ke špici. Na Aragonu dokázal vyhrál druhý závod a teď vévodí průběžnému pořadí!

Ale jeho vítězství bych připsala hlavně tomu že Vaxiviere střetl s Déletrazem a oba se propadli na konec pole, takže nezbyl nikdo, kdo by mladého Panise mohl ohrozit.

Možná o něm nemluvím hezky, ale i on je jeden z mých favoritů. Také jsem si ho oblíbila již za jeho působení ve Formuli Renault 2.0 a též jsem byla svědkem jeho vítězství, konkrétně v Moskvě.


Egor Orudzhev (20 let, Rusko)

Egor ten se po prvním závodním víkendu ukázal jako dost zajímavý případ. Charakterizovala bych ho prostě tím, že je to Rus. Už loni se mu jako nováčkovi ve FR 3.5 celkem dařilo, takže letos byl řazen mezi hlavní favority. A tuto roli zpočátku potvrdil, vybojoval první pole position letošní sezóny a jako velký favorit vypadal ještě v první zatáčce úvodního závodu. Pak ale najel na obrubník, zlomil si přední křídlo a tím byla odstartována ta katastrofa. Ze závodu samozřejmě odstoupil: z vedení, kde jel v čele naprosto nikým neohrožován! V neděli po zahřívacím kole zůstal stát na startovním roštu a musel startovat z boxové uličky. Za to samozřejmě nemohl. Ale v závodě se nedokázal z konce pole téměř pohnout ( a přitom výše zmiňovaný Delétraz se v tu samou dobu propracoval z chvostu až na páté místo) a dvě kola před koncem se srazil s dalším rusem Isaakyanem, a ze závodu byl nucen odstoupit. Takže na svém kontě nemá ani jeden dokončený závod. Přitom do soboty asi tak do 14:05 byl považován za největší hvězdu této série. Ale nenechte se mýlit, mě to vůbec nevadí, já přesně takové typy pilotů ráda. Alespoň se o nich dobře píše, jak jsou neschopní


SMP Racing

Matthieu Vaxiviere (21 let, Francie)

Vaxiviere loni bojoval o titul s Oliverem Rowlandem a byl mu docela vyrovnaným soupeřem. Sám se na podzim nechal slyšet, že ve Formuli V8 3.5 určitě závodit nebude. A hle, je tady, a dokonce si zvolil úplně nový tým SMP Racing. Jasně je to nová výzva, a týmu je zkušený pilot jako on prospěšný. A vypadá to, že spolupráce bude fungovat. Matthieu sice žádnou kvalifikaci ani závod zatím nevyhrál, ale k přední části pole určitě patří, a věřím, že se v průběhu sezóny bude zlepšovat.


Matevos Isaakyan (18 let, Rusko)

Jak teď koukám na jeho životopis, s tímto pilotem jsem měla tu "čest" loni v Abu Dhabi kdy v závěru sezóny jezdil v GP3 pro Korianen. Ale mám takové tušení, že zrovna z něho nikdy nic nebude…

EDIT: teď jsem zjistila že s Koirainenem pokračuje v GP3 i letos!!! Myslím, že už jen ta představa Rusa ve finském týmu je hrozná.


AVF

Tom Dillmann (27 let, Francie)

Další zajímavý případ. Tom Dillmann dvě a půl sezóny v GP2 a pak loni poněkud překvapivě zamířil do Formule Renault 3.5. Nikdy rozhodně nepatřil k nejlepším. Ale asi udělal dobře, že zůstal, protože v tak slabém jezdeckém složení má šanci konečně alespoň trochu vyniknout. I stáj AVF byla tým konce pole, takže i pro ní jsou letošní úspěchy nové.

Tom se držel mezi nejlepšími v letošních testech i volných tréninkách. V druhé kvalifikaci si dokázal vybojoval pole position,ale že na nejlepší prostě nemá, ukázal po startu, kdy udělal chybu a o vedení přišel, nakonec skončil druhý


Alfonso Celis Jr. (19 let, Mexiko)

Tento pilot jezdil v týmu AVF již loni, a zároveň závodil v GP3. Takže bych o něj měla něco vědět, ale v obou sériích byl na trati spíše nevýrazný. Letos však asi bude těžit ze svých zkušeností, viděla bych to na lepší střed pole a občasné stupně vítězů.

A ač já jsem si ho nevšimla, týmy F1 si ho všimli. Je rezervním pilotem Force India, v zimě s nimi testoval a letos už má na svém kontě jeden volný trénink.


Lotus

René Binder (24 let, Rakousko)

Lotus loni zažíval úspěšnou sezonu, když bojoval o titul s Matthieu Vaxivierem za volantem. Proto je docela překvapující koho si zvolil letos za piloty. René Binder v uplynulých třech sezónách jezdil na konci pole v GP2. A dokonce prý měl dostat rozum, skončit se závoděním místo toho se věnovat obchodu. Jak se ale zdá, rozum nedostal, a poněkud nesmyšleně přešel do F V8 3.5. Sice už na Aragonu získal jedny stupně vítězů, ale to protože nebyla žádná konkurence


Roy Nissany (21, Izrael)

Tento izraelec jezdil ve FR 3.5 už loni, dosáhl jedněch stupňů vítězů, ale jinak nikdy ve své kariéře žádné výsledky nezaznamenal. Je to ale tatínkův synáček. Jeho otec byl dokonce, ehm, pilotem F1. Těžko říct co si pod tím představit, tohle se píš na wikipedii : "He is the son of the former one-time MinardiF1 Team test driver" Jinak tatínek je úspěšný podnikatel a dost bohatý pán, to kdybyste měli nějaké otázky…


RP Motorsport

Johnny Cecotto Jr. (26 let, Venezuela)

Jestli jsem si stěžovala na Bindera, tak tohle nechápu už vůbec! V GP2 strávil šest celých sezón, plus se občas loni do pár závodů vrátil, když zrovna nějaký tým potřeboval jeho peníze. Fakt jsem nechápala proč to dělá. Neudělal by líp, kdyby si šel budovat kariéru třeba do WEC? A co neudělal on? Přešel do formule V8 3.5, proboha proč? O co se snaží? To sice nevím, ale za to vím, že jeho výsledky jsou úplně stejně mizerné jako v GP2.


Vitor Baptista (18 let, Brazílie)

Tento brazilský mladík přišel do Evropy teprve loni, ale hned vyhrál titul v Euroformula Open, sice to není žádný prestižní šampionát, ale já myslím, že pro začátek docela dobré. Letos má zatím na svém kontě jedno osmé a jedno jedenácté místo (tedy ve svém debutovém závodě bodoval), ale zde si opět myslím, že na nezkušeného pilota to není špatný výsledek. Já bohužel Vitorovi fandit nemohu i když bych chtěla (a to bych chtěla :D ), jelikož loni v té Euroformuly Open v bitvě o titul porazil mého letošního největšího závodního idola, takže to prostě nejde.


Teo Martin

Beitske Visser (21 let, Holandsko)

Tuto dívku považuji za nejtalentovější závodnici co jsem v juniorských sériích zatím viděla. Myslela jsem si, že by to jednou mohla někam dotáhnout. A také že by i letos ve F V8 3.5 mohla zazářit, jelikož už zde bude třetí sezónu a zkušenosti v této sérii hodně pomáhají. Bohužel se tak nestalo a Beitske výsledky zatím zrovna výstavní nebyly. Ale je pravda, že jezdí za nový tým, tak nemusí mít úplně nejlepší auto.


Yu Kanamaru (21 let, Japonsko)

Yu už loni odjel několik závodů za Pons, a teď tedy pokračuje v týmu jeho nástupce. Jak se dívám na jeho výsledky,překvapivě to žádná hrůza není. Na Aragonu dojel v neděli čtvrtý. Tak raději nebudu pomlouvat, kdoví co z něho jednou bude :D


Durango

Giussepe Capriani (50 let, Itálie)

A to nejhorší nakonec. Tohle je totiž výsměch celé sérii. Tomuto pilotovi je totiž už 50 let! Já si ho pamatuju, jak v roce 2011 v Brně závodil s Auto GP. Tenkrát byl alespoň o pět let mladší a Auto Gp byla série bez ambicí, ale co dělá tady????? Samozřejmě že oba dva závody dokončil poslední s kolem ztráty. No přeci asi jen zní lépe startovní pole o patnácti pilotech než o čtrnácti…

 


Komentáře

1 Niki Niki | Web | 21. dubna 2016 v 13:08 | Reagovat

No já koukám, že to pole fakt dost prořídlo :-( Chtěla jsem se o víkendu koukat, ale zapomněla jsem na to. Tak snad se letos k nějakým závodům dostanu.

Jinak, kdybych měla říct své favority, tak Celis, Dillmann a Vaxiviere. Ty ostatní buď skoro neznám, nebo jsem jim nikdy nefandila :-D Ale třeba si během roku ještě někoho oblíbím.

Co? On bude Isaakyan jezdit pro Koiranen v GP3? To snad ne O_O  :-D

2 šárka šárka | 21. dubna 2016 v 13:21 | Reagovat

Závody se mi vážně líbily a to i tak s malo vozy :-) já taky dost pilotů neznala, ale prave diky tomuto clanku poznala, a hned si nejake oblibila, viz Fittipaldi a Baptista :-D

Koiranen letos jezdi se 4 vozy, coz nejake tymy ne, tak si muze dovolit jeden obětovat :-D

3 Michal Michal | 21. dubna 2016 v 13:58 | Reagovat

Tady je to jasné. Už dlouho je moje největší favoritka Beitske, a určitě chápete proč. :-D  Ale vážně, myslím že talent určitě má. Jen se bojím toho vozu, moc mu nevěřím. Nechápu proč ji neangažovala nějaká lepší stáj.  Hodně budu zvědavý na mladého Panise, jeho otce jsem měl v F1 vždy rád. A ani jsem nevěděl že dělá manažera.  Předpokládám že silní budou i Vaxiviere a Deletráz.

4 Niki Niki | Web | 21. dubna 2016 v 15:47 | Reagovat

[2]: Tak jsem si musela najít startovní listinu GP3, ale u Koiranenu teda nic moc.Jméno toho Inda vidím poprvý v životě :-D  :-D Ale aspoň tam zůstal Parry.

5 šárka šárka | 21. dubna 2016 v 16:09 | Reagovat

[3]: S Beitske to bylo tak ze mela podepsano s Pons,ale ten odstoupil ze šampionatu, tak testovala se Strakka,ale ti nepřijeli k prvnimu závodu. Takže je ráda za teo martin coz je nástupce Pons

[4]: ja si ted prave to slozeni nevybavuju a na mobilu se nedokazu podivat, ale urcite nejhuř dopadl Jenzer :-D

6 Lilli Lilli | 21. dubna 2016 v 21:16 | Reagovat

Jéj, to som nevedela, že Tom Dillmann ešte niekde jazdí. Ale som rada, z nepochopiteľných príčin som si ho za päť minút obľúbila. :-D

7 šárka šárka | Web | 21. dubna 2016 v 22:38 | Reagovat

[6]: a já zase nevěděla, že máš ráda Dillmanna :-D

a ty máš ráda i Gieda van der Gardeho,že? vypadá to, že se s ním letos budu hodně potkávat :-D

8 Lilli Lilli | 21. dubna 2016 v 22:41 | Reagovat

[7]: Ja ho nemám rada dlho. Moja veľká láska k nemu začala veľkou náhodou na Wikipedii. :-D

Dakedy som ho mala rada, to je pravda. Kde vlastne on jazdí? :-D

9 Katka Katka | E-mail | Web | 23. dubna 2016 v 15:30 | Reagovat

[6]: Líbí se ti? 8-)

10 Lilli Lilli | Web | 24. dubna 2016 v 14:11 | Reagovat

[9]: To je taká literárna láska. :-D

A tebe se líbí? :-D

11 Katka Katka | 24. dubna 2016 v 16:34 | Reagovat

[10]: Na téhle fotce zrovna jo :-D

12 Lilli Lilli | 24. dubna 2016 v 17:56 | Reagovat

[11]: To som rada. Pozri si tak okolo roku 2007 fotky. Ja som na neho natrafila tam. :-D

13 ArleneskeKs ArleneskeKs | E-mail | 21. července 2017 v 23:20 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

14 CarolynTup CarolynTup | E-mail | 5. srpna 2017 v 4:27 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

15 CarolynTup CarolynTup | E-mail | 5. srpna 2017 v 15:08 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

16 CarolynTup CarolynTup | E-mail | 6. srpna 2017 v 1:53 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

17 Sorohh Sorohh | E-mail | 22. srpna 2017 v 22:36 | Reagovat

Топовые БЕСПЛАТНЫЕ порно флеш игры вас ждут игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

18 Sororb Sororb | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:04 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

19 Soropv Soropv | E-mail | 26. srpna 2017 v 6:05 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

20 Soroak Soroak | E-mail | 26. srpna 2017 v 6:17 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ HD https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

21 Sorocn Sorocn | E-mail | 26. srpna 2017 v 10:58 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

22 Avito321wero Avito321wero | E-mail | 29. září 2017 v 3:14 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

восстановление аккаунта авито
авито деньги казань
петрозаводск авито деньги
аккаунт world of tanks авито
авито почему требует денег

23 AlysonTuw AlysonTuw | E-mail | Web | 22. října 2017 v 8:13 | Reagovat
24 LarryBum LarryBum | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 0:41 | Reagovat

http://119.46.144.74/cmf_webboard/index.php?action=profile;u=436068  11 11 11 сериал смотреть   На телефон В хорошем качестве HD 720 2016 бесплатно  http://ptacademie.fr/component/k2/itemlist/user/239815

25 LarryBum LarryBum | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 3:22 | Reagovat

http://pasargadlifeinfo.com/component/k2/itemlist/user/36798  смотреть кино любовь 2014   смотреть бесплатно полные мультфильм  http://www.diariodeautos.com.ar/component/k2/itemlist/user/840781

26 ElvaGyq ElvaGyq | E-mail | 26. prosince 2017 v 14:31 | Reagovat

апрапрапр

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__