GP Bahrajnu: Kvalifikace

2. dubna 2016 v 21:05 | šárka |  Grand Prix
Ač protestovaly snad všechny strany, nový formát kvalifikace z Austrálie zůstal zachován i pro Bahrajn. Kvalifikace se účastnil i Kevin Magnussen, ale pro něho výsledek příliš důležitý nebyl, jelikož již od pátečních tréninků byl odsouzen ke startu z boxové uličky. A to kvůli tomu, že se nedostavil na technickou kontrolu, ke které byl po druhém tréninku povolán.

První část

Jako první tentokrát nevypadl nikdo z Manoru, ale Felipe Nasr. Rio Haryanto ale přišel na řadu hned jako druhý, opakovala se totiž u něj situace z minule, kdy místo aby se snažil o postup už stál v garáži. Kdežto jeho kolega Wehrlein bojoval a vyplatilo se. Snaha ale nepomohla Palmerovi a bude startovat třetí od zadu. Další vypadávající byl Magnussen ale u něho asi šlo jen o to se kvalifikovat. A pak dokonce vypadl i Sergio Pérez! Ericsson patřil mezi ty, kdo to vzdal a tak stejně jako jeho kolega skončil v první části. Největší hvězdou této části byl asi Pascal, ten zabojoval a zítra mu bude patřit šestnácté místo, přičemž dokázal porazit opravdu významné týmy.

Tato část kvalifikace se mi zdála nejvíce překvapivá. Je celkem šokující, že vypadly oba Saubery a Felipe navíc skončil úplně poslední. Ještě horší mi přijde vypadnutí Renaultu, který od Austrálie vypadal jako tým středu pole. Samozřejmě úplně nejdivnější je vypadnutí Péreze. Naopak 16. místo pro Pascala je úžasné. A ještě lépe si vedl Haas, který dokázal bez větších problémů postoupit s oběma piloty, vypadá to, že tento tým na konci pole opravdu jezdit nebude. Postoupit dokázal i Stoffel.
Druhá část

V druhé části byl prvním vypadnuvším Daniel Kvyat,dále Jenson Button, pak Gutiezze. A pak už vylezl z auta a o svou záchranu nebojoval i Stoffel Vandoorne, takže startovat bude dvanáctý. Prvním kdo se vůbec za dnešní kvalifikaci dokázal svým pokusem zachránit byl Nico Hulkenberg, místo něho vypadl Sainz, který byl už pryč z vozu stejně jako Verstappen, který vypadl v zápětí. Jako poslední nepostoupil Grosjean.

Takže v druhé části jsme přišli o obě Toro Rosso, které přitom v Austrálii předváděli tak dobré výsledky. Ale pěkně si vedly Haasy, obzvláště desáté místo pro Romaina je velký úspěch. Vypadli i oba McLareny, ale já si cením obzvláště toho, že Stoffel dokázal porazit Buttona.

Třetí část

Ve třetí části kvalifikace vypadl jako první Nico Hulkenberg, ale po nepovedeném výsledku Sergia Péreze alespoň ukázal, že na tom Force India v Bahrajnu zase tak špatně není. Sedm minut před koncem kvalifikace již všichni piloti, kteří neměli na to bojovat o pole position zůstali v boxech (tedy kromě Ferrari a Mercedesu). Takže sedmé místo připadlo Massovi, šesté Bottasovi a páté Danielu Ricciarodovi.

Ferrari ač bojovalo, nebylo mu to nic platné. Čtvrté místo patří Raikkonenovi a třetí Vettelovi. O pole position se žádná bitva již nekonala, druhé místo patřilo Rosbergovi a pole position "zbylo" na Lewise Hamiltona.

Po kvalifikaci to však Hamilton neměl ještě jisté, FIA ho totiž začala vyšetřovat za couvání v boxové uličce, což se nesmí. Nakonec byl ale jen napomenut, jelikož mu nebylo signalizováno, kde má zaparkovat, takže mu nic jiného než couvání nezbylo.


A co formát kvalifikace? Podle mě byla první a druhá část docela dobrá. Největší problém vidím u třetí, kde se žádné bitvy o pole position nekonají, a já ty jejich strategie vůbec nechápu. Podle mě však to nejhorší, co by mohli udělat je, že by se Q1 a Q2 jela podle nového formátů a Q3 se vrátila ke starému (o čemž uvažují). Z toho by byl už úplný zmatek.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__