GP Bahrajnu: Vítězem opět Rosberg + anketa

3. dubna 2016 v 20:21 | šárka
V Bahrajnu se zásadní věci začaly dít už v zahřívacím pole. Vettelovo Ferrari se totiž zahřálo až moc, a začalo se mu kouřit z motoru. Seb tak byl své auto nucen odstavit vedle trati a závod pro něj skončil dřív, než vůbec začal.

Hodně zajímavý byl opět start. Zda se dá říct, že Hamilton měl v Austrálii špatný start, ten v Bahrajnu byl přímo katastrofální. Nejdříve se před něj dostal Nico Rosberg, ale pak se Lewis střetl s Bottasem a propadl se do hlouby pole. Bylo z toho deváté místo, ale Lewis se nedal zastrašit a rychle se probojovával polem zpět.

Po startu se také střetl Sainz s Pérezem a oba museli s poškozenými vozy do boxů.

Vepředu se ustálilo pořadí Nico Rosberg, Felipe Massa, Vallteri Bottas a Daniel Ricciardo. Nováček Vandoorne jezdil jedenáctý a pěkně si vedl Pascal Wehrlein, který po startu ze šestnáctého místa už jezdil třináctý.Hezký bojující vláček, který nás bavit po zbytek závodu se ustanovil za Rosbergem. Nejdříve se skze něj probojoval Kimi z pátého místa na druhé, následně i Hamilton na místo třetí. Ale těsně za pódiovými umístěními se de facto bojovalo až do konce.

Sedmé kolo bohužel znamenalo konec pro Jensona Buttona, kterému jeho McLaren vypověděl službu. To už nejezdil ani Jolyon Palmer a brzy odstoupil i Esteban Gutierrez.

Pak už přišli první zastávky v boxech. Ty ale na pořadí Rosberg, Raikkonen, Hamilton nic nezměnily. Živo bylo však za nimi. Obzvláště pěkný moment byl, když Grosjean s Hassem předjel Williams Felipeho Massy a dostal se tak na páté místo. Jako čtvrtý jezdil Daniel Ricciardo. Po překonání Massy se na šesté místo zařadil Verstappen.

Na konci první desítky pěkný kousek předvedl Stoffel Vandoorne, když předjel Péreze a posunul se na osmé místo. O trochu hlouběji zase sváděl parádní souboje se svými silnějšími soupeři Pascal Wehrlein až se propracoval na dvanácté místo.

Mě osobně se líbil souboj pilotů Sauberu, kdy Ericsson předjel Nasra , a vůbec nevadilo, že je oba následně předjel Kvyat.

Pak si pátý Grosjean začal troufat i na čtvrtého Ricciarda, a předjel ho! Před sebou tak už měl jen piloty Mercedesu a Ferrari.

Potom přišli druhé zastávky v boxech. Ty mezi první trojicí opět nic nezměnili. Ale za nimi se to zase trochu proházelo. Ricicardo byl opět čtvrtý, Grosjean pátý, šestý Verstappen

Tyto zastávky zároveň znamenali konec i pro Carlose Sainze, ale ten stejně kvůli dřívějším problémům jezdil poslední.

Pascal se opět snažil, a předjel dokonce i Péreze v bitvě o dvanácté místo.

Následovali třetí zastávky v boxech, a ač to vypadalo všelijak, vydali se k nim nakonec všichni kromě Felipeho Massy. Ve předu to bylo téměř beze změny: Rosberg, Raikkonen, Hamilton, Ricicardo, Grosjean,Verstappen, Massa.

Než přišel konec závodu, Kvyat ještě předjel Massu a Wehrlein porazil i druhou Force India pilotovanou Nicem Hulknebergem. Pak dotíral i na Ericssona,ale toho již nepředjel.

Nico Rosberg tak ovládl i druhý letošní závod. U Ferrari se tentokrát smůla místo na Raikkonena nalepila na jeho týmového kolegu, takže Kimi mohl slavit druhé místo, a jako třetí i po nepovedeném startu dojel Lewis Hamilton.Poněkud chaotický závod na popisování . Ale byl zábavný, a já jsem spokojená i s výsledkem. Když vyhraje Rosberg, tak se pak alespoň všichni uvnitř týmu mají rádi :D A Hamilton je pro mě také borac, ať na startu vyvede cokoliv, tak se vždy dokáže vrátit a dát alespoň pódiové umístění. Co se týče Kimiho, zdá se to jenom mě, nebo on skončí na stupních vždycky, když se nesmí pít alkohol?

Naprosto skvělý byl dnes samozřejmě opět Romain Grosjean, který si oproti minulému závodu ještě o pozici polepšil (a nikdo to už nemůže svádět na absenci zastávky v boxech). Stoffel při svém debutu dokázal bodovat, a zároveň to byl i první bod pro McLaren v této sezóně. Já jsem s jeho výkonem moc spokojená, a musím říct, že jsem se dost bála, když jsem viděla na začátku záběr na odstupující McLaren, že je to on :D

Také Pascal tento víkend předvedl, že možná to přeci jen je velká hvězda budoucnosti. Zato se mi vůbec nelíbily Force Indie. Po zimním testování to s nimi vypadalo dobře, ale zatím je to v jejich podánní katastrofa.


V anketě si můžete zahlasovat pro pilota dne. Minule vyhrál Grosjean. Podaří se mu to znovu? Konkurence bude tentokrát opravdu veliká.Nemohu si pomoci, ale já na té fotce stejně jako první vidím Lewise :p
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__