Už je to rok

17. července 2016 v 10:17 | šárka |  Jules Bianchi
Už to bude rok kdy mě po probuzení na facebooku uvítala ta osudová zpráva "Jules Bianchi zemřel", Za ten rok jsem se s jeho smrtí sice už nějak smířila, ale rozhodně nezapomněla. Stále na něho často myslím a pořád má v mém životě své místo. A těší mě, že to tak vidím i u ostatních. Zajímalo by mě třeba jak je v paddocku F1, ale v paddocku GP2, kde se letos velmi často pohybuju, vzpomínka na Julese žije dál. Jelikož v tomto světě je spousta jeho přátel. Takže velký nápis #‎foreverjules dodnes najdete na autě jednoho z jeho nejbližších přátel Normana Nata. A ani ostatní nezapomněli alespoň na malé #‎jb17. Obzvlášť však vzpomínku na Julese vidím žít v některých lidech, kromě Normana Nata je to i Julesův fyzioterapeut Andrea, kterého mi je dodnes kvůli tomu všemu strašně líto, jelikož on to tenkrát opravdu těžce prožíval. A pak od letoška máme v paddocku Charlese Leclerce, snad jste už o něm slyšeli, je to velmi talentovaný mladík a člen jezdecké akademie Ferrari. Byl to Julesovů rodinný přítel a i mu Jules jeden čas dělal mentora. A v tom klukovi prostě kus Julesova ducha stále přebývá. Ti dva jsou si navíc i dost podobní.

Za pár dní se zase chystám do Maďarska, kde loni na startovním roštu probíhal s Julesem ten rozlučkový ceremoniál, ač jsem ho sledovala jen v TV z paddocku, stejně je to moment na který do konce života nezapomenu. Stále nechápu, kde jeho rodina dokázala vzít odvahu, aby ten den nakráčela před všechen ten lid i televizní obrazovky a takto naprosto veřejně uctila památku svého syna. V tomhle jsou to pro mě opravdu hrdinové.


A pořád musím říct, že mě mrzí, že nikde nemá svůj hrob (i když se samozřejmě musí akceptovat, že si to nepřál). Bylo to takové smutné, se v rámci GP Monaka pohybovat v okolí jeho domoviny, a nemít na něho ani kde zavzpomínat…Myslím, že by to i hodně pomohlo, moci se s ním symbolicky přijít rozloučit.

Tak tedy doufejme, že se Jules má v tom závodnickém nebi dobře, našel si tam spoustu přátel, a hlavně že ho tam už nikdy žádný jezdec nebude předčasně následovat!


Nikdy nezapomeneme…
 


Komentáře

1 Michal Michal | 19. července 2016 v 19:54 | Reagovat

Je to smutné. :-(  Navíc ten rok utekl hrozně rychle. Osobně myslím že v paddocku GP2 to bude lepší s tou vzpomínkou, přeci jen je tam větší volnost. V F1 mi to přijde takové víc svázané, navíc takhle během sezony ti jezdci mají spoustu starostí. Osobně si myslím že si každý z jezdců vzpomene třeba když letí letadlem, nebo prostě když mají chvíli klidu.

jo, Leclerc talent má, a ta podoba tam je taky.

Grosjean prý ale tvrdil že u jeho hrobu v Monaku byl??  Takže možná že ho má, jen o tom ví jen pár lidí. Když se příští rok zkusíš podívat na Monacký hřbitov možná ho tam najdeš.  Jestli byl rozptýlen do moře, tak by možná stačilo najít klidné místo na pobřeží a jen koukat do dálky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__