Můj rok 2016

31. prosince 2016 v 11:32 | šárka |  Ze života v Pitlane
Máme za sebou další rok, který mi přinesl řadu nových motorsportových zážitků, proto jako každoročně přicházím s článkem, kde se je pokouším shrnout. Patřím k těm šťastným lidem, u kterých je každý nový rok vždy ještě lepší než ten předchozí. A ne jinak tomu bylo letos. Sezóna 2016 byla bez nadsázky nejlepším rokem mého života a zažila jsem i takové věci, které by mě ani ve snu nenapadly, že si jednou vyzkouším.

Jak u mě GP3 zvítězilo nad GP2

Všechny letošní závody, které jsem navštívila se týkaly GP2/GP3, skoncovala jsem i s Formulí E. Celkem jsem letos navštívila sedm závodních víkendů. Zároveň to byla již má čtvrtá sezóna strávená v paddocku GP2/GP3. Ale oproti minulým letům zde byl velký rozdíl. Dřív jsem se totiž zaměřovala výhradně na GP2. GP3 jsem příliš nevěnovala pozornost - slabá auta, piloti ještě děti… Letos jsem to však pojala přesně obráceně. Prioritou se pro mě stala GP3, a GP2 šla téměř mimo mě. Důvodů to mělo hned několik. V minulosti se mi vozy GP3 vážně nelíbily, vůbec nedokázali člověka nadchnout a to ani na trati za umělého osvětlení. Ale v letošní sezóně byl zaveden již třetí model vozů této série. A auta se opravdu povedla, na pohled krásná, dosahovaly mnohem větších rychlostí a zvuk byl také úplně o něčem jiném. Pro mě to byla láska na první pohled.No není to krasavice?

Problémem také pro mě bylo jezdecké složení GP2. Sice tam sympatičtí piloti byli, třeba Gasly a úžasný člověk se vyklubal i z Giovinazziho, ale na rozdíl od minulých let mě tam nikdo nedokázal zaujmu nějak hlouběji. Zato v GP3 mě jedna osoba zaujala až moc. Dočtete se v bodu dva.

V GP3 je také pro mě jako pro novináře všechno nějak jednodušší. Třeba když chci udělat rozhovor s pilotem, tak jdu a udělám s ním rozhovor. Kdežto když chci udělat rozhovor s pilotem GP2, nejdříve se s ním musím stokrát domlouvat, pak nemá čas, pak opět nemá čas, v dalších 50 případech taky nemá čas a nakonec žádný rozhovor není :D

Ale musím říct, že jednu nevýhodu GP3 přeci jen má. Jezdí se v hrozných časech. V sobotu i neděli kolem deváté ráno, ale na okruhu musíte být už o hodinu dřív. Takže když jsem v Miláně vstávala ve čtyři!!!!!! ráno abych byla včas na okruhu (a úplně stejně v Německu), tak jsem přesně chápala,proč jsem v minulých letech tuto sérii tak ignorovala :D

Pan dokonalý, co nakonec vůbec dokonalý nebyl

Pro mě je typické, že každý rok mám jiného nejoblíbenějšího pilota. To letošní jméno tu nechci příliš rozepisovat, aby tento článek nebyl vyhledatelný pomocí googlu,a někdo si nemohl přeložit, jak ho tu pomlouvám :D Takže mu budu říkat počeštěně Kosťa Terešenko. A jak z bodu výše vyplývá, byl to pilot GP3. Zamilovala jsem se do něj už v zimě před sezónou prostřednictvím instagramu. Tenkrát byl pro mě naprosto dokonalý. O to větší šok byl, když jsem ho naživo potkala při prvním závodě sezóny v Barceloně. Byl přesným opakem toho kluka z instagramu. Škaredý, odtažitý a kominukace s ním byla vážně hrozná. Zároveň byl prvním pilotem sezóny s kterým jsem dělala rozhovor. Ten strávil vtipkováním se svým kamarádem o pornu a párty a na všechny mé otázky odpověděl "ne, nevím, nikdy." Navíc se ukázalo, že je úplně blbý. No byla jsem vážně zklamaná.

Ale netrvalo dlouho, stačilo ho vlastně vidět na startovním roštu a můj názor se rázem změnil. Ač byl přesným opakem toho instagramového kluka do kterého jsem se původně zamilovala, jeho reálná verze se mi najednou začala zdát ještě skvělejší. Jistě jste si všimli, že já mám slabost pro různé losery. A myslím, že Kosťa to svým loserstvím dotáhl k úplné dokonalosti. To hlavní jsem totiž ještě zapomněla zmínit, ukázalo se totiž, je on je děsné nemehlo i na trati.Rozhodně nechci tvrdit, že se z nás stali kamarádi, spíš si on nechal všechno líbit, tak jsem si s ním celou sezónu mohla dělat, co jsem chtěla. A že jsem toho s ním za ten rok zažila opravu hodně, a to jak v autě tak mimo něj. V pitlane, na startovním roštu, a všude jinde kde seděl v autě jsem stála vedle něj. Nehorázně jsem si užívala ty momenty, kdy nastartoval motor a rozjel se, to je pro mě prostě strašně sexy :D Nebo jsem také tradičně stála u dráhy nalepená na plot a čekala, až kolem projede právě ON. Že existuje nějaký Leclerc jsem téměř ani nezaznamenala :D

O spoustě zážitcích s ním se dočtete v dalších bodech, protože tahle sezóna pro mě byla hlavně o něm. Ale nejkrásnější okamžiky mi připravil na úplně posledním závodě v Abu Dhabi. Kosťa jakožto nejhorší pilot pole přijel do Abu Dhabi samozřejmě s nula body na svém kontě. Ale v sobotním závodě se něco stalo, on najednou zabral a začal se prodírat polem vpřed! Ale nebyl by to on, aby něco nezvoral, nevím už co to bylo, ale obdržel penalizaci pěti vteřin, která mu měla být přičtena k výslednému času po projetí cílem. Navíc měl díru v čumáku, ale ani to mu v postupu vpřed nezabránilo. Šance na vítězství to rozhodně nebyla, ale tady šlo o něco možná ještě lepšího. O osmé místo, což kromě prvních bodů sezóny znamenalo i start z pole position do nedělního závodu. Kosťa projel cílem sedmý, já se svými matematickými schopnostmi spočítala, že je nakonec jedenáctý. Ale výsledné tabulky měli jiný názor. Osmé místo!!!!!!!!!!!


I s takto poškozeným nosem dokázal Kosťa vybojovat pole position

Já navíc měla to štěstí, že jsem v neděli mohla jít na startovní rošt v a být tam na pole position s ním. V minulosti jsem na startovním roštu koukala na lidi, jak pilotovy před odchodem podávali ruku do auta a přáli mu hodně štěstí. Taky jsem si to vždy přála vyzkoušet, a ono se mi to s Kosťou povedlo :D Samozřejmě, že po startu všechno přesně ve svém stylu pokazil a z první zatáčky vyjížděl až jako devátý, stejně to byl nezapomenutelný konec sezóny.


Ač to není poznat, tohle je pole position!

V zemi plné uprchlíků

Jezdit pořád na stejné závody je poměrně nuda, proto se každý rok snažím přidávat alespoň jeden závodní okruh, který jsem ještě nenavštívila. A letos to byl Hockenheim. A musím říct, že jsem byla opravdu unešena (ne doslova, v dnešní době jeden nikdy neví :D ) Nejdříve se mi tam vůbec nechtělo, "nějaký nudný Německo", já snila o větší exotice. Ale bylo to naprosto dokonalé. Opravdu si říkám, proč všichni Češi jezdí do Maďarska, když Německo je ještě dostupnější a hlavně krásnější. Spojení z Prahy velmi příjemné (kdybyste se tam někdo chystal, hledejte Mannheim), ubytování spousta a z vlaku je to na okruh pěšky jen kousek. Navíc městečko Hockenheim je opravdu krásné. A to počasí, ač se jelo jen týden po Maďarsku , kde byla vedra k nevydržení, v Německu bylo teplo tak akorát. Problém mi činili pouze uprchlíci, ale to je zase jiný příběh. Takže doporučuju, za dva roky tuto možnost určitě zvažte !!

Další místo, které se mi strašně líbilo bylo Rakousko. Tam jsem ani původně neměla jet, v tu samou dobu se totiž jelo finále Formule E v Londýně, ale na poslední chvíli jsem se rozhodla do Londýna nejet, i když jsem měla letenku a upřednostnit Rakousko. Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Red Bull ring jsem sice už navštívila v roce 2013 s Word series by renault, ale tenkrát jsem to nedokázala tak vnímat. Red Bull Ring se nachází v opravdu krásném prostředí, nazvala bych to asi podhůří Alp. Všude kopce, příroda. Po velkoměstech jako Barcelona, Budapešť či Miláno je to příjemná změna. Takže další místo, kam bych vám doporučila jet, bohužel oproti Německu je to místo problematicky dostupné.

Slovenský zázrak se nekonal

Za svého novinářského působení v různých sériích jsem ještě nezažila žádného českého pilota, letos jsem si to vynahradila alespoň jedním Slovákem. Richard Gonda totiž v první části sezóny závodil v GP3. Ve skutečnosti jsem ho už loni zažila ve World series by Renault, ale tam jsem na "nějakého Slováka" opravdu nebyla zvědavá. No byla to chyba, Richard byl totiž velmi přátelský člověk, skvěle se s ním spolupracovalo a navíc uměl vážně krásně mluvit, pro novináře naprostý ideál. Také bylo více než příjemné moci z diktafonu rozhovor jen přepisovat a ne ho ještě překládat. A jelikož nám nebránila žádná jazyková bariéra, dozvěděla jsem se od Richarda spoustu zajímavých věcí týkajících se motosportu, které jsem v minulosti možná už slyšela, ale pro mou špatnou angličtinu jim nerozuměla.

Bohužel nutno dodat, že Richard měl jezdeckého umu asi tak stejně jako Kosťa. Obzvláště epický byl moment když Kosťu v Rakousku sestřelil (sestřelit Kosťu a ještě k tomu zezadu, to je vážně ostuda :D ) Ale jejich podobná výkonnost zapříčinila to, že jejich vozy vždy stály poblíž sebe. Což se mi velice hodilo. Já se totiž Kosti ze začátku dost styděla a přišlo mi trapné opruzovat před jeho předním křídlem. Takže má praxe vypadala tak, že jsem trávila čas nalepená u Ríšova zadního křídla, což bylo zároveň u Kosťova předního křídla. A nikdo mě tak nemohl obviňovat posedlostí Kosťou, já přeci stála u Richarda!! Gonda bohužel doplatil na to, že mu sponzoři neplatili a po Maďarsku si už nezajezdil. A já musela přestat předstírat a stoupnout si přímo před to Kosťovo křídlo. Naštěstí to naše vztahy jedině posílilo.


Můj osobní řidič z Haasu

O několik bodů výše jsem se už zmiňovala, jak se na Red Bull Ring těžko dostává. To mělo za následek, že ve čtvrtek, když ještě nejezdily shuttle busy, jsem se neměla jak dostat z okruhu. Můj plán tedy byl na parkovišti odchytnout nějakého novináře, aby mě odvezl na nádraží. Ale jediní, kdo na parkovišti byl, byli piloti stáje Dams GP3. No nic jiného mi nezbývalo, musela jsem říci Santinu Ferruccimu.

Svolil a jelo se. Vždy jsem si myslela, že piloti se vyřádí na trati a na silnici se už chovají spořádaně. Jak jsem se mýlila. Santino řídil ještě agresivněji, než má pomatená sestřenice, když jí přítel ukradl dítě. Navíc opravdu strašlivě pršelo, že nebylo vidět na krok, natož na auta před námi. Ale Santinovi to vůbec nevadilo, v obrovských rychlostech kličkoval mezi auty, až mi z toho padali věci na zem a jednou nás málem poslal kamion do svodidel. Ještě u toho Santino celou dobu nadával, jak je to auto pomalé, že to není GP3.

Zda máte alespoň trochu představu, jak Santino vypadá, tak víte, že je to pilot s vizáží malého chlapečka. Pamatuju si, jak jsem ho poprvé uviděla v Barceloně a zděsila se, zda tohle dítě chce opravdu závodit. Když mi v tom autě došlo, že za volantem je vlastně mimino (a ještě k tomu dost agresivní), s hrůzou jsem se optala, zda vůbec vlastní řidičák. Jelikož mu bylo osmnáct již celý týden a byl to Američan, nějaké jezdecké zkušenosti naštěstí už měl :D

Ale ač jel naprosto šíleně, nutno dodat, že bylo poznat, že "má auto pevně v rukách" a přesně ví, co dělá. Tohle jsem nenažila ani s nesrovnatelně zkušenějšími řidiči jako je třeba můj otec.

Santino byl tak hodný, že mě místo na nádraží odvezl rovnou do mé vsi na hotel. Od té doby se z nás stali přátelé. Myslím, že jsem objevila skvělý způsob jak se seznámit s piloty :D


Ať už loser nebo šampion, s každým já mám rozhovor :D

Letos jsem se taky naplno pustila do dělání rozhovorů s piloty. Úplně nejtěžší na tom je, domluvit si ten rozhovor. To mě vážně občas psychicky ničilo. Ale myslím si, že takové rozhovory jsou opravdu neocenitelná zkušenost, je to taky skvělý prostředek jak se s piloty skamarádit, a v neposlední řadě to je cenný a originální materiál. Jako novinář se totiž příliš lidí do paddocku GP2 nedostane. Takže před finálovým víkendem jsme byli na celém světě jen dvě osoby, které mohli udělat rozhovor s kandidáty na titul. Tedy v GP3 s Charlesem Leclercem a Alexem Albonem, v GP2 s Pierrem Gaslym a Antoniem Giovinazzim. No a po zisku titulu samozřejmě následovali rozhovory s oběma Šampiony.

Sousta rozhovorů probíhala i v průběhu celé sezóny. Díky nim jsem třeba úplně poprvé mluvila s Arthurem Picem (po sedmi sezonách naší známosti). Obrovskou radost mi třeba udělal i rozhovor s Nyckem de Vriesem, Mitchem Evansem, Steijnem Shothorstem, samozřejmě nechyběl Santino Ferrucci či jediná dívka závodicí v GP3 Tatiana Calderon. Pro mě úplně nejlepší rozhovor byl s Danielem de Jongem, ten ukázal že na rozdíl od svých kolegů je opravdu inteligentní pilot a nebojí se používat mozek. No a můj nejoblíbenější rozhovor byl samozřejmě ten již zmiňovaný s Terešenkem. Jeho audio verzi jsem pak posílala mým kamarádkám pro pobavení :D

Pro představu na příkladu Kosti ukážu, jak takový rozhovor probíhal, ne vždy je to totiž tak jednoduché :D

Byly jsme domluveni , že za ním v půl jedné přijdu do motorhome. Cestou jsem musela projít kolem inženýrů, kteří si nemohli odpustit poznámku, co tam jako jdu s Kosťou dělat hihihihihi . Přijdu dovnitř, tam úplná tma a Kosťa se svým kámošem rozvaleni na sedačkách. Přičemž Kosťa vůbec nedokázal pochopit, proč jsem se dožadovala rozsvícení. Nakonec povolil alespoň malé světýlko. On měl zrovna při tom závodě své nejškareději období, tak jeho potřebu zůstat potmě chápu, ale stejně, jak jako chce číst otázky? :D Tyto motorhomové místnosti mají kožené sedačky, a všechno to tlumené světlo a celková atmosféra způsobuje, že se tam cítíte jako na porno kastingu. A jelikož ti dva hned spustili o pornu tak mám obavy, jestli takové myšlenky náhodou neměli taky :D

A ještě jeden pozitivní přínos měly tyto rozhovory. A to právě, že jsem měla možnost navštívit jejich motorhomy a poznat zase o něco více ze zázemí týmů. Já do té doby navštívila pouze motorhome racing engineering. Navíc jsem měla to štěstí, že jsem hned na začátku sezony dělala rozhovor s Mitchem Evansem. Ten jezdil za tým Campos GP2 který zrovna v Barceloně představili nový motorhome od jejich bohatého sponzora. A byl to motorhome svým luxusem na poměry GP2 nezvyklí. Tam jsou totiž motorhome vždy předělané kamiony, kde je jedna malá místnůstka na sezení, zbytek se používá na práci. Kdežto tohle byl jako první motorhome v historii GP2 patrový a celé první patro tvořil "obývák" s koženými křesílky a osvětlením, které dělalo člověka ještě krásnějšího než byl. Samozřejmě kolem představení takového motorhome bylo hodně slávy, takže jsem byla opravdu jako vyvolená, že jsem ho mohla hned první den navštívit.

Pak tady ale byl Gondův tým Jenzer :D Což je na první pohled chudá stáj. Proto mě velmi pobavilo ,když jsem po těch všech luxusních motorhomech vkročila do jejich kamionu, tam žádné kožené sedačky, místo toho mi Gonda začal rozkládat židličku, místo super výkonné klimatizace měly stojatý větrák, stejný jako jsme měli před deseti lety ve škole, a o nějakém sexy světle nebo plazmové televizi si mohli nechat jenom zdát. Nevím zda dělám dobře, že právě v tomto týmu se teď ucházím o práci :D


Nejkrásnější místo na zemi

V minulosti mě na GP2 vysloveně deprimovalo, že jsem tam na rozdíl od jiných sérií neměla přístup do pitlane a na startovní rošt a veškerý čas musela trávit v paddocku. Tolik času jsem strávila před televizí užírajíc se pohledem jak ostatní na startovním roštu jsou a já ne. Letos se to ale díky mým novým známostem všechno změnilo, a na většinu závodů se mi podařilo přístup na startovní rošt vyžebrat. Vlastně jsem byla na startovním roštu všude kromě Monaka. A byla to nádhera, pro mě neexistuje krásnější místo na světě než startovní rošt.

Jak jsem psala v úvodu, letos mě nejvíce zajímala GP3, takže jsem logicky chtěla na jejich startovní rošt (a za Kosťou). Ale jelikož jsem nejdřív nevěděla jak to chodí a jako vždy jsem měla zažádáno o GP2 akreditaci, musela jsem dva závodní víkendy na startovní rošt GP2. Ano, já byla na startovním roštu společně s Gaslym, Giovinazzim a mými dávnými idoly jako Arthurem Picem a brečela jsem že tam být nechci, že chci za Konstantinem :D Ale nakonec jsem se přeci jen dočkala a vyměnila čelo startovního pole GP2 za chvost pole GP3 (protože kde jinde Kosťu hledat). Ale já odjakživa milovala chvosty startovního roštu, pro mě je tam tak nějak větší klid. Vepředu moc lidí, včetně pilotů F1 :D


Takže veškerý svůj čas, kdy jsem v pitlane i na starovním roštu byla, jsem strávila vedle Kosťova auta. Myslím, že to muselo být strašně podezřelé :D Ale naštěstí mi nikdo nic nevyčetl. I Kosťa, místo toho aby byl otráven, že ho všude obtěžuju, byl ke mně každý den více a více přátelský, tak snad to byla dobrá strategie :D

Největší zážitek byl ovšem onen startovní rošt v Abu Dhabi, kdy Kosťa startoval z pole position. Tam je paddock GP2 od pitlane hodně daleko, proto tam týmy jezdí "vláčky". Těžko se to vysvětluje co to je, tady posílám na ukázku vláček Russian Time:


Já poprvé viděla tyto vláčky v roce 2010 v Monaku, a vždy jsem si s nimi taky přála jet. A v Abu Dhabi mě ssebou Campos (kosťův tým) vzal! Na jednom vláčku se všemi těmi krásnými mechaniky a inženýry vstříc Kosťovu pole position, no není to sen? :D

Track walk aneb drbací kolečko

Nevím, zda všichni víte, co je track walk. To si ve čtvrtek piloti s inženýry projdou trať, aby se podívali na obrubníky, probrali nejnovější drby a nafotili selfie. Když jsem byla ještě aktivní na tomto blogu, čtvrteční fotky ze závodních víkendů F1 určitě fotky z track walk vždy obsahovaly. A zase jsme u toho, tenkrát mě vážně nenapadlo, že i já bych se s nějakým týmem takové track walk mohla zúčastnit.

Ale letos na Monze jsem sebrala všechny zbytky své odvahy a šla jsem se zeptat Camposu GP3, zda mohu jít s nimi. A překvapivě mi to bylo dovoleno (pan inženýr mě totiž nesnáší). Ještě větší překvapení bylo, že když jsme na tu track walk opravdu šli, tak se k nám připojil i Campos GP2. Já GP3 považuji spíš ještě za takové "dětičky si hrají", ale GP2 to už je něco jiného. Jít track walk s takovými "velkými závodníky" jako Mitch Evans nebo Sean Gelael to je vážně něco.

Já jsem samozřejmě největší radost měla z Kosti, sice jsem s ním na Monze při track walk nepromluvila ani slovo, ale znamenalo to, že jsem ho mohla celé čtyři a půl kilometru očumovat :D A ještě s námi šla jedna důležitá osoba. Dalšího pilota Campos GP3 Steijna Schothorsta totiž koučuje Giedo van der Garde, takže jsem i s ním letos trávila hodně času a docela jsme si rozuměli.

Taky jsem si v průběhu té track walk splnila jeden můj dlouhodobý sen a konečně v Monze navštívila klopenou zatáčku, bohužel od té doby co ji nově opravili kvůli reklamně na Mercedes naprosto ztratila své historické kouzlo :(

Na další track walk jsem s Camposem šla i v Abu Dhabi. Tam jsme sice byli už jen tým GP3, ale o to to bylo takové osobnější. Šli jsme jen tři piloti, tři inženýři, Giedo a já. Poté co jsem na Kosťu promluvila, jsme šli už jen dva piloti, dva inženýři, Giedo a já. Kosťa sto metrů za námi. Jo s ním je to prostě někdy trochu složitější :D

Zatím jsem byla jen na dvou track walk, ale příští rok budu určitě pokračovat a poznávat i další tratě. Tohle byl opravdu skvělý nápad, a řekla bych, že to je nejlepší zážitek, který si vždy z celého závodního víkendu odvezu.

Push the car

Před touto sezónou se mi nikdy nestalo, že bych se vozu GP2 či GP3 vůbec dotkla. Až letošek přinesl konečně změny i v tomto ohledu. Nejvíce "zamilovaná" jsem samozřejmě byla do kosťova auta, a to snad ještě víc než do Kosťi :D Samozřejmě, že všechny ty auta vypadají stejně, ale pro mě tohle prostě bylo to nejkrásnější auto na světě.

Když mechanici tlačí auta, většinou jsou na to třeba tři, jeden ho tlačí za volant, dva za zadní křídlo. Ale v Rakousku bylo při tlačení vozů najednou nějak málo lidí, tak tlačil, kdo byl zrovna po ruce. No a přede mnou se najedou objevilo kosťovo auto jen s mechanikem, který ho tlačil za volant. Tak jsem se nabídla, že pomohu. A opravdu jsem to kosťovo auto tlačila!!!!!!!!!!!!! :D :D Pro mě neskutečný zážitek. A ještě jsem pak několik hodin mohla obdivovat rýhy po zadním křídle, co zůstali otisklé na mých dlaních :D

To samé se mi stalo ještě na Monze, a dokonce i v Abu Dhabi. Tam jsem auto pomáhala tlačit z park ferme zpět do garáže, poté co si s ním Kosťa vybojoval to slavné pole position :D

Za nevýhodu se dá ovšem považovat, že páni mechanici si mou pomoc vykládají po svém a myslí si, že jsem zamilovaná do nich , a já přitom do auta :D

kdyby se vám zdálo, že jste tu mojí krasavici ještě neviděli:


Rozhodující okamžik

A nakonec jeden zážitek, který se netýká GP2/3 ale F1. Už je to hodně let, ale kdysi jsem mívala dva velké idoly Nelsona Piqueta Jr. a Nica Rosberga. Tenkrát byly jejich kariéry ještě poměrně na začátku a bylo velkou otázkou, kam to jednoho dne dotáhnou, zda i na stupně nejvyšší. No každý to dotáhl někam jinam. Ale já mám u obou jedno společné. Byla jsem u obou na živo, když se staly Šampiony. Loni jsem zažila Nelsona vyhrát titul ve formuli E, a letos se dostalo i na Nica. Sice jsem u toho nebyla jako novinář, ale jen jako fanoušek, ale i tak to stálo za to. Na trať jsme měli skvělý výhled, jelikož jsme ho sledovali z terasy nad boxy GP2. A aby ani v tomto bodě nechyběl Kosťa, ten s námi byl na té terasy samozřejmě taky.

Závod nic moc, viděli jste samy. Ale už jen ta atmosféra nočního osvětlení je nádherná a vítězné ohňostroje nezapomenutelné.

Bohužel později mi Nico celý svůj titul zkazil odchodem do důchodu. Ale v Abu dhabi to byl skvělý zážitek.

Schumi junior

Tohle je spíš takový bonusový bod, protože ve mně osobně to zase takový dojem nezanechalo, ale v poslední době se o dané osobě často mluví. V Německu jsme v paddocku GP2 měli jednoho vzácného hosta. A to Micka Schumachera.
Když někoho chcete schovat před veřejností, neexistuje totiž lepší místo, než paddock GP2. Tam se jen tak někdo nedostane, a to včetně novinářů, kteří jsme tam byli jenom tři. Mick tuto sezónu jezdil v F4 s týmem Prema, takže s tímto týmem trávil čas i u nás v paddocku. Kdyby vás zajímalo co dělal, tak většinu času trávil hraním fotbálku v jídelně.

Vypadá to, že Mick je spjat s týmem Prema i do budoucna, ten bohužel v GP3 nepůsobí. Proto příští rok Mick bude s Premou závodit v F3, ale co další rok? To by se už v paddocku GP2 mohl procházet jako jeho právoplatný člen…
 


Komentáře

1 moramis moramis | 31. prosince 2016 v 19:11 | Reagovat

Koukám, že jsi měla nabitý rok. :-) U mě je letošek posledním pro čistého fanouška. :-) Držím palce s tou prací. :-)

2 šárka šárka | Web | 31. prosince 2016 v 19:19 | Reagovat

[1]: co máš v plánu? Formuli E? DTM? :-D

dík, víc se snad o mé práci dozvím v únoru :-D

3 moramis moramis | 31. prosince 2016 v 19:38 | Reagovat

[2]: přesně :-) FE asi Berlín a DTM Lausitzring :-) dále podle financí :-D

4 Niki Niki | Web | 8. ledna 2017 v 20:45 | Reagovat

Tééda, po přečtení tvého článku na mě padla deprese, že tohle já nikdy nezažiju.
To jsem se tě vždycky chtěla zeptat, jezdíš jako jen tak, sama? Já totiž mám v hlavě různé nápady a plány (které se mi teď mimochodem zdají nereálné), ale mám právě obavy jezdit sama. Vůbec nevím, co bych jako na tom místě dělala, kdybych tam nikoho a nic neznala O_O Asi jsem v tomhle ještě nedospělá, nebo málo dobrodružná, nebo málo sebevědomá, fakt nevím :-D
Místo u Jenzeru? Jaké? Držím palce, aby to vyšlo :-)

5 šárka šárka | Web | 10. ledna 2017 v 16:18 | Reagovat

[4]:ano jezdím sama, já celý svůj život trávím sama, nevím jestli je to moc pozitivní :-D

já bych taky ještě loni nevěřila, že tohle všechno zažiju, za většinu z toho vděčím hlavně Camposu :-)

Tvé plány by mě opravdu zajímali. Ale myslím, že to bude na dlouhé povídání, tak ti napíšu na fb :-D

Já už jsem s panem Jenzerem mluvila (už to byl zážitek :-D ), mám jim napsat v únoru až budou vědět víc o svých plánech na tuto sezónu

6 šárka šárka | Web | 10. ledna 2017 v 16:22 | Reagovat

[4]:  a jestli se bojíš toho cestování na cizí místa, tak myslím není čeho, vše se dá dopředu zjistit na internetu  :-)

7 FlossieNiz FlossieNiz | E-mail | 26. července 2017 v 1:08 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

8 CarolynTup CarolynTup | E-mail | 5. srpna 2017 v 16:34 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

9 CarolynTup CarolynTup | E-mail | 6. srpna 2017 v 13:59 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

10 LeeannEmala LeeannEmala | E-mail | 11. srpna 2017 v 14:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

11 Dol33larlync Dol33larlync | E-mail | 13. srpna 2017 v 2:05 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#qT0N08p7du>
<img>http://0.00000007.ru/3#p962hZ9eM0</img>
</a>
------------------------
Неизменно большое количество socks и proxy серверов online
на данный момент: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех без исключения соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сохранить в тайне или поменять ваш IP можно 2-мя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие цены на безлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении срока действия аккуанта.
ICQ бот на всех абсолютно тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#5tdgXcCqxC>Vip proxy</a>
__________
+как обойти блокировку видео вконтакте
самые надежные vpn сервисы
бесплатные прокси сервера россии
блокировка вк одноклассники

12 Avito777Caugh Avito777Caugh | E-mail | 15. srpna 2017 v 21:18 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито новгород
авито спб
купить нью баланс +на авито
продажа +на авито
авито бесплатные объявления

13 Avia777wex Avia777wex | E-mail | 16. srpna 2017 v 15:21 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

билеты авиа дешево аэрофлот
дешевые билеты +на самолет аэрофлот официальный сайт
билеты онлайн дешево авиабилеты
дешевые билеты авиа победа
авиабилеты s7 официальный сайт дешевые билеты

14 Soropp Soropp | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:50 | Reagovat

Топовые БЕСПЛАТНЫЕ порно флеш игры находятся для вас игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

15 Sorodm Sorodm | E-mail | 25. srpna 2017 v 9:27 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

16 Soroiu Soroiu | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:30 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

17 Soropg Soropg | E-mail | 26. srpna 2017 v 0:55 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ВИДЕО https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

18 Sorors Sorors | E-mail | 26. srpna 2017 v 3:37 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ВИДЕО https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

20 LarryBum LarryBum | E-mail | Web | 11. října 2017 v 0:35 | Reagovat

http://www.smartfone.com.co/component/k2/itemlist/user/28215  продолжительность   смотреть фильм гражданин никто  http://www.rizigraf.com.br/component/k2/itemlist/user/258343

22 Dol77laricem Dol77laricem | E-mail | 14. října 2017 v 15:03 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__