Desítka tratí F1, které bych chtěla navštívit

7. listopadu 2017 v 14:13 | šárka |  Formule 1
Po dlouhé době se hlásím na blog. Tento článek pojednává o závodních tratích, které je mým snem navštívit a mám ho rozepsaný již hodně dlouho. A jelikož si zrovna tvořím plány na rok 2018, je tento článek opět velmi aktuální a já dostala chuť ho konečně dokončit.

Jen upozorňuji, že se jedná o tratě, o jejichž návštěvě jen sním a ještě jsem na nich nebyla. Tím tedy ze žebříčku vypadávají místa, která jsem již navštívila. A aby ten žebříček měl nějaký smysl, asi by bylo vhodné tu tratě, které se "nepočítají" vyjmenovat: Barcelona, Monako, Red Bull Ring, Hungaroring, Hockenheim, Monza, Abu Dhabi.

1) Soči
V televizi je to pro mě sice jedna z nejhorších tratí a já tzv. tilkedromy opravdu nesnáším, ale na osobní návštěvu jsou tyto tratě nejlepší, hlavně když se nachází uvnitř nějakého velkého města. Navíc strašně miluji Rusko, a jelikož z něj znám jen Moskvu, toužím poznávat další místa. A věřím, že Soči jako přímořské letovisko bude opravdu nádherné město. Navíc, kdybyste viděli ty nízké ceny hotelů, tak tam budete chtít taky :D Mou překážkou návštěvy tohoto místa bylo, že v předchozích dvou letech vypadla z nějakého záhadného důvodu z kalendáře GP2/GP3. To se však mění a v příštím roce se do kalendáře vrací. Takže jedů!!!!!!! Zda všechno půjde jak má, tohle mé přání se brzy stane skutečností.

2) Melbourne
Kromě toho, že Melbourne je úvodní závod sezóny, mě na tom strašně láká prostřední přímořského velkoměsta. Oceán, mrakodrapy, parky, dle mého názoru je to nejhezčí lokalita v kalendáři. Je opravdu mým velkým snem tohle město navštívit. Ale asi se to jen tak nesplní. Nejezdí se tam evropské juniorské série. A ta cena letenek!!!3) Baku
Představuji si, že Azerbajdžán bude dost podobný Rusku, proto tam chci :D Další důvod je že jsem milovník historie, a historická část tohoto okruhu mi přijde vážně nádherná.Plus k tomu jsou samozřejmě všechny výhody, které skýtá návštěva městského okruhu. Navíc v Baku je taky hodně levno. Mým problémem je, že se tam jezdí pouze formule 2, nikoliv GP3. Ale až si ze svého seznamu odškrtám všechny GP3 tratě, Baku je hned na řadě :D

4) Silverstone
Další ze zemí, kterou mám ráda je Velká Británie. Můj sen je prozkoumat jižní Anglii, což pro mě představuje i místo kde se nachází Silverstone. Bohužel pro Čechy je to asi nejdražší výlet, co se týče evropských tratí. Silverstone si však určitě ujít nenechám, a až budu mít všechny evropské tratě prozkoumané, na řadu přijde i on.

5) Paul Ricard
Trať, která nás nově čeká příští rok. Já už jí plánovala navštívit před několika lety v rámci World series by Renault. Bohužel je na dost nedostupném místě. Ale doufám, že v rámci víkendů F1 tam zřídí shuttle busy. To je důvod proč si nechám ujít premiéru. Nejdříve zjistím, jak to tam v rámci víkendů s dopravou a ubytováním funguje a pak tam jedu!

6) Spa
Je to ostuda, ale já ve Spa ještě nikdy nebyla. Přitom je z našich končin celkem dobře dostupný. Dokonce tam dojedete z Čech i autobusem. Už několikrát jsem si výlet plánovala, ale pak ho nakonec vždy zrušila. Ta trať mě neláká tolik jak by asi měla. Možná to bude počasím, kdy mám se Spa spojený déšť. A když je na okruhu ošklivo a zima, tak je pak vážně celý víkend k ničemu. Ovšem některé záběry co znám z fotek se mi opravdu líbí. Takže bych to viděla tak, že za rok navštívím Soči a v roce 2019 konečně přijde na řadu Spa.

7) Singapur
Opět okruh, který v televizi nemám ráda. Ale již v Abu Dhabi jsem viděla, že noční závody jsou nádherné, a myslím, že naživo by se mi tam nakonec líbilo. Také je to jako městský okruh na návštěvu ideální. Hlavní překážkou je ovšem cena letenek. Takže tady zatím taky asi zůstanu jen u snění.

8)Bahrajn
Mou nejvíce nenáviděný okruh a přesto ho chci navštívit. A to i když se zkušenostmi z Abu Dhabi vím, že muslimské země nemám ráda, a tady to bude jistě ještě horší. Ale jezdí se tu úvodní závod formule 2, a navíc si pamatuju, jak se mi v dubnu strašně líbili fotky z místa dění. Zatím to vidím dost problematické s ubytováním a cestováním tam (navíc jako sama holka), ale jednou v životě si tento okruh určitě zkusím.

9) Montreal
Je velmi smutné, že některé tradiční tratě přicházejí v žebříčku až po asijských "tilkedromech". Je to dáno hlavně tím, že mě Amerika příliš neláká ani "cestovatelsky". V televizi mám však tuto trať velmi ráda, takže se tam jednoho dne asi také podívám.

10) Sao Paulo
V dobách, kdy byla Brazílie závěrečným závodem sezóny, bylo mým velkým snem toto místo navštívit. Jak o velké finále ale přišla, ztratila u mě trochu na významu. Navíc se bojím tamní kriminality, viděla jsem nějaká videa, po kterým mě chuť navštívit Sao Paulo opravdu přešla. Přesto je to místo spojené se Sennou, a já bych jednoho dne chtěla navštívit i jeho hrob, proto se tam jistě vydám.

A jak jsou n tom další tratě, které v žebříčku nemám? Určitě by do tohoto žebříčku patřilo i Mexiko, ale žebříček TOP 11 prostě zní divně :D Musím říct, že závod v Mexiku jsem letos viděla úplně poprvé (bývá na mě moc pozdě) a opravdu se mi to tam líbilo. V minulosti by čelní pozice patřily i Suzuce. To se ovšem změnilo s nehodou Julese Bianchiho. Je mi jasné, že se to takto brát nedá, protože spousta tratí má své oběti. Ale chce to čas a jednou ta chuť navštívit Suzuku jistě taky přijde.

Pak nám tu zbyla Čína. Ta mi nevadí, ale ani mě neláká. Nic speciálního. Jediná trať kam opravdu nechci je Austin. Já obecně nemám USA příliš v lásce, kdyby se ale závodilo třeba na Indianapolisu, má chuť navštívit toto místo by byla asi stejná jako Montreal. Bohužel okruh v Austinu se mi nelíbí a je to můj nejneoblíbenější závod vůbec.

A co vy? O návštěvě jakých tratí sníte?
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 16. listopadu 2017 v 13:28 | Reagovat

Mě nejvíce láká Singapur :-)

2 šárka šárka | 17. listopadu 2017 v 15:16 | Reagovat

[1]: nedalo mi to, a dívala jsem se na všechny ceny letenek na závody F1 a Singapur je z těch vzdálených destinací nejlevnější :-D

3 Eliss Eliss | Web | 25. listopadu 2017 v 19:24 | Reagovat

[2]: To by mě nikdy nenapadlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
__flashReplacement__