AKTUÁLNĚ

Kvyat odsunut do Toro Rosso, Verstappen do Red Bullu

5. května 2016 v 22:03 | šárka
Jsem stále nemocná, tak tady o této kauze nepíšu, ale bedlivě ji sleduju. Na Daniila Kvyata se vyrojila vlna stížností po tom co na startu GP Ruska dvakrát narazil do Vettela. To všechno vedlo k tomu, že dnes byl v Red Bullu pro zbytek sezóny nahrazen Maxem Verstappenem a on sám míří zpět do Toro Rosso.

Já patřím k těm lidem, kteří s touto situací nesouhlasí. V Soči sice Daniil udělal chybu, ale takových chybujících pilotů jsme měli už spousty, podívejte se na Maldonada, který pravidelně sestřeloval ostatní piloty i sám sebe několik let, a nikdo nikdy takto potrestán nebyl. Navíc zrovna v Číně získal Kvyat pěkné stupně vítězů. Podle mě je to vše jen zámiňka, protože si Helmut Marko chtěl protlačit Verstappena do Red Bullu.

Existují fotky jak se již v neděli před závodem Max Verstappen, jeho tatínek a manager sešli s Helmutem Markem, a o něčem diskutovali, patrně o angažma na příští sezónu. Takže se jim problém s Kvyatem moc hodil, a Maxe si tam protlačili hned.

Je trochu zvláštní, že jednoho nezkušeného pilota nahrazují ještě nezkušenějším. Ale když myslí. On stejně Red Bull není zase o tolik výkonější než Toro Rosso. Já vím, že Max je v tom nevinně a neměla bych ho obvyňovat, ale má obliba, kterou jsem k němu v poslední době získala, se po dnešku poněkud vytratila, naopak Kvyata budu plně podporovat.

Nového kvalifikačního formátu se v Bahrajnu nezbavíme

24. března 2016 v 17:04 | šárka
Kolem formátu kvalifikace pro Bahrajn i pro zbytek sezóny vládne neskutečný chaos. Každý den dostáváme vlastně úplně odlišné zprávy.

Dnes dopoledne se sešla komise (složena například z FIA, FOM, zástupců týmů) a dohodly se, že v Bahrajnu se pojede ještě podle nového formátu kvalifikace. Po něm se vše znovu zhodnotí a rozhodne se jak dál.

Do budoucna je ve hře také varianta, že by se první dvě části kvalifikace jeli podle formátu z Austrálie a finálová část by se vrátila do starého systému.

Kdo se skutečně stal jezdcem dne?

23. března 2016 v 7:45 | šárka
Tentokrát nemluvím o anketě na tomto blogu, ale o stejné anketě, kterou letos zavedly oficiální stránky F1.com. Tam nově můžete po každém závodě hlasovat pro nejlepšího jezdce dne. Po Austrálii se jím stal Romain Grosjean, ven se ale dostaly údajně skutečné výsledky a podle nich vyhrál Rio Haryanto!

Bohužel tohle je věc, kterou dobře znám z juniorských sérií a mrzí mě, že se dokázala přenést i do F1, která má tolik diváků. Jde o to, že tito asijští piloti mají doma obrovskou podporu, s velmi loajálními fanoušky, i takovými, kteří v životě neviděli jediný závod. A když se 150 milionů věrných Indonésanů spojí, pak to má za následek, že dotyčný vyhraje každou anketu ať už v ní jde o cokoliv. Nedá mi to nevzpomenout na úplně stejný případ kterým byl Marlon Stockinger z GP2. Jeho facebooková stránka čítá 300 tisíc fanoušků, kdežto jiný pilot stejných závodních výsledků měl 700 fanoušků a samotná GP2 má necelých 30 tisíc fanoušků. A když jsem viděla video z filipínské road show, kde ty ohromné masy lidí skandovali Marlonovo jméno, jako kdyby byl nějaká hvězda, tak jsem na to koukala s otevřenou pusou.

Rio Haryanto, Manor Racing with fans

Týmy odsouhlasili návrat starého formátu kvalifikace

20. března 2016 v 5:14 | šárka
Dnes ráno se v Melbourne se sešli šéfové týmu, aby projednali návrat starého kvalifikačního formátu. Všichni tuto změnu odsouhlasili, a to již od dalšího závodu v Bahrajnu.

Nový formát kvalifikace?

24. února 2016 v 9:21 | šárka
Po dlouhé době mě zase něco tak vyděsilo, že na to musím zareagovat. A to návrh změny na formát kvalifikace, s kterým přišli samotné týmy.

Jak by to fungovalo si můžete detailněji přečíst třeba zde. V podstatě jde o to , že by rozdělení kvalifikace na tři části zůstalo zachováno, ale piloti by nevypadávali po skupinách na konci každé části, ale v průběhu po jednom.

Já bych k tomu dodala jen dvě věci, jelikož to vidím docela jednoduše:

1) Ono je na současném formátu kvalifikace něco špatného/nudného? Naopak bych řekla, že je to nejzábavnější část celého závodního víkendu. Tak proč dělat cirkus z něčeho, co funguje celkem dobře?

2) Jaký je účel kvalifikace? Podle mě rozhodnout o pořadí na startovním roštu. Ne pro pobavení diváků, pro to je tu závod. Když chtějí něco měnit, tak ať mění závod (tam už to stejně horší být nemůže)

Ale zase se mi ulevilo, že nechtějí zavádět obrácený startovní rošt.

Změnu kvalifikace by nejdříve musela odsoulasit FIA, ta bude mít zasedání na začátku března. Kdyby jí odsouhlasila, tento formát by začal platit už letos. Doufejme tedy, že FIA bude mít více rozumu...

Palmer jmenován pilotem Lotusu pro příští sezónu

24. října 2015 v 21:23 | šárka
V Austinu jsme si dění na trati zatím moc neužili, zato se alespoň něco stalo mimo trať. Lotus oznámil, kdo bude jejich druhým pilotem pro příští sezónu. Stává se jím Jolyon Palmer, šampion GP2 z roku 2014, který letos u Lotusu působí jako rezervní jezdec.

Já jsem za tuto novinku velmi ráda, místo v F1 už z principu přeji každému pilotovi GP2, ale Jolyon navíc patřil i mezi mé oblíbence. Snad mě to přinutí sledovat příští rok F1 více než letos!

Snad už navždy poslední

1. května 2015 v 13:02 | šárka
Dnes je tomu již 21 let co měl v Imole smrtelnou nehodu Ayrton Senna. Kromě geniálního pilota byl také naší generací vnímán jako poslední oběť F1 (alespoň v rámci Grand Prix víkendu). Bohužel loňské Japonsko ukázalo, že o tento status může rychle přijít. Bůh už mrtvým pomoci nedokáže, tak ať alespoň drží ochrannou ruku nad těmi živými, a Ayrtona ať už do nebe předčasně žádný pilot nenásleduje.

Dnes na ČT opět F1 magazín

1. dubna 2015 v 18:46 | šárka
Ještě to nemáme zažité, tak to znovu připomínám. Dnes na ČT sport opět dávají půlhodinový magazín, který tentokrát shrnuje GP Malajsie. Začíná ve 21: 30 a opakovat ho budou i zítra ve 13:30.

Pokud nemáte přístup k televizi, dá se na něj dívat legálně na webových stárnkách české televize. A téz ho budete moci dodatečné shlédnout z archivu.


Co se dá odvodit z prvního dílu, který jsme zatím viděli po Austrálii, magazín obsahuje hlavně záběry z PR dnů ve čtvrtek. Záběry přímo z dění na trati se totiž používat nesmějí. Ale to myslím, že nám nemusí vadit, protože jsme to přeci viděli už o víkendu. Tady se podíváme na to, co se dělo v zákulisí, a já to beru jako takový milý doplněk. Líbí se mi také, že se tam věnují opravdu všem jezdům, a že na videu uvidím věci, které jsem znala jen z fotek.

Alonso i Bottas dostali od lékařů zelenou

26. března 2015 v 7:14 | šárka
V Austrálii na startovním roštu chyběli mimo jiné Fernando Alonso kvůli své nehoděze zimního testování a Valtteri Bottas kvuli problémům se zády. V Malajsii už je ale oba závodit uvidíme, dnes prošli lékařskou prohlídkou FIA a doktoři jim dali zelenou.

Dnes na ČT sport ohlédnutí za F1

17. března 2015 v 20:39 | šárka
Je to k nevíře, ale Česká televize se začala zajímat o F1. Dnes na ČT sport dávají půlhodinové ohlédnut za GP Austrálie. Začíná ve 22:30 a reprízy budou ve středu 11:40 a v pátek 12:50.

Zda nemáte možnost sledovat televizi, ČT sport má i oficiální stream

Giedo svůj boj prozatím vzdal

14. března 2015 v 7:35 | šárka
Giedo van der Garde vzdal svůj boj o závodní sedačku v GP Austrálie a to v zájmu motorsportu. Pro Austrálii je tedy klid a za Sauber mohou závodit Marcus Ericsson i Felipe Nasr. Ale jednání budou pokračovat příští týden.

Já jsem na straně Gieda a ideální řešení bych viděla v tom, že by mu vrátili všechny peníze co jim dal.

Giedo vyhrál odvolací soud a má právo na závodní sedačku

12. března 2015 v 9:29 | šárka
Tímhle problémem jsem se tady na blogu doposud nezabývala. Způsobil si to Sauber sám, tak ať si to také sám vyřeší.

Jde o to, že Giedo van der Garde měl podle své smlouvy letos získat závodní sedačku u Sauberu, tým ale zvolil jezdeckou dvojici ve složení Ericsson a Nasr. Giedo všechno hnal až k soudu a ten včera rozhodl, že van der Garde je opravdu závodním jezdcem Sauberu. Sauber se odvolal (argumentoval bezpečností, protože vůz nebyl stavěn pro Gieda), ale soud jeho odvolání zamítl.

Takže teď má Sauber tři jezdce a dvě auta.

Jak piloti tráví zimní přestávku 12.týden

8. března 2015 v 23:02 | šárka
Máme tu úplně poslední článek na toto téma. Zimní přestávka skončila a někteří piloti jsou dokonce už v Melbourne. Mezi mě patří Jenson, který odtamtud poslal tuto fotku (všimněte si jeho kníru) :

Manor se chystá do Austrálie a už potvrdil prvního pilota

25. února 2015 v 18:06 | šárka
Bývalý tým Marussie, dnes Manor, chce nastoupit již do Velké ceny Austrálie. Využívat by měl loňský vůz přebudovaný podle nových pravidel. Ze začátku by to asi měli hodně těžké, kromě starého vozu by jim Ferrari dodávalo i loňské motory a tým by také byl bez jediného dne testování.

Manor také už oznámil svého prvního jezdce. Bude jím Will Stevens, který loni odjel jeden závod za Caterham a též chvíli působil jako rezevní pilot Marussie.

Komentátorem na Sport1 bude Richter

25. února 2015 v 12:16 | šárka
Sport 1 dnes oznámil, kdo pro ně bude letos komentovat formuli 1. Stejně jako na Nově to bude Tomáš Richer. Do role experta a analytika byl jmenován závodník Jan Charouz. Před závodem bude diváky čekat hodinové studio a jeden člen štábu dokonce bude jezdit na skoro každou Velkou cenu.

Myslím že to vypadá docela dobře. Jen o Charouzovi docela pochybuji,nepřipadá mi,že mluvení je jeho silnou stránkou, ale budiž. Já si Sport 1 asi zatím pořizovat nebudu. Nemám satelit a vůbec nevím jak na to. Kde se shání, jak bych s ním pak lezla na střechu, jak bych ho z té střechy zapojila do televize. Příliš složitá věc na mě. Otázka je, zda bych měla i těch 200 Kč měsíčně. Já díky mému cestování na závody žiju spíše na dluh než v přebytku :D

Jak piloti tráví zimní přestávku - 10. týden

15. února 2015 v 21:43 | šárka
Takhle se Nico na poslední chvíli vydal v pátek večer shánět Vivian dárek k Valentýnu. K jeh smůle zrovna pěkně pršelo

Jak piloti tráví zimní přestávku - 9. týden

27. ledna 2015 v 20:10 | šárka
Při projížďce se svojí Zondou Lewis zapózoval jako Kristus nad Monakem. Fotka by to byla pěkná, jenom si k ní mohl odpustit komentář "Jen Bůh mě může soudit"

Palmer rezervním pilotem Lotusu

20. ledna 2015 v 20:14 | šárka
Šampion GP2 Jolyon Palmer se dnes stal rezervním pilotem Lotusu. Objevit by se měl v několika pátečních trénincích a na testech. Jolyon má dneska zároveň narozeniny, takže to pro něj byl pěkný dárek.

Od roku 2016 by chtěl Jolyon v F1 závodit, a díky novým pravidlům pro zisk superlicencí se jeho šance zvýšily, jelikož jako jeden z mála získaný počet bodů splňuje.

V roly třetího jezdce tak u týmu končí Charles Pic.

Jak piloti tráví zimní přestávku - 8. týden

20. ledna 2015 v 9:48 | šárka
S blížící se sezónou zase všichni piloti sportovali, ale občas se našla i nějaká zábavnější činnost.

Lewis ukázal, co rád dělá,když má trochu volna: hraje na kytaru. A nesměl chybět ani pes

Jak piloti tráví zimní přestávku - 7. týden

11. ledna 2015 v 12:55 | šárka
Tento týden byla nuda, všichni jenom trénovali. Dokonce i oslavenec Lewis nesdílel žádné fotky z párty, ale jen z posilovny. Taky že do začátku Velké ceny v Melbourne zbívá už jen 60 dní.

O superlicencích podruhé

11. ledna 2015 v 12:36 | šárka
Ještě jednou bych se vrátila k tématu změny pravidel pro zisk superlicencí. Protože když jsem tvořila můj fotkový článek z Monaka, podívala jsem se najednou na to všechno z trochu jiného úhlu, spíše z pohledu jezdců, a došla jsem k novým poznatkům. Navíc předchozí článek byla spíše jen kritika rozvržení bodového systému.

Takže zaprvé tento systém připraví mladé piloty o sny. Všichni piloti v juniorkách sní, že se z nich jednoho dne stanou piloti F1. Myslím, že si to představují tak, že se v šampionátu umístí co nejlépe budou schopni (většinou tak kolem top 5), pak si najdou v F1 nějaké kontakty či seženou peníze a nějakou tu sedačku dostanou. To se výhledově do budoucna jeví celkem splnitelně. Ale když je postavíte před tvrdou realitu, že teď musí vyhrát tenhle šampionát a porazit všech svých 23 kolegů, jinak mají smůlu, tak jim asi rychle spadne hřebínek, když navíc dodnes získali maximálně jedno pódiové umístění, a to ještě omylem. Jasně, do F1 se tak dostanou alespoň skuteční talenti, ale tihle jezdci by se tam stejně nedostali. Jen by jim bylo dovoleno snít a měli by motivaci rozvíjet své schopnosti.

FIA schválila nová pravidla pro udělení superlicencí

8. ledna 2015 v 12:25 | šárka
Od sezónu 2016 mění FIA pravidla pro udělování superlicencí. Piloti budou muset splňovat tyto podmínky:

· Vlastnictví platného řidičského průkazu
· Věk minimálně 18 let v době prvního závodního víkendu
· Úspěšné absolvování zkoušky ze znalostí Mezinárodního sportovního kodexu a Sportovních pravidel F1
· Potvrzení týmu, že byl jezdec proškolen o nejdůležitějších aspektech Mezinárodního sportovního kodexu a Sportovních pravidel F1
· Absolvování alespoň dvou sezón (alespoň 80 procent každé z nich) některého z určených šampionátů
· Alespoň 300 odjetých km v reprezentativním voze F1 konzistentně v závodních rychlostech, a to maximálně ve dvou dnech
· Zisk alespoň 40 bodů podle tabulky

Jak piloti tráví zimní přestávku - 6. týden

5. ledna 2015 v 9:54 | šárka
Max slavil příchod Nového roku se svojí přítelkyní Sabré. A jelikož u Maxe závodí celá rodina včetně mámy a ségry, nebude těžké uhodnout povolání jeho přítelkyně, je to také motokárová závodnice.

Marciello rezervním pilotem Sauberu

31. prosince 2014 v 11:53 | šárka
V té F1 je všechno obráceně, do Ferrari ze Sauberu přešel Gutierrez a z Toro Rosso Vergne, takže ve Ferrari pro pilota Ferrari nevyzbylo místo, takže teď musí jít do Sauberu. I když je to pro něj asi lepší, jelikož tam má reálnější šanci od roku 2016 získat závodní sedačku.

Raffaele Marciello zvítězil v roce 2013 v evropské F3 a od té doby je pokládán za velký talent. Ferrari se na něm jistě líbí i to, že je to po dlouhé době zase nějaký talentovaný Ital. Letos působil v GP2, kde hodlá pokračovat i příští sezónu.

Jak piloti tráví zimní přestávku - 4. týden

21. prosince 2014 v 13:45 | šárka
Marcus byl ve Švýcarsku, aby naposledy v tomto roce navštívil tým Sauber. Zde mu zrovna dělají zdravotní a fyzické testy. Teď už je doma ve Švédsku, kde stráví Vánoce i Nový rok.

 
 

Reklama

__flashReplacement__