blog

Nový začátek

25. ledna 2017 v 22:00 | šárka
Jak to tak vypadá, definitivně se vracím na tento blog. Tentokrát to ale pojmu úplně jinak (jak už se můžete všimnout na změněném menu) a více se zaměřím na to, co jsem teď. Kdo nevím, tak já jsem teď novinářem v juniorských sériích. Budu se tedy kromě F1 věnovat i GP2 a GP3, občas něco napíšu i o World Series Formule V8 3.5 (šílený název, ale oni to myslí naprosto vážně :D) nebo o Formuli E.

A jak bude vypadat koncept článků? Rozhodně nechci tvrdit, že zde budou moje názory. Já se totiž už teď o formuli 1 příliš do hloubky nezajímám, tak na ní vlastně názory ani nemám :D I když o novém vedení by se asi daly napsat stohy stran a to hlavně v pozitivním smyslu, ale i toho se zřeknu. Takže jak to tu bude vypadat?

Určitě bych ze všeho nejvíc chtěla využívat svoje zkušenosti a zážitky, ale nebudou tu chybět ani různé žebříčky, představování pilotů, reportáže ze závodů (jelikož když o závodu píšu, tak mě více baví sledovat). Ale chtěla bych to doplnit třeba i reportážemi ze závodních víkendů, které přímo navštívím a použít i ty nejzajímavější fotky, také bych vám dávala různé rady nebo typy, třeba o tom jak cestovat na závody. Též bych chtěla zkoušet vytvářet nějaké články ve stylu časopisu, to abych si to procvičila do praxe. Což bude ale asi dost časově náročné, tak se na tento bod zaměřím až po diplomce.

Doufám tedy, že se vám nový formát bude líbit, a že se tu budeme vídat jako za starých časů!!!

PS: Záhlaví si teď chci tvořit z vlastních fotek, aktuálně je tam sice Kosťa, ale za měsíc tam zase bude někdo jiný. Nesmíme být moc posedlí!!!!

Můj názor na nový formát kvalifikace

19. března 2016 v 12:20 | šárka
K novému formátu kvalifikace jsem se trochu vyjádřila již v předchozím článku, ale jak vidím, že je to teď téma číslo 1 a dokonce ani nikdo příliš neřeší výsledky, rozhodla jsem se k tomu tedy ještě sepsat samostatný článek. V první řadě chci říci, že i já jsem proti tomuto formátu kvalifikace, i když asi z jiných důvodu než ostatní.

Zaprvé vůbec nechápu, proč někoho napadlo formát kvalifikace vůbec měnit. Řekla bych, že to byla jedna z mála věcí, která na F1 fungovala a která byla dokonce i zábavná. Což ale v mém případě pro kvalifikaci ani není důležité. Pro mě je ideální formát kvalifikace takový, jako býval kdysi, když jezdci hodinu kroužili a na konci se sestavovalo pořadí podle nejlepších dosažených časů, jako to doteď má třeba GP2. Podle mě kvalifikace neslouží pro pobavení diváků, ale její hlavní (a také jediný) účel je, aby rozhodla o postavení na startu. A zábavný má být až závod. To rovnou někoho může napadnout začít dělat zábavné tréninky, a pak třeba i testování.

A tady si můžete poslechnout Vettelův názor:

Ti kdo už si letos (možná) nezajezdí

12. března 2016 v 16:40 | šárka
Tento článek je takové už tradiční rozloučení s piloty, které letos ve startovním poly již neuvidíme. Pro letošek k mnohým odchodům nedošlo, zbavili jsme se vlastně jen Maldonada a pak všech třech kluků z Manoru Willa Stevense, Roberta Merhiho a Alexandra Rossiho.

Pastor Maldonado

Jediný z odcházejících pilotů, který za sebou v historii F1 zanechal alespoň trochu hlubší stopu je Pastor Maldonado. Ten v F1 zvládl odjet pět sezón, tři za Williams a dvě za Lotus. Většina fanoušků si ho asi bude pamatovat kvůli tomu co všechno rozbil, a dobře mu tak. Ale mě přeci jen nad to nade všechno utkvělo v paměti jeho jediné vítězství, které v Barceloně 2012 získal pro Williams. Byly to krásné okamžiky, i když bohužel narušené požárem, který následně vznikl v garáži Williamsu. Zajímavé je, že kromě tohoto jediného vítězství nedokázal získat už žádné jiné stupně vítězů.


Přesto jsem opravdu ráda, že jde pryč. Takový pilot neměl tak dlouho v F1 co dělat. Samozřejmě, v dnešní je F1 plná platícíc pilotů, ale u něj je to o to horší, že jezdil vždy s docela dobrým vozem. Takže vždy rozflákal auto, které mělo šanci na slušný výsledek. Proto, stejně jako jsem měla radost z jeho vítězství, tu byly i momenty, kdy jsem zuřila, protože Franka Williamse připravil o dobrý výsledek (třeba jeho nehoda v Austrálii 2012)
Tuto sezónu by Pastor rád získal sedačku v Indy car a od sezóny 2017 by se chtěl do F1 vrátit. Ale já opravdu doufám, že jsme se Maldonada už jednou provždy zbavili a on se zaměří na Indy car. I když s takovým stylem jízdy bych měla vážné obavy o jeho zdraví…
Pastor jezdil stejně strašně jako vypadal

Tam kde šachovnicová vlajka už nezavlaje - část druhá

10. března 2016 v 13:23 | šárka
Bohužel jsem od minulého týdne nemocná, tak nemohu přidávat články jak bych chtěla. Dnes mi už je ale líp, tak to snad postupně doženu. Tady je pokračování mého vzpomínkového článku na World series by Renault.

V sezóně 2013 jsem už své návštěvy World series by Renault pojala trochu velkolepěji. Koupila jsem si lepší foťák a naplánovala si rovnou pět závodů. První závod na který jsem se v roce 2013 vydala bylo Monako, tam jsem získala akreditaci zároveň na Formuli Renault 3.5 i GP2. Ač jsem do Monaka jezdila už roky, nikdy jsem tam paddock FR 3.5 nenavštívila, i když je volně přístupný pro veřejnost. Nacházel se totiž až na úplném konci Monaka, a já navíc vůbec neměla tušení kde. Ten rok jsem se ale osmělila a zeptala jsem se své ruské kamarádky, která mi jako vždy ochotně poradila. Ale víme, jak to dopadá, když já sama cestuji. Správný autobus, kterým se tam jede, nedokážu najít dodnes. Navíc se mi tenkrát podařilo přejet konečnou stanici, a světě div se, ono to bylo správně!!

Ale vůbec jsem netušila kudy jít,měla jsem fotky od kamarádky a mapu, která mi byla k ničemu když jsem nevěděla na jaké zastávce jsem vystoupila. Nakonec jsem to k mému velkému překvapení našla, a to bez jediného ztracení nebo vrácení se. Ono to totiž není v Monaku jen tak se někam omylem zajít, znamená to totiž obvykle návrat do obrovského kopce. Myslím, že mě tam tenkrát táhla láska k této sérii. V mém případě je totiž následování vnitřního světla účinnější než koukání do mapy :D

Tam kde šachovnicová vlajka už nezavlaje – část první

21. února 2016 v 10:48 | šárka
V tomto článku se dočtete o mých vzpomínkách a zážitcích z World series by Renault, která loni odjela svojí poslední sezónu. Tato série byla totiž opravdu důležitou součástí mého života. Příběh je bohužel poněkud delší než jsem si myslela, proto jsem ho musela rozdělit na dvě části. Zde je ta první, spíše fanouškovská…

S World series jsem přišla naživo poprvé do kontaktu v roce 2008. Tedy přesněji pouze s Formulí Renault 3.5, bylo to v rámci GP Monaka, kterou jsem ten rok poprvé navštívila. FR 3.5 tam má totiž svůj závod v neděli před závodem F1. Na místě jsem ale vůbec nevěděla, o jakou sérii se jedná, bylo to něco podobného GP2 a přitom to GP2 nebyla, záhada. Hodně mě tam zaujal pilot, který celý závod vedl a nakonec i zvítězil. Byl to Pic (tenkrát ještě Charles). Doma jsem si pak o něm a následně i o celé sérii vše zjistila. Takže to byl Pic, kdo odstartoval mojí lásku k WSR.


Pic vítězí v Monaku, aneb takhle to pro mě všechno začalo

TOP 10 mých oblíbených pilotů Formule E

5. února 2016 v 22:20 | šárka
Zítra se koná první závod Formule E roku 2016 (ale zároveň již čtvrtý druhé sezóny), a jelikož mě baví tvořit žebříčky, a již jsem dlouho jsem tu žádný neměla, rozhodla jsem se vám dnes představit mojí Top 10 nejoblíbenějších pilotů Formule E. Co se ale týče toho, zda mám formuli E vůbec ráda, je to se mnou takové složitější. V první řadě o ní píši na jeden formulový web, takže musím mít přehled. Navštívila jsem jeden závod na život a z něj jsem byla nadšená. Ale sledovat závody v televizi (přesněji řečeno na netu) to už není ono. To musím vypínat, jelikož se na to nedá dívat (a samozřejmě ani poslouchat). Takže jsem vlastně stále odpůrce Formule E, přitom tak často lidi přesvědčuji, že to zase taková hrůza není. Prostě trochu schizofrenie.

Přemýšlela jsem, zda letos na nějaký závod zase jet, nějak jsem neviděla jediný důvod proč jo. Nakonec jsem se rozhodla, že pojedu, přeci jen je to taková příjemná změna. Takže už mám koupené letenky na finále do Londýna.

Ještě než se žebříčkem začnu, tak chci jen dodat, že doposavad byl mým pravděpodobně nejoblíbenějším pilotem Nathaneal Berthon, který zároveň závodil v GP2. Opravdu jsem se těšila, až ho v Londýně potkám. Bohužel nedávno z týmu Aguri odešel a ve formuli E již nepůsobí, chtěl by se však vrátit a to nejpozději do jeho domácího závodu v Paříži.

1) Nelson Piquet Jr.
Většina z vás asi ví, že Nelson je můj úplně nejoblíbenější pilot, který kdy v F1 jezdil. Vždy jsem si strašně přála potkat ho na živo. To se mi loni díky formuli E podařilo, a hned ve velkém stylu,protože zrovna vyhrál šampionát. Byl sice úplně jiný, než jsem si ho představovala, ale rozhodně ne horší. Jsem z něj nadšena a mezi mé úplně největší favority patří i nadále. Navíc letos se mu zatím vůbec nedaří, což mi k němu sedí přeci jen víc než boje (a dokonce úspěšné) o titul. Takže paradoxně svými letošními neúspěchy si u mě ještě polepšil.

Show must go on

4. února 2016 v 20:37 | šárka
Konečně mám za sebou poslední zkoušku mého magisterského studia. Ale ještě mě čekají státnice a diplomka, tedy ta horší část, takže rozhodně není vyhráno. Přišla jsem však navíc o svojí druhou práci, což znamená, že bych mohla zase mít čas na F1 a tedy i na tento blog.

Dala jsem si předsevzetí, že se k F1 musím letos naplno vrátit, protože když jsem tak uvažovala o smyslu života, došla jsem k názoru, že jediný smysl má F1, potažmo motorsport. Tak doufejme, že mi to dlouho vydrží, minimálně do startu sezóny GP2.

Už mám také strašně okoukaný starý design, proto jsem provizorně nastavila tento v barvách Renaultu a postupně zapracuji na nějakém profesionálnějším. Už nějakou dobu chci Nica Rosberga, tak to snad tentokrát vyjde. Ale od té doby co se ostříhal má samé hnusné fotky.

Jinak tato sezóna vypadá, že by mě mohla docela bavit. Alespoň co se jezdeckého složení týče. Můj hlavní problém loni totiž byl, že jsem v poli neměla skoro žádné favority. Teď jsem přímo nadšená z návratu Kevina Magnussena, ráda jsem za šanci pro Jolyona Palmera, dokonce mě těší i návrat Estebana Gutierreze. A jsem zvědavá, kdo nakonec obsadí poslední dvě volné sedačky v Manoru. Niki psala, že největší šance mají Rio Haryanto a Pascal Wehrlein. Z hlediska talentu by to bylo asi to nejlepší řešení, ale myslím, že by zrovna tito dva mezi mé největší favority nepatřili.


A že nadpis článku příliš nesedí k doposavadnímu textu? Tím jsem chtěla sdělit (hlavně sama sobě), že už je čas mrtvé nechat spát a začít si vážit těch živých.

Česká fanstránka o GP2 na facebooku

10. října 2015 v 22:15 | šárka
Jak jste se někteří z Vás všimli, má pozornost se z F1 zaměřila na GP2, které se věnuji trochu profesionálněji ( i když opravdu jen trochu :D ) Nedávno jsem GP2 založila i českou fanstránku na facebooku, jste li tedy fanoušky této série neváhejte se přidat.

Najdete tam aktuání novinky (o kterých asi nemá nikdo větší přehled než já :D), přidávám také fotky z vlastních návštěv závodů či odkazy na mé články. V poslední době jsem se pustila do rozhovorů a rozhodně hodlám v tomto trendu pokračovat. Takže lajkujte tady:

Další web pro který píši

5. srpna 2015 v 21:50 | šárka
Rozhodně si nemyslete, že za tu dobu co na blog nepřispívám se flákám nebo jsem se přestala zajímat o motorsport. Naopak závody si užívám více než kdykoliv jindy a i jsem začala psát na další web:


Jsem opravdu ráda, že jsem něco takového objevila. Nejedná se totiž o klasický web s novinkami a výsledky, ale redaktoři se tam spíše dělí o své názory a píší reportáže z vlastních návštěv závodů a publikují svoje fotky. Řekla bych, že jsem narazila přesně na web, který jsem si přála. Na první pohled se zdá, že je to web zaměřený spíše na Rally, GT apod. Ale teď jsme tam ještě s kamarádem Pavlem my, abysme rozšířili rubriku Formule, tak snad si i formulový fanoušci přijdou na své.

Původní účel webu byl vydávat eletkronický magazín, ten už sice rok nevyšel, ale aktuálně se chystá nové číslo, psala jsem do něho vzpomínkový článek o Julesovi, tak doufám, že se dočkáme. Kdybyste tento web chtěli sledovat na facebooku, dávám odkaz: https://www.facebook.com/MotorsportRevue?ref=ts&fref=ts

Nestíhám

15. května 2015 v 14:58 | šárka
Bohužel jsem teď v období, kdy na blog vážně nemám čas. Začíná mi zkouškové, musím chodit do práce a psát seminárky. Na závodech jsem zase živě,takže tu o nich nemohu psát. Nutno ale podotknout, že Barcelona mi začala vážně skvěle, a myslím, že letošní rok bude pro mě ještě hodně zajímavý. Miluju život v GP2 paddocku.

S tím jak opět trávím čas s GP2 u mě také opadá zájem o F1. Zrovna teď se na netu objevily velmi zajímavé zprávy, jako že se od roku 2017 vrací do F1 tankování, takže by možná bylo nejlepší tyto dvě sezóny vypustit a k F1 se vrátit se v roce 2017 :D Z tohoto obratu jsem vážně nadšenám. Možná, že F1 už dopadla na samé dno, a teď se z něho bude odrážet nahoru.

Co tímto článkem chci říct, je že do července tu nečekejte ani jeden článek. Těchto šest týdnů pro mě bude vážně hrůza kvuli škole i práci. Ale mezi tím mě naštěstí čeká i spousta hezkých věcí. Jako třeba GP Monaka, Formule e v Londýně, snad i nějaké WSR, a vůbec bych se nedivila, kdybych se vydala i n GP Rakouska.

Už mi to začíná

17. dubna 2015 v 10:24 | šárka
Zábavnější část sezóny pro mě skončila. Tento víkend začínají GP2, další pak FR 3.5 a v Barceloně GP3. Což pro mě znamená povinnosti, jelikož o těchto sériích píšu na formule.cz. Bohužel je to věc,která mi vždy zabere celý víkend, takže už pak nebudu mít čas věnovat se F1 a blogu. Nestihnu tedy psát ani pozávodní a pokvalifikační reportáže. . Do toho mám ještě hodně učení, tak ani v týdnu mě tu nečekejte. Mám docela dost nápadů na články, bohužel je ale bude muset nechat až na prázdniny.

Na druhou stranu ale musím říct, že se letos na sezónu GP2 strašně těším. Loni když jsem nestíhala, jsem se na závody GP2 nedívala, a raději jsem upřednostnila F1. Letos si ale umím představit, že raději vynechám F1, abych zvládla všechny své povinnosti a pak se mohla dívat na nižší série.

V brzské době mě čeká i návštěva samotných závodů. Budu vlastně hned na dalším závodě v Barceloně a pak v Monaku. A dokonce jsem se rozhodla, že bych i na Formuli E jela už letos, a to do Londýna. Vše ale bude záležet na tom, zda získám akreditaci. Což je ale asi docela nepravděpodobné.

Ohlédnutí za víkendem v Austrálii

15. března 2015 v 13:18 | šárka
Tento víkend se toho stalo opravdu hodně a já bych to chtěla nějak shrnout a vyjádřit se k tomu. Něco už jsem sice napsala v předchozím článku, ale to mi nestačí :D

Nejdříve jsme tu měli Manor, který se s velkou slávou vrátil a ani nevyjel na trať. Jak to tak vypadá, na druhý konec světa do Austrálie už jeli s vidinou, že stejně z garáže nevyjedou, jelikož nemají software. F1 se opravdu ubírá zajímavým směrem. Už jsme si docela zvykli, že rezervní a testovací piloti se do vozů F1 vůbec neposadí, teď postupujeme na vyšší level. Do vozů F1 se neposadí už ani závodní piloti. Jejich úkoly v dnešní době začínají být poněkud jiné.

Pak tu byla také byla ta neveselá komedie se Sauberem, který podepsal čtyři jezdce na dvě auta. A Giedo to dohnal k soudu. Pro Austrálii se sice všechno vyřešilo, ale tím problém nekončí. A já se opravdu bojím, jak to bude dál. Po dnešním výkonu obou pilotů Sauberu nechci ani jednoho ztratit :( A to auto je opravdu dobré, že se pro Gieda snad ani nehodí.

Otázky, které mě letos budou zajímat

4. března 2015 v 22:52 | šárka
Myslím, že jsme tu zimu nakonec zvládli přečkat docela dobře. Ale určitě to není tím, že by čas začal rychleji utíkat, jen ty přestávky jsou čím dál kratší. A letos se závoděním skončíme ještě o týden později. To než stihnu udělat posezónní ankety, budou vánoce. Sezóna sice začíná už za pár dní ale stále nevíme, zda bude mít 19 nebo 20 závodů, protože pořád to není vyjasněné s Německem. A přijít o něj by byla velká škoda. Ale hodně se těším na začátek listopadu na návrat Mexika. Je pěkné, že se občas vracejí i staré tratě. Loňský návrat Red Bull ringu byl moc vydařený a věřím, že Mexiko na tom bude zrovna tak. A na co dále jsem zvědavá tuhle sezónu?

Dočkáme se Manoru?

Jako fanynku bývalé Marussie mě nejvíce zajímá, zda do sezóny zvládne nastoupit Manor. Dnes sice oficiálně oznámili, že se do Austrálie chystají, ale já tomu neuvěřím, dokavaď je v paddocku neuvidím. I tak by jim asi hrozilo nesplnění kvalifikačního limitu a v závodě by byli beznadějně poslední. Ale tady opravdu platí, že nejdůležitější není zvítězit,ale zúčastnit se. Do budoucna by zase mohli pracovat na zlepšeních, teď je ale nejdůležitější zachovat alespoň svou existenci. Manor je také přesně to, co v současné F1 potřebuji. Kromě Marcuse mi tam chybí někdo, na kom by mi opravdu záleželo a kvůli tomu se ani na novou sezónu moc netěším. Také by mohli dostat příležitost nějací mí oblíbení jezdci. Už jen návrat Willa Stevense zní moc dobře.

TOP 7 mých nejoblíbenějších pilotů 2015

24. února 2015 v 21:52 | šárka
Konečně nastal čas, kdy i já přicházím s žebříčkem mých nejoblíbenějších pilotů F1, kterým budu letos fandit. Již podle nadpisu asi poznáte, že to letos je s mými oblíbenci dost slabé. Vždy mi dělalo problém utvořit TOP 10, protože jsem oblíbených pilotů měla příliš moc. Letos jich mám naopak málo. Nakonec se mi podařilo stěží vybral alespoň sedm pilotů, ale ve skutečnosti fandím tak prvním třem.

Zpátky do školy

16. února 2015 v 20:52 | šárka
Od dnešního dne opět chodím do školy, což se bohužel podepíše na mé aktivitě na blogu. Škola, práce a učení se prostě nedá s blogem skloubit. Veškerá má aktivita v posledních měsících byla dána tím, že jsem od října měla přerušené studium. Ale rozhodně se nebojte, že bych nepřispívala vůbec, pokusím se vždy alespoň o jeden článek denně. Ale asi ne pokaždé to půjde. Dvakrát týdně mám školu až do půl 8 do večera. A to už toho doma pak mnoho nezvládnu.

Zároveň chci opět poděkovat všem, co sem pravidelně chodíte. V poslední době se Váš počet dokonce i o něco zvýšil, a je zde také patrná větší aktivita v komentářích. Jste prostě úžasní.

Má přání

12. února 2015 v 18:20 | šárka
Tento článek je o mých největších přáních, která v oblasti motorsportu mám. Už jsem ho plánovala vydat před třemi lety, škoda, že se mi to tenkrát nepodařilo, protože od té doby se mi řada přání splnila, takže jsem musela seznam značně aktualizovat.Bylo by to tedy dost zajímavé na porovnání. Snad se mi podaří splnit i tahle přání:

Stará část okruhu na Monze
Vezmu to od toho nejjednoduššího přání. Chtěla bych se podívat na starou část okruhu v Monze se slavnou klopenou zatáčkou. Na Monze jsem byla již 3x ale tohle místo jsem nikdy nenavštívila. Ale ono to vůbec není jednoduché. V rámci víkendu GP je to tam totiž zavřené, holky tam pořadatelé pustí za úsměv a kluci musí přelézat plot. Letos bych se o to už měla doopravdy pokusit. Co kdyby se tam jelo naposledy.

Okruhy, které chci navštívit
Jako novinář jsem již pár závodních okruhů navštívila, ale stejně je ještě spousta těch, které si přeji navštívit. Tento bod jsem bohužel dost zakřikla, původně jsem tu totiž psala, že mým největším přáním je navštívit Silverstone, a to se mi splní letos v srpnu, jelikož se tam pojede World Series by Renault. Jen co jsem tento odstavec dopsala, objevila se zpráva, že se WSR na Silverstone o týden posouvá, bohužel ten samý víkend bude i GP Itálie (kam už mám letenku), takže se toto přání prozatím plnit nebude.

Mé plány na sezónu 2015

28. ledna 2015 v 18:10 | šárka
Už čtvrtý rok po sobě se chystám jezdit po formulových závodech jako novinář. Mým největším přáním v této oblasti je získat novinářskou akreditaci na F1. Ale to je bohužel velmi obtížné a já se obávám, že pro mě zatím nemožné. Ale objevila jsem ještě jednu variantu, a to že bych zkusila testy F1. Tam totiž akreditace nevydává FIA, ale okruh, takže by mělo být mnohem jednodušší se tam dostat. A to by mi prozatím stačilo. Konečně bych mohla vkročit do paddocku F1, a na testech nejspíše nevládnou tak přísná pravidla jako při Velkých cenách, tak bych možná mohla i do pitlane. O tuto akreditaci mám zažádáno (jela bych na druhé zimní testy do Barcelony), zda to vyjde si ale netroufám odhadnout, neznám nikoho se zkušenostmi s touto akreditací. Takže si o ní prozatím netroufám snít. Ale byla by to nádhera.

Můj rok 2014 ve fotografiích (část 3)

15. ledna 2015 v 17:00 | šárka
Toto je poslední část článku a týká se závodů GP2/GP3 v Maďarsku a na Monze.

Tady je první tisková konference Arthura Pica v GP2. Skončil druhý v kvalifikaci. Musím říct, že jsem se ani nevšimla, jak je Felipe Nasr malý.

Můj rok 2014 ve fotografiích (část 2)

13. ledna 2015 v 14:55 | šárka
Tato část se věnuje dvěma závodům World series by Renault, které jsem v roce 2014 navštívila . Nejdříve je to Moskva a pak Maďarsko.

Na okruhu Moscow Raceway bylo vždycky fajn, ale loni se tam WSR jelo naposledy. Týmům vadí velké náklady na cestování. V rámci World series by Renault se tam závodilo tři roky.

Můj rok 2014 ve fotografiích (část 1.)

10. ledna 2015 v 19:57 | šárka
Já vám s těma svýma vzpomínkama nedám pokoj :D Ale jak vidíte, dnes se stejně ve světě F1 nic neděje. Toto je taková fotodokumentace mé uplynulé sezóny. Je to většinou o tom, co už jste se dočetli v článcích. Původně jsem to vše chtěla dát do jednoho článku, ale nakonec těch fotek bylo přeci jen moc, takže tato část je celá o Monaku, pak bych si předstvovala druhou o závodech WSR a třetí GP2/GP3

Sezóna pro mě začíná každoročně fotbalem. Doufám, že tohle byl poslední rok, kdy jsem musela sedět na tribuně. Od příště chci být s nimi na hřišti! (ne jako fotbalista, ale novinář :D)

Můj rok 2014 (3.část)

8. ledna 2015 v 20:19 | šárka
Závěrečná část, a opět letos znamená loni a loni předloni :D

Být součástí GP2

Na WSR je úžasné, že se tam dostanete k autům. Po celý víkend můžete být v pitlane, na boxové zdi, před závodem vás pustí na startovní rošt, z kterého můžete odcházet až úplně na poslední chvíli. Po závodě smíte do parc fermé. Nadruhou stranu tam skoro vůbec nevidíte piloty. Když nejsou na závodní dráze, celý den tráví v týmovém zázemí (takové stany), které mají dva metry od garáže. Takže vždy jen přejdou uličku, v garáži nasednou do auta a vyjedou na trať. Jediná chvíle, kdy je my vidíme jsou autogramiády, tam jsou ale zase zaneprázdněni fanoušky. Takže když se vám tam s nějakým pilotem podaří seznámit, je to opravdu zázrak.

Kdežto na GP2 je to přesně obráceně. Tam se k autům nedostanu, kromě chvílí když závodem v paddocku čekají až budou vpuštěni na trať. Zato si tam dostatečně užiju pilotů,jelikož tam máme jedno velké společné zázemí, kde všichni tráví svůj volný čas. Nejlepší je to pak v Monaku, kde mám přístup k autům i pilotům. Se světem GP2 tam tak mohu trávit úplně celý den.

Můj rok 2014 (2.část)

4. ledna 2015 v 19:15 | šárka
Pic mladší

V sezóně 2013 byl mým nejoblíbenějším pilotem Marcus Ericsson a já se bála, že bez něj to bude v paddocku GP2 nuda.Ale naštěstí jsem se mýlila. Našla jsem si za něj náhradu v podobě Arthura Pica a jeho fyzioterapeuta Emiliena a musím říct, že to tam nakonec letos bylo ještě lepší!

Arthur v předchozích třech letech závodil ve Formuli Renault 3.5 a rok 2014 byla jeho nováčkovská sezóna v GP2. A rozhodně není prvním jezdcem, který z FR 3.5 do GP2 přestoupil. Každý pilot, který změní tyto série a spatří mě i v GP2, na to nějak zareaguje, buď je nadšený nebo zděšený. Mě Arthur celé ty tři roky ve Formuli Renault 3.5 ignoroval, tak jsem byla opravdu zvědavá na jeho reakci (i když mi bylo jasné, že bude patřit k těm zděšeným).

Piloti F1 podle věku - sezóna 2015

3. ledna 2015 v 21:35 | šárka
Máme tu jeden z dalších tradičních článků, a to jak jsou na tom pilot F1 s věkem. Letos, jak víte, se budou trhat rekordy. Max se stane vůbec nejmladším pilotem, který nastoupí do Velké ceny. A to ve věku 17 let a 165 dní. Tento rekord patrně už nikdo nepřekoná, jelikož FIA od sezóny 2016 změnila pravidla pro udělování superlicenci, kdy pilot bude muset být starší 18 let.

Zároveň se piloti týmu Toro Rosso stanou historicky nejmladší týmovou dvojící. Ač na to možná nevypadá, Carlos Sainz je ještě mladší než "děcko" Daniil Kvyat. Jinak si myslím, že to s tím, že by v F1 jezdili samé děti, až tak vážné nebude. Kromě těch prvích třech tu máme Felipeho Nasra, který je ve 22 letech podle mě na svůj debut zralý akorát. A než vůbec opustíme evropskou část sezóny, budeme mít 14 pilotů z 18 starší 25 let. Jinak je docela zajímavé, že Pérez a Ericsson jsou stejně staří. A přitom je dělí taková hromada zkušeností.

Můj rok 2014 (1.část)

2. ledna 2015 v 13:52 | šárka
Další článek, který jsem původně plánovala už na Silvestra a jelkož jsem ho z větší části už měla napsaný, jsou tam furt staré časy,takže letos znamená loni, loni znamená předloni. Článek je také moc dlouhý, proto bude rozdělen do dvou nebo třech částí.

V tomto článku přináším ohlédnutí za tím, co jsem letos zažila na závodních okruzích. Opět jsem jako novinář jezdila po závodech GP2/GP3 a World series by Renault. Z GP2 jsem stejně jako loni navštívila Monako, Maďarsko a Monzu. S World series by Renault jsem byla v Monaku, Moskvě a Maďarsku. Měla jsem jet i na závěrečný závod do Jerezu, ale bohužel místo toho jsem jela do nemocnice. Nejlepší a nejpamátnější víkend bylo jako vždy Monako, ale za sezónu jsem zažila i spoustu jiných krásných věcí. Tady je jejich shrnutí:

Nejhezčí přilba 2014

28. prosince 2014 v 18:58 | šárka
Nebudu raději moc zkoumat, zda při hlasování opravdu všichni dávali hlasy podle vzhledu, nebo se nechali ovlivnit i tím co nosí jejich oblíbenec. Nicméně vyhrála přilba Fernanda Alonsa, druhý se umístil Jules Bianchi a třetí se stejným počtem hlasů Sebastian Vettel a Jenson Button, který design své přilby zasvětil vzpomínce na zesnulého otce.

1) Fernando Alonso


 
 

Reklama

__flashReplacement__