blog

Nejhezčí model pro grid girls 2014

28. prosince 2014 v 18:51 | šárka
Nejlépe oblečené grid girls pode vás měli na GP Monaka, druhé se umístily tradiční kroje z Rakouska a třetí exotika z Malajsie.

Formel 1 2014, Monaco GP, Monaco, Jenson Button, McLaren, Bild: Sutton

Model roku 2014

28. prosince 2014 v 18:47 | šárka
Jako nejhezčí model roku jste vybrali ten, který na sobě měla Dasha v Singapuru. Ten se mi taky moc líbí a patřil mezi mé favority. Na dalším místě se se stejným počtem hlasů umístily šaty Petry z Kanady a Jesicci z Malajsie

Nejhorší pilot roku 2014

28. prosince 2014 v 14:51 | šárka
Nejhorším pilotem roku 2014 se stal Pastor Maldonado. Dokavaď Maldonado jezdil pro slabé týmy, zdálo se mi jeho působení v F1 celkem v pořádku. Ale jeho přechod do Lotusu mi přijde vážně smutný (letos to byl sice slabý tým, ale určitě má ambice nejvyšší), a o to víc mě Lotus naštval, když s Maldonadem prodloužil i o příští sezónu. Není se co divit, že Lotusu skoro nikdo nefandí, proč by to taky dělal, když každou snahu jim zaručeně zkazí jejich vlastní pilot.

Jen o pár hlasů méně než Pastor získal v anketě Marcus Ericsson. Třetí skončil Kimi, ale ten obdržel jen tři hlasy.

Závod roku 2014

28. prosince 2014 v 14:32 | šárka
Jako závod roku 2014 jste si zvolili GP Maďarska. To já nemohu moc posoudit, závod jsem sice viděla přímo z místa dění, ale na konec jsem už odešla, a co jsem tak slyšela právě závěr závodu byl tím nejzajímavějším. Dále se vám líbila i Austrálie, ostatní závody zůstaly téměr bez hlasu.

GP Maďarska

Objev roku 2014

28. prosince 2014 v 14:14 | šárka
Objevem roku se s velkým náskokem stal Daniel Ricciardo. A není se čemu divit: On byl vždy považován za velký talent, ale co si budeme povídat, za své působení v HRT ani Toro Rosso nic zázračného nepředvedl. Pro letošní rok byl vybrán, aby doplnil Sebastana Vettela v Red Bull Racing a konečně se tak mohl projevit jeho talent. Všichni byli zvědaví, zda se dokáže Sebatianovi přiblížit, a zda ho třeba i občas porazí. Nakonec to dopadlo úplně jinak. Vettela pravidelně porážel celou sezónu (Seb byl lepší jen ve třech závodech) a navíc byl jediným pilotem, který dokázal porazit i piloty Mercedesu. Vyhrál hned tři závody. Poté co Vettel utekl do Ferrari, je teď hlavní hvězdou Red Bullu on, a my se můžeme těšit, co všechno ještě v příštích letech dokáže.

Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo, Red Bull Racing celebrates on the podium

Top 9 F1 girls 2014

27. prosince 2014 v 13:33 | šárka
Letošní žebříček neobsahuje 10 míst, ale jen 9. To z důvodu, že jako desáté skončilo 5 dívek a všechny jen po jednom hlasu. Absolutní vítězskou se stala Jessica Michibata. Když jste hlasovali do ankety, vypadalo to, že tohle byl její poslední rok ve světě F1. V McLarenu vše nasvědčovalo, že tým prodlouží s Magnussenem a Jenson už se chystal do WEC. Nakonec vše ale dopadlo jinak a Jenson s námi pravděpodobně zůstane ještě dva roky. Naopak jsme přišli o Dashu, u které se ukázalo, že se s Fernandem rozešla. V anketě také konečně zabodovala Vivian, snad proto, že letos byla tak často v televizi.

1) Jessica Michibata (Jenson Button)

Jezdec roku 2014

27. prosince 2014 v 8:11 | šárka
Zde je vyhodnocení první části posezónních anket, v kterých jste tady na blogu hlasovali. Nejlepším jezdcem roku se stal Lewis Hamilton. Což je určitě oprávněné vítězství, vzhledem k tomu, že letos získal svůj druhý mistrovský titul, k tomu vybojoval 11 vítězství, 7 pole positions a v každém závodě, který dokončil, stanul na stupni vítězů.

Ocenění pilota roku získal i od mnoha dalších organizací, třeba ho tak zvolili ve tradiční anketě šéfové stájí F1, čtenáři byl takto oceněn na předávání cen autosportu, a dokonce se stal i nejlepším Britským sportovcem.

1) Lewis Hamilton

Tým roku 2014

27. prosince 2014 v 8:11 | šárka
Týmem roku se stal také naprosto oprávněně Mercedes, když předvedl dominanci, kterou F1 už hodně dlouho nezažila. Vyhrál 16 závodů a získal 18 pole positions z 19 závodů. Jako druhý nejlepší tým jste si zvolili Williams, třetí Red Bull

Mercedes

Nováček roku 2014

27. prosince 2014 v 8:10 | šárka
O titul Nováčka roku se letos reálně rozhodovalo mezi Magnussenem a Kvyatem. A vždy byl tím úspěšnějším Daniil (předávání cen FIA, předávání cen Autosportu). Ale zde na blogu zůstala tato otázka nevyřešená. Magnussen i Kvyat od vás získali stejný počet hlasů, proto vyhráli oba dva.

Největší úspěchy obou dvou pilotů přišli v úvodním závodě v Austrálii. Kevin zde získal pódiové umístění a zařadil se tak k nejlepším debutujícím nováčkům. Po zbytek sezóny ale už jeho vůz na nejlepší nestačil, Kevin sice pravidelně bodoval, ale nikdy už nebyl lepší než pátý. Daniil přišel do F1 jako mladík nezkušený ve vyšších juniorských sériích a spousta lidí o něm pochybovala. On se ale hned ve svém prvním závodě dokázal probojovat do třetí části kvalifikace a v závodě skončil devátý. Po zbytek sezóny jezdil na hraně bodované desítky a na konci sezóny měl na svém kontě bodů 8.

Kevin Magnussen a Daniil Kvyat


Veselé Vánoce

23. prosince 2014 v 17:48 | šárka
Tak tu máme opět Vánoce. Je smutné, co všechno se za jeden rok může změnit. Loni touhle dobou byl Michael Schumacher silný,zdraví člověk plný života, který se těšil na dovolenou na horách. O rok později tu oplakáváme nejen jeho, ale i jeho možného nástupce Julese Bianchiho.

V porovnání s nimi jsem na tom teď já skvěle. Dokonce jím i cukroví (které nesmím) a ještě mi po něm ani nebylo špatně. Ale jestli se v příštích dnech již neozvu, víte čím to bylo…

Přeju Vám tedy Veselé Vánoce, a hlavně to zdraví, protože bez něj nemáte vůbec nic. Snad se tu za rok zase všichni shledáme a hlavně nezapomeňme myslet na ty, kteří tu s námi již být nemohou!

Osmé narozeniny blogu

18. prosince 2014 v 11:59 | šárka
Už je to osm let, co jsem si založila tento blog, což už je opravdu dlouhá doba. A co si budeme povídat, tento rok byl nejhorší ze všech. Jedna katastrofa vedle druhé, Schumi, Jules, moje nemoc.

Paradoxně právě má nemoc je důvodem mé aktuálně zvýšené aktivity na blogu. Je mi totiž dost dobře na to, abych chodila na internet, ale na nějakou dlouhou mimodomácí aktivitu to není. V polovině února snad však opět začnu chodit do školy, a to bude znovu po aktivitě. Škola, práce a blog se totiž dohromady prostě zvládnout nedají.

Výherce kalendáře

17. prosince 2014 v 20:32 | šárka
Máme tu vyhlášení vítěze o oficiální kalendář Red Bullu. Tím se stala Katka.

Tričko Pirelli získává Apple. Obě výherkyně kontaktuji.

Děkuji všem za účast a za Vaše odpovědi. Napadlo mě, že bych v příští sezóně udělala soutěž o podpisy, které bych se pokusila od pilotů F1 nasbírat v Monaku. Tak snad byste o takové podpisy (které nezískáte od pilota přímo sami), měli zájem...

Soutěž o kalendář Red Bullu KONEC!!

9. prosince 2014 v 21:38 | šárka
Stejně jako loni nám Elis věnovala oficiální kalendář Red Bullu. Takže si o něj opět můžeme zasoutěžit. Je to jednoduché, tentokrát mě totiž bude zajímat Váš názor, stačí tedy, když do komentářů napíšete, co si myslíte o odchodu Sebastiana Vettela k Ferrari. A také připište, jaké postavení v této problematice zaujímáte (fanoušek Vettela, fanoušek Ferrari, fanoušek konkurence ...) Tedy něco ve smyslu:

"Jsem fanynka Vettela, a myslím že se uplně zbláznil..." "Jsem fanoušek Ferrari, a jsem šťastný, protože nám Seb pomůže znovu navrchol" "Jsem fanoušek Mercedesu a mám radost, jelikož bude o konkurenci míň.." atd.

Soutěž potrvá do příštího úterý 16. prosince a vítěze určím losem. Pokud nevyhrajete, čeká tu ještě pro druhého v pořadí tričko Pirelli (pokud ho budete chtít - je pánské velikost M - a kdyby někdo nechtěl kalendář Red bullu, může si zasoutěžit jen o tričko)

PS: Ti z vás, na které nemám kontakt, ať v komentáři zanechají i svůj mail

Mé ohlédnutí za sezónou 2014

29. listopadu 2014 v 11:17 | šárka
Tato sezóna pro mě byla opravdu velmi jednotvárná, pamatuji si z ní jen ten první a poslední závod. Přitom po tom prvním závodě, kdy vyhrál Rosberg a na stupních vítězů ho doplnil Ricciardo s Magnusenem to vypadalo, že po čtyřech letech nadvlády Red Bullu nás čeká opravdu zajímavý ročník. Ale rychle se to všechno nějak zvrtlo. A to nejen kvuli nadvládě Mercedesu. Jelikož jak už jsem mnohokrát dala najevo, pro mě zábavný závod nezávysí jen na tom, co se děje na čele. Takže i když to byla sezóna, kdy titul vyhrál můj oblíbenec, což se mi opravdu moc často nestává, jsem opravdu ráda, že už skočnila.

Bernie naštval už i mě

19. listopadu 2014 v 19:57 | šárka
V posledních alespoň deseti letech mě sice štvou veškerá opatření, se kterými Bernie přišel, protože ničí tu naší starou dobrou F1. Ale pokaždé jsme za ty roky brala všechno Bernieho chování z hlediska zisků jako opodstatněné. Bernie pro mě představoval člověka, který v bussinesu umí chodit a klidně tomu obětuje všechno.

Proto mě velice zaskočil svým prohlášením o socilních sítích, v kterých nespatřuje žádnou hodnotu a taky tím, že by se F1 neměla zaměřovat na mladé publikum, ale mnohem důležitější jsou 70 letí fanoušci, jelikož ti mají peníze, za které si mohou kupovat produkty sponzorů.

Dlouhodobá neaktivita

1. listopadu 2014 v 10:49 | šárka
Jak jste se všimli, už jsem tu na blogu hodně dlouho nebyla. Též se dá vypozorovat, že můj poslední článek je psaný před Julesovou nehodou. Má neaktivita vvšak nemá s Bianchim nic společného. Bohužel nás to jen postihlo v podobnou dobu, já odpadla tři dny před ním. Už měsíc mě trápí vážné zdravotní problémy, posledních 14 dní jsem strávila v nemocnici.

To je důvod mé nekativity na tomto blogu, nemám ani sílu sledovat co se v F1 děje. Dnes bych alespoň chtěla zvládnout shlédnout kvalifikaci a zítra závod. Jednou se k vám určitě zase vrátím, přerušila jsem i školu, tak budu mít času nazbyt. Ale nejdřív mi bude muset být dobře, a to bohužel nevím kdy bude. Den ode dne je to však lepší!

Maďarsko

23. července 2014 v 22:58 | šárka
O víkendu nás čeká Velká cena, která patří k nejnavštěvovanějším z pohledu českého fanouška. Od loňska jsem se stala jejím návštěvníkem i já, a zítra ráno tam opět odjížím. Ne jako fanoušek, ale jako novinář GP2, přičemž k F1 bohužel nebudu mít již takový přístup jako v Monaku. Ale i tak jsem spokojená.

Kvuli mím přípravám na závod jsem se již od pondělka nemohla věnovt blogu, a nebude tomu tedy tak ani do konce tohoto týdne.

Mé ohlédnutí se za uplynulou částí sezóny

9. července 2014 v 20:30 | šárka
F1 letos sleduji patnáctou sezónu, ale když se podívám, kdy o titul bojovali moji oblíbení piloti, jsou to pouze roky 2000, 2007 ,2008, přičemž se to povedlo dotáhnout do úspěšného konce pouze v roce 2008. Jasně, byli tu i jiní piloti, kterým jsem titul přála, jako třeba Button, Vettel, Raikkonen a zpočátku i Alonso,ale to bylo tím, že prostě mám radost z úspěchů ostatních, a ne proto, že bych tyto piloty řadila mezi své oblíbence.

Proto pro mě letos nastala zcela vyjímečná situace. Sezóně dominuje můůj oblíbený tým, a o titul bobují mí dva oblíbení piloti Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Jelikož jsem zvyklá fandit loserům, tak jsou to pro mě opravdu zvláštní momenty. Sezóna mě baví, i když jí dominuje jen jeden tým. Nevím, zda proto, že je to zrovna "můj tým" a nebo je to prostě letos zábava pro všechny. Horší ale je, koho si vybrat ve fandění v bitvě o titul. Na konci roku budu štastná ať vyhraje kdokoliv. Ale zatím to přeci jen více přeju Rosbergovi (i když o Lewisovi si myslím, že je lepší pilot). Ale Hamilton přeci jen už jeden titul má, a u Rosberga by vítězství bylo takové více překvapující a více nečekané. Také počítám s tím, že rozpad přátelství tohoto mého "dream teamu" prostě přijde, ale to se nedá nic dělat, dospělo to prostě do fáze, kdy mají přednost jiné věci.

Co je u mě nového

8. července 2014 v 20:02 | šárka
Jelikož jsem tady nebyla dlouhou dobu, rozhodla jsem se s vámi podělit o to, co jsem mezitím zažila. Tedy jen v rámci motorsportu, zbytek nestojí za řeč. Byla jsem na dvou závodech. Na GP Monaka, a pak před necelými 14 dny v Moskvě na Světové sérii Renault. Na obou závodech jako novinář. V Monaku stejně jako loni zatím pouze pro doprovodné závody (tedy FR 3.5 a GP2), za rok bych ale už chtěla zkusit F1. Nevím,zda to vyjde hned napoprvé, ale určitě je to můj hlavní cíl, co se týče budoucnosti.

V Monaku bylo úžasné samozřejmě uplně všechno. V úterý jsem nevynechala fotbal, zde jsem bohužel byla jen jako divák. Novinářkou akreditaci se mi sem získat nepodařilo, což mě docela naštvalo, ale alespoň mám další cíl pro příští rok. Z pilotů F1 tentokrát hráli třeba Bianchi,Alonso, Massa, Pérez, Kvyat (ten vstřelil i gól), vrátil se Vitaly Petrov. Já měla největší radost z Arthura Pica, ale ten si vůbec nezahrál.

Krize ve všech směrech

8. června 2014 v 20:19 | šárka
Bohužel jsem na tom v posledních týdnech časově hůře než kdy jindy. Nestíhám nejen tento blog, ale ani samotnou F1. Neviděla jsem závod v Monaku, a za chvíli vypnu i Kanadu a jdu se učit. Tohle se mi ještě v životě nestalo.

Ale když se to tak vezme, stejně už se nemám při té Kanadě na co dívat, když můj nejoblíbenější tým odstoupil hned v prvním kole. Nutno dodat, že pro Chiltona to je první nekvalifikování v cíli závodu v jeho kariéře. Tak se asi rozhodl, že když už, tak to vezme pořádně...

Musím říct, že mi už F1 vážně chybí. 1. července, až mi začnou prázdniny to bude první věc na kterou se vrhnu, a do konce sezony nebudu dělat nic jiného!

Mé nové působiště

28. dubna 2014 v 22:24 | šárka
Nejdříve bych se vyjádřila k tomu, čeho jste se jistě všimli. A to, že se tady na blogu nic neděje. Bohužel jsem v posledních týdnech vážně strašně zaneprázdněna. Den mám zaplněný povinnostmi do poslední minuty, a stejně všechno splnit nikdy nestihnu. Takže patrně nějaký čas se tu dočkáte článků pouze ze závodních víkendů.

To nejdůležitější co bych Vám chtěla sdělit je, že jsem se stala redaktorem na formule.cz . Budu tam mít na starosti mé nejoblíbenější série, tedy GP2, GP3 a FR 3.5. Pokud i Vás tyto série zajímají, budu ráda když mě tam budete navštěvovat.

Jen ještě dodám, že můj nedostatek času určitě není dán mým novým působením na formule.cz (a nezanedbávám tak kvuli tomu blog). Tam jsem totiž taky ještě nezačala psát.

Konec se samozřejmě nekoná

1. dubna 2014 v 21:31 | šárka
Omlouvám se za trapný aprílový vtip. S blogem samozřejmě nekončím. Já za normálních okolností nemám aprílové vtípky ráda, ale přesně to co jste tady viděli (včetne toho vettela v záhlaví), se zjevilo NickyHayden ve snu. Tak se to prostě muselo realizovat.

KONEC !!!

1. dubna 2014 v 11:07 | šárka
Nevěřila jsem, že se to někdy stane, přesto vám musím oznámit, že s blogem končím. Není to nedostatkem času, jako spíš tím, že už jsem ztratila trpělivost a definitivně končím s F1. To co se s ní stalo letošní sezonu přesáhlo všechny meze a už se na ní bohužel nedá dívat. Navíc já vždy byla fanynkou Sebastiana Vettela, i když se to možná na první pohled nezdálo. A mám pocit, že všechna tato pravidla byla přijata, aby Red Bull poškodila. Což se jím také povedlo. A na něco takového se já odmítám dívat.

Bylo mi tu s Vámi hezky. Ale bohužel přišel čas loučení.

Zvuk

25. března 2014 v 11:22 | šárka
Od Velké ceny Austrálie je zvuk monopostů F1 nejvíce diskutované téma. Proto mě překvapuje, že jsem se tu k tomu ještě nevyjádřila, jelikož patřím k lidem, jímž současná hlasitost motorů vadí nejvíce. Nikdy jsme nevěděla, a nikdy asi vědět nebudu, proč mě F1 takhle baví, ale zvuk motorů určitě patřil k nejdůležitějším věcem. Moje uši nikdy nechtěly žádnou hudbu nebo tak něco, to co jim přineslo maximální uspokojení byl zvuk formule 1. V technických záležitostech se vůbec nevyznám, takže všechen ten výkon vnímám hlavně podle sluchu.

V TV bych to ještě nějak vydržela (občas jsem se stejně dívala na závod s vypnutým zvukem, protože se Richter nedal poslouchat), ale horší to bude na živo. Být obklopeni vším tím ohlušujícím kraválem, to je na přítomnosti na závodech na nejhezčí věc. Na F1 jsem měla trojici takových vjemů, které jsou dokázala vnímat: jak krásně vypadá, jak krásně voní a jak krásně zní. Teď zbyla bohužel už jen ta vůně. I když se změnou vzhledu se ještě dokážu vypořádat.

Top 11 pilotů F1, kterým budu letos fandit

10. března 2014 v 22:56 | šárka
Žebříčky většiny z vás jsme už letos viděli, já si však jako každý rok počkala až na samotný předvečer sezóny. Letos mám v poli tolik oblíbenců, že bych jich 10 nikdy nevybrala, proto jsem musela žebříček rozšířit na Top 11. Většinou se v mém seznamu vyskytují mladí jezdci, to ale neznamená, že jim nefandím již mnoho let. Kromě čísla 4 a 5 totiž všichni patřili mezi mé oblíbence ještě v dobách, kdy měli do F1 (a někteří i do GP2) vážně daleko.
 
 

Reklama

__flashReplacement__