blog

Design s Alonsem

16. února 2014 v 7:57 | šárka
Mnozí z Vás se po dlouhé době dočkali, a máme tu opět design s Fernandem Alonsem. A to díky tomu, že vyhrál v anketě o nejhezčího pilota.

Dnes odjíždím na hory a vracím se v pátek v noci. Ve středu nám začínají testy v Bahrajnu, tak je bohužel zmeškám. Mějte se tu zatím hezky a brzy na viděnou!

TOP 10 nejhezčích pilotů 2013

2. února 2014 v 20:02 | šárka
Konečně tu máme i vyhodnocení ankety o nejhezčího pilota 2013. Myslím, že oproti jiných rokům bylo opravdu z čeho vybírat. Až na jednu vyjímku ale byly výsledky spíše tradiční. S vítězným pilotem se v nejbližší době můžete těšit na design. To myslím některé z Vás určitě potěší.

Pilot roku 2013

1. února 2014 v 22:59 | šárka
Bohužel stále mám zkouškové, ale teď to zrovna není taková hrůza, takže alespoň mohu vyhlásit výsledky čtyř posledních anket, které nám ještě od loňska zbyly.

Nejlepším pilotem roku 2013 se stal Sebastian Vettel, což považuji za docela nečekané, jelikož loni lidé snad víc než jindy přičítali zásluhu autu a ne jezdci

1) Sebastian Vettel

Race winner Sebastian Vettel, Red Bull Racing celebrates on the podium

Tým roku 2013

1. února 2014 v 22:31 | šárka
Nejlepším týmem se s podobnou dominancí jako v samotném šampionátu stal Red Bull. Další místo obsadili se stejným počtem hlasů Ferrari, Mercedes a Lotus. Kromě Sauberu pak už žádný tým nezískal ani hlas.

Nejhezčí model sezóny 2013

1. února 2014 v 22:27 | šárka
První místo v této anketě vyhrála Dasha, s čímž souhlasím, jelikož tento model se mi letos také líbil uplně nejvíce, a popularitu si získal i na jiných stránkách. Zbytek žebříčku ovládla ale uplně jiná osoba, to už se ostatně můžete přesvědčit samy...

1. místo

Nejhezčí Vettelova přilba 2013

1. února 2014 v 22:16 | šárka
Loni měl Sebastian dle mého názoru velmi pěkné přilby. Mě se líbily ty pestřejší, většina z Vás ale ve svém hlasování dávala přednost těm umírněnějším verzím...

1. místo - Přilba z GP Německa

Loser roku 2013

22. ledna 2014 v 22:31 | šárka
Také bych už konečně ráda vyhlásila výsledky všech mých loňských anket, takže jdeme na další..

Nejhorším pilotem loňské sezóny podle Vás byl Pastor Maldonado. Vítězství je to určitě zasloužené, jen upozornuji, že je to poprvé co tuto anketu vyhrál. Loni se totiž Vaším vítězem stal Romain Grosjean, ten se letos polepšil a získal od Vás jen jeden hlas. Za Pastorem v anketě skončil Webber a Chilton. Ale oba měli proti vítězovi velmi málo hlasů.

Nováček roku 2013

11. ledna 2014 v 23:48 | šárka
Za nováčka roku 2013 jste si zvolili Julese Bianchiho. A určitě oprávněně, na konci pole se neztratil, naopak poprvé v historii tohoto týmu pomohl Marussii z poslendího místa tabulky, když v Malajsii dokázal vybojovat 13. místo . Druhá pozice patří Valtterimu Bottasovi, který se též ve své první sezóně uvedl dobře, ač řídil mizerný Williams, dokázal však překonat svého týmového kolegu Pastora Maldonada. Třetí se pak v této anketě umístil Esteban Gutierrez, sice bodově skončil jako nejlepš nováček, ale uplně nenaplnil to, co se od něj očekávalo, snad to v budoucnu bude lepší. Žádný hlas nedostal Giedo, kdežto Chilton získal rovnou tři, myslím, že tady by to mělo být obráceně...

1. Jules Bianchi

Závod roku 2013

10. ledna 2014 v 23:52 | šárka
Do této ankety přišlo ze všeho nejméně hlasů. Asi proto, že letos nebylo vážně pro co hlasovat. Jediný závod, který získal větší počet hlasů byla GP Španělska. Tedy Velká Cena, kdy Fernando Alosno dokázal zvítězit před domácím publikem

Top 10 F1 girls 2013

8. ledna 2014 v 22:46 | šárka
Přináším vyhodnocení ankety o Nej F1 girl minulé sézóny.

1. Dasha Kapustina - Ač to zpočátku vypadalo, že u fanoušků nedokáže Rachel nikdo nahradit, na Alonsovu novou přítelkyni si přeci jen všichni zvykli. Fernanda doprovázela skoro na každém závodě již druhým rokem

Vítěz soutěže o Vettelův kalendář

24. prosince 2013 v 17:27 | šárka
Nudím se před štědrovečerní večeří, takže Vám také začnu nadělovat. Konkrétně oficiální kalendář Sebastiana Vettela 2014, o který někteří z Vás soutěžili. Vítězkou se stala návštěvnice (nebo návštěvník?) NONEY

Vítězi gratuluju, pro bližší podrobnosti ho kontaktuji mailem.

Správně se na všechny otázky povedlo odpovědět jen dvěma z Vás. Ostatní se nachytali u otázky, kolikátý skončil Vettel ve svém uplně prvním tréninku v F1. Vy jste většinou psali, že vyhrál druhý trénink v Turecku 2006. To byl však až jeho druhý trénink, v Turecku se účastnil i tréninku prvního, a tam skončil 8. To na wikipedii nejspíše nenajdete.

Do budoucna Vám tedy přináším užitečný typ, kde výsledky hledat. Na www.formula1.com si najděte rubriku RESULTS a tam si můžete filtrovat výsledky všech závodů, kvalifikací i tréninků od roku 2000.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok

24. prosince 2013 v 10:31 | šárka
Chtěla bych Vám všem popřát krásné prožití Vánočních svátků, žádné rodinné hádky a žádné zaskočené rybí kosti. Do Nového roku Vám přeji, ať se vyplní všechny Vaše sny a přání, včetně těch formulových. A ať buducí sezóny nejsou tak hrozné, jak to zatím podle nových pravidel vypadá...

Snad se tu za rok budeme shledávat častěji než letos!

Soutěž o kalendář Sebastiana Vettela KONEC!!!

21. prosince 2013 v 0:22 | šárka
Dnes tu mám soutěz pro všechny fanoušky Sebastiana Vettela. Vyhrát můžete Sebastianův oficiální kalendář na rok 2014. Za věnovají výhry velice děkuji Elis.

A jak bude soutěž probíhat? Do komentářů napíšete odpovědi na pět následujícíh otázek, týkajících se Seba, a já pak ze správných odpovědí vylosuju výherce. Komentáře se pokusím nastavit jako skryté (snad to tento blog ještě umí), takže by se vaše odpovědi pod článkem zobrazovat neměly.

Prosím ty z Vás, s kterými nejsem v kontaktu například na fb, aby napsali i svojí emailovou adresu, na kterou bych se v případě vaší výhry mohla obrátit.

1) Za jaký tým Sebastian závodil ve Formuli Renault 3.5?
2) Na jakém místě se umístil ve svém prvním volném tréninku F1?
3) Jakého pilota nahradil u Toro Rosso?
4) Kolik závodů dokázal vyhrát za svojí kariéru F1?
5) Kolik závodů letos nedokončil?

Sedm let blogu

18. prosince 2013 v 19:59 | šárka
Uteklo to velmi rychle, a tento blog slaví další narozeniny, a to již sedmé (sedmička je číslo, o které se aktuálně perou všichni piloti, takže se to celkem hodí :))

V posledním roce jsem na blog neměla vůbec čas, to jste se ale jistě všimli. Chci Vás ujistit, že omezená aktivita na blogu nebyla dána poklesem mého zájmu o danou problematiku. Ale přesně naopak, pokles aktivity byl zapříčiněn mým stále se zvyšujícím zájmem, kdy jsem motosport začala prožívat ve větší míře i naživo, takže na blog moc času už nezbylo.

Pilot roku 2013 (aneb vítěz anket Jezdec dne)

9. prosince 2013 v 22:22 | šárka
Ve světě motorsportu existuje hodně konkurenčních soutěží i anket o Nejlepího pilota roku, stejně tak jich je víc i na tomto blogu :) Uplně jsem zapomněla vyhlásit nejlepšího pilota dle anket "jezdec dne", do kterých jste hlasovali po každém závodě. Konečně tu máme trochu netradičního vítěze. Stal se celkovým vítězem letošních anket i přesto, že zatíml zvítězit v nějakém závodě. Což se svým způsobem také cení... A kdo tím vítězem je?

ROMAIN GROSJEAN!

Design s Vettelem

5. prosince 2013 v 23:18 | šárka
Uznávám, že to tady teď vypadá jako na blogu fanoušků Sebastiana Vettela, ale mít Šampiona na designu po sezóně je už taková tradice, s tím nic nenaděláte. Stejně se tu Seb moc dlouho neohřeje, jelikož v lednu přijde design nový.

Jak můžete vidět, zároveň jsem v menu zaktualiovala jezdecké složení pro příští sezonu. Obzvlášť Maldonado k Lotusu se mi přidával velmi těžko, na to si budu zvykat asi hodně dlouho :(

Zbývá nám šest otazníků, a jsem opravdu zvědava, kdo tato místa zaplní. Myslím, že hlavně u Force India to bude napínavé, ale já se nejvíce těším na Caterham, a na to zda nějaká závodní sedačka zbyde i pro Marcuse Ericssona.

Nejoblíbenější pilot roku 2013

25. listopadu 2013 v 12:43 | šárka
Máme tu vyhlášení ankety, která na tomto blogu postupně probíhala již od června, a v které jste si volili nejoblíbenějšího pilota letošní sezóny. Vítězem se stal pilot, kterého jsme poslední dva závody ve voze ani neviděli a to - KIMI RAIKKONEN. Vyhrál tedy uplně stejně jako loni, a bude patrně vyhrávat až dokavaď neskončí se závoděním. Což jsem opravdu zvědava, kdy nastane, jelikož od včerejška je Kimi nejstarším pilotem v poli a tedy naším novým důchodcem...

Moc mě mrzí, že nestíhám přinést žádné ohlédnůtím za posledním závodem ani za sezónu, ale dnes se vracím ze školy až v noci, a lepší už to nebude :(

Před koncem sezóny...

24. listopadu 2013 v 15:00 | šárka
Na letošní poslední závod sezóny zavítám na ten Novou mnohokrát avizovaný sraz do F1 Life baru. Tím vám chci sdělit, že tu ode mě po závodě žádné články nečekejte. Vše bude asi až v pondělí.

Musím však říct, že letošní závěry sezón mých oblíbených sérií nesu opravdu těžce. Přitom mě letošní sezóna F1 ničím nezaujala a měla bych spíše její konec (a blížící se začátek té další )brát s povděkem. Ale na můj vkus je tu až příliš mnoho smutných loučení. Péreze jsem si v McLarenu vůbec nemohla užít. Mark nám navždy odchází. A co bude třeba s takovým Picem?

Alespoň že ta Brazílie vždycky stojí za to.

Na závěr ještě přidám Markovo rozlučkové video

V neděli jdeme na Rush

3. října 2013 v 21:54 | šárka
V neděli se s několika lidmi z tohoto blogu i jiných končit internetu vydáváme do kina na film Rush. Píšu to i sem, protože kdyby se k nám přidali i jiní zájemnci měla bych určiě radost.

Do kina se jde do Prahy na Anděl do Cine star. A to v neděli od 16:30

Takže se v případě zájmu určitě ozvěte do komentářů. Všichni jsou vítáni :)

Změna zaměření?

28. září 2013 v 19:57 | šárka
Už je to hodně měsíců co blog pravidelně neaktualizuji a nepřidávám sem všechny fotky a články ze života pilotů a samotné F1. A zjistila jsem, že mi to vůbec nechybí. Proto jsem se rozhodla, že trochu poupravím zaměření blogu. Místo fotek a novinek na které jsme tu byli zvyklí v minulých sedmi letech se spíše zaměřím na vlastní články. Co to přesně znamená, uvidíte v budoucnu, teď moc nevím, jak bych Vám to vysvětlovala, ale nápadů na články mám již dost. Myslím, že mi to jedině prospěje, chci být ten motoristický novinář.

Ideální by bylo zkombinovat starou a novou formu blogu, ale na to je potřeba mít dost volného času. Takže se článků "starého typu" pravděpodobně nezbavíte, jen bude omezen na to nejzajímavější, případně budou podány v trochu odlišnější formě. Jediné co plánuji 100% zanechat jsou různé typy anket. Protože ty mě velmi baví

A doufám, že tento článek "změna zaměření" tu nebude vyset několik týdnů, bez toho aby se v praxy něco dělo :D Ale již mám připraveno jedno téma, které si přeji rozebrat, zítra se do něj pustím. Tak doufám, že nejpozději v pondělí bude tady :)

Na Monzu

2. září 2013 v 22:35 | šárka
Svět F1 sice zrovna teď řeší Ricciarda, za něhož jsem samozřejmě šťastna, ale mě momentálně zaneprázdňují jiné starosti. Ve středu brzy ráno totiž odjíždím na Monzu. Už potřetí tento rok se zúčastním závodního víkendu F1. Opět se na mě usmálo štěstí a já získala akreditaci na GP2. I když tentokrát jsem tomu už vůbec nevěřila,a předtavovala si jak s pláčem chodím kolem jejich plotu na svou tribunu a k ním nemohu.

Narozdíl od Maďarska se tento víkend chystám věnovat i formuli 1, koupila jsem si totiž vstupenky, tak využiji poslední možnost slyšet tuto generaci vozů naživo. Pro mě je totiž motor F1 ten nejkrásnější zvuk, který může existovat a upřímně se děsím toho, co nás čeká za rok.

Bude to pro mě závodní víkend opravdu se vším všudy, ve středu totiž začnu s fotbalem. Mimo těch klasických hvězd se na hřiště vrací i Petrov. Opět uvidím Lemru hrát fotbal, jupíííííííí. Ve čtvrtek mě pak čeká návštěva pitlane, což doufám, že se mi ještě před ní podaří koupit kšitlovku Marussie a nechat si jí od jejích pilotů podepsat. Z Monaka mám čepici Caterhamu, tak tu si pro změnu chci také nechat podepsat hned vedle. Také moc doufám, že se tento víkend dočkám Bianchiho úsměvu, to je totiž opravdu něco nádherného a nikdy to neomrzí.

Zbytek víkendu budu trávit střídavě se světem GP2/GP3 světem a tribunami při F1. Zní to skvěle, tak doufám, že to nakonec i skvělé bude. Držte mi palce!!

Zpátky ale mimo

17. srpna 2013 v 13:59 | šárka
Pomalu se zase začínám navracet do světa F1 (ne že bych od něj byla nějak daleko, maximálně trochu "níž" v GP2 nebo WSR). Ale jsem ze všeho tak trochu mimo. Momentálně mě nejvíce děsí spekulace ohledně jezdeckého složení pro sezonu 2014. Ani trochu se v této problematice neorientuju, takže tady na toto téma články rozhodně nečekejte. Spíše bych uvítala, kdybyste vy poučovali mě.

Ono se vážně uvažuje o Alonsově ochodu k Red Bullu, nebo je to jen blbý vtip? Kimi ve Ferrari mi naštěstí zní už trochu logičtěji (alespoň by tam nemusel Bianchi). Ale třeba takový Hulkenberg u Lotusu, to by bylo dost divné... Celkově mi většina zpráv kolem Ferrari, Red Bullu, Lotusu nebo Sauberu zní dost neuvěřitelně. A pak je tu ještě Sirotkin, moc nevěřím tomu, že ho za rok v závodech F1 uvidíme, podle mě zatím zůstane jen pilotem testovacím. Nicméně budoucnost v F1 asi má, takže tu o něm v nejbližších týdnech chystám článek. Ale až po WSR v Maďarsku, kde bych chtěla využít příležitosti a pro svůj článek si tam pořídila jeho fotky. Alespoň tam konečně budu mít nějakou zábavu.

Jedu se uvařit na Hungaroring

24. července 2013 v 23:58 | šárka
Povedlo se, splnilo se mi přání po kterém jsem toužila poslední dva měsíce. Opět jsem dostala akreditaci na GP2 a jedu do Maďarska. Opravdu se však bude jednat pouze o GP2 a GP3. Z F1 neuvidím vůbec nic, a pravděpodobně ani závod v televizi, jelikož si myslím, že se svět GP2 sbalí a odjede hned v neděli dopoledne.Ale ne že by mi to vadilo, jsou prostě chvíle, kdy nemám na F1 ani pomyšlení.

Co mi však dělá velké startosti a mám z toho přímo hrůzu je počasí. Čekají nás tam totiž opravdu strašlivé teploty, kdy předpověď na neděli ukazuje 37 stupňů. Vím, že to v ČR nebude moc lepší, ale doma bych se měla alespoň kde schovat. Kdežto v paddocku moc stín nečekám, spíše rozpálený stan, kde bude ještě hůř než venku.

Tak držet palce, ať to přežiju. Jelikož mě horké počasí opravdu nedělá dobře, jsem pak náchylná k omdlévání atd. Tohle prostě žádný Marcus nezachrání.

PS: Zrovna čtu, že by Nico Hulkenberg měl po Maďarsku skončit v Sauberu. Já v posledních dnech nemám čas dění v F1 sledovat, ale tohle se mi nelíbí :(

Design s Julesem

14. července 2013 v 23:32 | šárka
Konečně je tu design s mým letošním nejoblíbenějším pilotem. Autorka tohoto designu Nicky Hayden mě upozornila na fakt, že jsem vybrala jen fotky kde je tak vážný, a on se přitom vždycky tak hezky směje. To je sice pravda, já však dělala výběr z nejhezčích fotek celé sezony. Tak bohužel,lépe to nešlo :D

A s tím jeho věčným usmíváním to taky není tak žhavé, já bych ho spíš popsala jako vážného hocha, který nahodí úsměv jen ve chvíli kdy před sebou vidí foťák nebo kameru.

Tak užívejte Julese, budu se snažit aby tu byl co nejdéle.

V Moskvě

21. června 2013 v 20:04 | šárka
Musím říct, že původě jsem si o sobě mysela že jsem se asi zbláznila, když se na WSR táhnu až do Moskvy, a přitom bych místo toho mohla na Red Bull Ring do Rakouska. Ale dnes jsem tady, a mohu naopak říct, že to byl opravdu skvělý nápad. Spojení z Prahy do Moskvy celkem v pohodě, cena též poměrně nízká. Moskva sama o sobě vůbec nepřipomíná světové velkoměsto, ale klidně bych jí přirovnala k Brnu. Málo lidí, všechno blízko, ztratit se tu snad ani nedá.

Zdá se mi sem dokonce pohodlnější cestování než třeba do Barcelony nebo Monaka. Na okruhu jsem ještě nebyla ten mě čeká zítra. Ale teď jsem nadšená!
 
 

Reklama

__flashReplacement__