blog

Na ceste do Monaka

21. května 2013 v 11:16 | šárka
Uteklo to strasne rychle a opet jedu do Monaka, bohuzel jsem se s vami ani nestihla rozloucit, ted momentalne pisu z letiste z Bruselu, proto ta chybejici diakritika: Ale vezu si ssebou notebook protoze do Monaka castecne jedu i jako novinar, tak se snad s vami v prubehu tydne spojim a podelim se o zazitky

Za chvili mi to leti, tak ahoj!

Nemám vůbec čas

27. dubna 2013 v 21:26 | šárka
Jak jste si všimli, v poslední době toho na blog moc nepřibívá. Je to tím, že to vůbec časově nezvládám. Bohužel si nemyslím, že jde o jednorázovou záležitost, protože si neumím představit, že čas jednou zase mít budu (možná o prázdninách???).

Takže vezměte jako fakt, že na tento blog nebudou přibývat články denně, ale prostě jen podle časových možností. Mám prostě přeci jen moc povinností. Určitě to neznamená, že bych neměla na blog čas třeba v 10 večer, ale to už jsem po celém dni tak vyřízená, že už na to nemám. V minulosti jsem mívala nejvíce času v průběhu semestru, ale to bohužel teď už také neplatí, jelikož jsem při škole začala i pracovat. Zároveň se omlouvám, že nekomentuji vaše blogy, i když je třeba navštěvuji, ale prstě už nemám sílu ani na to.

Nový design

14. dubna 2013 v 23:35 | šárka
Máme tu nový design. Sice na něm měl být Jules Bianchi, ale jelikož zatím nemá moc vhodných fotek, dopadlo to takhle. Záhlavní je to dost jednoduché, ale je pravděpodobné, že v příštích dnech na něm ještě něco přibude.

Jinak tento design neměl být ve stylu Chiltona nebo Marussie. Ale Max byl prostě jen vybrán jako reprezentant všech pilotů a celé F1. I když mi to asi stejně neuvěříte, takže tam to logo Marussie asi nakonec přidám :D

Příliš mnoho testů

19. března 2013 v 23:25 | šárka
V poslední době jsem s množstvím článků přidáváných na tento blog byla docela spokojena, to už teď bohužel neplatí. Učitelé se totiž zbláznili, a na pondělí a úterý nám dali polosemestrální testy ze všech předmětů, které máme :( Dnes se mi podařilo jednoho učitele uprosit, že mi tři testy odsunul na další týden,ale stejně jich ještě zbívá hromada. Proto musím až do úterka omezit blog na minimum. Počítám, že z celé Malajsie tu bude jen shrnutí kvalifikace a závodu.

Zábava skončila :(

Preview sezony 2013

12. března 2013 v 22:59 | šárka
Vozy poprvé vyjedou na trať až v pátek, ale brány Melbournského paddocku se otvírají již zítra. A tím dnem také začíná sezona pro piloty, novináře ale i nás blogery. Já na rozdíl od většiny fanoušků zbývající dny nedočkavě neodpočítávám, naopak bych zimní pauzu ještě o pár týdnů prodloužila. Nutně se potřebuju učit! Ale stejně ta letošní zima nějak rychle utekla, vůbec se nedostavili ty depresivní únorové a březnové víkendy, a bez nich to prostě není ono a vůbec nejsem tak natěšená jako v minulých letech.

Ale zpátky k tomu, co nás čeká letos. Od minulé sezony jsme se museli rozloučit s osmy piloty a jedním týmem. Ale když to vezmu objektivně, a nebudu tvrdit, že největší ztrátou pro F1 bude abstence Petrovových ruských svetrů, tak jediný pilot, jehož odchod bude opravdovou ztrátou je podle mě Kamui Kobayashi. Ostatní byli jen průměr, bez nichž F1 ochuzena nebude (pomineme li ovšem fakt, že většina z nich byla nahrazena mnohem nekvalitnějšími piloty)

Top 10 pilotů F1, kterým budu letos fandit

10. března 2013 v 19:00 | šárka
Jako každý rok, i letos přicházím se žebříčkem mých nejoblíbenějších pilotů. A musím říct, že tento rok se mi desítka sestavovala velmi snadno, mám totiž přesně 10 nejoblíbenějších jezdců, takže jsem žádného nemusela odebírat ani přidávat. Pro mě je letošek snad nejlepší složení jezdeckého roštu co jsem kdy zažila (teď nemyslím do kvality, ale do oblíbenosti) Hůře se mi už sestavovalo pořadí této destíky, mám totiž všechny ráda skoro stejně, takže piloti z konce tohoto žebříčku pro mě znamenají stejně jako ti ze předních míst.

Zítra bych chtěla udělat ještě nějaké preview sezony, kde bych se o nadcházející sezoně ještě více rozepsala, a to nejen o mých oblíbencích.

A doufám, že se obdobných žebříčků dočkám i u Vás, ať je s čím srovnávat :)

Zpátky do školy

17. února 2013 v 20:22 | šárka
Zítra se po půl roce vracím do školy. Což bohužel bude mít i negativní následky pro tento blog. Kromě chození do školy totiž budu ještě pracovat a 4 x týdně mám jazykové kurzy. Takže s volným časem to bude dost špatné. Třeba zítra z domu odcházím již před sedmou ranní a budu přicházet po sedmé večerní. A ostatní dny na tom budou podobně, ne li hůř.

Zvládnout se dá určitě všechno, ale prostě se třeba bude stávat, že novinky z dopoledne sem budu dávat až pozdě v noci :) Stejně si ale myslím, že mě to aktivní chození do školy brzy přestne bavit :)


Design s Lewisem

10. února 2013 v 20:41 | šárka
Máme tu nový design. A konečně se dočkal Lewis. Jeho vhodné fotky jsem totiž marně hledala už dva roky, takže se toho muselo náležitě využít.

Snad nebudou Kimiho obdivovatelky moc smutné. Ale ač se to nezdá, Kimi tu byl více jak měsíc. A letos mám tolik oblíbených pilotů, že výměna designů se bude muset trochu urychlit. Příště tu snad bude Sergio, protože mu to v McLarenu strašně sluší.

Je tu Wifi!!!!!!

28. ledna 2013 v 19:05 | šárka
Dobré zprávy, zjistila jsem že tu mám přístup na internet. Takže Vám sem po večerech budu moci dát alespoň ty nejzásadnější události, jako prezentace nových vozů. Dnes večer nás čeká představení toho prvního - Lotusu E21. Bude odhalen ve 20:15.

U Ferrari a Force India ale stále platí, že je tu uvidíte až v sobotu ráno, protože v pátek večer jsem na cestě domů.

Kdyby Vás zajímalo, jaké to tady je, tak jsem dnes udělala příšernou věc. Odřela jsem tátovi lyžema auto. Ještě to nezjistit, ale mometálně umírám hrůzou, co se stane, až na to příde. Z toho vyplívá, že se mi tu vůbec nelíbí, protože žiju v neustálém strachu. A jestli se už nevrátím, je to tím, že jsem byla zavražděna.

Odjíždím na hory

26. ledna 2013 v 22:36 | šárka
Zítra ráno odjíždím na hory a vracím se až v pátek v noci. Je to bohužel dost nevhodná doba, protože po dlouhé zimě se konečně začíná něco dít. Příští týden budou první prezentace nových vozů.

Hned v pondělí Vás čeká prezentace Lotusu. Dále ve čtvrtek prezentace McLarenu, která mě mrzí ze všeho nejvíce. V pátek pak své nové vozy představí Ferrari a Force India. Mezitím očekávám, že bysme se mohli dozvědět jméno alespoň jednoho pilota, co obsadí jednu ze tří volných sedaček.

Co se dá dělat. Všechny články doplním jen co se vrátím. I když to vás asi už zajímat nebude.

Design s Kimim

5. ledna 2013 v 21:21 | šárka
(Ne, nejste na špatném blogu, i když si to občas myslím i já sama)

Úplně jsem zapomněla, že tu musí být design s vítězem ankety o nejhezčího pilota a málem bych Vás o Kimiho ošidila. Ale jak vidíte nestalo se tak, proto si Kimiho užijte. Designy s ním tady totiž moc často neuvidíte :) A jestli by Vás zajímalo, na jaké designy se můžete těšit v průběhu následující sezony, tak to bude Hamilton, Pérez, Chilton a Pic.

Mimochodem do prvníhé tréninku GP Austrálie zbívá 68 dní

Mé plány na rok 2013

3. ledna 2013 v 19:42 | šárka
Tento článek si nesmí přečíst moje máma, jinak by mě zabila

Teď se nebudeme bavit o tom, co chystám na letošní rok pro tento blog, ale co chystám pro reálný život. Tedy na jaké závody chci vyrazit. Bohužel jsem spočítala, že jich plánuju dvanáct, což zrovna reálné není, tak je s těžkým srdcem budu muset oříznout na šest. Ale ještě přesně nejsem rozhodnuta na kterých šest...

Formule 1

Jako každý rok u mě nesmí chybět Monako. A díky loňsku už tam už pokaždé budu jezdit od úterka. Protože jakmile jednou tohle zažijete, už toho nedokážete vzdát. Takže samozřejmě bude i fotbal, a jako vždy ty nejhorší vstupenky někde na skále... A mimochodem, pořád máme volné místo. Takže kdo chce, může se ještě přidat (a stát se taky závislí)

Vše nejlepší do Nového roku!

31. prosince 2012 v 12:49 | šárka
Na Vánoce jsem Vám nic nepopřála, tak bych tak mohla učinit alespoň na Silvestra. Letos jsme se bohužel neviděli tak často jako bych si přála, a to kvůli mým bakalářským zkouškám, které mi zabrali celých prvních 9 měsíců roku. Příští rok to tedy již určitě bude lepší, i když doufám, že se do studentského života opět vrátím.

Na reálných závodech jsem si toho ale letoš užila dostatečně. I když jsem vlastně navštívila jen tři, protože ani na tohle nebyl kvuli škole čas. Byla jsem vlastně jen na F1 v Monaku, na WSR v Maďarsku a na WSR v Barceloně. Přesto bych to nazvala nejkrásnější sezonou, kterou jsem zatím zažila. Štěstí mi letos totiž opravdu přálo.

A také jsem si letos opravdu hodně motorsportu užila u televize (vlastně u streamů). Byly to celé víkendy, kdy jsem sama sobě předstírala učení, a přitom zjišťovala, že místo toho vlastně pořád koukám na závody. Ale na druhou stranu, člověk musí mít u toho učení nějakou zábavu, že?

Když už jsem u toho výčtu pěkných věcí, tak také nesmím zapomenout na dva naše pěkné srazy (ten třetí nepěkný jsem naštěstí zmeškala) Díky nim jsem potakal pro mě nové město (Pardubice) a svezla se vlakem mého dětství (zeleným kupé). I na takové věci se pak hezky vzpomíná :D

Takže co Vám popřát do Nového Roku? Ať pořád stejně rádi a co nejčastěji navštěvujete tento blog, ať Vám zbytek zimní přestávky rychle uteče, a ať Vám vaši favorité dělají jen radost

Rok 2012 jsme zdárně přežili, takže na viděnou v tom dalším!

Výsledky: Top 10 nejhezčích pilotů 2012

31. prosince 2012 v 12:25 | šárka
Máme tu Silvestr a s ním i vyhodnocení naší Vánoční ankety. Na prvním místě se žádné překvapení nekonalo, o to překvapivější je ale čtvrté místo, které by se dalo nazvat "první ze zbytku světa". Asi to opravdu bude tou fotkou...

1) Kimi Raikkonen

tumblr_m5fkp9Fz8n1qiz6xvo2_1280.jpg

WSR v Barceloně: Den Šampionů

30. prosince 2012 v 23:21 | šárka
Možná si pamatujete, jak jsem po návratu z Barcelony psala svou reportáž z WSR. Jako vždy jsem jí nedokončila. A teď přišel Lukáš s tím, že by si moc rád přečetl poslední díl. Tak tady ho má...

A prosím, chápejte spustu věcí jen jako vtip, smajlíci tam působily dost neprofesionálně, tak jsem je smazala. Ale v mých textech můžete snad vždy považovat za smajlíka i vykřičník :)

Neděle byl den, kdy se mělo rozhodnout o šampionech ve všech třech kategoriích (tedy ve FR 3.5, FR2.0, a Megane Trophy). Hned ráno Barcelonu přivítal déšť. A opět se ukázala choulostivost Španělů na počasí. Ač měli deštníky, všichni se schovali pod střechy, a čekali pršet přestane. Jen já si v tom lijáku neohroženě vykračovala na okruh. Možná pršelo trochu více než jsme zvyklí ve střední Evropě, ale nakonec je to pořád jen voda, ne?

6 let blogu

18. prosince 2012 v 17:57 | šárka
Dnes je to přesně šest let co jsem založila tento blog. To už je docela dlouhá doba, že? Tenkrát ještě ani neexistoval F1sport. Pro novinky se chodilo na "pomlčku" neboli formule-1.cz popřípadě na formule.cz a nejvášnivější diskuze se vedli na lide.cz (mimochodem při mé jarní návštěvě lide.cz kvůli prodeji koncertních lístků, jsem s hrůzou zjistila, že tam někteří lidé diskutují do dnes!)

Myslím, že pravý důvod, proč jsem tento blog založila byl ten, abych mohla psát o Nelsonovi. Tenkrát začínal být mým idolem, i když se teprve stávat rezervním pilotem Renaultu. Ale byla to prostě láska na první pohled.

Jezdec roku 2012

15. prosince 2012 v 22:41 | šárka
Zde jsou výsledky posezónních anket. V první jste si volili nejlepšího jezdce roku. Tím se stal Fernando Alonso, i když to chvílemi to vypadalo, že ho porazí Kimi Raikkonen. Nakonec to ale dle mého názoru dopadlo objektivně, a vítězem se stal správný jezdec. Vettel skončil už s větší ztrátou třetí.

1) Fernando Alonso

Tým roku 2012

15. prosince 2012 v 22:41 | šárka
Nejlepším týmem roku se stal Red Bull, což si myslím také bylo zasloužené. Dále následovalo Ferrari a Lotus

1) Red bull

Závod roku 2012

15. prosince 2012 v 22:41 | šárka
Vaším nejoblíbenějším letošním závodem se stala GP Brazílie.

1) Brazílie

Nico Hulkenberg, Sahara Force India Formula One Team

Nemehlo roku 2012

15. prosince 2012 v 22:40 | šárka
Nemehlem roku se suveréně stal Romain Grosjean. S tím sice musím souhlasit, ale překvapilo mě, jak hodně za sebou nechal Maldonada. Získal 50 hlasů, kdežto Pastor 8.

A crash at the start involving Lewis Hamilton, McLaren, Romain Grosjean, Lotus F1, Fernando Alonso, Ferrari, Kamui Kobayashi, Sauber

Nejhezčí model roku 2012

15. prosince 2012 v 22:40 | šárka
Celou sezonu jste mohli hlasovat o nejlepší model jednotlivých GP,a tento je ten podle Vás uplně nejhezčí. Já tedy toto vítězství vůbec nechápu. Šaty jsou to sice pěkné, ale uplně obyčejné. Já ani nechápala, jak mohli vyhrát Korejské kolo, natož celý ročník..

1) Jessica - GP Koreje

Nejkrásnější vítězství roku

15. prosince 2012 v 22:39 | šárka
Nejkrásnější vítězství roku bylo podle Vás to Kimiho v Abu Dhabi

1) Raikkonen (Abu Dhabi)

Race winner Kimi Raikkonen, Lotus F1 Team celebrates in parc ferme

Nejhezčí přilba Sebastiana Vettela

15. prosince 2012 v 22:39 | šárka
Nejhečí přilbou Sebastiana Vettela z letošní sezony se pro Vás stala ta svítící Singapuská

1) Singapur

Top 10 F1 girls 2012

14. prosince 2012 v 23:08 | šárka
Přináším výsledky ankety o nejlepší F1 girl roku 2012. Letos to byl souboj mezi Jessicou a Dashou. Nakonec o jediný hlas dokázala zvítězit Jessica. Ale od Dashy i tak svkělý výkon, na to, že je mezi F1 ladies nováček

1) Jessica Michibatta

Znovuobnovení stránky na fb

11. prosince 2012 v 20:40 | šárka
Rozhodla jsem se znovu obnovit svou stránku na facebooku pro tento blog. Staré tváře jsou už určitě přidané, kdyby chtěl někdo z nováčků, může zde:


(Jo já vím, je úžasné takové věci zakládat zrovna když se nic neděje, ale alespoň je na všechno víc času :D)
 
 

Reklama

__flashReplacement__