blog

Má sezona 2012

29. listopadu 2012 v 20:52 | šárka
Mé shrnutí letošní sezony…

Letos je to úplně poprvé co si nepamatuju vůbec nic z prvního závodu sezony. Vím je, že vyhrál Jenson. Ale jak, proč a zda to bylo dojemné vůbec netuším. Prostě letošní sezona pro mě byla až příliš dlouhá. I když začátek, kdy v prvních sedmi závodech vyhrálo sedm různých jezdců,mě bavil velice, pak už to bylo horší. Celkově bych však ale tuto sezonu zařadila k těm lepším.

Nejkrásnější moment pro mě přišel při GP Španělska, kdy závod vyhrál Pastor Maldonado. Přála jsem to i jemu samotnému, ale hlavně Franku Williamsovi, po tak špatných letech si to zasloužil. Škoda, že zbytek sezonu dopadl, hlavně díky Maldonadovým penalizacím, mnohem hůře a tým skončil v poháru konstruktérů až na osmém místě, což je jeen o příčku lépe než loni. A přitom loňský rok byla nejhorší sezona v novodobé historii Williamsu.

Vyhlášení: Nejlepší jezdec sezony

28. listopadu 2012 v 20:34 | šárka
Po každém závodě letošní sezony jste v anketách hlasovali pro nejlepšího jezdce dne. Účelem bylo na konci spočítat počet jednotlivých vítězství v anketách a z toho určit celkového vítěze. A jak to dopadlo?

1. místo : KIMI RAIKKONEN - vítězství v 5 anketách

Dále se umístil Alonso se 3 vítězstvími. Do 2 vítězstvích pak získali Vettel, Pérez, Massa, Hamilton. 1 x u Vás zvítězil Rosberg, Webber a Maldonado.


Nový design s Vettelem

28. listopadu 2012 v 18:48 | šárka
Přišel čas rozloučit se snad s nejoblíbenějším designem co jsem tu kdy měla. Ale to se nedá nic dělat, Pic už stejně u Marussie skončil, takže nebyl zrovna aktuální.

Teď tu máme design se staronovým Mistrem světa. Je to docela odbyté, změnilo se jen záhlaví. Ale stejně tu tento design bude jen měsíc,proto je zbytečné si s ním moc dělat hlavu. Za záhlaví tentokrát děkuji Michelino.

Váš nejoblíbenější pilot 2012: Kimi Raikkonen

23. listopadu 2012 v 18:53 | šárka
Nějak jsem se ještě nedostala k tomu vyhlásit nejoblíbenějšího jezdce 2012, ale myslím, že teď před koncem sezony je na to vhodná chvíle. Stejně bylo každému jasné, jak to dopadne. Kimi Raikkonen už od začátku všechny kola vyhrával s velkým náskokem. Jiná místa říkat nebudu, protože to podle mě u tohoto typu anket nelze objektivně posoudit.

Jen mě dost překvapilo, jak nemáte rádi mé favority. Že se nedokázali prosadit ti méně známí chápu. Ale z prvního kola nedokázali postoupit ani Hamilton nebo Rosberg.

WSR v Barceloně, část 3: Život novináře

3. listopadu 2012 v 21:42 | šárka
konečně další část vyprávění o mé cestě do Barcelony

Jako novinář můžete na WSR téměř vše, občas s vámi zachází jako s Bohem a pořadatelé se mohou strhat , aby vám ve všem vyhověly. Jedna z nejlepších věcí, které můžete je přístup do pitlane. A to po celou dobu závodního víkendu. Nejlepší je to ovšem před závodem, kdy se na autech dělají poslední úpravy, piloti nasedají do svých vozů a jsou vytlačováni z garáží.

Já mám tu smůlu, že můj nejoblíbenější tým Tech 1 sídlí až na konci boxové uličky, takže než k nim stačím dojít, jsou většinou už pryč. To si nevyberu, když v F1 fandím nejhoršímu týmu, sídlí na konci boxové uličky, což má za následek, že kolem mě neprojde žádný Kimi Raikkonen a dokonce ani Narain Karthikeyan. Ve WSR zase fandím nejlepšímu týmu a opět tu mám problémy se sídlením na konci boxové uličky.

WSR v Barceloně, část 2: Jeden malý Katalánec

27. října 2012 v 10:25 | šárka
Tím nejdůležitějším jezdcem z celé Barcelony pro mě byl Albert Costa. Což je již několik let snad můj úplně nejoblíbenější pilot. A on to ví. Od letošního Maďarska by se dalo říct, že mě již považuje za něco jako kamarádku.Barcelona je Costova domovina, z tohoto města on pochází. Takže když mě uviděl, měl vážně radost, že jsem přijela (snad to však nevypadalo, že jsem přijela kvůli němu :D )

Albert v minulosti patřil ke špičkovým jezdcům FR 3.5, bohužel letos nesehnal na pokračování v této sérii peníze a byl alespoň vděčný, že ho zachránil tým Oregon z Megane Trophy. Podle jeho náznaků v rozhovorech mi však přišlo, že v "plecháčích" byl nešťastný. Doufejme tedy, že ho v budoucnu opět čeká nějaká formule.

65474_10151188232358666_853334419_n.jpg
(foto z fb circuit de Catalunya)

WSR v Barceloně, část 1: Tak trochu divní Španělé

25. října 2012 v 12:11 | šárka
Zde je první část mé reportáže z WSR v Barceloně. Předpokládám, že ve výsledku bude mít asi 5 dílů. Je mi jasné, že si to moc z Vás číst nebude, ale to mi je jedno. Hlavní důvod mého psaní je, abych se psát naučila, což se vždykcy hodí, když už jsem ten novinář... V reportáži se prolíná má cesta do Maďarska i do Barcelony. A použity jsou fotky z obou závodů, protože mnohé z Maďarska byly prostě lepší (neměla jsem tam zamlženou čočku :D) Pro rozlišení jsou fotky z Hungaroringu označené

Vždy jsem Circuit de Catalunya považovala za okruh, který jen tak nenavštívím. Nikdy mě nelákal, nemá žádnou historii a je trochu z ruky. Ale vše nakonec dopadlo úplně jinak a já se o víkendu na tento okruh poblíž Barcelony vydala. A to v rámci závěrečného závodu série WSR. Stejně jako v Budapešti jsem dokázala získat novinářskou akreditaci. Což má za následek, že jsem většinu víkendu mohla trávit mezi pitlane, startovním roštem, stupni vítězů a tiskovými konferencemi.

Ač mě samotný okruh nikdy nelákal, o návštěvně samotné Barcelony jsem snila vždycky. A na konec to dopadlo přesně obráceně, z města jsem byla zklamaná, z okruhu nadšená. Barcelona působila tak odcizeně, na první pohled bylo cítit, že tam nepatřím. Lidi tam byly samá diskotéka a tak. Jediná pozitivní věc byly reklamy se Xabim Alonsem v metru. Samozřejmě patřičně počmáraným. To je také nápad, dávat plakáty hráče Realu Madrid do barcelonského metra.

395001_3954450575399_1105658874_n.jpg

Odjíždím do Barcelony

19. října 2012 v 10:53 | šárka
Omlouvám se, že jsem na blog v posledních dnech nic nepřidávala. Ani jsme neprobrali prodloužení Felipeho Massy u Ferrari. Ale tento týden vůbec nestíhám, jedním z hlavních důvodů je, že za pár hodin odlétám do Barcelony. Nikoliv za krásami tohoto města ale na Circuit de Catalunya. Zde se jede závěrečný podnik WSR a bude se rozhodovat o titulech. V hlavní sérii FR 3.5 je vedoucím jezdem šampionátu Jules Bianchi, v Megane Trophy Albert Costa, takže to z tohohle hlediska vypadá moc dobře. Také budu mít opět novinářskou akreditaci, díky které se dostanu na ta nejúžanější místa. Ale jelikož na tento katalánský okruh jedu poprvé, mým hlavním cílem je neztratit se. Takže doufám, že se tu v pondělí zase všichni v pořádku uvidíme.

Odjíždím do Maďarska

13. září 2012 v 22:56 | šárka
Zítra odjíždím na WSR do Maďarska, jako vždy se mi tam vůbec nechce, hlavně teď když se musím učit na státnice, ale ono se t nějak přežije:D Zatím co budu pryč můžete shlédnout druhý díl Magazínu WSR. Alespoň si uděláte lepší představu o tom, kde to vlastně jsem:) V tomto díle navštívili kluci například i továrnu ISR a udělali rozhovor s Igorem Salaquardou.

I did it!

29. srpna 2012 v 1:10 | šárka
Možná Vás to ani nezajímá, ale to máte smůlu. Dnes se mi konečně podařilo odevzdat bakalářskou práci. V posledních týdech jsem nespala asi 4 hodiny denně, ven chodila tak maximálně na nákup a z energy drinků dostala málem infarkt. Odevzdat práci ještě rozhodně neznamená, že mi jí uznaj, ale alespoň už mám to hrozné psaní za sebou. I když jsem s tím dost nespokojena a za určité kapitoly se i stydím. Teď se začínám učit na státnice, které budou někdy kolem 20. září, tak nevím jak tady na blogu budu. Ale v pátek tréninků nevzdám. Závislost je závislost .Monako 2013

11. srpna 2012 v 15:48 | šárka
Článek zněl původně trochu jinak, ale před chvílí jsem koukala na hotely v Nice, a většina města je na potencionální termíny GP Monaka zarezervovaná. Proto, zda za rok se mnou někdo chce jet, rychle o tom přemýšlejte. Protože jen co bude zveřejněn kalendář, tak se vrhám na zerezvování hotelu

Chystám se tam jet od úterka do pondělí. Loni nás to stálo 20 tisíc. Ale teď bych to viděla i na těch 25. Přesný datum ještě není znám, ale nejspíše se bude jednat o konec května

Píšu, píšu

9. srpna 2012 v 23:00 | šárka
Píšu a píšu, bohužel ne na blog, ale bakalářskou práci. A jelikož jsem na tom časově hodně špatně, bohužel nic nemohu přidávat na blog. Což mě hodně mrzí, protože zrovna články a fotky z dovolené mě baví nejvíc. Alespoň toho Nica jsem si neodpustila. Takže mě tady nečekejte, dokavaď svo práci nedopíšu. Což nevím kdy bude, ideálně mělo být hotovo už v pondělí :D A nebojte, mohe vedoucí je z toho nervoznější než Vy.

Ignoruji GP Maďarska

26. července 2012 v 21:38 | šárka
Toto je reakce na článek, který jsem psala před dvěma dny jak nestíhám bakalářsku práci. A protože jí nestíhám ještě víc, než jsem si myselela, rozhodla jsem se k ignorvání GP Maďarska. Teda alespoň částečnému. Na závod se dívat budu, možná i na konec kvalifikace, ale to je asi tak všechno. Články nečekejte ani u mě na blogu. Možná až v neděli po závodě. Ono totiž i sepsat pár vět občas zabere dost času.

Jen jediná věc, kterou jsem Vám chtěla ukázat, je nový Sebiho účes, kdy je vyholen po obou stranách..

Začínám žít 20. září

24. července 2012 v 23:31 | šárka
Tohle Vám nepíšu jako omluvu, že je v poslední době (roce) na tomto blogu málo článků, ale abyste vůbec věděli, co se u mě děje, (ne že by Vás to zajímalo). Někteří z Vás asi vědí, že již rok a půl píšu bakalářskou práci. No a za tři týdny jí musím odevzdat. Bohužel jí vůbec nestíhám, tak si asi dovedete představit, jak se v poslední době cítím :D A nejhorší je to mé prokletí - motorsport. Můj závodní víkend vypadal vždycky asi takhle: pátek oba volné tréninky F1, sobota kvalifikace F1 a závod GP2, neděle závod GP2 a závod F1. V tomto období bych to měla asi omezit, ale ať se snažím sebevíc, prostě to nejde. Co hůř, minulý týden jsem se zamilovala do GP3. Takže mi ještě přibil jeden závod GP3 v sobotu a jeden závod GP3 v neděli. A ke všemu se teď jedou dva závody F1 jen týden po sobě. A já potřebuju odolat, ale je mi již předem jasné, že to nedokážu.

Ale bohužel ani za ty tři týdny mé utrpení nekončí, čeká mě hromada učení na státnice. Ty zatím nevím,kdy mě čekají, vypsány budou až začátkem září, ale vím, že se příhlásím na poslední termín, ten by měl být právě dvacátého září. Do té doby mám snad i na minuty rozplánovaný každý den. No ale po tom dvacátém září mě snad čeká odměna, konečně volno!!!!!! (jestli mě ovšem mezitím nevyhodí z práce a já nebudu hystericky shánět novou)

Design s Charlesem

22. července 2012 v 23:23 | šárka
Jednou na to dojít muselo :D Máme tu design s Charlesem. I když o něj tu ani tak nejde, v poslední době už mě moc nebaví. O co tu jde, je Marussia, to je má živnotní láska :D Je mi jedno že jsou poslední, hlavně že tu s námi jsou, a dávají mi světlo do života :D

Dovolím si jednu citaci z tumblr:

"Your sports teams are like your children. You don´t love them because they are good. You love them because they are yours"

Odjíždím (ale jen na víkend)

6. července 2012 v 17:31 | šárka
Tento víkend budu trávit na chatě. Takže se tu ode mne žádných článků opět nedočkáte. Celý závodní víkend má být zajímavý, protože má pršet, a to prý opravdu hodně. Já bohužel uvidím jen závod, protože nic jiného u nás na chatě nenaladíme a ani internet tam není. Ale tak už je to se mnou 12 let. Naopak by bylo trochu zvláštní, i smutné, se poprvé v životě dívat na GP Británie z domova. Takže zítra určitě budu někoho z Vás otravovat o výsledky kvalifikace. A také mě prosím informujte o stavu Marii.

Žádných fotek jste se tu nedočkali ani ze čtvrtka a pátka, to je zase tím, že pracuji na bakalářské práci. (schválně, kolik z Vás se také o prázdninách učí? :D) Zmeškala jsem i oba volné tréninky :( No musím si zvykat, takto to teď bude vypadat každý víkend až do podzima. Ale teď mám strašný absťák.

Čtvrtek v Monaku: Paradise

6. června 2012 v 17:20 | šárka
Čtvrtek byl den volných tréninků. Ještě před jejich začátkem jsme chtěli získat nějaké podpisy. A to konkrétně Alonsa (pro Kat samozřejmě). Jelikož jsem ho zatím každoročně potkala v sobotu ráno hodinu a 10 minut před začátkem třetího tréninku, a to pokaždé na tom samém místě, odvodila jsem si, že by tam mohl být i hodinu a desem minut před začátkem tréninku prvního.

Bohužel jsme všechny ulice, které vedli k blízkosti paddocku našli uzavřené. O závodním víkendu se totiž bez vstupenky na nejlevnější tribunu, totiž na svah Rocher,k paddocku nedostanete. Proto i až se z vás stanou milionáři, musíte si na sobotu stále kupovat vstupenku na Rocher. No a jelikož ve čtvrtek byl zavřen Rocher uplně, měli jsme s paddockem smůlu. Organizátory jsme se pokusili obelstít tak, že jsme monako obešli z druhé strany. To se nám sice podařilo, ale ta cesta je proti pár podpisům přeci jen moc dlouhá, i když zrovna kvuli Alonsovi za to stojí.

Středa v Monaku: Den, kdy se nic neděje?

3. června 2012 v 19:54 | šárka
Středa je oficiálně dnem, kdy se v Monaku nic neděje a v programu nenajdete vůbec nic. Ve skutečnosti se toho dělo až moc. Dopoledne jsme se šli poprvé podívat k paddocku. Tu dobu bylo živo hlavně u motorhome Red bullu, takže první jezdec, kterého jsme potkali byl Jean Eric Vergne. A dokonalý byl snad po všech stránkách. Všem se podepsal, se všemi zájemci (nebo spíše zájemkyněmi) se vyfotil, nezapomněl u toho rozdávat úsměvy na všechny strany, a své perfektní chování podtrhl i perfektním vzhledem. Vím, že na fotkách se ne každému líbí, ale ve skutečnosti je to opravdu fešák. Když jsem pak na konci dovolené přemýšlela,který z jezdců F1 je ten nejkrásnější (abych věděla, proto koho v zimě hlasovat do anket), tak to vyhrál právě JEV, a to s velkým náskokem.

Všem, komu jsem kdy neodpověděla na vzkazy promiňtě

3. června 2012 v 0:03 | šárka
Dnes jsem na facebooku objevila ve Zprávách položku s názvem Další. A tam spoustu vzkazů od Vás, ukládají se tam totiž zprávy přicházející od lidí, které nemám v přátelích a na které ani nepřichází upozornění. Jedná se o zprávy i několik let staré, a je to opravdu hrozné. Třeba jako když někdo psal, že s námi chce jet do Maďarska. Dokonce i takový lidé jako Karol. Je mi to strašně líto. Takže když mi někdo bude chtít něco vzkázat, piště buď na mail uvedený tady na blogu, nebo si mě na fb do přítel přidejte. A vážně se omlouvám. Já jsem totiž počítačový antitalent.

Jak jste se rozhodli s WSR v Maďarsku?

1. června 2012 v 20:12 | šárka
Vrátila jsem se z Monaka, tak si myslím, že je nejvyšší čas začít zajišťovat WSR v Maďarsku. Hlavně ubytování by to už chtělo. U spousty z vás záviselo zda pojedete nebo nepojedete na maturitě, tu nejspíš tedy už máte za sebou, a proto víte zda byste mohli jet.

I když bude hotel zarezervován, rezervace se dá vždy upravit, buť ubrat nebo přidat osoby, takže stačí, když si budete jisti třeba na 90 procent. Takže mi prosím dejte vědět, jak jste se rozhodli, na většinu z vás mám kontakt i mimo blog, ale jsou tu i takový, na které ne.

Úterý v Monaku: Nazionale Piloti

1. června 2012 v 10:43 | šárka
Loni v létě jsem si dala jasný cíl, vidět Pudinka hrát fotbal. A jelikož se mi většina mých cílů plní, splnil se mi i tento. Proto jsme se vydali do Monaka již v úterý. A musím říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Od letoška budu jezdit do Monaka v úterý již pořád. První část mého cíle tedy splněna, já v Monaku na fotbale budu, ale bude tam i Pudink? (Ne že bych se bez něj neobešla, ale když si prostě zadám cíl, tak je ho nutno splnit ve všech bodech) Přes rok to s ním vypadalo různě, ale nakonec to vše dobře dopadlo a on tam byl. A když už tak, pořádně. Celou první polovinu zápasu hrál na postu nejblíže k nám, takže jsme mohly zapáleně komentovat (a kritizovat) každý jeho počin.

Zpátky

29. května 2012 v 6:42 | šárka
Takže už jsem doma z Monaka. Nemám tak hrozné deprese jak jsem myslela, ale to bude spíše tím, že na ně nemám čas. Každá vteřina strávená tam byla naprosto dokonalá. Určitě napíšu nějaký článek, ale teď do konce května musím odevzdat první část své bakalářské práce, tak ještě chvíli vydržte :)

Většina jezdců byla letos úžasná, dokonce i Vettel mi poděkoval, že se může podepsat:D Mám konečně i podpis od Rosberga, sice jsem ho potkala jen na pár desetin vteřiny, ale oproti předchozím letům je to alespoň nějaký pokrok :D Byl to jediný moment, kdy jsem tam opravdu skákala radostí jako malé dítě :D I Pic byl moc fajn, chudinka se snažil i když mu to občas moc nešlo. Fotbal byl dokonalý, a jsem si jista, že teď budu jezdit do Monaka vždy už jen od úterka, později to nemá cenu.

Zítra odjíždím do Monaka

21. května 2012 v 19:56 | šárka
Nadešel čas se s Vámi na následující týden rozloučit. Zítra časně ráno totiž odjíždím do Monaka. Tentokrát tam budeme již od úterý, protože se večer chystáme jít podívat na Nazionale Piloti.

Při každém odjezdu Vám chci napsat něco inteligentního, bohužel to ale nejde. Protože jsem strašně nervózní a vůbec se mi tam nechce (ano i to je možné). Raději bych seděla doma a pracovala na své bakalářské práci, jejíchž prvních dvacet stran musím odezvdat do konce května. Tak hlavně držte palce, ať se v pondělí večer v pořádku vrátíme.

Nový design s Nicem

8. května 2012 v 8:39 | šárka
Máme tu nový design. Tentokrát s Nicem. A proč zrovna s ním? Asi jste si všimli, že se v poslední době vrátila má stará láska k němu. A musím říct, že to byla jedna z nelepších věcí, co mě za poslední dobu potkala. V několika předešlých měsících mi něco jakoby chybělo, ani F1 je nebavila jako dřív. Pak jsem ale znovuobjevila Nica, a můj život se stal zase kompletní.Díky Nico, ale prosím, s vousama se kroť, zase úplně všechno já nerozdýchám :D

PS: s barvou písma ještě něco vymyslím, černá se k tomu moc nehodí a bílá zase nejde přečíst

Kdo by s námi chtěl na WSR do Maďarska?

6. května 2012 v 12:13 | šárka
V těchto dnech se koná první závodní víkend Formule Renault letošní sezony. Proto si myslím, že je načase začít si alespoň přibližně plánovat návštěvu Maďarského závodu. Letos se jede až 15. a 16. září. Takže si rozmýšlejte, kdo by s námi chtěl jet, mohou klidně i lidé ze Slovenska. Času je opravdu ještě dost, ale bylo by fajn už si třeba zamluvit hotel.

Trocha informaci:
- Cenově nás to přijde velmi levně, na tři dny za 2 tisíce korun
- Cestujeme tak vlakem, já jedu z Prahy, ale přistoupit se dá všude při cestě kde vlak staví. Jako třeba v Pardubicích, Brně, Bratislavě. Ale vlak staví i v mnoha malých městech, které neznám jménem
- Odjíždíme v pátek dopoledne a vracíme se v neděli večer
- Ubytováni jsme v centru Budapeště, odtamtud je pak všude dobré spojení
- Lístek na vlak je v prodeji od poloviny července, ten vyjde na 950 Kč. Zbytek se platí ubytování a útrata na místě. Vstup na okruh je zdarma

Něco k programu:
K WSR jste toho ode mě asi už slyšeli hodně. Největší výhoda na této akci je, že vás tam pustí téměř všude. Mají také bohatý doprovodný program, takže se nikdy nenudíte. Můžete si chodit po paddocku jak chcete, v sobotu i neděli jsou autogramiády, závody můžete sledovat z prostoru nad boxy, případně hlavní tribuny. Všichni tam jsou milý, přátelští, a vždy si tam najdete minimálně jednoho manžela . Letos tam místo Lotusu bude mít své demo s vozem F1 Red Bull racing.

A co jezdecké složení?
Letos se WSR musí obejít bez českých jezdců. Ale dva české týmy tam jsou pořád. A to ISR a Lotus, což je přejmenovaný Gravity - Charouz, který se spojil s automobilkou Lotus. Jezdecké složení je letos opravdu zajímavé. Z těch nám známým například: Jules Bianchi, Sam Bird, Alex Rossi, Kevin Korjus, Arthur Pic, Michail Aleshin, Lucas Foresti a nicofilové si jistě přijdou na své s Nicem Mullerem.


 
 

Reklama

__flashReplacement__