Charles Pic

Pic rezervním pilotem Lotusu

22. února 2014 v 19:27 | šárka
Z hor jsem již doma a tak se pokusím doplnit věci, které jsem za ten týden zameškala. Nejdůležitější novinkou pro mě je, že se Charles Pic stal rezervním pilotem Lotusu. Charles poslední dva roky patřil mezi mé nejoblíbenější piloty a já byla opravdu zvědavá co s ním bude letos.

Nakonec uplně bez práce neskončil a stal se alespoň záložním pilotem týmu Lotus. Kromě něho budou testovacími piloty u Lotusu i Nicolas Prost a Marco Sorensen, který v předchozích dvou letech jezdil za český tým Lotus ve FR 3.5.

Nového testovacího pilota představil i tým Williams. Bude jím brazilec Felipe Nasr, který v předchozích letech působil v GP2. Felipe bude s týmem pravidelně jezdit na závody a objevovat by se měl i ve volných trénincích.

V celém článku najdete Charlesovi fotky v jeho novém působišti. Moc mu to sluší, vypadá tak úžasně dospěle

Charles na návštěvě WSR

28. září 2013 v 22:33 | šárka
Fenomén bratří Piců (a jejich fyzioterapeuta Emiliena) bohužel u nás není tak populární jako v jiných zemích (což dokazuje i absolutní propadák Charlese v anketě na tomto blogu o nejoblíbenějšího pilota, když nedokázal postoupit ani z prvního kola). Ale pro nás, kdo máme toto trio rádi, dnes nastal velký den. Charles se totiž přijel podívat na domácí okruh Paul Ricard, kde podpořil svého mladšího bratra Arthura, závodícího zde v rámci série WSR.

Možná jste si všimli, že na závody WSR jezdím hodně často. Od Spa, které se jelo v květnu jsem nevynechala jediný závod. Až teď jsem poprvé zůstala doma. V opačném případě bych se na startovním roštu nehla od Arthurova vozu, vedle něhož Charles postával. (I když já se od něho vlastně nehýbám ani normálně).

Ale co se dá dělat, musím si vystačit jen se záběry v TV (naštěstí byli hodně dlouhé) a následujícími fotkami (společná je bohužel jen jedna).

A kdyby někoho z Vás zajímalo, jak si Pic mladší vede ve Formuli Renault 3.5. a zda má v nejbližší době šanci se dostat za svým bráškou do F1, asi Vás zklamu. Sice v první desítce dokáže jezdit celkem pravidelně, ale žádný vyjímečný talent to není. Stupně vítězů se mu letos podařilo získat pouze jednou a to na začátku sezony v Aragornu kde dojel třetí.

Charles ve Spa

25. srpna 2013 v 13:40 | šárka
Formel 1 2013, Belgien GP, Spa-Francorchamps, Charles Pic, Caterham F1 Team, Bild: Sutton

Charles a Renault Twizy Way

17. června 2013 v 22:55 | šárka

Rozhovor s Charlesem

16. června 2013 v 22:52 | šárka
Jak trávíš volný čas mimo závodní víkendy?
Většinu času se věnuju činnostem spojených s F1. Protože ačkoliv nejste na závodech, musíte trénovat, navštěvovat továrnu a s inženýry se připravovat na další závod a udělat debriefing toho předchozího. Pak tu jsou taky nějaké sponzorské akce, které zaberou hodně dnů. A pak máte nějaké volné dny, které strávíte doma.

Ano, ale co když jsi doma na odpočinku? Hraješ kulečník? Díváš se na filmy? Chodíš tancovat?
Rád trávím čas s rodinou a přáteli. Chodím do kina … Na party občas zajdu,ale během sezony moc ne.


Video rozhovor s Charlesem

24. dubna 2013 v 22:36 | šárka
Toto video jsem objevila díky Elis, druhé člence našeho dvoučleného Picova fanclubu.

A Charles je opravdu úžasný, díky němu bych byla schopná objetovat i oba piloty Marussie :D

Charles na prezentaci WSR

8. března 2013 v 23:30 | šárka
Když už jsme u toho WSR, kdyby někdo se mnou chtěl jet letos na nějaký závod, ať se ozve. Já jinak nikoho schánět nebudu :)

Charles na reklamní akci pro Renault

8. března 2013 v 23:26 | šárka

Charles a Arthur na sportovním soustředění

6. března 2013 v 23:41 | šárka
Byl tam s nimi i JEV a další francouzští piloti

Charles v Moskvě

23. února 2013 v 21:37 | šárka
Charles Pic a Kimi Raikkonen se dnes sešli na Race of stars v Moskvě. Proti sobě si i zazávodili. Myslím, že ti dva jsou vražedná kombinace :D

Pic v Barceloně

20. února 2013 v 23:55 | šárka
Dnes budou fotky jen Pica. Musím jít spát.

Charles má narozeniny !

15. února 2013 v 8:29 | šárka
Dnes slaví narozeniny další můj velký oblíbenec. A to Charles Pic. Je mu 23 let. Vše nejlepší v jeho karieře mu přát nebudu, jelikož každá příležitost kdy by ho Matussia dokázala porazit by pro mě byla úspěchem.

Caterham Unchained: Kapitola 1

8. února 2013 v 21:57 | šárka
Caterham bude letos pravidelně přinášet svůj vlog. Zde je první díl. Jeden vtipálek a jeden iceman. Ten tým bude stát za to. Jen připomínám, že Giendo a Charles jsou kamarádi z GP2.

Charlese také letos čeká první sezona s KERS, u Marussie se totiž takové vymoženosti nevedly.

Charles v Jerezu II.

8. února 2013 v 19:40 | šárka
Taková větší porce roztomilosti

Charles v Jerezu

5. února 2013 v 19:37 | šárka
Protože je první den testů, vytvářím jezdcům samostatné články. Ale zítra už bude galerie pohromadě v jednom

Fotky z prezentace Caterhamu

5. února 2013 v 12:21 | šárka
Formel 1 2013, Präsentationen, Charles Pic, Marussia F1 Team, Bild: Sutton

Další fotka Charelse u Caterhamu

9. ledna 2013 v 19:16 | šárka
U Charlese si na nový tým rychle zvykám. Už je to skoro, jako kdyby tam jezdil odjakživa, a přitom je jejich členem jen 8 dní. Stejně ale mám strašný strach, že se ze mě tuto sezonu stane fanynka Caterhamu :D

Charles

3. ledna 2013 v 21:16 | šárka
Nebudeme se chovat pubertálě a psát nějaký srdíčka protože to ani neumíme

Vánoční přání od Caterhamu

21. prosince 2012 v 21:25 | šárka
Většina týmů a jezdců si připravila nějaké to Vánoční přání, já sem za všechny dám tohle, protože se mi líbí nejvíc (hlavně ten konec s Charlesem tedy :D)

Bohužel mám obavy, že příští rok začnu Caterhamu fandim. Ale to přeci nejde, vždyť je to nepřítel!

Charles v továrně Caterhamu

19. prosince 2012 v 22:28 | šárka
Jednalo se o takový specifický vánoční večírek

Bratří Picové

16. prosince 2012 v 18:13 | šárka
Není moc časté vidět oba bráchy spolu:))) A snad nám Arthur nepije alkohol???

Charles na první návštěvě továrny Caterhamu

12. prosince 2012 v 20:00 | šárka

Pic v zelené

11. prosince 2012 v 22:03 | šárka
Tohle je pro mě dost velká událost, můj nejoblíbenější jezdec se ukázal v barvách nového týmu. Což sice nechápu, protože se to obvykle před 31.12. nesmí, ale Marussie je asi hodná. Zelená mu sice vůbec nesluší, ale jako vždy si určitě zvyknu, navíc věřím, že kombinéza bude lepší. Také už nějakou dobu uvažuju, že za rok v Monaku budu nevěrná dokonce i Marusssii a koupím si kšiltovku jejího úhlavního nepřítele Caterhamu, abych si jí od Pica mohla nechat podepsat, když se mi to nepovedlo letos.

Teď už by nám oba týmy také mohli ukázat, kdo obsadí jejich druhé sedačky...


Pic zdolal rekord

30. listopadu 2012 v 20:40 | šárka
Pic letos při závodech moc nezářil a byl děsně nudný, přesto se mu podařilo zdolat jeden rekord. On z něj sice radost asi mít nebude, ale já jsem ráda, ať je první v čem koliv. A být první ve špatných věcech je pro mě vždy trochu lepší než být první v těch dobrých.

A v čem byl Charles tedy vlastně nejlepší? Ve ztrácení pozic. Za sezonu byl totiž předjet 70 x ( o kolo zpátky se nepočítá). Což je historicky nejhorší výsledek. Do té doby byl držitelem rekordu Stefano Modena, ten byl roku 1989 předjet 68 x. A proč nebyl první nikdo z HRT? Třeba proto, že byli tak pomalí, že se za ně nikdo nedokázal propadnout, nebo tak často nedojížděli do cíle.

No vidíte, přeci jen je to pozitivní.

Tady pro zavzpomínání rozhodující předjetí z Brazílie, které Marussii připravilo o 10 milionů dolarů. Nezaujatě ale musím říct, že docela pěkný výkon od Vitalyje. Za to by si tu sedačku u Marusie zasloužil - a samozřejmě těch 10 milionů ztráty několikanásobně zaplatil.

Pic v roce 2013 za Caterham

23. listopadu 2012 v 14:34 | šárka
Druhá skvělá zpráva pro dnešní den je, že Charles Pic podepsal s Caterhamem víceletou smlouvu. Stal se tak první dvojkou Marussie (Virginu), která v F1 dokázala přežít jednu sezonu.

Z této zprávy mám snad ještě větší radost než z té předchozí. S Charlesem to vše letos nějak utelko, ani jsem si ho pořádně neužila. Tady konec prostě ještě nemohl být. Naštěstí vše dobře dopadlo a já mohu v rozvíjení své náklonosti k němu pokračovat další roky.

Druhý jezdec je zatím neznámí. Ale dnes v tréninku dostal šanci Giedo van den Garde. To může mít nějaký důvod...
 
 

Reklama

__flashReplacement__