Grand Prix

GP Číny: Závod + anketa

17. dubna 2016 v 10:23 | šárka
Abych pravdu řekla, z dnešního závodu jsem byla schopna sledovat jen špici pole.Co se dělo na dalších místech pro mě byl jeden velký chaos (ale samozřejmě v pozitivním slova smyslu, je dobře když se něco děje).

Už poněkud originální rozložení startovního roštu (Mercedes vpředu, Mercedes vzadu) dával tušit, že o akci nebude nouze. Nakonec akce bylo až moc.

Rosberg i Ricciardo odstartovali dobře, Daniel však byl přeci jen o něco lepší a ujal se vedení. Za nimi ale došlo ke kontakům. Daniil Kvyat a obě Ferrari se střetli. Kvyat z této kolize vyšel dobře a posunul se na třetí místo. Ferrari dopadli značně hůř, obě měli poškozené vozy a Kimi se navíc po vystčení z trati střetl s piloty na konci pole, konktně narazil do Nasra a ten do Lewise. I Lewis skončil bez předního křídla.

GP Číny: Kvalifikace

16. dubna 2016 v 10:33 | šárka
Chvíli to sice trvalo, ale konečně jsme se dočkali návratu starého formátu kvalifikace. Snad to tedy pro všechny stálo za to (ironie)

1. část

Na začátku první části to vypadalo, že se tradičně nic dít nebude. Ale po necelých třech minutách dostal Pascal Wehrlein na mokré trati smyk když, jen na pneumatikách do sucha. Poškodil vůz a zůstal stát na trati. Kvalifikace tak musela být pozastavena červenou vlajkou. Pascal nezvládl zajet žádný měřený čas.

Ale místo toho aby bylo vozům zase rychle umožněno vrátit se na trať, pořadatelé začali mokrá místa vysušovat! Opravdu by mě zajámalo, co je tohle za novou módu a zda za tím byla jen přehnaná čínská pečlivost nebo to byl příkaz od FIA.

Když se začalo znovu jezdit na trati jsme vůbec neviděli Lewise Hamiltona, jeho Mercedes totiž trápí problmy s motorem, takže nebyl schopen vyjet z garáže. Bude tak startovat z konce startovního roštu. Tedy i za Pascalem, jelikož má již z dřívějka penalizaci za výměnu převodovky.

GP Číny: Páteční tréninky

15. dubna 2016 v 6:31 | šárka
Budík jsem sice měla nařízený, nakonec jsem ale steně upřednostnila spánek. Na druhý trénik jdu pro změnu do práce. Už to zase začínám flákat :D

Přitom první trénink neměl o akci nouze. Nejdříve skončil ve smyku Massa kvuli defektu levého zadního kola, ale když se po výměně pneumatik dokáza na trať vrátit, dostal stejný defekt znovu! Skončil ve smyku a trénink musel být přerušen. A pak defekt levého zadního kola dostal i Magnussen. Nakonec se úkazalo, že tyto defekty spolu nijak nesouvisí. U Massy to bylo způsobeno kvuli nějakému problémů na voze, u Kevina úlomky na trati. Po jeho defetku byl trénink přerušen na hodně dlouhou dobu.

Oba dva piloti nezvládli zajet žádný měřený čas. Stejně jako Esteban Gutierrez, který měl problémy s elektronikou auta.

Nejrychlejším pilotem prvního tréninku byl Nico Rosberg. Ale ani jemu se nevyhnuly problémy, na konci tréninku ho postihl problém s motorem a jen stěží se dokázal vrátit do boxů.

Foto: Čtvrtek v Šanghaji

14. dubna 2016 v 22:15 | šárka
Ještě se ani nezačalo jezdit, a už víme, že Hamilton neodstartuje lépe než šestý. Dostane totiž penalizaci ztráty pěti míst na startovním roštu za výměnu převodovky. No alespoň máme o zábavu do závodu postaráno.Já jsem si jeho předešlé dvě stíhací jízdy docela užila.

Alonso zatím dostal povolení, že může závodit, ale po prvním volném tréninku se musí dostavit k lékařům, kteří rozhodnutí znovu přezkoumají. Nic tedy zatím nemá jisté

GP Bahrajnu: Kvalifikace

2. dubna 2016 v 21:05 | šárka
Ač protestovaly snad všechny strany, nový formát kvalifikace z Austrálie zůstal zachován i pro Bahrajn. Kvalifikace se účastnil i Kevin Magnussen, ale pro něho výsledek příliš důležitý nebyl, jelikož již od pátečních tréninků byl odsouzen ke startu z boxové uličky. A to kvůli tomu, že se nedostavil na technickou kontrolu, ke které byl po druhém tréninku povolán.

První část

Jako první tentokrát nevypadl nikdo z Manoru, ale Felipe Nasr. Rio Haryanto ale přišel na řadu hned jako druhý, opakovala se totiž u něj situace z minule, kdy místo aby se snažil o postup už stál v garáži. Kdežto jeho kolega Wehrlein bojoval a vyplatilo se. Snaha ale nepomohla Palmerovi a bude startovat třetí od zadu. Další vypadávající byl Magnussen ale u něho asi šlo jen o to se kvalifikovat. A pak dokonce vypadl i Sergio Pérez! Ericsson patřil mezi ty, kdo to vzdal a tak stejně jako jeho kolega skončil v první části. Největší hvězdou této části byl asi Pascal, ten zabojoval a zítra mu bude patřit šestnácté místo, přičemž dokázal porazit opravdu významné týmy.

Tato část kvalifikace se mi zdála nejvíce překvapivá. Je celkem šokující, že vypadly oba Saubery a Felipe navíc skončil úplně poslední. Ještě horší mi přijde vypadnutí Renaultu, který od Austrálie vypadal jako tým středu pole. Samozřejmě úplně nejdivnější je vypadnutí Péreze. Naopak 16. místo pro Pascala je úžasné. A ještě lépe si vedl Haas, který dokázal bez větších problémů postoupit s oběma piloty, vypadá to, že tento tým na konci pole opravdu jezdit nebude. Postoupit dokázal i Stoffel.


Foto: Pátek v Bahrajnu

1. dubna 2016 v 23:36 | šárka
Dnes konečně dorazila naše nová hvězda Stoffel Vadoorne. Jsem docela zvědavá, jak se zrovna on popere s přicházející slávou, podle prvních fotek je velmi nadšený :D A může mi někdo vysvětlit, proč má McLaren tak hnusné oblečení?

Stoffel Vandoorne, McLaren

GP Bahrajnu: Páteční tréninky

1. dubna 2016 v 18:44 | šárka
První trénink

První trénink jsem bohužel neviděla, takže jen stručně, a rozepíšu až ten druhý. Nejrychlejším pilotem se stal vítěz prvního závodu Nico Rosberg. Já se ale nejvíc těšila na to co předvede nováček Stoffel Vandoorne. Nic speciálního to ale nebylo. I Pascal s Manorem skončil před ním a Jenson byl o vteřetinu rychlejší, ale je to jen trénink. Tento trénink byl také úplně první pro Alfonsa Celise Jr., pilota F 3.5, který je pro letošek rezervním pilotem Force India, takže mu vůz musel půjčit jeho krajan Sergio Pérez.Foto: čtvrtek v Bahrajnu

31. března 2016 v 22:27 | šárka
Stoffel dnes v Bahrajnu ještě nebyl. Zpráva, že bude závodit ho totiž zastihla v Japonsku, kde teď testuje Super Formuli. Okamžitě tedy usedl do letadla a vydal se směr Bahrajn. To je také důvod, proč ještě nemáma žádná jeho vyjádření.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1

Foto: Rosbergovo vítězství

20. března 2016 v 14:12 | šárka
Mě se líbilo, jak dnes na sebe byli Lewis s Nicem zase hodní :) Je mi samozřejmě jasné, že to nebude trvat věčně, proto si to taky náležitě užívám


F1ladies v Austrálii

20. března 2016 v 13:58 | šárka
Přizním se, že mám občas problém rozeznat, která je Minttu a která Jensonova Brittny, nechám to na vaší fantazii.A přidávám i pár fotek z včerejšího článku, jinak by takhle galerie musela být prázdná :D

GP Austrálie: Vítězem Nico Rosberg + Anketa

20. března 2016 v 9:02 | šárka
Máme za sebou první závod sezóny, a že bude na co vzpomínat, hlavně když to nakonec všechno dobře dopadlo. Menší drama se odehrálo ještě před startem, na konci zahřívacího kola zůstal uprostřed startovního roštu stát Daniil Kvyat. Jezdci si tak museli zahřívací kolo zopakovat a pro ruského mladíka to znamenalo konec.

Samotný start také proběhl naprosto neočekávaně. Nejlépe odstartoval Vettel a ihned se ujal vedení, za něho se zařadil Kimi, Rosberg, Verstappen, Massa a Hamilton se propadl až na šesté místo! Magnussen nám předvedl ohňostroj a hned v prvním kole zamířil do boxů. Z předposledního místa skvěle odstrartoval i Wehrlein, který se posunul na 14. místo.

Hamilton se po chvíli dostal před Massu na páté místo. Ale tím prozatím skončil, na Maxe Verstappena už nestači.


Foto: Sobota v Melbourne

19. března 2016 v 14:38 | šárka

GP Austrálie: Kvalifikace

19. března 2016 v 8:41 | šárka
První část

Máme za sebou první letošní kvalifikaci a také první kvalifikaci nového formátu. To mělo za následek, že hned od první vteřiny kvalifikace jsme měli plnou trat. A první čekající ve frontě na rozsvícení zeleného světla nebyl Manor ale Lewis Hamilton.

V prvním kole hned udělal Nico rosberg chybu, Grosjean také a oba se ocitli na dně tabulky, ale tady byl čas ještě na jeden pokus a oba poskočili na bezpečná místa. V ohrožení se ocitl Pasca Wehrlein, ten navíc odjel jen jediné měřené kolo, nevyužil svůj další pokus a zamířil do boxů, kde vůz odstavil. Takže právě on se stal tím historicky prvním vypadávajícím. Ale stejně jako Pascal zůstal po prvním pokusu v garáží i Rio Haryanto, ten měl druhý nejhorší čas, to znamenal že vypadl hned po Pascalovi.


Proč je Lewis osamocen? Protože to ostatní už dávno vzdali!

Foto: Pátek v Melbourne

18. března 2016 v 8:43 | šárka

GP Austrálie: Druhý trénink

18. března 2016 v 8:11 | šárka
Zatímco v prvním tréninku byla hlavním problémem mokrá trať, na začátku druhého už hustě pršelo a na trati nebylo možno pozorovat ani toho osamělého jezdce, tak typického pro první trénink.

Po dvaceti minutách našel odvahu domácí hrdina Danniel Ricciardo a jako první se vypravil na mokrou trať. Po chvíli se k němu připojil i Nico Rosberg. Ten byl asi rád, jelikož jezdil v Danielově mokrém oparu, po jinak prázdné trati...Jako další našel odvahu Daniil Kvyat. Ale pak Rosberg ukázal, že vydat se na mokrou trať asi nebyl nejlepší nápad, dostal smysk, narazil do zdi a poškodil si přední křídlo. V tréninku již nebyl schopen pokračovat. Když se zase mohlo začít jezdit, na trať se vydal Alonso. Po 45 minitách se pak na trať vydal i zbytek pole a konečně se začalo něco dít.

Co nám řekly výsledky? Nejrychlejší byl opět Hamilton. Druhý nejlepší čas se podařilo zajet Nico Hulkenbergovi. Pěkné výsledky opět zopakoval Mclaren. Rosberg nedosal šanci zajet lepší čas kvuli poškození jeho vozu v úvodu.

Jsem opravdu zvědavá na zítřejší kvalifikaci. V první řadě doufám, že bude v TV vše dobře graficky vysvětleno, abych věděla o co jde. A za druhé mám podezřejní, že na mě největší dojem udělá pilot, který vypadne jako první. A ten že se pak stane mým největším favoritem, minimálně po zbytek víkendu. Tak schválně, kdo to bude!

GP Austrálie: První trénink

18. března 2016 v 4:09 | šárka
V prvním tréninku jsme si vozů na trati příliš neužili. Co se týče počasí, sezóna 2016 totiž nezačala v těch nelepších podmínkách. V pátek dopoledne piloty přivítala mokrá trať. Našlo se sice pár pilotů, které neodradila, třeba jako úplně první se na trati objevila Margherita Sebastiana Vettela, zapojil se i Mercedes, ale většina pilotů a týmů zůstávala v garáži. Až po půl hodině trať trochu oschla a na trati se objevil větší provoz. O 10 minut později se ale na chvíli znovu rozpršelo, což mělo za následek, že provoz opět ustal. Na trati osaměle kroužila jen černá bestie Jensona Buttona, kterého později vystřídal Alonso. Po hodině jsme se dočkali premierového výjezdů Hassu. Pak se o trochu rozruchu postaral (jak jinak než osamělý) Verstappen, který dostal na trati smyk, do ničeho však nenarazil a byl schopen pokračovat.

Čtvrt hodiny před koncem to konečně začalo a piloti vyjeli na trať, aby zajeli svůj nejrychlejší čas. Ale pak se opět vrátili do garáží. Mezitím nám Rio Haryanto stihl předvést první vyjetí z trati své kariéry. Největší problémy měl ale Daniel Ricciardo, jehož vůz chvíli před koncem uvízl v kačírku. Zde bych to ale možná viděla na technické problémy.

Z takový časů se toho příliš vyčíst nedá ale jen tak pro úplnost: Aby to nebyla nuda, nejrychlejším mužem tréninku se stal Lewis Hamilton. Ale hned za ním skončily oba Red Bully, druhý Daniel Kvyat a i přes problémy jako třetí Daniel Ricciardo. Pohodlně se do první desítky vešly i oba McLareny, ty skončily sedmý a osmý. Renault snad žádná tragédie nebude, jelikož Magnussen zajel desátý nejlepší čas a Palmer čtrnáctý. Sebastian Vettel nakonec sice nezajel žádný měřený čas, ale kol odjel dost, a to si myslím v těchto podmínkách stačí.

PS: "Banány" na trati vypadají opravdu dobře

FOTO: Čtvrtek v Melbourne

17. března 2016 v 8:06 | šárka
Dnešní druhý PR den byl spíš už jen o tiskovkách, autogramiádách a předsezónnním focení

FOTO: Středa v Melbourne

16. března 2016 v 11:17 | šárka
Máme za sebou první PR den letošní sezóny, někteří piloti ho strávili zábavnou formou , jiní v paddocku. Kluci od Sauberu navštívili Zoo, kde krmili klokany.

Marcus Ericsson, Sauber

Do Barcelony

6. května 2015 v 22:22 | šárka
Tak už došlo i na mě. Zítra mě čeká první den strávený přímo na okruhu v této sezóně. Jedu opět jako novinář GP2, a jak si všichni asi domyslíte, jedná se o Barcelonu. Tam budu v rámci víkednu Velké ceny Formule 1 úplně poprvé, ale jinak mi je tento okruh dobře známý z WSR.

Již zítra večer mě čeká koktejl party na zahájení sezóny GP2/GP3 přímo v paddocku. Mělo by to být jen něco menšího, ale doufám, že to bude první příležitost setkat se se všemi lidmi,na které se tak těším, a že jich je letos opravdu dost. Aktuálně mám ale spíš ze všeho hrůzu, nikam se mi nechce a ještě nemám zabaleno. Občas to cestování vážně nesnáším :D Mějte se tady hezky a užijte si závod F1, mě se na něm bude líbit hlavně to, v jaké společnosti ho budu sledovat :D

GP Bahrajnu

19. dubna 2015 v 20:22 | šárka
Z výsledků dnešního závodu jsem docela spokojena. I z toho Kimiho druhého místa, alespoň byla na stupních vítězů nějaká změna. Je mi líto Nica, ale na druhou stranu musím říct, že mě dnes po dlouhé době opět potěšil.

Na delš reportáže nemám čas, ty budou asi až o prázdninách :D

V anketě si opět zahlasujte pro jezdce dne.

F1 girls v Bahrajnu

19. dubna 2015 v 10:42 | šárka
Konečně do paddocku F1 zavítaly nějaké manželky pilotů. Tedy vlastně jen Jessica, která je na každém závodě, ale nově se letos ukázala i Gaby. Do galerie přidám i Carmen, protože ta je stejně nejlepší.

Kvalifikace GP Bahrajnu

18. dubna 2015 v 18:23 | šárka
Z první části kvalifikace nepostoupil Jenson Button, který kvuli problémům se svým vozem nedokázal zajet žádný měřený čas. Dále tradičně vypadli oba Manory a překvapivě i Kvyat s Red Bullem a Maldonado s Lotusem. Za úspěch se dá určitě považovat postoupení Fernanda Alonsa do druhé části kvalifikace.

V druhé části kvalifikace skončil Pérez, oba Saubery, Alonso, který si vybojoval čtrnácté místo na startu a Verstappen.

Pole position stejně jako v předchozích třech závodech získal Lewis Hamilton. Mezi Mercesedy se alespoň podařilo dostat Sebastianovi Vettelovi a Rosberg bude startovat až třetí. Pěknou kvalifikaci zalej Carlos Sainz, který odstartuje devátý.

Foto: čtvrtek v Bahrajnu

16. dubna 2015 v 22:47 | šárka
Dnes k tomu řeknu jen to, že mě děsí Lewisovo přátelství s Berniem

(L to R): Bernie Ecclestone, with Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1

Pozávodní tisková konference v Číně

12. dubna 2015 v 15:17 | šárka
To nejzajímavější ze závodu se opět odehrálo na tiskové konferenci. Nico Lewise obvinil, že jel moc pomalu a tak mu zkazil závod. Lewis na to odpověděl, že není jeho práce starat se o Nicův závod.

Já musím říct, že mě Nico už vážně štve a měl by se smířit s tím, že Lewis je ten lepší. Ale Nico má v poslední době ve zvyku jen brečet. Podle toho co Lewis tvrdí to schválně neudělal, a proč by měl brát ohledy na jiné vozy? Nico je navíc jeho největší soupeř v bitvě o titul, tak i kdyby ho brzil úmyslně, bylo by to naprosto v pořádku.

GP Číny 2015

12. dubna 2015 v 10:04 | šárka
Reportáž ze závodu opět psát nemohu,protože musím pokračovat v učení. V anketě si můžete zahlasovat o pilota dne, minule jí vyhrál Vettel

 
 

Reklama

__flashReplacement__