Grand Prix

Kvalifikace GP Číny

11. dubna 2015 v 11:07 | šárka
Mám strašně moc učení tak sem dám jen výsledky, největší radost mám z toho, že se Marcus Ericsson zase dostal do třetí části kvalifikace a oba dva Manory poprvé splnili kvalifiakční limit. Nico své porážky nese stále hůře, ale co se dá dělat, Lewis je prostě lepší.

Foto: Pátek v Číně

10. dubna 2015 v 23:51 | šárka
Dnes byl poněkud zvláštní den, přes cílovou rovinku se při druhém tréninku proběhl fanoušek a na tribuně jsme měli i svatbu. V prvním tréninku si za Lotus zajezdil Jolyon Palmer, takže jsme byli ochuzeni o pokračování jejich (neexistující) love story s Carmen Jorda. Jolyon napodobil jízdní styl svého velkého kamaráda Marcuse, když jen tak z ničeho nic na trati udělal hodiny, ale nezkušenému pilotovi jako je on může být odpuštěno.

Foto: Čtvrtek v Číně

10. dubna 2015 v 0:28 | šárka
Musím říct, že ten Lewisův účes je opravdu zajímavý ,když vezmeme v potaz, že je ve skutečnosti kudrnatý. Kdežto Sutil to s tím gelem vážně už přehání.

Před drivers parade

29. března 2015 v 18:55 | šárka
Docela zajímavá momentka, jak se letos rozvrhla v F1 přátelství. Mě nejvíc těší vidět bavit se Marcuse s Merhim. I když je to díky jejich společnému kamarádovi Sainzovi. Taky je na té první fotce vtipný Kimi, který se baví jen se svojí asistentkou. Ale nejhorší mi v tomto ohledu přijde Hamilton, ten si tam nakráčel se sluchátkama.

V Malajsii slaví Vettel první vítězství s Ferrari

29. března 2015 v 12:31 | šárka
Ani na druhý závod letošní sezóny jsme neměli startovní rošt kompletní, chyběl totiž Will Stevens s Manorem. Will již včera nenastoupil do kvalifikace kvůli potížím s palivovým systémem, a problém se jim nepodařilo vyřešit do dneška. Zato první start kariéry čekal druhého pilota Manoru Roberta Merhiho.

Po startu se na prvních třech místech nic nezměnilo, piloti se za sebou seřadili v pořadí Hamilton, Vettel, Rosberg. Marcus Ericsson se z devátého místa na startovním roštu posunul na místo osmé. Smůlu měl Kimi Raikkonen, kterému Felipe Nasr rozřízl pneumatiku a on se po její výměně zařadil na chvost pole.

Pak už jsme mohli vidět toho starého Marcuse, jak ho známe z loňska. Když se pokoušel přejet Nica Hulkenberga, šel moc pozdě na brzy, dostal se do hodin a závod pro něj z osmého místa skončil. Kvuli Marcusově vozu musel na trať safety car. Většina pilotů tak zajela do boxů, a to včetně obou Mercedesů. Sebastian Vettel však zůstal na trati a ujal se vedení. A to byl začátek dnešní podívané.


Foto: Sobota v Malajsii

28. března 2015 v 22:50 | šárka
Někde jsem četla jednu pravdivnou věc. V Austrálii si přeci Nico tak strašně přál aby je Ferrari dohnalo, zlepší se šou pro diváky atd. teď se tak stalo a Nico je nespokojen

Jensonův knír začíná být vážně už trochu přehnaný. A Carmen si kupodivu dokázala vzít ještě kratší kraťasy než včera (ale já jsem jí předloni v Maďarsku viděla kupodivu ještě v kratších...). Letos máme zatím v paddocku docela nedostatek F1 ladies, v Malajsii je jen Jessica.

I v Malajsii získal pole position Hamilton

28. března 2015 v 12:01 | šárka
Q1

První část kvalifikace v Malajsii začala na suchu, ale v dálce už se pěkně blýskalo. Svojí první kvalifikaci letošní sezóny si odbyl Manor, ale příliš se mu nedařilo. Ani jeden vůz se totiž nekvalifikoval. Will Stevens nevyjel na trať vůbec a Roberto Merhi nesplnil kvalifikační limit. Podle předpokladů nepostoupil ani jeden McLaren, jejich ztráta v porovnání s Manorem není ale zase tak hrozná. Posledním nepostupujícím se stal Felipe Nasr. Zato se velmi dařilo jeho kolegovi Marcusovi Ericssonovi, ten se vůbec poprvé ve své kariéře dostal do Q2 a to rovnou ze šestého místa.

Foto: Pátek v Malajsii

27. března 2015 v 18:43 | šárka
Dnes poprvé na trať vyjely vozy Manoru. A ztráta nebyla tak hrozná jak jsem si myslela, Merhi v obou tréninkách ztratil na nejlepšího 7,5 sekundy a Stevens nejdříve 6,5 sekundy a pak necelých 6 sekund.

Marcus Ericsson, Sauber F1 Team

FOTO: čtvrtek v Malajsii

26. března 2015 v 11:06 | šárka
Po osmy letech vidíme v paddocku Alonsa opět v barvách McLarenu. Dnes byl pozván na tiskovou konferenci, kde se rozebírala i jeho nehoda. Vyvrátil ztrátu paměti, to že se probudil v roce 1995 aiže po probuzení mluvil italsky. Také podle něho není možné, aby nehoda byla příčinou silného větru. Co se ale přesně stalo jsme se stejně nedozvěděli.

U Manoru už musí tento víkend vyjet na trať. Dostali varování od FIA, ta je po Austrálii nevyšetřovala, protože neporušila sportovní pravidla,ale teď by jim to už znovu neprošlo.

Lewis má zajímavý přívěšek, když už musí mít swag, tak alespoň že na to jde stylově.Nico ten na to zase jde intelektuálně a jak porazit Lewise se snaží vyčíst z knih. U Nica na ruce si také můžete všimnout černé pásky, ta je na vyjádření smutku ohledně nehody Germanwings.

Jistě si pamatujete, jak Nico Rosberg pozval po závodě v Austrálii Sebastiana Vettela na briefing Mercedesu po pátečním tréninku. Nakonec z toho ale nic nebude. Prý mu to zakázalo Ferrari, to tvrdí sice že ne, ale Seb má prý po tréninkách své práce dost. Seb k tomu uvedl, že by se stejně nejednalo o tradiční setkání, a byla by to jen šou, takže raději bude pracovat se svým týmem.

Vtipkování na tiskové konferenci v Austrálii

16. března 2015 v 9:51 | šárka
Nico Rosberg a Sebastian Vettel se včera na pozávodní tiskové konferenci trochu pošťuchovali:

Nejdříve se řešil náskok Mercedesu na ostatní soupeře. Vettel byl překvapený výrokem Nica Rosberga, který doufal, že je Ferrari dožene.

Vettel: "To si opravdu přeješ? Vážně? Skončili jste 30 sekud před námi a ty doufáš, že budeme blíž? Takže doufáš, že zpomalíte? Tohle vážně tvrdíš?

Rosberg: "Doufám v to, že s námi budete schopni soutěžit. Protože je to důležité pro sport a pro fanoušky. A já myslím na show. Chci aby se lidé u televizních obrazovek i přímo na závodech bavili. Jestli se trochu přiblížíte bude to zajímavé pro všechny"

Závod v Austrálii ovládl Hamilton + anketa

15. března 2015 v 8:50 | šárka
Pro dnešek to spíše vypadalo, že se piloti rozhodli sledovat závod z boxové zdi než se ho sami účastnit. Nejdříve jsme tu měli neúčast Manoru, který za víkend ani jednou nevyjel z garáže. Dále nenastoupil Valtteri Bottas, kterému lékaři kvůli problémům se zády start nedoporučili.

Další odpadlíky jsme měli dokonce i při nájezdu na start. Vypadl Kevin Magnussen, pravděpodobně kvůli problémům s motorem. A já tak přišla o očekávaný souboj mezi ním a Ericssonem na chvostu pole. Jen doufám, že tohle nebyla Kevinova poslední ne/účast ve Velké ceně a že se nejpozději za rok dočkáme jeho velkého návratu. Že vypadl McLaren nebylo možná tak překvapující, ale on na startovní rošt nedokázal dojet ani Daniil Kvyat, který měl svojí premiéru s Red Bullem. Jeho zastavil problém s převodovkou.

Foto: Sobota v Melbourne

14. března 2015 v 14:02 | šárka
Bohužel máme dalšího pilota, jehož start je ohrožen. Valtteriho Bottase trápí bolesti zad a odjel do nemocnice. Zda bude moci startovat rozhodnou lékaři zítra čtyři hodiny před závodem.

Manorem se začali zabývat sportovní komisaři. Vyžádali si po nich písemné vysvětlení, proč se nezúčastnil kvalifikace.

Já jsem si dodatečně uvědomila, že zítra spolu svedou souboj dva mí oblíbení blonďácci. Marcus Ericsson a za ním stojící Kevin Magnussen. Hned se těším o něco víc :D

Marcus Ericsson, Sauber F1 Team

První pole position sezóny patří Hamiltonovi

14. března 2015 v 8:44 | šárka
Q1

Máme za sebou první kvalifikaci, ale vezměme to od konce. Za tu dobu co F1 sleduji, jsme tu už měli pár týmů, které se zachraňovali na poslední chvíli a auto nestihli nasadit ani do tréninků, natož do testů. Ale u Manoru je to poprvé, co jsem viděla, že tým nenastoupil ani do kvalifikace. Jestli opravdu nemají software, tak je mi jich vážně líto, protože tohle všechno museli absolvovat i když věděli, že stejně z garáže vyjet nemohou. Ale zase chápu, že k splnění pravidel to stačí.

Absence Manoru znamenala, že z Q1 vypadnou pouze tři piloti. Ani to však Marcusovi Ericssonovi nestačilo, aby poprvé v životě dokázal z první části kvalifikace postoupit. Ale úplně nejhorší, a to i než všechny malé týmy, antitalenti a nováčci, byl McLaren s oběma piloty v pořadí Button, Magnussen. Po Manoru je to další tým, kterého lituju, vždyť zítra budou startovat z míst, které vždy pařili Caterhamu a Marussii.


Fotky: Pátek v Melbourne

13. března 2015 v 23:17 | šárka
Bohužel už nastala ta situace kdy kvůli práci a škole nestíhám přidávat novinky na blog. Takže Vás tu nemohu informovat o tom co se v F1 děje, včetně kauz kolem Sauberu nebo Manoru. Ale na zítra se strašně moc těším, mám ráda tyhle ranní kvalifikace, kdy nemusím čekat celý den, jen se stačí probudit a zapnout si počítač. Já bych zítra pole position nejvíce přála Rosbergovi, myslím že on nakonec bude můj největší favorit v boji o titul na sezónu 2015.

První a druhý trénink GP Austrálie

13. března 2015 v 8:21 | šárka
První trénink

První trénink GP Austrálie byl zajímavý hlavně tím, že do něho vůbec nevyjeli vozy Sauberu a Manoru. Sauber svůj důvod setrvání v garáži neprozdradil, ale na vinně byly zcela jistě jeho soudní problémy kvuli van der Gardemu. Manor pracoval na autě a nadále se prezentuje tak, že v závodě nastoupí. Stále se ale objevují spekulace, že Manor nemá ve svých počítačích vůbec nainstalovaný software, a někteří lidé z toho i odvozují, že je to všechno jeden velký podvod a majitel chce jen získat peníze, které týmu patří za loňské deváté místo v poháru konskturkétů.

Prvnímu tréninku vévodili piloti Mercedesu, přičemž rychlejší by Nico Rosberg. Naopak McLareny toho opět moc nezajeli a patřili k nejpomalejším. Trénink probíhal poklidně a kromě pár malých výletů mimo trať se tam nic dramatického nestalo.

První fotky Manoru

12. března 2015 v 12:07 | šárka
Dost zvláštní auto. Strašně bych jim přála, aby se zvládli kvalifikovat. A co si to Merhi vybral za číslo? Horší to snad už být nemohlo. Will bude závodit s číslem 28

Foto:čtvrtek v Melbourne

12. března 2015 v 10:57 | šárka
Dnes už máme v paddocku F1 všechny týmy. Já včera postrádala hlavně Lewise a kluky ze Sauberu. I když kdoví jak s těma to bude. Také je na cestě Carmen Jorda, to bude zase něco pro fotografy.

FOTO: Středa v Melbourne II.

11. března 2015 v 22:26 | šárka
Romain Grosjean v rámci PR akce navštívil nejrychlejšího koně světa jménem Lankan Rupee. Aby Lotus zabránil spekulacím (a taky protože chtěl být vtipý), dopředu oznámil, že Lankan na oplátku Romaina na závody navštívit nepůjde.

Romain Grosjean, Lotus F1 Team, meets Lankan Rupee, the world's fastest horse, and jockey Damien Oliver

FOTO: Středa v Melbourne

11. března 2015 v 11:14 | šárka
Tak už nám to začalo, a změnilo se dost věcí. Třeba Seb má nový účes, takový co teď nosí každý.A řekla bych, že mu moc nesluší..

Amber Lounge v Abu Dhabi

29. listopadu 2014 v 14:57 | šárka
Ještě nějaké fotky z Amber Lounge After Party v Abu Dhabi. Lewis se tam sice objevil jen na půl hodiny, zato nechyběla spousta dalších pilotů F1 jako Marcus Ericsson, Daniel Ricciardo, Jean Eric Vergne nebo Nico Hulkenberg.

Foto: F1 girls v Abu Dhabi

22. listopadu 2014 v 21:15 | šárka

Vítězem kvalifikace v Abu Dhabi Rosberg

22. listopadu 2014 v 17:55 | šárka
Dnešní kvalifikace v Abu Dhabi se opět odehrála bez větších překvapení. O pole position se spolu jako vždy utkali piloti Mercedesu, a vyhrál Rosberg. Takže vše nasvědčuje tomu pro zítřek nejnudnějšímu scénáři - Rosberg vyhraje, Lewis dojede druhý a získá titul.


Ale aspoň se oba usmívají, to letos moc často k vidění nebylo


Já doufám, že zítra budu ono finále sledovat na F1 srazu, pořádaném Tomášem Richterem. Takže se tam snad s některými z vás uvidím!

Foto: Pátek v Abu Dhabi

21. listopadu 2014 v 21:13 | šárka
Po dlouhé době zase nějaké fotky...A jak si vedly nové tváře? Esteban Ocon skončil v prvním tréninku 16., ale byl pouze o pozici horší než jeho kolega Pastor Maldonado. Ztratil na něj 3,5 desetin sekundy. Lotus byl s Estebanovým výkonem spokojen, poskytl jim všechno co od něho potřebovali, a tým věří, že Esteban představuje velký talent pro budoucnost.

Pro Willa Stevense byl jeho první den v F1 obtížný. V prvním tréninku ho trápily technické problémy, proto zvládl odjet jen pár kol a skončil se ztrátou více než 3 sekundy na Kamuie Kobayashiho. V druhém tréninku se již cítil lépe a jeho ztráta na týmového kolegu činila již jen 1,5 sekundy.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1

Kvalifikace GP Singapuru

20. září 2014 v 16:50 | šárka
Po dlouhé době jsem zase zpět. Jak jsem už několikrát psala, hlavním důvodem mé nepřítomnosti je má častá osobní účast na závodech, což jistě uznáte, že je lepší než psát blog. U mě se jedná o závody WSR a GP2 takže to vede k tomu, že mě přestává bavit i sledovat samotné dění kolem F1, stejně jsou to poslední dobou jen samé špatné a smutné zprávy.

Z podobného důvodu mě nijak nezaujala ani dnešní kvalifikace, prostě stejná jako vždycky. Marcus poslední, Mercedesy první

Závod

24. srpna 2014 v 21:39 | šárka
Jen vám chci říct, že tu k dnešnímu závodu žádnnou mojí reportáž nečekejte, protože jsem opravdu neměla energii něco sepsat. Ale závod to byl vážně super. To co se teď děje v Mercedesu se ani nepokouším zjišťovat, já takové situace opravdu nerada.
 
 

Reklama

__flashReplacement__