Grand Prix

Kvalifikace GP Belgie

23. srpna 2014 v 15:06 | šárka
Půl hodiny před začátkem kvalifikace se nad okruhem ve Spa spustil déšť, na samotnou kvalifikaci sice ustal, přesto byla odjeta na mokru. Piloti se s vodou na trati ale vypořádali celkem dobře. V první části udělal hodiny jen Maldonado, na tom ale není nic překvapivého, a odstoupil Esteban Gutierrez, ale kvůli technických problémům, do další části kvalifikace tak nedokázal postoupit. Nepostoupili ani Caterhamy, na tom není sice nic překvapivého, překvapivé ale je, v jakém to bylo pořadí. Absolutně nezkušený Lotterer nadělil Ericssonovi skoro sekundu, a to pro svůj debut měl opravdu těžké podmínky, složitou trať jako je Spa a ještě k tomu na vodě. Nepostoupil ani Max Chilton, ale naopak své kvality opět ukázal jeho týmový kolega Jules Bianchi, který se do Q2 pohodlně probojoval, a to letos už potřetí. Postoupit nedokázal ani Nico Hulkenberg a Pastor Maldonado.

Foto: pátek ve Spa

23. srpna 2014 v 10:44 | šárka
Oznámení Rossimu, že v neděli nepojede přišlo přesně jak jsem se obávala. Dozvěděl se to až po FP1. Takže zatímco celý svět to už věděl, on seděl v autě a snažil se ze sebe dostat to nejlepší s chybnou myšlenku, že je z něj pilot F1. A Lottereer se myslím včera předvedl docela hezky. Jako uplně nezkušený pilot v prvním tréninku porazil Marcuse. Jsem na něj opravdu zvědavá v kvalifikaci.

Foto: Čtvrtek ve Spa

21. srpna 2014 v 21:21 | šárka
Ve Spa jsou přítomni i Max Chiton, Kamui Kobayashi a Max Vertappen. Caterham má nový nos, Daniel přijal kyblíkovou výzvu, Marcus Ericsson je luxusně opálený, Lewis si nechal vytetovat své startovní číslo za ucho, no prostě samé úžasné novinky po létě.


GP BELGIO, 24.07.2014- Autograph session, Lewis Hamilton (GBR) Mercedes AMG F1 W05 e Nico Rosberg (GER) Mercedes AMG F1 W05

Foto: Pátek v Německu

18. července 2014 v 22:06 | šárka

Foto: Čtvrtek v Německu

17. července 2014 v 21:36 | šárka

Kvalifikace GP Británie

5. července 2014 v 17:45 | šárka
Dnešní kvalifikace byla v mnoha ohledech velmi překvapující, a to hned od první části, která se odjela na mokru. Postoupit nezvládli Ferrari ani Williamsy, naopak zazářili Marussie, které v jednu chvíli dokonce byli na vrcholku průběžné klasifikace, a z předních pozic také dokázali postoupit. Jejich soupeř Caterham naopak uplně propadl. Že nedokázal postoupit není nic divného, oni ale ani nezajeli časy, s kterými by se dokázali kvalifikovat do závodu. Obzvlášť u Marcuse začínám docházet k závěru, že na Formuli 1 nemá. Já toho v posledních měsících z F1 moc neviděla, ale vždy když se dívám tak vyvede nějakou hloupou chybu, ať už jde o závod, kvalifikaci, či trénink.

Z druhé části kvalifikace již Marussie postoupit nedokázali, ale ostudu si tam určitě neudělali. Jules získal 12. místo a Max 13. místo. Bohužel musel ráno měnit převodovku, takže na startu několik míst ztratí.

Ve třetí části kvalifikace se strhl napínavý souboj o pole position. V posledních vteřinách byl dokonce ve vedení Hulkenberg i Vettel. Pak ale pro sebe první startovní pozici získal Nico Rosberg a Lewis Hamilton skončil až šestý.

Jak jsem zde dlouho nebyla, tak ani asi nevíte komu v boji o titul fandím. Já jsem už mnoho let fanynkou Nica Rosberga a Lewise Hamiltona. Takže mi tato situace naprosto vyhovuje, a budu šťastná ať získá titul kdokoliv z nich. Titul však více přeji Nicovi, a to ne proto, že bych proti Lewisovi něco měla, ale Lewis prostě už jeden titul má.

Vítězem GP Číny Lewis Hamilton + Anketa

20. dubna 2014 v 23:48 | šárka
Jak vidíte, tento víkend je pro mě vážně kritický, k reportáži ze závodu se dostávám až teď. Ale proti původním předpokladům jsem alespoň viděla většinu závodu.

Řekla bych, že na dnešním závodě byl nejzajímavější start. Lewis Hamilton sice všem bezpečně ujel, zato druhý startující Daniel Ricciardo se propadl až na čtvrté místo, na druhé místo se pak dostal jeho kolega Sebastian Vettel a na třetí místo se zařadil Fernando Alonso. Došlo také k několika kontaktům, nejdříve Alonsa s Massou, což Alonso přežil bez úhony, ale Felipe se propadl startovním polem, a pak se střetla dvojice Rosberg a Bottas, což vedlo k propadu druhého Mercedesu až na sedmé místo a k začátku jeho smolného závodu.


Vítězem kvalifikace GP Číny Lewis Hamilton

19. dubna 2014 v 19:19 | šárka
Dnešní kvalifikace se odjela celá na mokru. Nastoupilo do ní však pouze 21 vozů. Maldonadovi totiž mechanici nedokázali dát auto dohromady po páteční havárii. Do závodu však vpuštěn bude. Z první části kvalifikace tradičně nepostoupili piloti Caterhamu a Marussie a s nimi Esteban Guttierez. V Q2 překvapil nepostup obou McLarenů a Kimi Raikkonena. Naopak do první části dokázal postoupit Romain Grosjean. Pole position si pak bezkonkurenčně vybojoval Lewis Hamilton. Druhý Mercedes Nica Rosberga však skončil až čtvrtý. Mezi ně se podařilo dostat oběma Red Bullům. Přičemž tím lepším byl Daniel Ricciardo.

Foto: čtvrtek a pátek v Šanghaji

18. dubna 2014 v 23:30 | šárka
Bohužel tento týden mám opět mnoho učení, tak GP Číny zatím uplně vypouštím. Obávám se, že se nebudu moci dívat ani na závod. Jelikož v neděli do 12:00 v poledne odezvdávám seminárku, takže ten z vás kdo to zná ví, že v době závodu pro mne bude nejvíc práce...

Formel 1 2014, China GP, Shanghai, Max Chilton, Marussia, Bild: Sutton

Vítězem GP Bahrajnu Lewis Hamilton + Anketa

6. dubna 2014 v 23:36 | šárka
Na závod jsme se byli dívat s několika lidmi z naší komunity v F1 baru, proto místo reportáže přináším spíše jen takové kratší ohlédnutí. Moc se mi líbí, že jsme letos svědky tak častých bojů týmových kolegů. A co víc, týmy jim spolu opravdu bojovat dovolí (stačilo jedno vzepření se od Felipeho, a na týmovou režii zapomněl snad i Williams)

Kvalifikace GP Bahrajnu

5. dubna 2014 v 21:47 | šárka
Tento víkend se bohužel musím učit, takže se F1 moc nevěnuji a i kvalifikaci jsem viděla jen po kouskách. Stejně se mi ale nezdála moc zajímavá.

Z první části tradičně nedokázala postoupit čtveřice pilotů Marussie a Caterhamu. K nim se připojil Sutil a Maldonado. V druhé části kvalifiakce byl asi nejvýznamější moment nepostoupení Sebastiana Vettela, dále kromě něho narozdíl od minulých závodů nedokázalo poustoupit třeba ani jedno Toro Rosso.

Ve třetí části kvalifikace si pak pole position vybojoval Nico Rosberg, což je aktuálně vedoucí pilot průběžného pořadí. V první řadě ho doplní jeho kolega Lewis Hamilton. Třetí v kvalifiaci skončil Daniel Ricciardo, ale ten má bohužel tu nespravedlivou penalizaci z minulého závoudu, a na startovním roštu tak ztratí deset míst.

Vítězem GP Malajsie Lewis Hamilton

30. března 2014 v 16:28 | šárka
Dnešní závod patřil Mercedesům. Lewis Hamilton si svou první startovní pozici dokázal obhájit a vedl od začátku do cíle. Na startu se třetímu startujícímu Rosbergovi podařilo předjet druhého Vettela a zařadil se za svého týmového kolegu, kde také zůstal do konce závodu. Vettela dokázal po startu předjet i Ricciardo, ale Seb si ve čtvrtém kole vzal svou pozici zpět. Do závodu vůbec neodstartoval Sergio Pérez, který měl startovat alespoň z boxové uličky, nakonec ale jeho tým nezvládl ani to.

Kvalifikace GP Malajsie

29. března 2014 v 13:04 | šárka
Malajsie byla vždy charakteristická večerními tropickými lijáky. Jednoho dne ale napadlo Bernieho přesunou kvalifikaci i závod přesně do tohoto času, aby se evropští diváci mohli vyspat. Takže dnes ani nikoho nepřekvapilo, že se kvalifikace kvůli silnému dešti musela stále odkládat. Věřím, že na planetě jsou místa, kde lidi pohled na déšť v TV může lidi bavit, protože ho samy neznají.My však mezi takové státy nepatříme, proto nám nezbylo nic jiného než se patřičně nudit, dokonce už ani ten Bianchi nemává na kameru tak krásně jako to bylo za časů, kdy byl pilot pouze testovací.

Foto: Pátek v Sepangu

29. března 2014 v 0:27 | šárka
Myslím, že hodně pilotů letos nosí povedené kšiltovky. Ale ta Caterhamu opravdu sluší oběma pilotům, jako správná fanynka Marussie si letos nejspíš taky jednu pořídím (a před Marcusem jí samozřejmě budu pečlivě skrývat)

Jinak tato galerie je spíš určena pro mě s mými oblíbenci. Zajímavé fotky máte o galerii níže ze čtvrtka, v pátek zádné pěkné nebyly, ale bez těchto bych prostě nedokázala žít

Formel 1 2014, Malaysia GP, Sepang, Marcus Ericsson, Caterham, Bild: Sutton

Foto: Čtvrtek v Sepangu

28. března 2014 v 22:17 | šárka
Fotky ze čtvrtka přináším až dnes jelikož tento víkend bohužel patří k těm, kdy na F1 moc času nemám.

Překvapuje mě, že letos má tolik fotek Charles Pic, v tohle směru je to snad lepší než za jeho působení u Marussie a Caterhamu. Na fotkách mě zaujali třeba Alonsovi oholené nohy (ne žeby to byla novinka, ale dívá se na ně dobře pořát) a Rosbergův chlapácký náramek (je sice od Thomas Sabo ale stejně)... A pochvala pro Hulkenberga, že si sám drží deštník!)

Formel 1 2014, Malaysia GP, Sepang, Kevin Magnussen, McLaren, Bild: Sutton

Foto: Neděle v Melbourne

16. března 2014 v 23:04 | šárka
Přidala jsem i Daniela, i když už to není pravda

Vítězem GP Austrálie Nico Rosberg (+anketa)

16. března 2014 v 10:13 | šárka
První závod sezóny máme za sebou, a musím říct, že z mého pohledu byl naprosto fantastický. Na stupních vítězů skončili mí tři oblíbenci, a já ani nedokážu říct, z kterého mám větší radost.

Ale začátek závodu pro mé favority tak optimisticky nevypadal. Marussia se ani nedokázala odlepit ze startovního roštu. Nejdříve Chilton neodstartoval do zaváděcího kola, a pak se kvuli Bianchimu musel start odložit ještě o jedno kolo. Poté to už ale bylo jenom lepší. Rosberg předvedl vynikající start a ze třetího místa se dokázal propracovat na první. Druhý se udržel Daniel a na třetí místo poskočil Kevin Magnussen.


Foto: Sobota v Melbourne

15. března 2014 v 18:58 | šárka
Aby první trojci tvořili pouze moji oblíbení piloti, to se mi snad ještě nestalo. Snad tedy zítra někdo z nich vyhraje!

Formel 1 2014, Australien GP, Melbourne, Lewis Hamilton, Mercedes AMG, Bild: Sutton

F1 girls v Melbourne

15. března 2014 v 17:39 | šárka
Z holek byly zatím v Melbourne k vydění Emilia, Jessica, Jennifer, Vivian a Vergneho Petra. Věřím, že je tam i Ricciardova Jemma, ale fotografům asi ještě chvíli potrvá než si jí začnou všímat.

Kvalifikace GP Austrálie

15. března 2014 v 9:35 | šárka
První kvalifikace letošní sezóny je za námi. A musím říct, že byla extrémně zajímavá. Spousta vítězů i poražených. Vezměme to od začátku:

Q1 - Pět minut před koncem první části kvalifikace začalo pršet. Ale to už všichni piloti (až na jednoho) měli své časy zajety, tak bych řekla, že déšť tuto část příliš neovlivnil. Jako nejvíce katastrofální tým se předvedl Lotus. Grosjean se kvalifikoval jako poslední, s velkou ztrátou dokonce i na Ericssona. Maldonado nedokázal zajet měřené kolo vůbec žádné. Zato se pro dnešní kvalifikaci podařilo dát auto dohromady Caterhamu, včera neodjeli jediné měřené kolo, a dnes dokázal Kamui postoupit dokonce do Q2! Marcus se kvalifikoval dvacátý, ale s tím se muselo počítat. Na devatenáctém místě skončil Esteban. Což mě trochu mrzí, ve své nepostupové řadě pokračuje od loňska, a já si myslela, že letos by to už mohlo být dobré. Ale je možné, že zrovna u něj výsledek deštěm ovlivněn byl. Také se jako jediný na mokré trati snažil vylepšit svojí pozici. Poslední dvě nepostupová místa pak patřila Marussii. Překvapivé ale je, že lepší místo si vybojoval Chilton! Dokázal se kvalifikovat 17. A byl z toho "very happy" Velká pochvala pro něj.


Marussie díváky pobavila svými Wallpapery na notebookách. Má tam totiž Ferrari

Foto: Pátek v Austrálii

14. března 2014 v 20:00 | šárka
Jestli se Vám zdá, že je v galerii až moc fotek jednoho protivného švédského xichtu obličeje, tak se omlouvám, ale snažte se mě pochopit :D Zároveň mě též fascinují fotky této osoby v autě, protože vidět ji na trati byl dnes opravdu zázrak (taky že je ta fotka pouze jedna)

Druhý trénink GP Austrálie

14. března 2014 v 8:19 | šárka
Neodolala jsem a do školy jsem nakonec nešla. Druhý trénink byl o něco klidnější než první. Lewis si po katastrofě z FP1 spravil chuť a druhý trénink rovnou vyhrál. Caterhamy na tom byli bohužel pořád stejně špatně. Opět zvládli jediné kolo. Ale Marcus už se směje, vypadá to, že se začíná smiřova s osudem. Chilton si napravil reputaci a druhý trénink dokončil už jen se ztrátou 5 sekund. A myslím, že Marussia s Caterhamem budou mít nového soupeře, a ten se jmenuje Lotus. V Austrálii mají taky moc pěkný štěrk, dost aut v něm končí, myslím, že si s ním ještě užijeme dost legrace. A překvapuje mě, jak jsou lidi teď celý pryč, že Red Bullu se přeci jen daří. Oni se nikdy nepoučí a nepřestanou z testů vyvozovat předčasné závěry, stejně jako z tréninků. Na hodnocení skutečného rozložení sil si počkám až na neděli.

První trénink GP Austrálie

14. března 2014 v 4:16 | šárka
Nejdříve bych se vyjádřila ke zvuku, je sice možná pěkný, ale rozhodně ne pro vozy F1 :( Na úplné posouzení si ale asi bude třeba počkat, až to člověk uslyší na živo. K průběhu tréninku: Jeden z hlavních favoritů Lewis Hamilton v Mercedesu dokázal ujet asi tak půl kola, pak se pro technické problémy zastavil uprostřed trati a po zbytek tréninku si nezajezdil. Můj největší favorit Marcus Ericsson odjel jedno instalační neměřené kolo, a pro technické prolbémy musel taky skončit. V půlce tréninku už po garáži chodil převlečený do týmového oblečení. Myslím, že takhle si svůj první trénink nepředstavoval. Jeho týmový kolega Kobayashi na tom byl uplně stejně. Ale nejlepší byl jednoznačně Chilton (v tom opačném slova smyslu), ten na prvního Alonsa zaznamenal ztrátu větší než 15 sekund. Jeho pomalost se pořád lepší a lepší (Bianchi měl ztrátu "jen" 9 sekund)

Ale pak jsou tu i tací kterým se dařilo. A to Ferrari, Williams, Red Bull (Daniel byl rychlejší než Vettel) či Nico Rosberg. První trénink mě vážně bavil, a chtěla bych se dívat i na druhý, ale kvuli škole to nejde :( Vstávám už za hodinu!!!!!!!


Foto: čtvrtek v Melbourne

13. března 2014 v 21:38 | šárka
Tak za pár hodin nám to už začíná. Na první trénink ve 2:30 jsem rozhodnutá se koukat, i když mám v pátek školu. Bohužel druhý v 6:30 už stíhat nebudu, jelikož to už budu na cestě do školy.

Z novinek zítra uvidíme McLaren v novém zbarvení. Jde však jen o design pro GP Austrálie, prostřednictvím kterého slaví 20 let spolupráce s Mobil 1. Měli by být více do šediva. Caterham pak změnil barvu špičky svého nosu, a hned nevypadá tak zrůdně. Jsem hodně zvědavá co zítra uvidíme a uslyšíme.

Formel 1 2014, Australien GP, Melbourne, Kevin Magnussen, McLaren, Bild: Sutton

Foto: Středa v Melbourne

12. března 2014 v 19:40 | šárka
Mám tu pro vás první galerii z letošní sezony. I když letos již nebudu přídávat tolik fotek jako v budoucnu. Dnes proběhl první PR den, ale proti minulosti se moc zajímavých akcí nedělo.

A mé poznatky k fotkám? Musím říct, že se mi líbí týmové oblečení Mclarenu (i když Kevina dělá starší), je to skoro jako návrat do dob, kdy tým ještě sponzoroval West a jezdil za ně Mika. Kimi zpátky v červené vypadá jako kdyby nikdy neodešel, zato Felipe v nových barvách Williamsu uplně prokoukl. A nemůžu si pomoct, ale dvojice Sauberu se mi k sobě vůbec nehodí

Formel 1 2014, Australien GP, Melbourne, Daniel Ricciardo, Red Bull, Bild: Red Bull

 
 

Reklama

__flashReplacement__