Grand Prix

GP Španělska

12. května 2013 v 15:46 | šárka
Jelikož jsem fandila Mercedesu, asi si umíte představit, jak mě dnešní závod bavil. I když jsem byla na Nica pyšná, protože se ze začátku na čele držel docela dlouho. Ta část, kdy ho předjeli čtyři soupeři po sobě pak už tak veselá nebyla.

A jelikož nefandím Alonsovi, Massovi, Vettelovi a Raikkonenovi, tak mě zbytek závodu nezajímal. Stejně se v něm nedalo přes všechny ty zastávky v boxech vyznat.

V anketě si opět můžete zahlasovat o jezdce dne.

F1 girls v Barceloně

12. května 2013 v 15:31 | šárka
Na prvním Evropském závodě se nám sešlo opravdu hodně děvčat. Premieru tu měla i přítelkyně Maxe Chiltona. Nechybí ale ani Dasha nebo Rafaela se synem

Kvalifikace GP Španělska

11. května 2013 v 15:18 | šárka
Většina kvalifikace pro mě byla nudná. Ale konec dobrý, všechno dobré :) Mercedesy totiž obsadili první řadu. A ke všemu ten na pole position je Nico Rosberg! Doufám tedy, že jim to zítra na čele vydrží déle než v Bahrajnu. Naopak se nedařilo McLarenu, ten přijel do Španělska s opravdu dost přepracovaným autem, bohužel ani to jim nepomohlo. Button nedokázal poustpoupit z Q2, Pérez pak skončil 9.

Poměrně nečekaná věc se udála v Q1, při posledním pokusu zvládl Giedo van der Garde překonat Pica, Chiltona a dokonce i Bianchiho.

Piloti F1 na DTM

6. května 2013 v 0:00 | šárka

GP Bahrajnu

21. dubna 2013 v 15:55 | šárka
Jak jsem říkala, na závod jsem se nedívala (i když po návratu dobmů ve tři hodiny jsem pro jistotu zkontrolovala zda Nico náhodou nevede). Ale v komentářích se můžete Vy podělit o své dojmy a zahlasovat si v anketě o jezdce dne.

Kvalifikace GP Bahrajnu

20. dubna 2013 v 14:25 | šárka
Kvalifikaci vyhrál Nico Rosberg. Že tento víkend bude patřit jemu jsem předpokládala již od čtvrtka, jelikož se v Bahrajnu těší mimořádnému zájmu fotografů. Ti určitě něco tuší :D Nicméně ani Nicovo PP mě neodradí od záměru GP Bahrajnu nesledovat, na takový hnusný okruh prostě nemám. Nicovi i přesto přeji, aby se před Vettelem i dalšími konkurenty dokázal ubránit a nadělil si druhé vítězství kariery

Foto: Pátek v Bahrajnu

19. dubna 2013 v 22:17 | šárka
Formel 1 2013, Bahrain GP, Sakhir, Nico Rosberg, Mercedes AMG, Bild: Mercedes AMG

Foto: čtvrtek v Bahrajnu

19. dubna 2013 v 0:18 | šárka
V paddocku máme zpátky Heikkiho, ikdyž mě udivuje, že se rozhodl pro spolupráci zrovna s Caterhamem, když se ho takovým způsobem zbavili. Také je hodně fotek Rosberga, což je spíše na škodu, jelikož vypadá hrozně. A Vettel se nějak podezřele směje, zato Webber se tváří dost nešťastně...

Formel 1 2013, Bahrain GP, Sakhir, Nico Rosberg, Mercedes AMG, Bild: Mercedes AMG

GP Číny

14. dubna 2013 v 10:55 | šárka
Jsem opravdu zvědavá, jak se na současnou F1 bude vzpomínat ve vzdálenější budoucnosti. Jestli jako na cirkus (kvuli DRS i pneumatikám), nebo za ty roky bude všechno ještě horší a my si naopak budeme říkat, že tohle období bylo ještě super.

Dnes mi bylo opravdu líto Marka Webbera, čekala jsem, že by se i po startu z boxů díky dobré strategii mohl dostat hodně vysoko a pěkně si zazávodit, a ono to nakonec dopadlo takhle… Vůbec bych se nedivila, kdyby se F1 rozhodl opustit ještě před koncem sezony

Jinak dnešní pořadí prvních třech bylo stejné, jaké jsem očekávala již před závodem. I když se muselo stát opravdu hodně věcí, aby se to nakonec naplnilo.

Má oblíbená čtveřice pak už dojela v celkem tradičním pořadí: Bianchi - Pic - Chilton - van der Garde .A též nutno dodat, že to bylo letos poprvé, co jsem při startu sledovala první řady a ne ty uplně poslední. Už to není taková zábava jako dřív, ti čtyři se ve výkonosti proti sobě příliš liší.

F1 girls v Číně

14. dubna 2013 v 0:07 | šárka

Kvalifikace GP Číny

13. dubna 2013 v 9:26 | šárka
Při dnešní kvalifikaci jsme si na trati moc auta neužili. A to díky střední směsi pneumatik, která má příliš nízkou výkonnost a týmy ji nechtěli nasazovat. V Q1 se tedy první auto na trati objevilo až 11 minut před koncem, v Q3 dokonce až 2 minuty před koncem. Díky tomu jsme však získali jedno pokusovou kvalifikaci, a ta ssebou přinesla řadu překvapení.

Ale vezměmeto po pořadě. V Q1 opět zářil Jules Bianchi, když bez problémů jako vždy dokázal porazit všechny 3 své kolegy ze slabších týmů. Přičemž překvapující je jeho náskok, Chiltona dokázal porazit s rozdílem 1,2 vteřiny! Kromě nich z Q1 nepostoupili Guttierez a Bottas, tedy všichni nováčci.

V Q2 bylo nejvýznamnější událostí odstoupení Marka Webbera. Tomu totiž po prvním pokusu došlo palivo! Nemohl tak již vylepšit svůj čas a ostatní piloti ho pak odsunuli do nepostupové šestky. Naopak ten kdo zazářil byl Daniel Riccardo, když se dokázal probojovat do Q3.

Poslední část kvalifikace pak už byla ve znamení jednoho pokusu. Na to doplatil Vettel, který udělal chybu a nezajel tak ani jeden měřený čas. I Rosberg, který byl celý víkend silný, se dopustil menší chyby a startuje až čtvrtý. Naopak znovu překvapil Ricciardo, který si vybojoval P7. Pole Possition pak poprvé pro Mercedes získal Lewis Hamilton.

Foto:Pátek v Číně

12. dubna 2013 v 21:06 | šárka
Nevím, zda znáte ten pocit, když nemůžete navštěvovat svůj vlastní blog z důvodu, že už nemůžete ani vidět stávající design. Bohužel jsem měla mnoho učení do školy, tak jsem včas nestačila zadat požadavek na design nový. Proto jsem tuto situaci vyřešila starším záhlavím Nica Rosberga. Jinak byste mě tu do konce víkendu neviděli!!!

Sebastian Vettel, Red Bull Racing RB9

Foto: Čtvrtek v Číně

11. dubna 2013 v 21:15 | šárka
Jules Bianchi, Marussia F1 Team walks the circuit

GP Malajsie

24. března 2013 v 11:15 | šárka
To byli ale veselé stupně vítězů. Já celou problematiku Red Bullu moc nechápu. Viděla jsem v tom uplně fér souboj dvou kolegů, kteří měli stejné možnosti a nakonec vyhrál ten lepší. Zákulisí toho všeho ale pravděpodobně bylo úplně jiné. Zatím jsem to pochopila tak, že vedoucí Webber dostal zprávu, že už se nezávodí ať šetří auto,pak přijel Vettel a předjel ho. Ale nějak mi to nedává smysl. Vettel útočil přeci dost dlouho na to, aby se Webber mohl všimnout, že se skutečně závodí. Asi za tím bude ještě uplně něco jiného.

Zato mě strašně moc naštval Mercedes, a to i tak, že jsem asi přestala mít Brawna ráda. (Chtělo by se mi říct, končím s celým Mercedesem, ale většina týmu na tom je přeci jen nevinně). Kdyby se tohle stalo na konci sezony při bojích o titul, tak to možná pochopím, ale takhle ne. Lewis naštěstí ukazuje, jak je z toho nešťastný, takže doufám, že kamarádství s Rosbergem jim ještě alespoň chvíli vydrží.

A tady ještě nejvtipnější moment dneška. Myslím, že to bylo daleko horší než Buttonovo spletení. Ten tenkrát prostě jen zajel do jiných boxů, kdežto Lewis si myslel, že opravdu za McLaren závodí :D Zajímalo by mě, co si asi mysleli ti mechanici..

Foto: GP Malajsie II.

23. března 2013 v 23:01 | šárka
Sebastian Vettel, Red Bull Racing celebrates his pole position in parc ferme

Kvalifikace GP Malajsie

23. března 2013 v 10:19 | šárka
U kvalifikace jsem se většinu času učila, tak Vám k ní moc neřeknu. v Q1 si znovu skvěle vedl Bianchi. Startuje opět 19, tedy nejlepší z poslední čtyřky, a na postup do Q2 mu chybělo jen něco málo přes půl vteřinu. Chiltonovi se dnes podařilo zdolat pouze jeden Caterham a startuje 21. Zato Pic alespoň ukázal, že ta jeho minulá nekvalifikace byla jen náhoda způsobená špatným počasím, a dnes to dotáhl na 20. místo. Nepoustup Bottase pak potvrdil mizérii Williamsu.

Konec Q2 zasáhl déšt, a jezdci už tak nedostali příležitost své časy zlepšit, stejně si ale myslím, že v tomto případě to na pořadí nemělo významější vliv.

Q3 už propršela celá, o vítězích se však jako vždy rozhodovalo v posledním kole. Nejdříve jsem opravdu věřila, že by mohl vyhrát Hamilton, nakonec se ale přes něj přehnal Alonso a následně Vettel, který opět zvítězil. Velkým zlepšením bylo druhé místo Massy.


První a druhý trénink GP Malajsie

22. března 2013 v 8:48 | šárka
Dnes jsem viděla pouze druhý trénink, jelikož dnes píšu test, tak se mi nezdálo dobré vstávat ve tři ráno. Vítězem prvního tréninku se stal Webber, druhého Raikkonen. Malajsie je známá tím, že tamjsou po večerech deště, a to ne ledajaké. Sprchlo i půl hodiny před koncem FP2. A deště jsou očekávané i na další dva dny. Takže bych se vůbec nedivila kvalifikaci strávené v garážích, a závodu stráveném čekáním na startovním roštu.

A také se psychicky připravte na Nicole.

Foto: Čtvrtek v Malajsii

21. března 2013 v 10:44 | šárka
To, že se musím učit samozřejmě pořád platí. Ale občas se prostě tomu flákání nedá odolat :D

Foto z Melbourne III.

17. března 2013 v 13:17 | šárka

GP Austrálie

17. března 2013 v 9:08 | šárka
Pro letošek (nebo alespoň pro tuto část sezony) mám jeden menší problém. Mému jedinému favoritovi z čela pole, tedy McLarenu, se vůbec nedaří. To znamená, že můj nejvýše umístěný favorit je Mercedes. A to co se odehrává mezi Ferrari, Lotusem a Red Bullem mě vůbec nezajímá. Dnešní souboj na špici pole mě tedy vůbec nebavil, jen to občas zpestřoval Sutil nebo Hamilton.

Zato ta část pole kterou jsem sledovala, byla samozřejmě chvost. Z Marussie jsem tento víkend velice nadšena. Už kvalifikace byla naprosto skvělá. Poprvé v její existenci oba piloti dokázali porazit oba Caterhamy, a jestli někdy takhle vepředu na startovním roštu Marussia stála, tak to bylo opravdu jen výjimečně. Bianchi si vedl skvěle i v závodě, start měl senzační a pak ostatním pilotům z nových týmů vůbec nedal šanci. Až si myslím, že takového pilota je pro Marussii škoda. Ale já ho týmu samozřejmě přeju. Chilton si taky nevedl tak hrozně, jak jsem před sezonou očekávala, i když Pic se před něho dostal.

Dnešní závod mě sice moc nebavil, ale když to zhodnotím z pohledu celého víkendu, byla Austrálie opravdu zábava.Včetně toho vstávání v netradiční hodiny a následné celovíkendové únavy. Po tak dlouhé zimě to byl pěkný start.
Ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to s pneumatikami použitými v Q3? Piloti z první desítky na startu závodu musí použít už opotřebované pneumatiky? Vždyť loni to takhle nebylo a o žádné změně pravidel v tomto smyslu jsem nečetla.

A ještě jedna technická poznámka. O jezdce dne si letos budete moci hlasovat hned pod tímto článkem. Loni se mi totiž nechtělo hned po závodě jít vyrábět ankety, až letos mě napadlo, že si je můžu předpřipravit. Proto jsou také nominováni všichni jezdci.


Kvalifikace GP Austrálie

17. března 2013 v 1:44 | šárka
Vítězem kvalifikace prvního závod se stal Sebastian Vettel, druhý skončil Mark Webber. Ale o nadvládu Red Bullu dnes určitě nešlo. Výsledky se velmi rychle měnily a o pole position bojovalo několik jezdců. Hodně dobře si vedli třeba Mercedesy. Až se ve výsledku jejich třetí a šesté místo může zdát zklamáním.

Naopak očividně špatně na tom jsou McLareny. Button skončil 10, Sergio nedokázal poustoupit z druhé části kvalifikace a startuje až 15. U něj to bylo dáno ale také tím, že na stále mokré trati zvolil suché pneumatiky, které byly v té chvíli absolutně nevhodné.

F1 girls v Melbourne II.

16. března 2013 v 22:47 | šárka

Video: Nováčci

16. března 2013 v 22:35 | šárka
Další video od Sky Sports. Jedná se o tenis na pláži, z kterého tu již byli fotky. Pak následují rozhovory. Giedo tam proti těm ostatním mladíkům působí skoro jako nějaký důchodce

Druhá a třetí část kvalifikace odložena na zítřek

16. března 2013 v 9:07 | šárka
Kdo se díval, ten ví. V Melbourne pršelo. Q1 byla neustále odkádána, nakonec se odjela, ale to je konec všeho dnešního dění. Následně začalo odkládání i Q2 a jelikož se do Melbourne blíží další silný déšt, a hlavně tma, jelikož už je v Austrálii kolem 7 večerní, rozhodli se stewardi přesunout zbívající dvě části kvalifikace na zítřek. Odjedou se v 11 hodin místního času, což u nás znamená v 1:00 v noci.

A jak probíhala Q1? Déšť ssebou přinesl spoustu nehod, při kterých se lámala přední křídla. První obětí se stal Giendo van der Garde, dále Lewis Hamilton (ten si poškodil křídlo zadní), Felipe Massa, Charles Pic a v samotném závěru Esteban Gutierrez.

Pořadí poslední šestky, které je platné pro zítřejší závod vypadá následovně:

17. Pastor Maldonado
18. Esteban Gutierrez
19. Jules Bianchi
20. Max Chilton
21. Giedo van der Garde
22. Charles Pic

Přičemž Charles Pic se nedokázal kvalifikovat, ale jak známe praxi z minulých let, puštěn do závodu pravděpodobně bude.

Já jsem s kvalifikací spokojena. Marussia poprvé ve své existenci porazila oba Caterhamy, hlavní cíl splněn. A Jules říkal, že jezdit v takových podmínkách je docela zábavné. Ale mám obavy o Williams, nevypadalo to s nimi moc dobře a i Maldonado přiznal, že jsou zpět na úrovni sezony 2011 :( Je ještě brzy hodnotit, ale můj typ na nejhoršího pilota sezony je Giedo van der Garde, i Chilton je proti němu talent :D Esteban jako další z nováčků se taky moc nepředvedl, ale jeho nepostup byl dán hlavně tím, že v závěru Q1 rozbil auto, do zítra je pak optimisticky naladěn. Naopak si myslím, že si dobře vedl Bottas, který dokázal porazit Maldonada hned v první kvalifikaci a ještě za takových podmínek.

F1 girls v Melbourne

15. března 2013 v 22:23 | šárka
S novými piloty jsou tu i nové přítelkyně. V Melbourne ovšem nechyběli ani takové stálice jako Jessica nebo Gaby

A lovely paddock beauty
 
 

Reklama

__flashReplacement__