Grand Prix

Foto: GP Austrálie (pátek)

15. března 2013 v 11:06 | šárka
Formel 1 2013, Australien GP, Melbourne, Lewis Hamilton, Mercedes AMG, Bild: Sutton

První a druhý trénink GP Austrálie

15. března 2013 v 8:19 | šárka
Nakonec se mi podařilo vstát na oba tréninky (i když větší problémy mi snad dělal ten druhý). Ale v prvním jste o moc nepřišli, pár jezdců si zajelo instalační kola, po zbylou půl hodinu se neobjevil na trati vůbec nikdo, takže jsme většinu času sledovali Melbournskou krajinu. První trénink vyhrál Vettel, a mě potěšilo, že se obě Marussie umístili před Caterhamem. První trénink se obešel bez nehod i jiných odstoupení.

Photoshoot jezdců 2013

14. března 2013 v 21:55 | šárka
Žádný článek s těmiho photoshooty jsem dělat nechtěla, ale ono to tam všem tak sluší

Sergio Perez, McLaren

Foto z Melbourne (čtvrtek) Aktualizováno

14. března 2013 v 11:08 | šárka
Pokud by Vám s Lewisem chyběl Roscoe, tak ten bude přítomný až na evropských závodech. Fotografové si dnes také velice všímají Lewisových nových tetování. Lewisovu samostatnou galerii tu plánuju však až večer

Formel 1 2013, Australien GP, Melbourne, Lewis Hamilton, Mercedes AMG, Bild: Sutton

Nováčci se sešli na pláži

13. března 2013 v 17:57 | šárka
Formel 1 2013, Australien GP, Melbourne, Max Chilton, Marussia F1 Team, Bild: Sutton

První fotky z Melbourne

13. března 2013 v 8:53 | šárka

Nico a Kimi na party

27. listopadu 2012 v 18:45 | šárka
Pokouším se najít nějaké fotky ze závěrečných party v Brazílii, ale zatím jsem našla jen Nica a Kimiho. Kimi se účastnil party Red Bullu."Neplačme pro to co skončilo. Buďme štastni, že se to stalo"

26. listopadu 2012 v 22:33 | šárka
Výrok Jake Humphreye z BBC, který nejspíše směřoval sám na sebe, ale určitě se dá použít i na mnoho jiných věcí, které se včera událi. Třeba na Lewise a Schumiho, které nadete v tomto článku.

A ještě přidám vyjádření Martina Whitmarshe na Lewisův odchod:

"Jsem velmi smutný, protože jsem Lewise znal více než 15 leta viděl jsem ho při opravdu skvělých momentech. Je to úžasný člověk a je velkým přínosem pro každý tým, takže jsem samozřejmě zklamán, že odchází. Je to velmi emocionální moment, ale my jsme pevný tým, a dostaneme se pře to. Máme nejlepší předpoklady mít pro příští rok dobré auto a uděláme vše co je v našich silách. Stejně jako Lewis, neztrácím příliš mnoho času zabívat se tím. Stalo se, to co se stalo. Dali jsme mu vyšší finanční nabídku než kterému koliv jinému jezdci. Mám podezření, že dostal lepší, ale takový je život. Byl můj přítel a kolega po dlouhý čas. Příští rok bude našim konkurentem a my se ho pokusíme porazit. Jsem si jistý, že i nadále budeme mít dobré vztahy, budeme se snažit soupeřit fér a uvidíme, jak to všechno dopadne. "


Vettel potřetí Mistrem světa

25. listopadu 2012 v 19:29 | šárka
Tak tohle byl závod. Chvílemi jsem vůbec nedokázala pobrat, co se tam dělo. Po děsivém startu jsem si opravdu myslela, že Vettel o titul přišel. Ale naštěstí v F1 je možné všechno, a proto je tak krásná. Bylo úžasné jak rychle se dokázal dotáhnout nahoru, v Abu Dhabi mu to trvalo celý závod, tady pár kol. S reklamou a přicházejícím deštěm jsem se v tom všem ztratila. A pak to bylo napínavé až do posledního kola. Přesně takhle si závěrečný závod představuju. Vy kdo nemáte Vettela rádi, jste jistě museli být potěšeni, že mu v cíli nefugnovalo rádio a nemohl se s námi podělit o své bezprostřední pocity.

Kromě boje o titul mě zajímal i boj o vítězství. Strašně jsem Nicovi ten úspěch přála. A nakonec to dopadlo, že vše zničil sobě i Hamiltonovi, u ktrého by vítězství v posledním závodě pro McLaren bylo také krásné. Nejvíc mě ale naštvala penalizace pro Nica, který se i po nehodě dokázal udržet druhý. Sice nehodu zavinil on, ale prostě měl narozdíl od Lewise více štěstí, tak proč se do toho FIA musí plést.

Také mě hodně zajímal souboj Caterhamu a Marussie. Škoda, že nám to takhle Charles na poslední chvíli zkazil. Co se dá dělat, za rok jsme o 10 milionů chudší a zase nám bude pravděpodobně patřit poslední garáž. Ale jak už jsem říkala mnohokrát, na konci pitlane je stejně nejkrásněji.

Nejvtipnější jezdec byl dnes Kimi, nejvyšší čas ho přestat považovat za nudného :D Grosjean ten svou sezonu zakončil celkem symbolicky. Hlavně, že se mu nic nestalo. Také bylo hezké dojetí Massy, je fajn, že ho alespoň na konci potkal jeden malý úspěch.

Ale zpátky k Vettelovi, je neuvěřitelné všechno v tak nízkém věku dokázal, už se dostal jen do úzké skupiny čítající Schumachera a Fangia, kterým se podařilo získat titul 3 x za sebou. A to je teprve na začátku. Nedivila bych se, kdyby on jednou všechny Schumacherovi rekordy překonal. Hlavně nepřecházet do Ferrari!!!

Takže velká gratulace Sebimu. Jsem toho názoru, že každý kdo vyhrál titul ho má zcela zaslouženě. Je z něho opravdu velký Šampion a už se těším, co nám ukáže v budoucnu. A vy se v příštích dnech ne/těšte na blog zahlcelý jen Sebim, ostatně stejně tak, jako tomu bylo v předchozích letech.

Foto: GP Brazílie - sobota

24. listopadu 2012 v 19:41 | šárka
A mimochodem, začalo mi být strašně líto Heikkiho. podle toho co říkal dnes na BBC, pro příští rok nejspíše žádnou sedačku nesežene. A vypadal z toho strašně neštastně :(

Takže když to shrneme, zítřek nejspíše bude konec nejen pro Schumachera, ale také pro Kobayashiho, Kovalainena, De la Rosu, Karthikeyana, Petrova a možná i pro Sennu.


Kvalifikace GP Brazílie

24. listopadu 2012 v 18:29 | šárka
Vítězem kvalifikace se stal Lewis Hamilton. Vettelovi se nezadařilo podle jeho představ a skončil až čtvrtý. Stále to však pro něj vypadá dobře, jelikož Alonso se kvalifikoval osmý. Závod je však až zítra a to se může stát ještě opravdu všechno.

Tohle řekl po kvalifikaci Felipe italské televizi:

"if they tell me my gearbox is broken, I'll race with a broken gearbox."
en, I'll race with a broken gearbox."
konečně se pochlapil!

Foto: GP Brazílie ČT/PÁ

23. listopadu 2012 v 22:05 | šárka
Hlavní otázka víkendu: Dorazí i Nelson?

Tohle se fotografovi povedlo: Romča v Julesových brýlích...

GP Brazílie - čtvrtek

22. listopadu 2012 v 20:13 | šárka
Jde na mě nějak smutek. Ne kvuli konci sezony, takových už bylo, ale hlavně kvuli tomu, že Lewise čeká poslední závod v McLarenu , o Schumim ani nemluvě. A také je to možná naposledy, co vidíme Vitalyho v paddocku. Naopak novou tváří se stane Esteban Gutierrez, toho dnes omylem potvrdil Pérez jako druhého pilota Sauberu.

Fotek je bohužel zatím velmi málo, postupně doplním.

GP BRASILE, 22.11.2012- Conferenza Stampa, Felipe Massa (BRA) Ferrari F2012, Lewis Hamilton (GBR) McLaren Mercedes MP4-27, Sebastian Vettel (GER) Red Bull Racing RB8, Michael Schumacher (GER) Mercedes AMG F1 W03, Fernando Alonso (ESP) Ferrari F2012 e Bruno Senna (BRA) Williams F1 Team FW34

GP USA

18. listopadu 2012 v 22:03 | šárka
Proč se nemůže jezdit F1 nadále v Indianapolis? Ten okruh se mi vůbec nelíbil :( Ale jinak s výsledkem celkem spokojenost. 13 bodů rozdíl to je akorát, aby jsme si příští týden mohli užít pořádnou bitvu. Možná to v TV nebylo výrazněji zmíněno, ale Red bull si dneškem zajistil již třetí vítězství v řadě v poháru konstruktérů. Takže jim patří obrovská gratulace. O tom, že mají nejlepší jezdce může někdo pochybovat, ale o tom, že umí postavit nejlepší auto se prostě pochybovat nedá.

A jen doufám, že to nebylo poslední Hamiltonovo vítězství na mnoho let dopředu :D

V anketě pod článkem si rovnou můžete zahlasovat pro jezdce dne

Kvalifikace GP USA

17. listopadu 2012 v 20:10 | šárka
Kvalifikaci na GP USA vyhrál Vettel. Alonso je až 9, ale díky Grosjeanově penalizaci za výměnu převodovky se posune na 8 místo. Nevím kolik bodů stačí Vettelovi k zisku titulu, ale moc si předu aby se finálová bitva odsunula až do Brazílie.

Foto GP USA

16. listopadu 2012 v 22:16 | šárka
Jsem ráda, že GP USA je zpět. Američané by určitě měli mít svůj závod. Jen bych volila jiný okruh. Nějaký starý tradiční, kterých má Amerika dost, a ne nový Tilkedrom.

A miluju Chiltonovi vlasy, už jen kvuli nim ta osoba musí příští rok závodit v Marussii :D


GP Abu dhabi

4. listopadu 2012 v 16:20 | šárka
Na závod jsem se nakonec dívala, jelikož jsem nemocná. A musím říct, že opravdu skvělý závod, od začátku až do konce. Vůbec bych nevěřila, že současné F1 je ještě něčeho takového schopna, a ještě k tomu na okruhu jako je Abu Dhabi. Kimimu jsem vítězství strašně přála, i když mu normálně nefandím a ta Vettelova jízda byla fantastická. Víc takových závodů.

Vítězem kvalifikace v Abu Dhabi Hamilton

3. listopadu 2012 v 15:14 | šárka
Kvalifikaci vyhrál Hamilton.Vettel sice skončil třetí, ale jelikož se mu nepodařilo dolet do pitlane (zde je důvod neznámí prý i pro Hornera, požádal je o to Renault), může ho čekat ještě nějaká penalizace. Skvěle si vedl Charles Pic. Abu Dhabi je jeho oblíbená trať a vždy se mu tam dařilo. Dnes dokázal porazit obě HRT, týmového kolegu i Vitaly Petrova a odstartuje tak z 20. místa.

Já zítra závod pravděpodně neuvidím, protože jedeme za dědou nemocnice :(


Foto: GP Abu Dhabi

3. listopadu 2012 v 9:24 | šárka
Omlouvá se, že jsem v posledních dnech na blog nic nepřidáva, ale měla jsem moc starostí s promocí, která byla ještě horší než sem si myslela :(

Abu Dhabi společně s Bahrajnem jsou dva okruhy, které skutečně nesnáším. Na Bahrajn se mi letos podařilo se nedívat a o to samé se nejspíše pokusím i u Abu Dhabi. Což ale pro mě bohužel není jednoduché, pomáhá mi vlastně jen jedna věc,a to utéct z domu :D

Vitaly Petrov, Caterham

Kvalifikaci v Indii ovládli Red Bully

27. října 2012 v 11:41 | šárka
Úplně poslední skončil Charles Pic. Zase nás porazil Narain na HRT. Ale jelikož je to jeho domácí závod dalo by se to odpustit. Ne nedalo Snad to v závodě dopade lépe, jinak to 10. místo v poháru konstruktérů Marussie nezíská. Ale co, i na konci pitlane je hezky.

První místo Vettel, druhé Webber. To je nuda. Už aby byla nová sezona

Foto: pátek v Indii

26. října 2012 v 23:15 | šárka
s1_1-21.jpg

Foto: GP Indie - čtvrtek

26. října 2012 v 8:48 | šárka
- Sergio Pérez je nachlazen (moc tedy to simulování nejde, měl by se učit odemne), takže ho v prvním tréninku nahradil Esteban Gutierrez. V druhém tréninku však již Sergio pojede
- Lewis má nové tetování, ale na té hnědé kůži moc nevynikne
- a taky má knír
- došla jsem k závěru, že bych strašně chtěla navštívit autogramiadu F1. Což možná není přání překvapivé, ale já vážně o tom nikdy nesnila. Až teď. To by byly fotky
- Jules je pořád nějaký divný :(

Sun sets in the Sahara Force India F1 Team garage

Foto: GP Koree

15. října 2012 v 10:12 | šárka
Z tohoto víkendu tu nebyly žádné fotky. Tak tady je alespoň nějaký výběr

Mark Webber, Red Bull Racing Team Principal

Vítězem GP Koree Vettel

14. října 2012 v 10:21 | šárka
Opravdu nechápu co je tohle za okruh. Jezdce i týmy trestají za sebemenší chybičku, ale že se jezdí na okruhu, který se rozpadá a může jezdcům způsobit řadu nebezpečí, je Berniemu i FIA jedno.

Webber a starty. Myslím, že nemá vůbec cenu, aby se zrovna on radoval z Pole Position. Stejně si ho nikdy neudrží. To že ho předjede Vettel bylo uplně jasné. Jinak, ač nejsem fanynka Red Bullu, mi rostoucí nadvláda tohoto týmu nevadí a ani nenudí. A klidně bych brala, kdyby to takhle zůstalo do konce sezony.

TV Nova chválím rozhovory na podium, i když jsem si nějak neuvědomila, že to bude s českým překladem, asi příště opět zůstanu u anglických streamů.

Co zdvládli Korejci dobře bylo PR. Protože myslím, že jediná věc, proč zůstane tato Velká cena zůstane v paměti, bude toto (i když ne pro každého v dobrém) :

Vítězem kvalifikace v Korei Webber

13. října 2012 v 8:12 | šárka
Dnešní kvalifikaci ovládli Red Bully. Z prvního místa bude startovat Webber, z druhého Vettel. Jinak se nic moc zajímavého nestalo. Jen Button dokázal vybojovat pouze 11 místo, a to pravděpodobně z důvodu, že těšně na konci Q2 byly vyvěšeny žluté vlajky kvuli odstoupení Ricciarda.

 
 

Reklama

__flashReplacement__