Luiz Razia

Je Razia v ohrožení?

22. února 2013 v 21:34 | šárka
U Marussie se při testech stala nezvyklá věc. A to rozložení testovacích dnů mezi piloty. V Jerezu každý z nich odjezdil po dvou dnech, ale v Barceloně všechny čtyři dny připadli Chiltonovi a Razia se nesvezl ani jednou.

V Brazílii se spekuluje, že za tím je neplnění povinností ze strany jeho sponzorů. Podle jiných názorů má zase Chilton v týmu výsadní postavení, jelikož jeho otec postupem času získá v týmu podíl.

Na slovíčko s Luizem Raziou

10. února 2013 v 23:21 | šárka
Jak ses dostal k motosportu?
V jedenácti letech přes mého otce, který od sedmdesátých let závodil ve Formuli Ford. Ve dvanácti letech jsem začal závodit v autocrossu.

Je to tvá první sezona v F1. Kolik kilometrů ve voze F1 jsi měl odježděno než si usedl do prvních letošních testů?
3600 km - to je vzdálenost 12 závodů. Po sečtení Young drivers test a volných pátečních tréninků.

Co byl vrchol tvé kariery?
Moje sezona 2012 v GP2 kdy jsem bojoval o titul. A mé vítězství ve Valencii v druhém závodě

Luiz Razia - photoshoot

7. února 2013 v 17:52 | šárka
Luiz Razia, Marussia F1 Team

Luiz Razia: představení

6. února 2013 v 22:02 | šárka
Máme tu již pátého letošního nováčka, a to s nimi pravděpodobně ještě nejsme u konce. Nedá se říct, že bych z Razii byla tak úplně nadšená. Poté co byl vyhozen Timo Glock jsem měla několik úžasných nápadů, kdo by ho mohl nahradit (třeba Petrov). A ono to konec dopadlo takto. Co se dá dělat. Marussia peníze potřebuje, a jich nejspíš má dost. Jen jsem trochu znepokojena, že v týmu budou dva nováčkové. Ale složení hlavních konkurentů Pic - van der Garde naštěstí není o moc zkušenější.

Luize už jsme v Marussii (přesněji ve Virginu) vídali, a to v roce 2010, kdy byl jejich rezervním pilotem. Tenkrát jsem ho měla ještě docela ráda. Změnilo se to až loni v GP2. Zde bojoval o titul s Davidem Valsecchim. A já fandila právě Davidemu. Luiz mě totiž strašně naštval ve Valencii kdy negentlemenským způsobem předjel vedoucí dvojici. Což jsem mu neodpustila dodnes. Nutno dodat, že za tento manévr tenkrát sklidil od ostatních fanoušků obdiv.

Luiz Razia poprvé za Marussii

6. února 2013 v 17:22 | šárka
Luiz byl dnes ráno jmenován druhým jezdcem Marussie a hned ráno usedl do auta. Odjezdil celkem 31 kol, a skončil poslední, což u Marussie uplně normální. Svůj názor na jeho jmenování napíšu až v jeho představovacím článku, protože to bude na dlouho. Ale alespoň někdo z týmu, komu ta nová červená sedne a nevypadá v ní jako debil.

Luiz Razia, Marussia F1 Team

Razia potvrzen

6. února 2013 v 8:21 | šárka
Dnes ráno Marussia oficiálně potrvdila, že jejich druhým jezdem bude brazilec Luiz Razia. K týmu se tak vrací po sezoně 2010, kdy ještě u Virginu působil jako rezervní pilot. Ještě tento týden v Jerezu ho čekají dva dny testování.

Jako vždy vám co nejdříve přinesu jeho profil. Marussia se dvěma nováčky, to bude opravdu sranda.
 
 

Reklama
__flashReplacement__