Marcus Ericsson

To jediné pro Marcuse Ericssona

8. dubna 2016 v 20:52 | šárka
Kdyby sis měl vybrat jedno jídlo, které bys jedl po zbytek života, co by to bylo?
Japonské

A jakou ingredienci na pizzu by sis vybral?
Kebab a salát, ve švédském stylu!

Kdyby sis měl vybrat jedinou prázdninovou destinaci?
Austrálie

Ne každé dítě může být krásné

14. února 2016 v 23:52 | šárka
Vždy jsem si přála vidět jak vypadal malý Marcus. A když se tak konečně stalo, nedá se říci, že bych byla úplně nadšená. (i když podoba s dneškem je tam bohužel dost patrná :D ) Jen doufám, že tyto fotky už na blogu nejsou, nikde je tu nemohu najít.

Video Sauberu : Ask the Driver

26. března 2015 v 22:53 | šárka
Pilotům Sauberu bylo možno přes sociální sítě pokládat otázky, a oni na ně v tomto videu odpovídali. Myslím, že ti dva jsou opravdu úžasná dvojka :D

Marcus na cestě do Melbourne

8. března 2015 v 11:10 | šárka

Několik rychlých otázek pro Marcuse

8. března 2015 v 11:09 | šárka
Jakou hudbu posloucháš těsně před závodem?
Rád poslouchám tvrdší muziku, například Volbeat nebo Rise Against.

Kdo je tvůj největší sportovní hrdina mimo F1?
To je těžké, když jsem byl mladší sledoval jsem Valentina Rossiho, ale volím Petera Fosberga.

Jaký pilot je nejhlučnější mimo závodní trať F1?
Sebastian Vettel

Jak rychle jezdíš na silnicích?
Vždy jezdím podle pravidel, ha ha

Marcus v Barceloně

20. února 2015 v 22:41 | šárka
Asi by nebylo potřeba kvuli pár fotkám zakládat Marcusovi zvláštní článek, ale já mám nějakou potřebu aby z každého testování či závodu měl alespoň jednu vlastní galerii :D

Marcus v show Skavlan

7. února 2015 v 21:29 | šárka
Marcus byl hostem švédské televizní show Skavlan. Sice tam celou dobu jen sedí na křesle a mluví švédsky. Ale takovému nadšenci jako jsem já, ke štěstí stačí Marcuse jen vidět a poslouchat jeho hlas :D

Marcusova část začíná v 29:00


Z hlubin mého počítače

7. února 2015 v 9:14 | šárka
Tento článek jsem plánovala už hodně dlouho. Najdete v něm fotky Marcuse, které jsem si postupem let ukládala do počítače, protože mě něčím zaujaly. A mě většinou zaujmou zvláštní věc :D Jsou to převážně fotky starší, protože doba mého největšího zájmu o Marcuse byla v roce 2013.

Focení s piloty Sauberu

3. února 2015 v 20:00 | šárka

Marcus v Jerezu

1. února 2015 v 18:10 | šárka
Mému hrdinovi dne musím udělat vlastní album

Marcus na tréninku s týmem Örebro

25. ledna 2015 v 20:18 | šárka
Marcus je velkým fanouškem hokejového týmu Örebro, a oni ho teď nechali aby si s nimi v rámci tréninku zahrál na pozici brankaře. V dětství totiž prý byl velký brankařský talent, pak se ale rozhodl plně věnovat motokárám.


Pozdrav od Marcuse

18. ledna 2015 v 13:18 | šárka
Taky se těšíme. Jen jsem opravdu ráda, že nejsem fanynka Sauberu. Jinak bych z jeho nového jezdeckého složení byla trochu v depresi.

Marcus fotky

18. prosince 2014 v 22:38 | šárka
Jak lépe oslavit narozeninový večer, než nad fotkami Marcuse? :D

Poprvé s Marcusem Ericssonem

6. prosince 2014 v 9:04 | šárka
Tento rozhovor vyšel, když jsem byla v nemocnici a já se o něm dozvěděla až teď. A musím říct, že mi to zatím přijde jako nejkrásnější rozhovor ze všech (možná taky v kontrastu s Kimiho typickými odpověďmi ze včerejška). Je z toho cítit, jak Marcusovi na takových věcech záleží, už jen proto, že si je všechny pamatuje.

Kdo byl tvůj první hrdina, když jsi byl ještě dítě?
Michael Schumacher. Je to zázrak, když někdo dokáže sedmkrát vyhrát titul. Musí to být hrdina!

Jaká byla první Grand Prix, kterou jsi sledoval?
Nevím, co byl můj první závod. Ale pamatuju si Michaela jak ve svém rudém Ferrari vyhrával, vyhrával a vyhrával. To mi utkvělo v paměti.

Kolik ti bylo let, když jsi se poprvé rozhodl, že chceš být pilotem formule 1?
Pravděpodobně v devíti letech, když jsem začal s motokárami. Musíte mít cíl, i když je tak nedosažitelný, to vám pomůže být úspěšný když se budete hodně snažit (smích)

Marcus poprvé u Sauberu

25. listopadu 2014 v 10:45 | šárka
Co mi je do nějakého Vettela u Ferrari, tohle je teprve pořádné vzrůšo :D Jsem na něj pyšná stejně jako tenkrát poprvé u Caterhamu.

Marcus Ericsson bude příští rok závodit za Sauber

2. listopadu 2014 v 11:11 | šárka
Některé zprávy jsou tak dobré, že by z hrobu probraly i mrtvého. Tak podobně na mě zapůsobila novinka, že Marcus Ericsson bude příští rok jezdit za Sauber. Tým to oficiálně potvrdil včera večer. Každý si jistě domyslí, že v případě Marcuse mohly být důvodem angažování pouze peníze. Údajně měl týmu přinést kolem 18 milionů eur.

Já jsem si samozřejmě vědoma, že Marcus je ne zrovna schopný jezdec. Obzvláště evropská část mi v jeho podání připadala naprosto katastrofální. S tím co předváděl se u mě zařadil mezi nejhorší piloty, které jsem kdy v F1 viděla. Ale i přesto mu fandím, a z jeho nového angažma mám radost. A když se to tak vezme, kam jinam než do Sauberu by měl jít. Vždyť je to letos horší tým než Marussia. Ale kdyby jeho týmovým kolegou měl být Giedo van der Garde, o čemž se teď mluví, tak upřímně celý tým lituju.

Marcus v časopisu DN

16. července 2014 v 20:43 | šárka

Představení: Marcus Ericsson

9. března 2014 v 21:32 | šárka
Datum narození: 2.9.1990
Věk: 23
Národnost: švédská
Místo narození a místo kde žije: Kumla, Švédsko
Rodina: Matka Kerstin, otec Tomas, dva mladší bratři Hampus a Pontus
Výška: 180 cm

Marcus se narodil v Kumle, v oblasti Oreblo, což byla domovina i největší švédské legendy F1 Ronnieho Petersona. Přičemž zásadní roly v Marcusově karieře sehrál další závodník pocházející z této obalsti, Fredrik Ekblom, pilot Champ Car, Le Mans a cestovních vozů. Ten jednoho dne v roce 1998 zavítal na místní motokárovou dráhu a byl ohromen talentem devítiletého Marcuse, který zrovna téměř překonal traťoví rekord na jedno kolo.

Ekblom přesvědčil Marcusova otce Tomase, aby mu koupil vlastní motokáru, a Marcusova kariera mohla začít. Marcus k tomu dodává: "O závodní karieře jsem nikdy vážně nepřemýšlel, má rodina neměla peníze na to abych mohl závodit ve formulových soutěžích, takže jsme se tím nikdy nezabývali"

Marcus: Fotky z instagramu

9. března 2014 v 21:31 | šárka
Loni jsem byla návštěvníkem Marcusova instagramu opravdu velmi často. Mám tedy o jeho fotkách dost přehled, proto jsem se vám teď pokusila vybrat ty nejzajímavější. Také jsem si až dnes vzpomněla, že mám vlastně Marcusových fotek plný počítač. Z nich byl mohla udělat článek zase třeba zítra.


Marcusův první týden doma

6. února 2014 v 22:42 | šárka
Marcus se v sobotu dostal poprvé od svého jmenování pilotem F1 do Švédska, takže kromě rodiné oslavy ho jako novou hvězdu čekali i dosud neznámé povinnosti. Zvali si ho k sobě televize i sponzoři a má už i svojí titulní stránku časopisu. Snad ho to příliš rychle nezkazí.

Jeho první setkání s novináři proběhlo v pondělí. Tisková konference byla přenášena živě na dvou největších švédských televizních kanálech. Marcus byl z velkého počtu novinářů, kteří se na něho přišli podívat velmi nadšený: " Mám radost, když vidím, jak velká novina to ve Švédsku je. Doufám, že přispěji k většímu zájmu o motorsport v naší zemi." V úterý se pak účastnil ranní televizní show. A prý být v ranní televizi ve Švédsku znamená, že jste opravdu slavný :D Na video z tohoto pořadu se můžete podívat zde: http://www.svtplay.se/klipp/1785133/sveriges-forsta-formel-1-forare-pa-23-ar

V úterý pak ještě navštívil svého sponzora Halda watch. Od kterých obdržel hodinky. Ode dneška je již v Itálii, kde se věnuje tréninku.

Marcus musí zhubnout

5. února 2014 v 20:31 | šárka
Inženýři po Marcusovi chtějí, aby do Melbourne zhubl. Vím, že tohle je v F1 celkem běžná záležitost, ale mě to připadá naprosto směšné už jen z důvodu, že hubenějšího kluka než Marcuse jsem snad v životě nepotkala.

Marcus má problém, že je 180 cm vysoký a váží 69 Kg. Jeho týmový kolega Kamui Kobayshi je přitom o 7-8 kg lehčí. Což mu může přinést výhodu až 0,3 sekundy na kolo.

Možnost uříznout si nohu naštěstí už vyloučil, proto se dá na dietu. Nebude jíst žádné hamburgery k obědu ani k večeři a svěří se do péče odborníků z italské kliniky. Zároveň si je ale vědom, že jíst musí, jelikož každý den tvrdě trénuje a bude muset uřídit dvě hodiny závodu.

Podle něho by vše vyřešilo, kdy FIA zvýšila váhové limity o 10 Kg.

A tady se můžete samy přesvědčit jak je Marcus tlustý:

Jak Marcus oslavil své angažma v F1

3. února 2014 v 22:59 | šárka
Pro každého pilota je samozřejmě velká událost, když se mu po letech dřiny konečně podaří dostat až do samotné Formule 1. Co na tom, že se jedná o nejslabší tým v poly, a že svou šanci dostal jen díky 11 milionům eur, Marcusovi to vůbec nevadí, a ze svého angažma je patřičně nadšený. Teď na instagramu prozradil, jak tuto událost oslavil. Tuto sobotu se totiž dostal domů poprvé od svého jmenování jezdcem Caterhamu. Rodina společně s kamarády mu přichystala slavnostní večeři a nechyběl ani tento stylový dort:


Marcus přinesl Caterhamu 11 milionů Eur

24. ledna 2014 v 1:24 | šárka
Není žádným tajemstvím, že Marcus je platícím pilotem a své místo si u Caterhamu koupil. Finské noviny teď přišli se zprávou, že Marcusovi sponzoři za jeho závodní sedačku zaplatili 11 milionů Eur. Jeho týmový kolega Kamui Kobayashi přinesl 1 milion Eur na který se složili fanoušci a závodit bude zdarmo.

Úvodní rozhovor s Marcusem

24. ledna 2014 v 0:52 | šárka
Pravidelné dávkování Marcusem porkačuje. Tentokrát ho pro fanoušky vyzpovídal předseda jeho fanclubu Bowe o tom jak probíhají jeho první dny po jmenování pilotem F1.

Strašně se mi líbí ta otázka, zda si uvědomuje, že za pár dní bude řídit po boku svým někdejších idolů. A uplně jeho pocity chápu, myslím, že to je podobné, jako když se já zabydlovala mezi piloty GP2. Jen dodávám, že Marcus je velký milovník Alonsa.

Ahoj, jak se vede? Asi jsi teď zaneprázdněný?
Ano, tady v továrně Caterhamu máme nabytý program. Začínáme v osm ráno a pracujeme do osmi večer. A přesně tak by to mělo být, protože tvrdá práce se vyplácí.

Marcus Ericsson se představuje

22. ledna 2014 v 22:25 | šárka
Myslím, že vám všem je jasné, o jakém pilotovi se tu nejvíce bude psát letošní sezónu. Je tedy čas s tím začít.

 
 

Reklama

__flashReplacement__