Ostatní

Když jsou svršky zbytečné

13. února 2016 v 22:47 | šárka
Myslím, že je tady na blogu pár lidí, kterým by se tyto fotky mohly líbit

Představení pilotů GP2 2015

16. dubna 2015 v 7:27 | šárka
Tento víkend začíná již jedenáctá sezóna GP2, tak jsem se rozhodla vytvořit menší představení. Je to taková kombinace informací a toho, zda daným pilotům fandím či ne. A oblíbených pilotů tam mám opravdu hodně. Když se na ta jména blíže podíváte, vypadá to tam skoro jako ve FR 3.5 před dvěma lety. Odchovanců FR 3.5 je v letošním poly rovnou třináct. Pilotů by mělo být dohromady 26. Tým Hilmer však oznámil, že do prvního závodu v Bahrajnu nenastoupí.

Spousta skvělých pilotů letos sice do GP2 přišlo, na druhou stranu se každý rok musíme s některými jmény rozloučit. Z loňské sestavy se mi bude hodně stýskat po Stefanu Colettim a Danielovi Abtovi a smutno mi svým způsobem je i po Stefanu Richelmim a Jolyonu Palmerovi. O to je tu věčí motivace si pořádně užít letošní kluky, než zase bude pozdě. Takže se pojďme na tu dvacet čtyřiku podívat:

DAMS

Pierre Gasly (Francie, 19 let)

Začneme jezdím z mých nejoblíbenějších jezdců vůbec. Pierre Gasly je velký talent, který přišel z WSR. V roce 2013 tam vyhrál vyhrál titul ve FR 2.0. A loni jako nováček bojoval o titul dokonce ve FR 3.5. Nakonec skončil na druhém místě za Carlosem Sainzem, když za sezónu získal 8 pódiových umístění. V GP2 ho sice čeká první celá sezóna, ale jezdil tu už loni když do sezóny nastoupil od Monzy, jeho výsledky byly však možná až překvapivě špatné. Reputaci si zpravil na testech. Ovládl všechny tři dny v posezóních testech v Abu Dhabi a na samém vrcholu se držel i v testech předsezónních, díky tomu patří k jedněm z hlavních adeptů na titul.

Pierre je členem juniorsky Red Bullu, což zamená, že se Red Bull po deseti letech vrací do GP2. Naposledy jsme mohli vidět vůz v barvách tohoto výrobce energy drinků v roce 2005 za časů Scotta Speeda.

Já už jsem toho s Pierrem prožila opravdu hodně, proto ho mám tak ráda. Je to velmi talentovaný, přátelský a ještě k tomu krásný pilot. Moje ruská kamarádka ho jednou nazvala Malý francouzský zázrak. Myslím, že nic ho nedokáže vystihnout lépe.

Dočkáme se dalšího Piqueta?

10. února 2015 v 21:56 | šárka
Patříte li k obdivovatelkám Nelsona Piqueta mladšího (nebo dokonce i staršího), jistě vás potěší, že se další člen rodiny Piquetů zabydluje ve formulovém závodění. Tentokrát je to Pedro Piquet, ten již dávno není tím roztomilým chlapečkem, kterého známe z těchto fotek, ale je to již 16 ti letý ostřílený závodník. V osmi letech začal závodit na motokárách a rozhodně tam nebyl do počtu, 3x se stal šampionem Brazílie. Loni motokáry opustil a vrhl se na formulové závodění. A hned od začátku se mu dařilo, ve své první sezóně se stal šampionem brazilské F3. A taky se mu již povedlo se předvést před světem F1. Loni ke konci roku začal závodit v Porsche GT3 Challenge, jeho první závod byl na Interlagosu, který se jel jako doprovodný závod pro F1. A Pedro před celým světem Formule 1 dokázal získat polosition a závod vyhrál, když vedl od začátku do cíle.


Piloti jako děti

8. února 2015 v 19:34 | šárka
V tomto článku najdete spíše fotky pilotů té mladší generace. Protože ty starší už všichni známe, a žádné nové fotky jim nepřibívají. Výjimkou je hned první Lewis, který se s námi nedávno podělil o dvě batolecí fotky.

V kolika letech debutovali v F1?

6. února 2015 v 9:16 | šárka
Red bull je kritizován za to, že letos do F1 přivedl až příliš mladé piloty, což už vyústilo i ve změnu pravidel pro zisk superlicencí. Ale jak to aktuálně vypadá, jeho výběr nebyl zase tak špatný. Carlos Sainz a hlavně Max Verstappen se v právě skončených předsezónních testech uvedli velmi dobře.Je kritika Red bullu, že do F1 vodí téměř ještě děti ,oprávněná a nebo to v F1 je naprosto běžná záležitost a opravdoví talenti své kariéry startují brzy? Podívala jsem se, jaký byl věk ostatních pilotů současného startovního pole při jejich debutu. Ano Verstappen je sice extrém, ale jinak se součastní či loňští nováčci nijak neliší od staršího zbytku pole.

To nej ze sociálních sítí 2014

1. ledna 2015 v 12:13 | šárka
Ač mám teď hodně času, mezi Vánocemi a Silvestrem se mi stejně nepodařilo publikovat všechny články týkajíc se roku 2014, které jsem chtěla. Takže to ještě dnes a zítra budu dohánět. Tento článek obsahuje ty nejzajímavější fotky, které piloti v roce 2014 poslali na sociální sítě.

Nejhezčí fotky vznikají, když se sejde více pilotů pohromadě

Nej selfie 2014

29. prosince 2014 v 20:56 | šárka
Ať se nám to líbí nebo ne, letošní rok byl plný selfie. U pilotů to můžeme omlouvat alespoň tím, že je to součást náplně jejich práce. Tady jsou selfie, který mi z letošního roku přijdou nějakým způsobem nejzajímavější...

Hodně populární bylo fotit se s fanoušky, zde Fernando ve Španělsku

Nej fotky pilotů 2014

28. prosince 2014 v 11:45 | šárka
Toto jsou fotky, které jsem v průběhu roku shromažďovala do ankety o nejhezčího jezdce. Ale jelikož je jeden z účastníků (tedy Jules) ve velmi špatném stavu, rozhodla jsem se anketu letos neuskutečnit, protože by to bylo takové divné. Ale fotek by myslím byla škoda, protože některé z nich jsou docela pěkné, tak je přináším alespoň v takovémto článku. Navíc sedm z těchto pilotů již v budoucnu neuvidíme, tak se s nimi můžeme alespoň rozloučit...

Piloti F1 a Vánoce

25. prosince 2014 v 9:34 | šárka

Formule E

15. prosince 2014 v 15:17 | šárka
Máme za sebou již tři podniky prvního ročníku Formule E, a já bych se k tomuto seriálu chtěla vyjádřit. Žádná reportáž ze sobotního závodu, jen pár mých postřehů.

Byla jsem odpůrce této série již před začátkem jejího vzniku, nepodporuji totiž elektromotory, a v tomto ohledu se toho příliš nezměnilo. Přesto Formule E přinesla do oblasti motosportu několik zajímavých novinek.

Hlavní důvod, který mě přinutil se na svůj první závod podívat (což byla Malajsie), byl Bernie, který mě naštval svými výroky o sociálních sítích, mladých fanoušcích a internetových médiích. Proto jsem se rozhodla podpořit konkurenci, jelikož Formule E to v tomto smyslu opravdu umí.

Koho příští rok neuvidíme?

12. prosince 2014 v 18:07 | šárka
Rozlučkový článek s piloty, kteří se již v Melbourne na startovní rošt nepostaví. Letos jich odchází rovnou sedm. Někteří se možná vrátí, jiní půjdou hledat štěstí do ostatních oblastní motorsportu, a pak je tu bohužel Jules, který se na startovní rošt nepostaví z mnohem vážnějších důvodů, než že by na něho nevyzbylo místo.

Celkově tato odcházející partička přílis úspěšná nebyla. Ani jeden z nich nikdy nezvítězil a dohromady si za celé své kariery mohou připsat jen dvě podiová umístění.

Alex ve Spa

21. srpna 2014 v 21:20 | šárka
Zatím jen Alexovi fotky, zítra o něm sepíšu článek. Ale musím říct, že je to můj oblíbenec a že z něj mám opravdu radost.

Kdo je Andre Lotterer

21. srpna 2014 v 20:40 | šárka
Andre Lotterer je jméno známé všem, kdo sledují vytrvalostí závody, tam ale asi nespadá každý fanoušek F1. A jelikož by s námi Andre mohl strávit i zbytek sezony, a ne pouhý jeden závod, přináším zde jeho představení:

Narodil se 19. listopadu 1981 v Duisburgu v Německu. Ve dvou letech se ale odstěhoval do Belgie,přesto ale závodí pod německu vlajkou. Jeho kariera v motorsportu začala podobně jako u ostatních pilotů F1. Prošel si německu i britskou F3 a na základě svých úspěchů se stal tetovacím pilotem u týmu F1 Jaguaru pro sezónu 2002. Když pak u týmu skončil Irvine i de la Rosa, očekávalo se že závodní sedačku převezme Andre. Nestalo se však tak, a tak jeho sen o F1 prozatím skončil. Odešel tedy do Japonska závodit do formule Nippon. Tam působil celkem deset sezon do roku 2012. Mezitím se zároveň zaměřil i na sportovní vozy a vytrvalostí závody. Zde se připojil k týmu Audi a sbíral s nimi velké úspěchy. Třikrát vyhrál závod Le Mans 24 - a to v letech 2011, 2012 a letos. Od roku 2012 s Audi také působí v šampionátu WEC, který v roce 2012 vyhrál. Loni skončil druhý, letos je průběžně zatím též druhý.

Jeho fotky ze Spa naleznete v celém článku, myslím, že model by to byl dobrej :D

Jak piloti F1 trávili letní dovolenou

20. srpna 2014 v 8:29 | šárka
Letní přestávka nám pomalu končí, jak si své prázdiny užili piloti F1? Galerie Kimiho i Jensona z jejich letních dovolených jsme tu už měli, co ale dělali ostatní piloti? Spousta z nich byla u moře, věnovali se svým přítelkyním a rodinám a nechyběl ani trénink.

Sergio Pérez si užíval u moře a přibral i své štěně Lucase a čas si ale našel i na přítelkyni Andreu

20 let

1. května 2014 v 12:15 | šárka
Dnes se myšlenky celého světa formule 1 upírají pouze k jediné události. Je tomu přesně dvacet let od doby kdy se při tragické nehodě na italské Imole zabil Ayrton Senna. O Jeho legendárnosti svědčí i to, že ho i po tolika letech oplakávají nejen lidé, kteří jeho výkony sledovali na závodní dráze, ale i my všichni, kteří jsme ho závodit nikdy neviděli, jelikož jsme na to byli příliš malý, případně někteří z nás ani nebyli na světě, a poznali jsme ho tak bohužel už jen jako mrtvého člověka. Přesto na něho rok od roku stále vzpomínáme a jen málo kdo pochybuje, že on byl ten nejlepší.

Ráda bych Vám na dvacáté výročí těchto událostí přinesla nějaká článek, ale už toho bylo napsáno tolik, že žádnou připadnou hodnotu bych dohromady dát nezvládla. Ale myslím, že všemožných článků a vzpomínek dnes na internetu najdete opravdu dost.

Největší událost, která se dnes koná, je vzpomínková akce pro veřejnost pořádaná přímo na Imole. Sjeli se tam jak fanoušci, tak významné osobnosti ze světa F1,převážně pamětníci této události. Všichni s jediným cílem, a to uctít Ayrtonovu památku. Dost mě mrzí, že tam nejsem. Podívat se 1. května na Imolu je jedna z položek na seznamu mých přání. Tak snad někdy jindy. A alespoň ve větším soukromí…

Valentýnské fotky od pilotů F1

14. února 2014 v 23:17 | šárka
Někteří piloti nám poslali přáníčka...

Piloti F1 podle věku (sezóna 2014)

7. února 2014 v 0:55 | šárka
Další z každoročních a také velmi jednoduchých článků, ale dle statistik se zdá, že Vás celkem baví.

Tuto sezónu máme poprvé od roku 2010, kdy Jaime oslavil dvacáté narozeniny, ve Formuli jedna dalšího teenagera. Bohužel není zdaleka tak cool jako Jaime, ale co naděláme. Zato jeho jmenování bylo snad ještě kontroverznější. Jaime neměl pouze zkušenosti s F1, kdežto Daniil za sebnou nemá ani žádnou silnější nižší sérii.

Nejstarším pilotem v poli je Kimi Raikkonen, tomu letos v říjnu bude 35 let. Jsem zvědava jak dlouho s námi ještě zůstane, předpokládám, že vše bude závyset na tom, v jakém vztahu bude k Alonsovi. Ferrari má zároveń nejstarší jezdeckou dvojici, ale to je u nich celkem zvykem. Bohužel do té nejstarší skupiny pilotů se pomalu ale jistě blíží i Lewis Hamilton, ještě nedávno nejmladší Mistr světa. Pilotů mladších než já je zatím 10, což ještě není půlka, takže to docela jde :D Služebně nejstarším jezdcem je stejně jako loni Jenson Button. Letos ho čeká patnáctá sezóna (stejně jako mě)

19 let

Daniil Kvyat (26. duben 1994)

Daniil Kvyat, Scuderia Toro Rosso

Piloti a Vánoce

25. prosince 2013 v 14:38 | šárka
Sociální sítě zásobuje svými fotkami z Vánoc leckdo a pozadu nezůstali ani závodníci a jejich přítelkyně

Piloti F1 jako děti

4. prosince 2013 v 22:41 | šárka
Jak vypadal jako dítě Fernando Alonso, Kimi Raikkonen nebo Nico Rosberg už asi víte. Proto je tento článek zaměřen na piloty té novější generace jako Max Chilton, Pastro Maldonado či Susie Wollf. Je pěkné, jak většina z nich osedlávala nejrůznější vozítka již od batolecího věku :)

Max Chilton

40 let od tragédie na Watkins Glen

6. října 2013 v 12:33 | šárka
Dnes celý svět formule 1 žije závodem v Koreji. My se navíc dnes odpoledne s několika lidmi z tohoto blogu chystáme do kina na film Rush. Možná to není správné načasování, možná by si tento den zasloužilo pozornost něco jiného. Dnes je to totiž čtyřicet let co skončil jiný příběh, příběh (a i samotný život) Francoise Ceverta, pro mnohé největšího klenotu, který F1 kdy měla.

Tohle jsou chvíle, kdy svým rodičům závidím jejich věk. Oni mohli na živo sledovat výkony Jackieho Stewarta i Francoise Ceverta (můj táta těmto dvoum fandil) v tom krásnější období, které F1 zažila. Pro nás je to jen dávná historie, o které si můžeme číst v historických knihách nebo časopisech. Kdybych měla možnost vrátit se na jediný den do minulosti, tak je mi jasné co bych si vybrala - jakýkoliv závod ze sezóny 1971 nebo 1972.

A omlouvám se, že sem už po několikáté dávám tento trapný song, ale mě vždycky strašně dojme. Hlavně ve dnech jako je tento…

Trailer k filmu Rush

8. dubna 2013 v 21:31 | šárka
Vypadá to fakt dobře :) Film má být v kinech v září, a to pravděpodobně i v Čechách.

Společná fotka pilotů 2013

17. března 2013 v 9:18 | šárka

Piloti F1 podle věku

9. března 2013 v 16:21 | šárka
Srovnání pilotů podle věku jsem tu měla již před dvěma lety, od té doby se ale pole hodně obměnilo, proto by bylo zajímavé si toto srovnání udělat znova.

Benjamínkem letošní sezony bude Esteban Guttierez, měli jsme tu sice už mnohem mladší nováčky, ale stejně si myslím, že Esteban vypadá spíše jako dítě, než pilot F1. Nejstarším pilotem a ten jehož se na důchod budou ptát nejčastěji, naopak bude Mark Webber, i když ani tady to žádný extrém není, například proti Schumacherovi je jeho 36 let krásných. Webber také rozhodně není nejzkušenějším pilotem, tím se stal Jenson Button, který je tu s námi již od roku 2000.

Docela překvapující pro mě bylo zjištění, že druhým nejstarším pilotem je Kimi Raikkonen. A ani navrátilec Adrian Sutil už není nejmladší, letos v lednu oslavil třicátiny.

Pilot, který je věkově nejblíže mě, je Nico Hulkenberg, takže mě těší, že je stále brán za nadějného mladíka. Protože například u nás ve škole jsou studenti takového věku již považování za ztroskotance :D

A mimochodem, Maldonado slaví své 28 narozeniny právě dnes. Tak všechno nejlepší!!!

21 let

Esteban Guttierez


Max Chilton

Review sezony 2012

28. prosince 2012 v 19:03 | šárka
Jedno z těch opravdu skvělých pokoukání. Video publikovali na Sky Sport IT , ale podle způsobu zpracování by se mohlo jednat o (ukradené?) oficiální shrnutí FIA.

Úplná historie Formule 1 podruhé

26. prosince 2012 v 19:50 | šárka

Před pár týdny jsem zde publikovala článek o nové knize pojednávající o historii F1 s názvem "Úplná historie Formule 1" od autora Tima Hilla. Knihu jsem měla dostat až k Vánocům, proto jsem ji viděla pouze zabalenou ve fólii a můj článek tak sloužil jen jako informace o tom, že tato kniha existuje.

Jelikož už je po Vánocích, knihu jsem si mohla konečně pročíst a prohlédnout. Splnila tedy kniha má očekávání a stojí investice 699 Kč opravdu za to?
 
 

Reklama

__flashReplacement__