Ostatní série

Formule V8 3.5: Představení pilotů 2016

20. dubna 2016 v 23:25 | šárka
O víkendu začala nová (a vlastně i první) sezóna pro Formuli V8 3.5, takže stejně jako loni u její předchůdkyně FR 3.5, i letos přináším představení jejích pilotů. A jelikož tam jezdí jen 15 jezdců bude to velmi krátký článek :D Výhodou však je, že za sebou máme již prvná závod, takže mohu alespoň říci, jak to s těmi piloty vypadá.

To co se vlastně stalo s touto sérií, proč už to není Formule Renault 3.5 a proč má tak prázdné startovní pole, tady rozebírat nebudu. Ale je to k dohledání na webech pro které píši, tedy formule.cz, motorsportrevue.cz, popřípadě svetformule.cz

Fortec

Louis Delétraz (18 let, Švýcarsko)

S číslem jedna letos závodí Louis Déletraz. Toho bych nazvala jediným opravdovým talentem v poli a pilotem, který má budoucnost. Přitom je to v sérii úplný nováček. Přestoupil z Formule Renault 2.0 Eurocup, kde se stal vice šampionem. Svůj talent potvrdil už při úvodním závodním víkendu na Motorland Aragon. Zvítězil v prvním závodě, takže si do svého životopisu může připsat vítězství při svém debutu. V druhém závodě se hned po startu střetl s Vaxivierem a propadl se na úplný chvost pole. Přesto se dokázal propracovat až na páté místo, což je ctihodný výkon. Je tady totiž s kým srovnávat, na konci pole se ve stejnou chvíli ocitl i Orudzhev, který je též považován za jednoho z talentů této série, ale ten nejen že se nedokázal propracovat nikam dopředu, navíc se dvě kola před cílem střetl se svým ruským kolegou a závod nedokončil.

Někomu možná bude povědomé jeho jméno (mě osobně ne :D), jeho tatínek Jean Denis Délétraz je totiž také automobilový závodník, dokonce závodil ve formuli 1, ale odjel pouze tři závody v letech 1994 a 1995. Mnohem úspěšnější byl v závodech Le Mans 24 hodin, tento slavný závod dokázal hned dvakrát vyhrát. A i Louis má teď k F1 poměrně blízko, je totiž vývojovým jezdcem týmu Haas.

Já si Louise pamatuju z loňské sezóny z Maďarska, kde jezdil FR 2.0 a zrovna tamní závod vyhrál, na první pohled mě zaujal (hlavně proto, že to byl Švýcar), takže určitě letos bude patřit k mým hlavním favoritům

 
 

Reklama
__flashReplacement__