> Pastor Maldonado <

Pastor slaví 30. narozeniny

9. března 2015 v 7:55 | šárka
Dnes tu máme dalšího pilota, který slaví třicáté narozeniny. Tentokrát jím je Pastor Maldonado. Ten toho oproti svým stejně starým týmovým kolegům Lewisovi Hamiltonovi a Nico Rosbergovi zažil v F1 poměrně málo, jelikož do F1 přišel v pozdějším věku a má za sebou zatím pouze čtyři sezóny. I Pastorovi jsem dnes utvořila speciál, i když takový kratší, protože vím, že to stejně nebude většinu z vás zajímat.

Za jeho čtyřleté působení, kdy stihl odjet 77 závodů, se mu podařilo získat jedno vítězství ve Španělsku 2012. Ten rok získal 45 bodů. Ale jinak jsou jeho výsledky dost žalostné. Jeho bodové zisky v ostatních sezónách byly následující: 1 bod - 1 bod - 2 body. Trochu málo na někoho, koho v F1 čeká již pátá sezóna. Z Pastora si lidé dělají legraci hlavně kvůli jeho nehodám. Já nemám ráda, když se někdo někomu posmívá. Ale jim musím dát bohužel za pravdu. Stačí se podívat na tohle video. Žádný jiný pilot se takovou sbírkou chlubit nemůže:

Z Pastorova instagramu

9. března 2015 v 7:54 | šárka
Na dráze Pastor moc úspěchu nemá, o to více se mu úspěchu dostává v soukromém životě. Se svojí manželkou Gaby tvoří šťastnou rodinu, a před rokem a půl se jim narodila krásná dcera Victorie.

Tak šel čas s Pastorem Maldonadem

9. března 2015 v 7:54 | šárka
2011

Pastor Maldonado přišel do F1 v roce 2011 jako čerstvý šampion GP2. I tak ho ale předcházela špatná pověst. Hlavně se vzpomínalo, jak za svého působení ve FR 3.5 pod žlutými vlajkami srazil traťového komisaře a těžce ho zranil, následně mu byla na zbytek sezóny odebrána závodní licence. Do F1 se také dostal již v poměrně pozdním věku. Bylo mu 26 let.Tým který si ho vybral byl Williams.

První Pastorovu sezónu neměl Williams dobré auto. Pastor jezdil spíše na konci pole. Jedinečnou šanci na dobrý výsledek měl v Monaku, kdy se kvalifikoval osmý a v závodě byl šestý, když se pět kol před cílem srazil s Hamiltonem.V sezóně dokázal nakonec bodovat jen jednou a to když dojel desátý ve Spa.


Rozhovor s Pastorem Maldonadem

9. března 2015 v 7:53 | šárka
Otázky mu pokládali fanoušci

Cítíš se být ve Venezuele národním hrdinou?
V jistém smyslu ano. Hodně lidí se tam zajímá o formuli 1 a hodně lidí mě sleduje. Ve Venezuele se vždy zajímaly o mojí kariéru a mám tam hodně fanoušků.

Jak tvá účast v F1 zvýšila její popularitu ve Venezuele?
Hodně moc. Publikum sledující F1 se o hodně zvětšilo. Lidé se zajímají o motosport a moje výkony. Každý formuli 1 zná. Mnozí lidé již dlouhou dobu fandí i jiným týmům nebo pilotům. F1 byla ve Venezuele populární i předtím, než jsem tam vstoupil, ale teď je zájem mnohem větší.

Změnil jsi svůj postoj k F1 po narození tvé dcery? Je teď pro tebe práce až na druhém místě?
Ne nic se nezměnilo. Stal jsem se otcem, ale to na moji práci nemá vliv. Na trati jsem závodník a koncentruji se na svojí práci. Když jsem doma, jsem otec a starám se o svojí dceru. Vracet se domů je vždy potěšení.

Maldonadova dcera Victoria

8. března 2015 v 7:43 | šárka
Maldonadově dceři už je rok a půl a přitom tady ještě nebyly žádné její fotky. A to se její maminka s námi o ně na instagramu tak ráda dělí.

Maldonado míří do Lotusu

29. listopadu 2013 v 20:55 | šárka
Dnes byl oficiálně potvrzen další přestup, s kterým se již dopředu počítalo. Lotus oznámil, že v jejich týmu bude v sezóně 2014 závodit Pastor Maldonado, po jeho boku pak zůstává Romain Grosjean.

Příliš pozitivních ohlasů tato zpráva mezi fanoušky nepřinesla. Naopak se to na internetu vtipy jen hemží. Lotus má jediné štěstí, že Romain stihl za ty dva roky vyzrát. Takže si myslím, že tento obrázek je pravdivý jen z (levé) poloviny...

Maldonado si do paddocku přivezl dceru

16. listopadu 2013 v 23:34 | šárka
Moc toho v tom kočárku sice vidět není, ale vypadá to, že holčička naštěstí zdědila vzhled po mamince a ne po tatínkovi...

Pastor a Gabi čekají dítě

8. června 2013 v 15:51 | šárka
Williams na twitteru oficiálně oznámil, že jejich pilot Pastor Maldonado a jeho manželka Gabriela spolu čekají dítě. Měla by to být dcera a narodit se má v září. Pastor a Gabi se vzali na konci loňského roku.

Bude to tak druhé dítě, které se v letošní sezoně nějakému pilotovy F1 narodí. Kromě Pastora očekává prvního potomka i Romain Grosjean se svojí manželkou Marion.

Pár dalších fotek z Maldonadovi svatby

9. února 2013 v 13:15 | šárka
Moc fotek z tého události jsme zatím neviděli. Teď se jich objevilo několik dalších.

Svatební fotka Pastora a Gabi

26. prosince 2012 v 13:57 | šárka

Williams: Souboj týmových kolegů

5. prosince 2012 v 18:48 | šárka
Překlad dávala na svůj blog Kat. Ale myslím, že jim je rozumět moc dobře.Kéž by takhle vypadaly mé hodiny angličtiny.To bych pak nebyla v takových depresích, v jakých momentálně jsem.

The Inside liner: Pastor Maldonado

30. listopadu 2012 v 23:17 | šárka
Kvůli čemu v noci nespíš?
Špatné polštáře. Jsem velmi citlivý na polštáře - mám rád ty dobré. Ale necestuju s mým vlastním - možná bych měl (smích)

Co byla tvá nejcennější životní lekce?
Těch bylo hodně. Navštěvoval jsem vojenskou školu a tam jsem dostával cenná poučení o životě a respektu. Později, když jsem závodil na motokárách jsem byl velmi plachý, ale to už přešlo. (smích)

Co nejvíc obdivuješ?
Vážnost a transparentnost, talent a přístup. Ve sportu spíše obdivuji přístup člověka než talent.

Maldonado penalizován

24. listopadu 2012 v 20:02 | šárka
Alonso se posouvá výš i bez Massovi pomoci. Maldonado byl potrestán ztrátou 10 míst, protože se nedostavil na povinné převážení. Ze šestého místa tak klesnul na šestnácté.

Není on blbej? Já Williamsu dobré výsledky moc přeju. A on to vždycky nějak zkazí :( A prý to byla jeho již 10 penalizace za rok.

Pastor sundal rovnátka - horní

16. dubna 2012 v 22:17 | šárka
Nemohu za to, ale fascinují mě závodníci F1 s rovnátky. Teď nám však Pastor ty svoje po mnoha letech sundal. Ale naštěstí jen horní, spodní stále má. No ale zuby to jsou pěkné. Žádná aktualita to není, rovnátka už neměl v Austrálii, ale já si Maldonádovy fotky neprohlížím, takže jsem se toho všimla až po zhlédnutí videa níže

Gaby

25. března 2012 v 22:12 | šárka
Dnes to Pastorově přítelkyni moc slušelo :)

gabi2.jpg


Dvě fotky Gaby

10. února 2012 v 19:25 | šárka

Maldonadova přítelkyně

21. května 2011 v 17:35 | šárka
i Pastor si dnes přivedl přítelkyni. Jmenuje se Gabriela

Maldonado profil

3. prosince 2010 v 22:54
Celé jméno: Pastor Rafael Maldonado Motta
Narozen: 9. březen 1985 (25 let)
Místo narození: Maracay, Venezuela
Výška: 173 cm
Přítelkyně: Gabriela


Je osobním přítelem venezuelského prezidenta Huga Cháveze, což mu zajistilo podporu u Venezuelské vlády.

I ve svém věku stále nosí rovnátka

Maldonado jako malý

3. prosince 2010 v 22:52 | sarah
untitled.jpg

video: Meet Pastor Maldonado

2. prosince 2010 v 14:54 | sarah

Rozhovor s Maldonadem

2. prosince 2010 v 12:05
Jak začala Vaše kariéra v motosportu?
Můj otec se strýcem jsou pro motosport velmi zapálení, protože sami závodili, a já jsem to po nich zdědil. V mém městě Maracay se pět minut od mého domu nachází motokárový okruh. Když mi byli tři nebo čtyři roky, řekl jsem, že chci závodit, ale byl jsem na to ještě příliš mladý. Když mi bylo sedm, otec mi dal motokáru, a tak jsem začal. Od té doby jsem dodnes nikdy nepřestal.

Po motokárách ve Venezuele jsem přišel v roce 1998 do Evropy, abych se účastnil mezinárodních motokárových závodů, což pro mě byly skvělé závodní zkušenosti nasbírané mimo domov.

Když jsem se dokázal stále držet na vrcholu, rozhodl jsem se přejít k italské Formuli Renault. Vyhrál jsem ve svém druhém roce šampionát. Přeskočili jsme v roce 2007 do GP2, ale kvůli zranění jsem odjel pouze polovinu sezóny. Vrátil jsem se v roce 2008, kdy jsem celkově skončil pátý. Na vítěze mi tehdy ve velmi vyrovnaném šampionátu scházelo pouze šest bodů.

Letos jste se stal šampionem GP2. Jaké to je?
Byla to neuvěřitelná sezóna. Od počátku jsme byli konkurenceschopní a vyhráli jsme šest závodů. Tým na vítězstvích dobře spolupracoval a v polovině sezóny jsem už měl dobrý náskok a v Monze jsem získal titul.

Maldonado potvrzen

1. prosince 2010 v 22:50 | sarah
Dnes Williams oficiálně oznámil, že příští sezonu pro ně bude závodit Pastor Maldonado, aktuální Mistr GP2. 

Já jsem nakonec ráda, že to takhle dopadlo. Pro GP2 je důležité, aby se její Mistři dostávali do F1.
 
 

Reklama
__flashReplacement__