Testy

Ferrari vyzkoušelo systém halo

4. března 2016 v 10:43 | šárka
To co na druhých letošních testech zatím vzbudilo největší ohlas byl systém halo. Ten by měl sloužit na ochranu hlavy pilota a vyzkoušelo ho Ferrari.Takže jsme se mohli přesvědčit, jak by taková věc vypadala v praxi. Objevily se na to negativní i pozitivní reakce, a to i ze strany pilotů.

Mě nejvíce zaujala reakce pilotů Mercedesu, která jasně dokázala, jaký je mezi těmito dvě piloty rozdíl, a též je to ukázka, proč preferuji Hamiltona před Rosbergem.

Rosberg měl pro tento systém jen slova chvály, když na instagram napsal: "Obrovské bezpečnostní vylepšení. A nakonec to vypadá také Ok. JSEM ROZHODNĚ PRO!"

Kdežto Hamilton na instagramu vyjádřil přesně opačný názor: "Prosím ne! Tohle je nejhůře vypadající modifikace v historii formule 1. Oceňuji úsilí o bezpečnost, ale tohle je formule 1. A jak je to teď je naprosto v pořádku"

S kým se shodujete vy?


Kimi Raikkonen, Ferrari SF16-H running the halo cockpit cover

Testy v Barceloně: den čtvrtý

26. února 2016 v 8:43 | šárka
Máme za sebou poslední den prvních letošních testů. Nejrychlejší čas patří Ferrari s Kimi Raikkonenem. Přitom Ferrari odpoledne vyjelo na trať až hodinu před koncem, jelikož mělo problémy s chladiči. Zato Renault s Magussenem se dnes činnil a odjel 153 kol. Nejhůře na tom byl ale McLaren. Alonso ráno odjel jen tři kola a pak ho zastavil problém s tlakem vody.

Druhé část letošních testů náš čeká už v úterý. To bysme konečně měli vidět i nový Sauber.

Druhý den testů v Barceloně

23. února 2016 v 22:05 | šárka
Dnes toho týmy dokázali najezdit více než včera, hned osm týmů překročilo stovku v počtu kol. Nejvíce opět najezdil Mercedes, tentokrát s Nicem Rosbergem. Nejrychlejší čas však opět patřil Ferrari. Největší technické problémy trápily Renault, který v půl třetí odpoledne zůstal stát u trati s kouřícím vozem a po zbytek dne již nevyjeli.

Z mimo traťových aktivit se stalo to, že Alonsa přišla podpořit jeh přítelkyně Lara a Hamilton posadil do auta svého psa.


zdroj tabulky:f1sport.cz

Lara Alvarez, girlfriend of Fernando Alonso, McLaren

Testy v Barceloně: Fotky pilotů

22. února 2016 v 22:18 | šárka
Rozhodla jsem se zvlášť udělat galerii pro auta (v minulém článku) a pro piloty, někam mi to nepřijde estetické je míchat dohromady

Jolyon Palmer, Renault Sport F1 Team

Druhé testy v Barceloně - den čtvrtý

1. března 2015 v 21:43 | šárka
Dnes nám definitivně skončilo předsezónní testování. Nejrychlejším pilotem dnešního dne byll Valtteri Bottas na Williamsu. Druhé skončilo Ferrari a třetí Sauber. Přičemž švýcarský tým zvládl odjel 159 kol. Odpoledne boural Pastor Maldonado, a mechanici už pak nestihli vůz opravit, takže se týmu podařilo odjet jen 35 kol. Ale nejhůře na tom byl už tradičně McLaren s 30 koly, dnes je trápil problém se senzorem. Mercedes sice dnes moc nezazářil, ale stejně se předpokládá, že mají nejrychlejší vůz z celého pole.


zdroj tabulky: f1sport.cz.

Fotky z dnešního dne nejsou

Druhé testy v Barceloně - den třetí

28. února 2015 v 23:26 | šárka
Mercedes konečně ukazuje co v něm doopravdy je. Dnes stejně jako včera zajel nejrychlejší čas dne. Tentokrát byl pilotován Lewisem Hamiltonem. Druhý skončil Williams a třetí Ferrari. Nejvíce kol odjela Force India, což je znovu úctihodný výkon, na to že poprvé vyjeli na trať teprve včera. Za volant McLarenu dnes konečně usedl Kevin Magnussen, ale tým opět potkali problémy, tentokrát únik oleje.

Druhé testy v Barceloně - den druhý

27. února 2015 v 22:40 | šárka
Dnes byl nejrychlejší Nico Rosberg, přičemž zajel úplně nejrychlejší čas doposavadních barcelonských testů. Konečně se dařilo i McLarenu, odjel 101 kol. Force Indii, která dnes poprvé vyjela s novým vozem, netrápily žádné technické problémy, a dokázala odjet 77 kol.


zdroj tabulky: f1sport.cz

Nová Force India VJM08

27. února 2015 v 17:29 | šárka
Force India dnes poprvé vyslala na trať nový vůz. Časy mají sice nejhorší, což je logické, ale jinak jezdí bez problémů a v první den se jim podařilo najet hodně kol.

Nico Hulkenberg

Druhé testy v Barceloně - den první

26. února 2015 v 18:59 | šárka
Dnes začaly poslední předsezóní testy. A nejrychlejší čas zajel úplně někdo jiný než v předchozích dvou testováních. Čelo výsledkové tabulky totiž obsadil Felipe Massa na Williamsu. Druhý už je ale zase tradičně Sauber, tentokrát s Marcusem Ericssonem. Třetí skončil Mercedes s Lewisem Hamiltonem. Ale pro ně to byl špatný den, jezdili jen dopoledne protože před obědem je zastavil problém s MGU-K. Ale úplně nejhůř na tom byl McLaren. Ten zvládl odjet jen sedm kol, pak je postihl problém s hydraulikou. Force India zatím dnes nevyjela vůbec, jelikož čeká na nové auto. (poslední sloupec v tabulce znamená počet odjetých kol, tabulka mi nechce fungovat)

pořadípilottýmčasztráta
1MassaWilliams1:23:500103
2EricssonSauber1:24:276+0,776122
3HamiltonMercedes1:24:881+1,38148
4KvyatRed bull1:25:947+2,44775
5GrosjeanLotus1:26:177+2,67775
6RaikkonenFerrari1:26:327+2,82780
7SainzToro Rosso1:27:261+3,76185
8ButtonMclaren1:31:479+7,9797


4. den testů v Barceloně + foto

22. února 2015 v 22:06 | šárka
Závěrečný den prvních testů v Barceloně nejvíce ovlivnila nehoda Fernanda Alonsa. Sama o sobě příliš vážná nebyla, stala se v rychlstoi 150 km/h a ani vůz nebyl příliš poškozen. Přesto byl Alonso do nemocnice převezen vrtulníkem, na CT mu žádné zranění nenašli, ale pro jistotu si ho nechali přes noc na pozorování. Co se přesně stalo se oficiálně neví, spekuluje se, že Alonsovi nebylo dobře, což by mohla být příčina jeho nehody. Na stejném místě později odpoledne havaroval i Carlos Sainz, také jeho nehoda zůstává záhadou. Toro Rosso mluví o silném větru. V testech byl opět nejrychlejší Lotus, tentokrát s Romainem Grosjeanem.

3. den testů v Barceloně + foto

21. února 2015 v 20:48 | šárka
Nejrychlejším vozem dne byl stejně jako včera Pastor Maldonado na Lotusu. Výtečně si vedl i Max Verstappen, ten se svým Toro Rosso zajel druhý nejrychlejší čas dne. McLaren stejně jako včera potkaly problémy s těšněním, takže opět ujel nejméně kol ze všech. Sebastian Vettel se dostal do potíží hned v instalačním kole, kvuli mokré a studené trati vyjel mimo dráhá, ale vůz nepoškodil a po chvíli se mohl vrátit

zdroj tabulky: f1sport.cz

2. den testů v Barceloně + foto

20. února 2015 v 20:32 | šárka
Druhý den testů v Barceloně ovládl Daniel Ricciardo. Po obědě se za volant Mercedesu vrátil i Lewis Hamilton, kterému už horečka klesla. Tým chce totiž šetřit Nica Rosberga, kterého stále trápí problémy s krkem. Z nezávodních pilotů si dnes zajezdil Jolyon Palmer s Lotusem.

zdroj tabulky: f1sport.cz

1. den testů v Barceloně + foto

19. února 2015 v 22:38 | šárka
Za nejdůležitější událost dnešního dne považuji, že Lewis dokázal odjet jen 11 kol, pak musel být vystřídán, protože mu nebylo dobře. Trpí totiž chřipkou. Opravdu doufám, že chřipka je ten pravý důvod, a že za tím ve skutečnosti nejsou psychické problémy spojené s rozchodem s Nicole. U Lewise totiž jeden nikdy neví. Dobře není navíc ani druhému pilotovi Mercedesu Nicovi Rosbergovi, toho trápí zánět krčního svalu. Problém byl i s nasazením jejich rezervního pilota Pascala Wehrleina, ten totiž byl zrovna zapůjčen Force Indii a testoval jejich vůz. Nakonec byl tedy Mercedesu vrácen a v jeden den tak testoval dva vozy. Do Force Indie místo něj usedl Sergio Pérez.

O další rozruch se postarala Susie Wilff, ta totiž dnes dostala příležost testoval Williams, ale nedopadlo to dobře. Srazila se totiž s Felipe Nasrem, který skončil v barieře. O tom, koho to ve skutečnosti byla chyba se stále vedou diskuze.

Testy v Jerezu - den čtvrtý

4. února 2015 v 17:22 | šárka
Skončila první série letošních testů, které vyvolaly řadu otázek, na ty přinese odpověď patrně až nadcházející sezóna. Mercedes neovládl testy co se nejrychlejších časů týče, ale má se za to, že zkušel simulace závodů, takže jsme jeho skutečnou rychlost ještě neviděli. Překvapilo Ferrari, které ovládlo tři dny testů a jednou skončilo druhé. Zářil také Sauber. Snad to znamená, že loňská nepovedená sezóna už je minulostí. Nejtěžší situaci měl McLaren, ten díky novým motorům Honda a spoustě problémům s ním spojených příliš kol neodjel.

A jak testy probíhaly dnes? Opět podobně jako v minulých dnech. Nejrychlejší bylo opět Ferrari, tentokrát s Kimim Raikkonenem. Druhé místo znovu obsadil Marcus Ericsson se Sauberem. Třetí skončil Mercedes. V průběhu dopoledne byl Lewis nucen zastavit na trati, nejednalo se však o nic vážného. Skvěle si vedl Max Verstappen s Toro Rosso, po většinu dne mu patřilo druhé místo výsledkové tabulky, nakonec se umístil čtvrtý. Vůbec poprvé dnes do testů zasáhl Romain Grosjean s Lotusem, v předchozích dnech totiž jezdil jen Maldonado. McLaren stále řešil problémy všeho druhu, a nakonec z toho bylo jen 35 kol. Testy zakončil Marcus Ericsson červenou vlajkou, když mu došlo palivo. Týmy takhle prý testují palivový systém...

Foto: Piloti v Jerezu (úterý)

3. února 2015 v 20:00 | šárka
Dnes se poprvé na okruhu objevil i Kimi

Testy v Jerezu - den třetí

3. února 2015 v 17:39 | šárka
Dnes se opět potvrdila dobrá forma Sauberu. V předchozích dvou testovacích dnech zajely druhý nejrychlejší čas a dnes dokonce Felipe Nasr testy ovládl. Na své dobré výsledky navázalo i Ferrari, to dnes skončilo druhé. Poprvé za ně nastoupil Kimi Raikkonen, Sebastian Vettel odjel do Maranella pracovat na simulátoru. Třetí je opět Mercedes, který jako v předešlých dnech najezdil nejvíce kol ze všech, a to i přesto, že v jednu chvíli zůstal stát na trati kvuli problémům s motorem a musel být do boxů odtažen.

Ráno si nevedl špatně ani McLaren. Ten prý včera večer našel příčinu svých problémů a očekával, že konečně zvládnou zajet více než šest kol. Nakonec těch kol bylo 32. Pak skončil kvůli problémům s tlakem vody v chladícím zařízení.

Testy v Jerezu: Fotky pilotů (pondělí)

2. února 2015 v 19:49 | šárka

Testy v Jerezu - druhý den

2. února 2015 v 19:02 | šárka
Jsem stále nemocná a bohužel dnes mi je hodně blbě, tak to vezmeme stručně. Dnes v Jerezu vyjelo na trať všech osm vozů, a to překvapivě i Lotus. Od něj se očekávalo, že dnes bude sestavovat auto, a na trati se objeví nejdříve zítra. Nakonec to ale všechno stihli dříve a vůz se poprvé na trati objevil před půl 11. Testování dnes narušilo počasí, dvakrát odpoledne pršelo.

Pondělní testy stejně jako včera ovládl Sebastian Vettel s Ferrari a druhý opět skončil Sauber, tentokrát pilotovaný nováčkem Felipem Nasrem. Třetí nejlepší čas patřil Williamsu a Bottasovi. Mercedesu s Lewisem Hamiltonem dnes patřilo až čtvrté místo, ale opět odjeli nejvíce kol, i když ne s takovým rozdílem jako včera. Poprvé se na trati objevil i Max Verstappen, ale žádná ostuda, jak jsme si mnozí mysleli, z toho nakonec nebyla. McLaren odjel jen šest kol a opět skončil s obrovskou ztrátou na ostatní. Trochu raritou byl dnes Red Bull. Kvyat totiž rozbil přední křídlo, a jelikož tým nemá náhradní (přijede mu až zítra ráno) testoval Red Bull bez předního křídla.

Foto: Piloti v Jerezu

1. února 2015 v 20:17 | šárka
V předchozích galeriích byly spíše jen fotky aut (protože jiné ještě nebyly), takže teď udělám jeden zvláštní článek jen pro piloty. V tom novém týmovém oblečení vypadají všichni dobře. A dokonce tu máme i jednu f1lady v podobě Lary

Testy v Jerezu - den první (část 3)

1. února 2015 v 17:28 | šárka
Vypadalo to, že testům bude dominovat Mercedes. Nakonec ale všechno dopadlo jinak. Nejrychlejší čas zajel Sebastian Vettel s Ferrari a stříbrné šípy pokořil i Marcus Ericsson se Sauberem! A právě Marcus se pro mě stal největším překvapením dnešního dne. Nic nevyvedl, dokázal jezdit vážně rychle, na prvního Vettela ztratil jen 0,157 sekundy a na trati to auto i dobře vypadá. Já jsem po dnešku nadšená :D Samozřejmě jsou to jen testy a první den, ale snad nám dal dnešek tušit, že to taková tragédie jako loni se Sauberem nebude. Nejhůře dopadl McLaren s novou pohonnou jednotkou, který dokázal odjet jen šest kol a časy měl daleko za ostatními.

Testy v Jerezu - den první (část 2)

1. února 2015 v 14:45 | šárka
Na trati už máme i Williams. Ten vyjel na trať kolem 11.45 a aktuálně je třetí nejrychlejší. Vůz Lotusu je pořád ještě na cestě a do Jerezu by měl dorazit dnes odpoledne. Testům až do dvou hodin odpoledne dominovala stáj Mercedes, ta si držela nejlepší čas 1:23, 106. V 14:10 se ale objevil přemožitel v podobě Sebastiana Vettela na Ferrari a stanovil čas 1:22,958. Mercedes se ale může pochlubit tím, že má na svém kontě zdaleka nejvíce odjetých kol. Aktuálně je na čísle 102, kdežto druhé nejlepší Toro Rosso jich má jen 35. McLaren zatím jezdí časy kolem 1:40, ale ti mají kvuli novým motorům Honda jiné úkoly než ostatní.

Testy v Jerezu - den první (část 1)

1. února 2015 v 11:36 | šárka
Jelikož jsem teď doma nemocná, rozhodla jsem se článků o testech udělat více za den a ne jen jeden shrnující večer.

Při těchto testech v Jerezu neuvidíme všech 9 týmů. Force India zůstala doma a hodlá nastoupit až k testům v Barceloně. Testování začalo v devět hodin a nejlépe si zatím vede Mercedes, který pilotuje Nico Rosberg. Na svém kontě má nejvíce kol i nejrychlejší čas. Druhé místo si aktuálně drží Red Bull s Danielem Ricciardem, který vzbuzuje pozornost svým testovacím zbarvením.

Špatně si nevede ani Marcus Ericsson se Sauberem. Ten nejen že za dvě hodiny svůj vůz ještě nerozbil, ale aktuálně mu patří třetí nejrychlejší čas. Na trati se už od samého rána prohání i Vettel ve Ferrari a v 10:45 se podařilo z garáže poprvé vyjet i Alonsovi s McLarenem a novým motorem Honda. Naopak jsme zatím neviděli Lotus, tomu totiž ještě na okruh nepřijeli všechny díly. V garáži zůstává i Williams, ale ten je na trati očekáván každou chvíli.

Druhý den posezónínch testů v Abu Dhabi

26. listopadu 2014 v 23:40 | šárka
Dnes se s Abu Dhabi uskutečnil poslední den letošních testů. V kokpitu jsme opět mohli vidět spoustu nových tváří. Nejlepší čas dne patřil Pascalu Wehrleinovi na Mercedesu. Týmy dostali možnost si vyzkoušet pneumatiky na příští rok a McLaren opět testoval motory Honda. Dopoledne ale stejně jako včera řešil technické problémy a vůz se na trati objevil až odpoledne. Za celý den zvládli odjet jen dvě kola, a v tom druhém navíc zůstali stát…


fotky ze středy naleznete v celém článku

První den posezónínch testů v Abu Dhabi

25. listopadu 2014 v 21:43 | šárka
Máme za sebou první den posezónních testů v Abu Dhabi. Mezi nejvýznamnější události dne patřilo, když Max Verstappen hned po dvou kolech naboural své Toro Rosso, za nehodu podle týmu mohlo přední zavěšení. Tým Mclaren poprvé testoval motor Honda. Vůz ale vyjel na trať až odpoledne a odjel pouhá tři kola. Dopoledne totiž měl McLaren problémy s elektronikou, odpoledne zůstal stát na trati kvůli logování dat o palivu. Honda i Mclaren ale upozorňují, že se teď nejedná o plnohodnotný test motorů, ale o provedení základních kontrol systému, aby vše bylo připraveno na únorové testy v Jerezu.

V úterý byl nejrychlejším pilotem Valtteri Bottas na Williemsu. Pro zítřejší den bylo oznámeno další jméno, které bude testovat. Letošní Šampion GP3 Alex Lynn se sveze s Lotusem.


v celém článku najdete fotky z dnešního dne

Testování v Silverstone: den druhý

9. července 2014 v 22:49 | šárka
Za nejvýzbamnější událost dnešních testů by se dala považovat situace,kdy Pirelli nasadilo Lotusu 18 ti palcové pneumatiky (aktuálně se používají 13 ti palcové). Šlo o pouhý experiment, a s jejich nasazení do nejbližší budoucnosti se nepočítá. Mezi fanoušky ale vzbudili velký ohlas, představují totiž návrat do starých dobrých časů, i dobře vypadají.
 
 

Reklama

__flashReplacement__